Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19295
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24900 poděkování
Dostal poděkování: 18121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 29 říj 2018, 10:29

Průběžně dostávám gratulace od různých velvyslanců, že budeme mít Pirátora.

Předal jsem kontakt na Zdeňka velvyslanci Ukrajinské republiky, chtěli by otvírat v Praze lávku, viz : http://nasregion.cz/praha/desitka-pojme ... a-i-parcik
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Robert.Magni
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Tomas.Gottwald
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 86
Registrován: 21 pro 2017, 09:25
Profese: Nabídkový inženýr (Large Drives Siemens)
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 29 říj 2018, 11:22

V návaznosti na kontakt ze dne 26 říj 2018, 16:29 jsem dnes ráno 10:36 29.10.2018 přijal telefonát od paní Mgr. Lenky Dražilové, MBA (ANO) a požádal ji o schůzku s panem Ing. Pavlem Matuškou (ANO) na téma finanční a kontrolní výbor zastupitelstva města Blanska.
Dohodli jsme se, že paní Dražilová moji žádost předá panu Matuškovi, a že bychom využili, ke krátkému setkání, ustavující zasedání, které bude ve čtvrtek 01.11.2018 v Dělnickém domě v Blansku od 15:30 hodin.

Přijaté výhody: informace, že letos opozice v Blansku bude mít kontrolní výbor a finanční nikoliv.
Poskytnuté výhody: nic (telefonní číslo na mě).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Člen MS Blanensko
tomas.gottwald@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7641
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13081 poděkování
Dostal poděkování: 7183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ondrej.Profant » 29 říj 2018, 18:00

Setkal jsem se s Ivetou Babulenkovou a Markem Jelenem z Red Hat (včéra koupený IBM). Krom akvizice jsme řešili rámcové smlouvy ministerstva vnitra, které silně narušují konkurenční prostředí. Ministerstvo totiž uzavřelo rámcovky se svými oblíbenými dodavateli. Zároveň nedělá nic pro odstraňování jiných byrokratických překážek. Takže např. když soutěžíte virtualizaci, tak máte na výběr jednoduše přes rámcovku VMware, anebo složitě soužit cokoliv jiného. Dále jsme řešili egovernment cloud, kde mi předali zkušenosti z Maďarska, kde je na RH technologíích stavěn IAAS veřejný cloud.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Ivor.Kollar, Ivo.Vlasaty
profant.eu, poslanec

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Republikový výbor
Příspěvky: 470
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Student
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Lukas.Blazej » 29 říj 2018, 19:45

Ode dneška do 7. 12. 2018 stážuji v Bruselu u europoslance Pavla Poce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 332
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Pavel.Hajek » 29 říj 2018, 23:02

Jednání s Koalicí Vlasta a ODS
Datum: 14. 10. 2018
Přítomni: Jana Komrsková, Pavel Hájek, Petr Beneš a Michal Kočí (za Piráty), Renata Chmelová, Milan Maršálek a Lucie Sedmihradská (za Koalici Vlasta), Filip Humplík, Martin Valovič a Martin Sekal (za ODS)
Obsah: Jednali jsme o konkrétní představě koalice, řešili klíčové programové body, vysvětlovali vnitřní mechanismus našich stran a připravili návrh společného Memoranda, který projednají zastupitelské kluby našich stran.
Přijaté výhody: drobné občerstvení

Poskytnuté výhody: nic
Dne 15. 10. 2018 schválil zastupitelský klub Piráti Praha 10 Memorandum o spolupráci s Koalicí Vlasta a ODS.
Jednání s Koalicí Vlasta a ODS
Datum: 15. 10. 2018
Přítomni: Jana Komrsková, Pavel Hájek a Petr Beneš (za Piráty), Renata Chmelová, Milan Maršálek a Lucie Sedmihradská (za Koalici Vlasta), Filip Humplík, Martin Valovič a Martin Sekal (za ODS)
Obsah: Došlo k podpisu Memoranda o spolupráci, viz https://pirati10.cz/tiskove-prohlaseni- ... ati-a-ods/ a připravili jsme harmonogram dalšího postupu.
Přijaté výhody: drobné občerstvení

Poskytnuté výhody: nic
Dne 17. 10. 2018 projednal zastupitelský klub Piráti Praha 10 návrh Koaliční smlouvy s Koalicí Vlasta a ODS, vznesl připomínky k dalšímu jednání.
Jednání s Koalicí Vlasta a ODS
Datum: 19. 10. 2018
Přítomni: Jana Komrsková, Pavel Hájek, Petr Beneš a Vít Šimral (za Piráty), Renata Chmelová, Milan Maršálek a Lucie Sedmihradská (za Koalici Vlasta), Filip Humplík, Martin Valovič, Martin Sekal (za ODS)
Obsah: Řešili jsme konkrétní připomínky jednotlivých klubů ke Koaliční smlouvě.
Přijaté výhody: drobné občerstvení

Poskytnuté výhody: nic
Dne 22. 10. 2018 schválil zastupitelský klub Piráti Praha 10 Koaliční smlouvu s Koalicí Vlasta a ODS.
Jednání s Koalicí Vlasta a ODS
Datum: 23. 10. 2018
Přítomni: Jana Komrsková, Pavel Hájek a Petr Beneš (za Piráty), Renata Chmelová, Milan Maršálek a Lucie Sedmihradská (za Koalici Vlasta), Filip Humplík, Martin Valovič a Martin Sekal (za ODS) a další členové viz odkaz níže
Obsah: Došlo k podpisu Koaliční smlouvy, viz https://pirati10.cz/vlasta-pirati-a-ods ... -prahu-10/ a připravili jsme harmonogram dalšího postupu.
Přijaté výhody: drobné občerstvení

Poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 490
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Bydliště: Oblouková 14, Praha 10
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Olga.Richterova » 30 říj 2018, 02:52

29.10.2018 jsem při práci v poslanecké kanceláři ve Francouzské měla telefonát od paní Hejdukové ze Svazu průmyslu a dopravy - mé odpovědi slyšela i asistentka Zuzana Freitas.

Paní H. na mě apelovala, abychom při hlasování o karenční době vzali v potaz, že změna výrazně dopadne na výrobní podniky a dopravu - ne jen v nemocnosti samé, ale v hledání náhrad a placení přesčasů (odhadují prý náklady nikoli na 2.9 mld Kč, které má kompenzovat snížení odvodů o 0,2%, ale spíš na 7 mld Kč - proto chtějí snížit odvody o 0,5% - požádala jsem o datové podklady k těmto číslům)

Doporučovala pozměňovací návrh Z. Stanjury.

U e-neschopenky upozorňovala, že zaměstnavatelům vadí možnost zpětného vystavení.

Vzhledem k argumentaci tím, jak je to těžké donutit lidi přijít do práce, a zrušení karenční doby je v době nízké nezaměstnanosti z práce přímo "vyžene", nemělo smysl argumentovat směrem k takovému pracovnímu prostředí, které lidi pozitivně motivuje.
Obavám určitých (zejména nízkokvalifikovaných) odvětví ale samozřejmě rozumím a na klubu je přednesu.

Přijaté a poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Robert.Magni

Uživatelský avatar
Zdenek.Rozprym
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 04 říj 2017, 19:03
Profese: Mistr strojní výroby
Bydliště: Dolní 1565/1 Bruntál
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Zdenek.Rozprym » 30 říj 2018, 06:02

Dne 23.10.2018 jsem se sešel s předsedou hnutí Pro Změnu Bruntál p. Radkem Zatloukalem. Oslovil mě sám s tím, že by rád s námi (Piráti Bruntál) spolupracoval. Nabídl mi účast v kulturní komisi Bruntál. Tuto nabídku jsem kvitoval s tím, že se jedná o návrh, který bude teprve odsouhlasen. Dále jsme mluvili o možné spoolupráci při jednáních. Hnutí Pro Změnu sympatizuje s naší politikou a velice rádi by otevřeli spolupráci i pro příští komunální volby 2022.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Rozprym za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Veronika.Murzynova

Uživatelský avatar
Lubos.Sedlak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 237
Registrován: 27 říj 2013, 20:03
Profese: student zemědělství
Bydliště: Blansko
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Lubos.Sedlak » 30 říj 2018, 11:42

V Blansku se náš nezávislý zastupitel za Pirátskou stranu sešel na dvou schůzkách se zástupci ODS a ANO 2011.
Dne 17. října v 9.30 proběhla krátká seznamovací schůzka s budoucím starostou J. Crhou (ODS). Informoval mě o složení koalice a městské rady na další 4-leté období. Nabídl nám také účast v komisích. Taky se bude obsazovat finanční a kontolní výbor, někdy v prosinci mi bylo sděleno. Z programových priorit jsme se bavili o bytové výstavbě, kde budou údajně usilovat o získání dotací, jako tehdy na Pískách. Prodej bytů v majetku města se prý bude omezovat. Nakousli jsme i Skleníky, zdůraznil jsem širokou veřejnou podporu našeho snažení a slíbil, že v tomto tématu budeme pokračovat. Moc se na to netvářil. Ptal se mě na Duklu, řekl jsem mu osobní názor, že současná podoba a využití je tristní, a že se tehdy 4 roky zpátky v referendu mělo rovnou nastínit, jaké bude následující využití místa, pokud se zachová, nebo zbourá
Dne 22. října proběhla na žádost p. Nečase z blanenského ANO schůzka s blanenským zastupitelem za Piráty Zbyňkem Pokorným. Schůzky se účastnil za Piráty také předseda MS Blanensko Luboš Sedlák a za hnutí ANO paní Dražilová. ANO, byť s druhým nejlepším výsledkem v komunálních volbách, skončilo v opozici, takže je zajímala hlavně naše ochota spolupráce v rámci opozice. V mnoha bodech se naše programy shodují, takže jsme předběžnou podporu slíbili např. v oblasti řízení města (aktualizace městského webu, online vysílání ze zastupitelstva), dlouhodobého architektonického řešení centra města, hledání reálných možností využití výškové budovy, pozůstatků hotelu Dukla a areálu „Skleníky“, dále řešení dopravní situace a zachování stávajícího vlivu města na nemocnici Blansko, rekonstrukci klíčových sportovišť.
My budeme naopak u ANO hledat podporu pro obnovení výstavby městských bytů. Naposledy město realizovalo bytové domy v roce 2005!!!
Jednalo se o první, seznamovací schůzku, takže výše uvedené body se neřešili detailně. Žádný konkrétní termín další schůzky nepadl. Předpokládáme, že se dohodne po ustanovujícím zasedání Zastupitelstva 1.11.2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubos.Sedlak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Bc. Luboš Sedlák
Předseda MS Blanensko
773 917 508; lubos.sedlak@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 216 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ladislav.Koubek » 30 říj 2018, 12:31

Dne 29.10.2018 jsme se za Piráty v sestavě Ondřej Profant, Ladislav Koubek a Ivan Mikoláš sešli s Martinem Taxem, který spolupracuje s Radou vlády pro informační společnost (RVIS) a zároveň skrze firmu DAIN pracuje na projektu mapování enterprise architektury ICT na Magistrátu hl.m.Prahy. Ohledně MHMP jsem byli informováni o průběhu projektu a řešili jsme obecně fungování ICT na magistrátu. Ohledně RVIS jsme probírali průběh prací v rámci Digitálního Česka, proces přípravy akčních plánů a možný přenos zahraničních zkušeností.
Přijaté a poskytnuté výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Koubek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 591
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 590 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Jan.Posvar » 30 říj 2018, 14:17

22.10. jsem se sešel s končícím starostou Pelhřimova a předsedu SVOL (Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů). Rádi by vyčlenili více prostředků na lesnictví ve státním rozpočtu v kapitole zemědělství. Nyní je alokováno 621 milionů, potřeba je až 6-8 miliard díky kůrovcové kalamitě. Viz http://www.svol.cz/aktuality/navrh-rozp ... -macessky/
Přijaté výhody: Brožura SVOLu
Poskytnuté výhody: kafe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru, místopředseda podvýboru pro daně, cla a loterie
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Zamčeno

Zpět na „Vstupy a výstupy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host