Nezkušený uživatel

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26201
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36978 poděkování
Dostal poděkování: 30129 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Vit Konecny píše:Myslel jsem si, že za posledních pár měsíců, co jsem se stal RegP a poté členem, už tak nějak fórum zvládám, ale opak je asi pravdou. V diskuzi o propagaci na festivalech a koncertech jsme byli přímo tebou odkázáni na MO.
Vojtech Pikal píše:Propagace je věcí MO, založte vlákno ve fóru MO a konceptujte se: medialni-odbor-f181/
Chtěl jsem tam zhruba něco načrtnout. Něco, čeho by se ostatní mohli chytit a rozpracovat to dále, ale narazil jsem na zádrhel - nenabízí se mi žádná možnost založit téma nebo co to vlastně vždycky píše (první fórum, které jsem v životě používal je toto a ještě se celkově moc neorientuji v označeních). Zkoumal jsem nějaká nastavení v uživatelském panelu, ale bezúspěšně.

Mou otázkou tedy je: Jak mám vlastně vložit svoji trochu do mlýna?

p.s.:pokud bude odpověď úplně jednoduchá, tak vracím pirátské triko, odvolávám svoji žádost o vlajku a roztrhám stranickou legitimaci :D
Tak, děkuji za další várku otázek, bohužel z toho zatím nestíhám nic tvořit.
Tahle věc je způsobená čistě tím, že jsme vyhlásili svátky, takže ve fórech orgánu teď mohou přispívat jen členové těchto orgánů. Po vánocích by se to mělo vrátit k normálu, kdy tam budou moci psát všichni členové a příznivci.
Pokud by ses však propagaci, organizaci akcí a podobně chtěl věnovat dlouhodobě, staň se členem MO. Buď napiš veřejně do podatelny MO, že se chceš stát členem, nebo zprávu přímo vedoucí Daně.
Pavel Moravec píše:OK moje dotazy (asi je budu psát postupně jak mne budou napadat), na některé odpovědi znám ale protože jsem je zjišťoval, je vhodné je mít v tom budovaném Q&A a proto je zde také uvádím:
  • Je nějaké pravidlo co vše musí / měl by / je vhodné aby měl v profilu uvedeno řádný člen Pirátské strany? Např. fotka, bydliště, povolání, datum narození,.. Co vše je vhodné pro dostatečnou transparentnost členů ČPS? Nebo stačí mít uvedené jen jméno a příjmení?
Petr odpověděl docela dobře, já jen dodám, že pokud nějaké údaje máš vyplněné, je nutné aby byly pravdivé a aktuální. Ze všeho nejvíc nesnáším falešné fotky.
[*] Kde lze diskutovat nové nápady týkající se konkrétní oblasti? Např. návrh na zlepšení prezentace strany navenek: před vlastním podáním návrhu / napsáním na MO bych jej chtěl prodiskutovat zda není mimo mísu, již aplikován, jak jej vylepšit apod.
Nápady k fungování strany ve fóru příslušného odboru. (Pokud je to jednoduchý nápad, hoď ho do podatelny odboru a ten ti rovnou řekne jo, nebo ne.) Pokud je to k programu, pak v příslušném programovém fóru. Pokud si nejsi jist jestli to není totální kravina a nechceš se nápadem veřejně ztrapnit, můžeš to zkusit v podpalubí.
[*] V dnešních dnech trochu třeskutá otázka: jaké jsou možnosti filtrovat trolling (mimo Podpalubí)? Velmi rád bych měl (co nejvíce automaticky) oddělenou konstruktivní diskuzi od obecného tlachání, ale i mimo Podpalubí se často objevují troll-vlákna.. :?
Asi nejlepší možnost je trol vlákna hlásit a žádat jejich přesunutí. Pak jsou tu nějaké možnosti si část fóra skrýt (pomocí příslušných skupin - pokusíme se to zprovoznit pro všechny myslitelné kusy fóra) a nebo si pomocí nepřátel skrýt příspěvky některých vybraných jedinců. Obojí nalezneš v uživatelském panelu.
[*] Jak lze nastavit sledování jednak vláken a také i celých témat? Aby mi např. přišla zpráva při novém příspěvku do (sledovaného) vlákna resp. při založené nového vlákna či pod-tématu?
Sledování vláken lze někde nastavit pomocí sledovat toto vlákno. To najdeš úplně dole vlevo na stránce vlákna. Pak budeš dostávat email, když tam něco příjde. Je to vhodné u vláken, za které jsi zodpovědný. A lze to nastavit i u fór, zobraz si konkrétní fórum a sjeď úplně dolů kde vlevo vedle domečku s "Obsah fóra" nalezneš zaškrtávátko sledovat fórum. Nejsem si jist, jestli to funguje i pro podfóra daného fóra. Spravovat to pak lze v uživatelském panelu.
  1. se představit v novém vlákně v pod-tématu příslušném danému kraji, např. pro JmK: zajemci-o-clenstvi-jihomoravsky-kraj-f436/, detaily co napsat viz. červený box "Pravidla fóra" tamtéž
    Nebo přijít na schůzi a představit se tam.
  2. změnit si uživatelské jméno do tvaru "Jméno Příjmení". O to je nutné požádat ve fóru podatelny AO: podatelna-administrativniho-odboru-f227/
    nebo to za tebe udělá AO po přijetí
  3. Předat příjmajícímu sdružení řádně vyplněnou přihlášku - tzn. dát ji předsedovi, některému z místopředsedů či pro věci pověřené osobě, pokud sdružení takovou má.
  4. Přesvědčit příjmající předsednictvo sdružení, aby odhlasovalo tvé přijetí a tuto informaci společně se skenem přihlášky předalo AO.
  5. Zaplatit členský příspěvek, ideálně se správným VS a ve správné výši s dostatkem identifikačních údajů v poznámce, aby mohl být ztotožněn.
  6. A pak jen čekat, až se to zprocesuje.
[/list]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vit.Konecny, Devilkin

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“