Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Takže 17.11.2013 jsem se opět na demonstraci Barevné Ostravy setkal s p. Vrchovský (krajský předseda Zelených). Rozebírali jsme povolební zábavy ve stranách, kdy budou převolby a dovolby PKS, abychom se mohli společně podívat na možnosti v komunálních volbách.

Seznámil jsem se také s Miroslavem Tancošem (RDS), kdy jsme se jenom pozdravili.

Zítra tj 21.11.2013 mám schůzku s lidmi ze Změny pro život, i když kandidovali za Změnu, tak zatím co vím se nesloučili, když tak info dodám. Opět komunál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 3):
Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Michal.Klus
tel. : 601573955
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Byl jsem (spolu s Jakoubkem) osloven Jakubem Holzerem z iniciativy Zákonomat ( https://www.facebook.com/zakonomat?fref=ts )
Chtěl abychom mu shrnuli naše výhrady proti autorskému zákonu, že by se třeba přepsal :-)
Napsal jsem toto (úryvek toho poctatného)
Největší výhrady máme k majetkové součásti autorského práva. Osobnostní je celkem v ořádku.
Nemám nic proti tomu, aby autor dostal ze svou práci zaplaceno, tak jako každý za jakoukoliv jinou práci. Aby se tak stalo, musí se o to postarat stejně, jako každý jiný výrobce či poskytovatel služby.
Zvolím-li obligátní přirovnání s výrobcem rohlíku, apok pekař, který prodá rohlík, dostane korunu. Chce-li dostat dvě koruny musí vyrobit a prodat dva rohlíky, čím víc vyrobí rohlíků, tím víc jich může prodat a vydělar tím víc peněz.
Autorský zákon vychází z myšlenky, že duševní práce je privilegovaná. Že jednou zaplacený produkt může být placen stále znovu a znovu, aniž by bylo nutno vynaložit jakoukoliv práci. K tomuto konceptu, který je fakticky v normáním prostředí nerealizovatelný, byl vytvořen soubor právních opatření, souhrnně jako "ochrana duševního vlastnictví". Žádná jiná lidská činnost podobně hypertrofovanou "ochranu" nemá

Nejkřiklavější absurditou této vymoženosti je institut "kolektivní správy" autorských práv. "Držitel práv" se o svou odměnu nemusí nijak postarat, jako každý jiný podnikatel, ale udělá to za něj státem posvěcená instituce. Typicky OSA, i když jich je víc a dále uvedené platí pro všechny.

Zákon je napsán dostatečně vágně, aby si ho OSA mohl vykládat po svém. To mu umožňuje používat zastrašovací praktiky vůči všem subjektům, které raději zaplatí, aby měli klid, i když ve skutečnosti nemusejí.
OSA se snaží dále lobovat, aby měl zisky co největší, bohužel mu značně pomáhají směrnice EU, které vznikají netransparentně v nikým nevolených orgánech, které ve skutečnosti píšou nahrávací společnosti.
Jedním z příkladů jsou osiřelá díla. Jde o díla, u kterých není znám autor. OSA si nárokuje, že zastupuje i tyto virtuální osoby, které se k autorství nehlásí a nikdy nepřihlásí. A nárukuje si odměny, které autorům nikdy nevyplatí.
Dalším problémem jsou autoři, kteří OSA být zastupováni nechtějí, přesto chce OSA za jejich díla platit. Dokonce chce platit i od pořadatelů koncertů, kde autoři hrají pouze vlastní tvorbu.
OSa chce platit i za "užití" díla, pokud zaměstnavatel umožní zaměstnanci poslouchat rádio. Chce platit za všechna rádia všech živnostníků, i když z nich svým zákazníkům žádnou hudbu nepouštějí.

Příkladů absurdity je tolik, že to raději zkrátím s tím, že je třeba napsat nový autorský zákon, kde bude mnohem přesněji a logičtěji vymezen pojem "užití díla", kde bude OSA svůj "sazebník" muset obhajovat, ne si ho cucat z prstu, kde bude jasně řečeno, že OSA zastupuje jen ty, kteří si to přejí a dají to najevo formou licence. Kde budou ty nutné případy omezení, které nám nařídila EU, ošetřeny nějakou velmi malou až symbolickou částkou.
Přijatá výhoda: šíření pirátských myšlenek :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Filip.Krska, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Včera mi volal Liška ze Zelených ohledně spolupráce ve volbách do EP a zda budeme jednat na RV o možnosti předvolební spulpráce či koalic. Moc jsem to nepochopil , ale apeloval na to, abychom se nevyjadřovali tak definitivně k sestavování kandidátek a jestli nemůžeme počakt na jejich sněm. Naši pozici jsem mu opakovaně vysvětltil s tím, že možnosti definuje RV a naši kandidáti se budou fyzicky přerdstavovatm 18.1. na CF. Jejich volba panevropských kandidátů (2 lídři jakoby za všechny Zelené) je spíše mediální věc a na volby jako takové nebude mít dopad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Ondrej.Polansky, Michal.Klus
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Janek Wagner píše:Ve čtvrtek 14. 11. 2013 jsme se spolu s Lenkou sešli s PhDr. Janem Vítem, poradcem náměstka ministra školství pro řízení operačních programů a vicepresidentem Českého vědomostního klastru, a jeho spolupracovnicí Danou Léwovou, ve věci možné spolupráce na nedávno vládou schváleném strategickém záměru „Digitální vzdělávání/Touch your future“.

Projednali jsme následující témata:
  • stav přípravy strategického záměru a kontext s předchozími projekty SIPVZ a OP VK - EU peníze školám/EU peníze středním školám,
  • principy otevřenosti a svobodného přístupu v připravovaném systému podpory žáků, učitelů a škol a šíření digitálního obsahu pro ně,
  • možná podpora dostupnosti broadbandu pro regionální školství (paralelně s veřejnou správou a knihovnami),
  • možnosti spolupráce a zapojení odborníků z řad Pirátů a nestátních neziskových organizací, působících ve školství.
Bylo dohodnuto:
  • v příštím týdnu dojde k setkání s náměstkem ministra školství pro řízení operačních programů Michalem Zaorálkem,
  • připravíme společný pracovní materiál s dílčími tématy a případnými kontakty na jednotlivce či organizace.
Odkazy:

PhDr. Jan Vít, http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_V%C3%ADt
TZ k „Digitální vzdělávání/Touch your future“, http://www.ceskaskola.cz/2013/10/msmt-c ... -skol.html
Včera 21. 11. proběhla avizovaná schůzka na MŠMT s náměstkem ministra Michalem Zaorálkem (řadový člen ODS). Přítomni byli dále Dana Léwová a Jan Vít, Janek Wagner, já.
Pana náměstka zajímal náš názor na smysluplné využití prostředků z operačních programů v oblasti Digitálního vzdělávání.
- Shoda na důležitosti internetu pro všechny (broadband), názor a odborné vyjádření Pirátů je žádáno. Konkrétně osloví Janek, zatím Michael Polák.
- Vzdělávání a podpora učitelů.
- Prosazování svobodného a otevřeného SW, tvorba digitálního výukového obsahu pod licencí CC za veřejné peníze, vysokými školami...., možnost odkoupení komerčně vytvořených materiálů státem a další šíření pod svobodnou licencí.
- Digitální vzdělávání za podmínek uvedených výše coby podmínka pro různé formy vzdělávání, odstraňování bariér, celoživotní vzdělávání - viz. náš program.
- Zabránit tomu, aby z toho byl zase tunel. Otevřenost, transparentní jednání, zveřejňování výsledků i průběžných jednání při přípravě projektů na internetu, volně přístupné a snadno dohledatelné, zapojení odborníků z praxe, zveřejňování, kdo na čem pracuje.

Celkový dojem velmi dobrý, panu náměstkovi jsem sdělila, že podle toho, co říká, je Pirát, a vůbec se nebránil :lol: Budeme spolupracovat na přípravě projektu dál coby odborní konzultanti.

Materiální pozadí: minerálka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 7):
Martin.Kucera, Filip.Krska, Vaclav.Malek, Roman.Kucera, Jakub.Michalek, Adam.Zabransky, Pavel.Cisar
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Dnes jsem mluvil s MEP za PP-SE Amelií Andersdotter. Kromě ostatních témat, které nepovažuji za lobbistické, jsme si však též vyměnili i názory na kandidáta evropských PP na předsedu EK, což by bylo možné považovat za lobbing. Téma jsem inicioval já. Doporučovala mi nikoho nenominovat. Já jsem žádného kandidáta zprvu nenavrhl, ale později jsem ji e-mailem navrhl Ricka Falkvingeho. Odpověděla, že to není možné a že si myslí, že Piráti by měli podpořit Viviane Reding.

Přijatá výhoda: Velmi příjemný půlhodinový mezistátní hovor. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Filip.Krska

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Jakub.Stacke
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Stacke »

dnes mě na FB kontaktovala paní Dagmar Daňková z Otrokovické Strany Zelených ohledně kandidatury Luďka Maděry, dále o možnosti volební koalice do komunálu. Zítra se s ní potkám na diskuzi skrz ubytovnu pro soc. slabé v Otrokovicích. Tak to potom doplním v Editu.

EDIT// dnes jsme se potkali s paní Daňkovou. Jednalo se spíš o neformální povídání u kafe. Ale samozřejmě jsme se bavili n Luďkovy a komunálu.
*co se týká Luďka tak viz Rojův následující post, ale Dáša se by ráda podpořila Luďka a to buďto na stranické rovině, nebo na osobní... Uvidíme
* komunál dohodli jsme se že se můžeme dohodnout až to bude aktuální
...jinak spíš seznamovaní a zjišťování jaká známe stejné lidi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Petr.Bajgar
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Dal jsem FB chat se svým dlouholetým kámošem Michalem Bergem z Zelených, abych si ověřil zprávu z Aktuálně, že podporujou Lapčíkovou. Odpověděl, že je to zavádějící zpráva a o všem se rozhodne na krajské konferenci 14. prosince. Nepodpoří nikoho, s kým se nesešli.
Zeptal jsem se, jestli tam má Luděk třeba přijet. Prý dají včas vědět. Prý je ve hře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Jakub.Stacke, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Martin.Svadlenka
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15000 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Krátce jsem se sešel s Petrem Slavíkem (zastupitel za TOP 09 na P11). Probírali jsme komunální politiku na P11.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Filip.Krska

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12020 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Za půl hodiny mám schůzku s paní z Alternativy zdola ohledně participativního rozpočtování. Report dodám
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Ivo.Vlasaty, Petr.Bajgar

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Ještě dlužím echo z 21.11. Setkal jsem se s Mudr. Silou a p.Harvánkem. Vyměnili jsme si zkušenosti s kampaní a lepením plakátů. Následně se jednalo o možnosti případné spolupráce v rámci komunálu. Leč do této chvíle netuším jestli tedy budou vystupovat pod křídly Změny, nebo se nakonec rozhodnou dozaložit vlastní stranu. Chyběly jim v petici ještě nějaké podpisy. Na jednání se Změnou se měli vydat 23.11, ale výsledek netuším. Co se týče dalších možností, tak program mají podobný, akorát s drobnými odchylkami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvek:
Filip.Krska
tel. : 601573955
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“