Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Kontaktovala nás Rekonstrukce státu s žádostí o schůzku a diskusi o tom, zda v Poslanecké sněmovně navrhneme jí připravené zákony. Podrobné informace jsou ve fóru republikového předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Filip.Krska, Patrik.Dolezal, Marcel.Kolaja, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12020 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Občas si na FB píšu s Matějem Hollanem, který působí ve straně LES. Známe se z aktivismu (Barcamp v Brně, Rekonstrukce státu, podávání infožádostí atp. ).

Nic po nás nechce, je to jen pokec mezi přáteli.

Dál se mi občas ozývá Pavel Felgr ze Změny pro Liberec

Jinak jsem se potkal ještě s Jindřichem Krásou, z jednoho konopného časopisu, který se chtěl dozvědět o Pirátské straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Jakub.Stacke
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 739
Registrován: 21 dub 2012, 09:27
Profese: Obchodní cestující
Bydliště: zlín
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 822 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Stacke »

dnes sem se seznámil s vedoucí odboru kultury na Zlínské radnici p. Mgr Pešatovou popis tady http://www.zlin.eu/page/12933.odbor-kultury/ super kontakt na FSF a naší antibourací akci. Navíc jsme se domluvili na tom že mi naposílá dokumenty.

EDIT// slovo interní je v úvozovkách, asi jsem k němu měl dát smajl nebo ho uplně vypustit takže ho vypouštím... Jedná se o dokumenty o které bych si musel žádat, ale zas to nejsou nějaké vše dokazující důkazy...
Naposledy upravil(a) Jakub.Stacke dne 10 zář 2013, 08:45, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Stacke za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal
Prostě Stacke
77nula157333
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5223
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1991 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jiri.Rezek »

jkbstck píše:Navíc jsme se domluvili na tom že mi naposílá "interní" dokumenty.
...což si oslavil tím, že si to postnul na veřejné fórum.... :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Stacke, Vojtech.Pikal
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Poslal jsem dopis aktivistickému právníkovi Václavu Láskovi, který dělal audit v Dopravním podniku hl. m. Prahy, s nabídkou, aby se přihlásil do našich primárních voleb. Prý již kandiduje za Stranu zelených. Před tím jsem pozval Adrianu Krnáčovou, bývalou ředitelku Transparency International, zda by se nechtěla přihlásit do našich primárních voleb, ale bohužel nemůže, protože je Slovenka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Filip.Krska

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dávám sem report z ohlášené schůzky s Rekonstrukcí státu. Rekonstrukce státu je organizace 18 nejvýznamnějších protikorupčních organizací v České republice, která zpracovala návrhy 9 protikorupčních zákonů. Za Rekonstrukci státu byl na místě Martin Fadrný, za Piráty jsem nakonec přišel akorát já. Tématem byly programové body protikorupčních zákonů, které chce Rekonstrukce státu prosadit. Uvedl jsem, že snad všechny věci v programu Rekonstrukce státu máme v našem dlouhodobém programu a že budou i ve volebním programu, ale nebudeme se tam výslovně odkazovat na návrhy Rekonstrukce státu. Při vyhodnocování strany se to bude brát jako splněno. V řadě případů však považujeme návrhy Rekonstrukce státu za naprosté minimum, což Rekonstrukce státu asi i přiznává, ale lepší něco než drátem do oka.

Jde tedy o dvě aktivity, jednak hodnocení politických stran a jednak hodnocení kandidátů, které chce Rekonstrukce státu podniknout.
  • V hodnocení stran se bude hodnotit, kolik zákonů Rekonstrukce státu strana podpoří ve svém oficiálním vyjádření (program, oficiální stanovisko vedení strany). Hodnotit se bude také, zda si stana stanoví zákony jako podmínku podpory vlády. Dále se bude hodnotit, zda je předseda strany ochoten zavázat se podpisem k podpoře zákonů, zda strana nabídla součinnost při oslovování jejích kandidátů, zda jsou lídři kandidátky ochotni některé ze zákonů navrhnout sněmovně a možná také zda má strana transparentně financovanou kampaň (kritéria TIC). Kandidáti se mohou se závazkem vyfotit, pokud budou chtít.
  • V hodnocení kandidátů se bude hodnotit, zda kandidát zaslal Rekonstrukci státu Prohlášení o podpoře zákonů (zákony jsou formulované jako jednoduché body). Rekonstrukce státu podpoří kandidáta, který se zaváže k podpoře nejméně 6 zákonů. Kandidát také může zaškrtnout, zda se zavazuje v případě zvolení sám návrh zákona předložit v období 6 měsíců od zvolení (viz příloha). K prohlášení lze připojit dílčí výhrady k jednotlivým bodům, důležitý je celkový smysl závazku. Prohlášení by měla být naskenovaná zaslaná Rekonstrukci státu. S ohledem na to mě požádali o seznam kandidátů s kontakty, což je informace, kterou k dispozici nemám, ale pokud se tak v předsednictvu usneseme, tak můžeme výzvu Rekonstrukce státu přeposlat na všechny členy a kandidáty, kteří se podle svého vlastního uvážení rozhodnou, zda se prohlášení podepíšou a zaváží se tak např. i k předložení návrhů zákonů.
Rekonstrukce státu má zajištěné nějaké kanály, jak se její hodnocení kandidátů dostane k voličům, a to např. uschovna.cz, volební kalkulačka, naši politici, student agency atd.
Přílohy
Komentář k novému prohlášení Rekonstrukce státu.pdf
(227.17 KiB) Staženo 110 x
Nove prohlaseni o podpore Rekonstrukce státu.pdf
(107.05 KiB) Staženo 103 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
Filip.Krska, Marcel.Kolaja, Patrik.Dolezal, Ivan.Bartos, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Adam.Zabransky

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Včera proběhla schůzka s HzPD - Jan Matuszek s Pavlem Krajtlem za HzPD a za Piráty já. Zástupci Hnutí přišli připravení na 100%, včetně starého křížového grafu (osa pravolevá/autoritativní - tolerantní) s vyznačenou pozicí Pirátů, který jsme si dělali asi před 1,5 rokem a Pavel Krajtl přišel v pirátském tričku 8-) .
Tématem byly programové body společné Pirátům a Hnutí a způsob jejich prosazování vč. případné iniciativy Pirátů ve sněmovně. Vyplnil jsem i krátký dotazník.
Výsledkem je, že navrhnou členské základně odhlasovat podporu Pirátům v násl. volbách a pro ev. zájemce o kandidaturu možnost kandidovat na našich kandidátkách.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36865 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Martin Shánil se v kandidátce označuje jako "Aktivista iniciativy pro nepodmíněný základní příjem".
Prosím aby sem reportoval své styky a vazby s touto aktivitou, jak je zvykem.
Děkuji

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

anonym2064
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od anonym2064 »

Vojtech Pikal píše:Martin Shánil se v kandidátce označuje jako "Aktivista iniciativy pro nepodmíněný základní příjem".
Prosím aby sem reportoval své styky a vazby s touto aktivitou, jak je zvykem.
Děkuji
Ano zapojil jsem se do iniciativy evropských občanů za nepodmíněný základní příjem.
zmiňuji se o tom ve vláknech týkajících se tohoto tématu.
https://www.facebook.com/groups/492390420837730/
zde je kodex https://attachment.fbsbx.com/file_downl ... gF6NEQm10c

Jaký je smysl Evropské iniciativy občanů za NZP
Jde o posouzení vhodnosti či nevhodnosti zavedení NZP. Občané usilují o diskusi v jednotlivých zemích EU i o celoevropskou diskusi na půdě Evropského parlamentu. To je krátkodobým cílem Iniciativy.
Pokud Iniciativa získá dostatečný počet podpisů, bude se Unie touto otázkou zabývat; budou vypracovány studie o možnostech jeho zavedení či navržením různých funkčních modelů NZP v prostředí EU.
Celkovým cílem je prosadit nepodmíněný základní příjem, a garantovat tak všem občanům právo na uspokojení jejich materiálních potřeb, potřebných k vedení důstojného života a posílení jejich společenské účasti.

jsem mezi konraktními osobami
https://mapsengine.google.com/map/viewe ... PAuCRVTdqU

tato moje činnost je imho v souladu s mým členstvím v pirátské straně.

http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/i ... jW6gDjsack
viz mapa aktivistů

edit: veškerou tuto činnost dělám zadarmo
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Patrik.Dolezal, Ondrej.Kallasch, Michael.Polak
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Setkání s členem Rady Českého rozhlasu PhDr. Petrem Šafaříkem

Jelikož dění v Českém Rozhlase a jeho Radě sleduji dlouhodobě, je mi známo, že v této instituci je jeden člověk, který tam jediný opravdu pracuje. Je to Petr Šafařík . Abych ho mohl zkontaktovat z titulu garanta svobody slova, navštívil jsem zasedání Rady 26.9.2013
Tato zasedání bývají většinou nudná, avšak měl jsem štěstí, toto nebylo. Rada totiž nechala vypracovat analýzu předvolebního vysílání k presidentským volbám, inicioval to, jak jinak, náš Petr Šafařík.

Dovolím si malou vsuvku pro objasnění situace. Rada je volena poslanci a obsazována "spolehlivými lidmi" kteří ochotně přenášejí moc od politiků přes Generálního ředitele k posluchačům. Podle toho to vypadá a situace ve vysílání je zoufalá.
Všichni členové Rady do tohoto systému zapadají a věrně mu slouží. Avšak v roce 2011 se při dovolbě Rady stalo, že se tam nějakým omylem dostal pan Šafařík a okamžitě začal dělat potíže. Naprosto boží člověk! Samozřejmě je u zbytku rady nepopulární, stejně tak u generála, ale tím, že všechny intelektuálně značně převyšuje, docela dost dobré práce je za ním vidět.

Takže vznikla tato analýza. Z dalšího dění se domýšlím, že spatřila světlo světa před minulým zasedáním Rady a Pan Šafařík ji přednesl generálovi a zbytku rady. A teď teda přišla zpětná vazba. Připadal jsem si jako v sitcomu, chyběl jen generátor smíchu, ale o to víc jsem se bavil.
Duhan (generál) se to snažil bagatelizovat, že jde o "jednu z mnoha možných analýz", na což mu Šafařík odpověděl, že to dělali největší mediální odborníci, které v tomto státě máme. Další fukcionář mu tam oponoval, že "analýza je nejlepší, protože je jediná" a podobné perly. Fakt jsem se tam málem udusil smíchy.
Nejspíš stojí za to si to přečíst, pro jistotu jsem to stáhl a dám sem.

Kromě toho se na Radě řešilo předvolební vysílání, samozřejmě rozhodující jsou pro ně průzkumy, ve kterých nejsme. Reálný volební výsledek 2012 je přece irelevantní.

Po skončení schůze jsem pana Šafaříka oslovil a zeptal se ho, zdali by nám pomohl s tvorbou programu a stanovisek k médiím veřejné služby. Řekl, že by rád, ale že jako člen rady musí být nezávislý a on to na rozdíl od jiných členů rady chce dodržet, takže pracovat pro žádnou stranu nemůže. Kdybychom byli občanské sdružení, nebyl by to problém.
Doporučil mi ale kontaktovat Milana Šmída, dlouholetého vydavatele louče jenž pro mě není nikým neznámým. Také mi doporučil Inventuru demokracie, ale o těch vím a jejich materiály znám a v podstatě se jimi řídím :-)

Následně jsme chvíli jen tak klábosili o Pirátech a Radě a tom, jak ryjeme držkou v zemi. :-)
Fajn setkání.
CRO_analysa_presidentske_volby_2013.pdf
(2.42 MiB) Staženo 177 x
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“