Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel.Bulicek
Příspěvky: 580
Registrován: 09 srp 2013, 12:00
Profese: 1.nám. Hejtmana - inovace, investice, IT
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 139 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Pavel.Bulicek »

23.1. 2018 Schůzka v Hradci Králové s panem Ing. Romanem Grymem, který je předsedou Spolku pro kvalitu života.

S panem Grymem jsme probírali situaci na Velkém náměstí v Hradci Králové a postoj Pirátů k této věci. Dále se zajímal o fungování Pirátů v Hradci Králové a Pirátů obecně.

Názory budou předneseny Pirátům v Hradci Králové a případně pana Gryma pozveme, aby prezentoval svůj názor před ostatními členy.

Přislíbené výhody: možnost projednání před ostatními členy a možné navázání spolupráce
Přijaté: Koutková voda, káva, vizitka
Poskytnuté: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bulicek za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Robert.Magni, Daniela.Bila, Jiri.Dohnal
Pavel Bulíček
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Parlamentní shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku 21. - 26. 1. 2017:

Přítomní Piráti: František Kopřiva

1. V neděli jsme celá česká delegace přijali pozvání na recepci u českého velvyslance při RE.

Přijaté výhody: informace, občerstvení

Poskytnuté výhody: informace

- - - - - - - - - -

2. Ve středu jsem přijal pozvání na oběd British Committee for Iran Freedom.

Přijaté výhody: tradiční íránský oběd

Poskytnuté výhody: podpis otevřeného dopisu za propuštění demonstrantů, vizitky

- - - - - - - - - -

3. Ve středu jsme celá česká delegace přijali pozvání na recepci u místostarostky Štrasburku.

Přijaté výhody: občerstvení

Poskytnuté výhody: žádné

- - - - - - - - - -

4. Ve čtvrtek jsem mluvil o situaci v Íránu s Dowlat Nowrouzi, zástupkyní National Council of Resistance of Iran, která fakticky organizovala oběd (viz bod 2).

Přijaté výhody: káva, vizitky, materiály

Poskytnuté výhody: vizitky, fotka s několika členy National Council of Resistance of Iran

- - - - - - - - - -

5. Přispěl jsem na květinu pro paní velvyslancovou a na kávu do kanceláře české delegace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Jiri.Dohnal

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Dne 17.1.2018 jsme se sešli já, Tomáš Svoboda a Miloš Zmeškal se zástupci ProOlomouc v ateliéru na ul. Mahlerova.
Za pro Olomouc: Tomáš Pejpek a to druhý jméno nevím

Bavili jsme o možnosti spolupráce/nespolupráce v Olomouci.
ProOL bude dělat schůzky se všemi stranami kromě KSČM. Piráti byli první v pořadí.
Tomáš Pejpek zastává názor, že případná spolupráce ProOl/Piráti je o chemii mezilidských vztahů a tedy o tom, zda si lidé z ProOL a od Pirátů sednou nebo ne a že jde nejen o to se tam dostat, ale taky spolu 4 roky fungovat. S tím jsme zcela souhlasili.
Na kampaň mají násobně více než my, ale není to jen o penězích, ale taky o efektivitě.
Z hlediska programu jsme vysvětlili naši základní osu a principy s tím, že nám nejde o to, jestli bude chodník v pravo nebo v levo, ale o proces, jak se k rozhodnutí dospěje. Transparentnost máme společnou, pro OL je aktuálně aktivní a kvalitní opozicí v zastupitelstvu.
Bavili jsme se o případné spolupráci/nespolupráci se zelenými, které ani my ani oni nepovažují za ideálního partnera, zejména z personálních důvodů na straně Zelených. Informovali jsme, že u Pirátů proběhlo na místní úrovni hlasování, kdy se znalostí stavu jednání a představ Zelených rozhodla členská základna ve prospěch samostatné kandidátky. Pokud by došlo k dohodě o spolupráci s ProOL, musela by to členská základna revidovat.
Padla kritika na naši adresu za neaktivitu Vojty Pikala v kontrolním výboru a Jakuba nepejchala v DPMO. Výhradu jsme akceptovali jako oprávněnou.

Byla dojedná společná široká schůzka v termínu buď 31.1. nebo 1.2 (zatím to vypadá spíše na 1.2.) k tomu, aby se obě strany mohly poznat.

Můj pocit z jednání je velmi dobrý - mají věcný, férový, nearogantní přístup. Uvědomují si své plusy i slabiny, stejně jako my.

Přijaté výhody: voda, káva
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal, Jiri.Dohnal

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

22.2. Na poslaneckém klubu jsme se setkali s korejským velvyslancem Moon Seonung-yun v doprovodu Petra Fojtíka - za Piráty jsem byl já a Mikuláš Peksa.
Došlo ke krátkému seznámení, diskusi nad politickým vývojem v ČR. Pana velvyslance zajímal kromě jiného i přístup Pirátů k otázkám legislativy ve stavebnictví (mají issue s rekosntrukcí budovy pro ambasádu). Tématem byla i legislativa pro VRT. Řešili jsme otázky eGovernmentu a korejský přístup k řešení agendy státní správy.

Poskytnuté výhody: občerstvení na klubu
Přijaté výhody: kalendář "Krásy Koreje", ozdobná krabička - merch
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Tomas.Vymazal, Jiri.Dohnal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

22.2. Proběhlo setkání se zástupci MMR - představení zákona č. 159 - sněmovní tisk 12 – novela zákona o podmínkách v cestovním ruchu.
Za : MMR náměstek David Koppitz, ředitelka cestovního ruchu Renata Králová, za legislativu Jana Vyskočilová
Za : Piráty Ivan Bartoš, Vojta Franta
Byl nám představen zákon jako transpozice. Měli jsme k němu výhrady, které údajně adresuje důvodová zpráva. Vyjádřili jsme zásadní obavy v oblastech: a) balíčků služeb nabízených hotelym které mohou znamenat nuntost transfroamce hotelů v cestovní kanceláře (vysvětlení koncipováním nabídkna wev mi přišlo neuspokojivé)
b) Voja Franta adresoval dotazy týkající se "lázněňských pobytů" kdy původní transponzice řeší SPA leč (lázeňský pobyt != wellness).

Poskytnuté výhody: občerstvení na klubu
Přijaté výhody: reklamní balíček MMR na cesty do letadla (špunty do uší, škraboška na spaní, zámeček na kufr a fusky černé)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Tomas.Vymazal, Daniela.Bila
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

22.2. na Výboru pro Veřejnou správu a regionální rozvoj (VVSRR) jsme setkali s Janem Matouškem - ředitelem Asociace pojišťoven vě veci Zákona o cestovním ruchu (č. 159 - sněmovní tisk 12).

Řešili jsme převážně část týkající se pojištění a fondu, do kterého musí cestovky přispívat. Ačkoliv jsem neobjevil motivaci? zaznělo podobně jako od cestovních kanceláří, že 0,1% namísto vládního návrhu 0,25%, což vytváří dostatečný objem peněz ve fondu pro garanci krachu. Vychází taktéž v Regulatory Impact Assessment.

Obecně nás zajímal stav pojišťování v obalsti cestovního ruchu a dopad zákona na pojišťovny v případě, že by se naplnila obava většího vzniku cestovních kanceláří (problematika balíšků služeb) - dynamika trhu

Poskytnuté výhody: občerstvení na VVSRR od p. Kuklíkové
Přijaté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Robert.Magni, Tomas.Vymazal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Kamil.Kubica
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 25 dub 2016, 22:37
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Dnes, 29. 01. 2018, jsem se já a Pavel Vrbický (člen KS Královéhradecký kraj) setkali se zástupci HDK (Hradecký demokratický klub), konrétně s panem primátorem Zdeňkem Finkem a panem zastupitelem Jiřím Sovou.

Šlo o čistě informativní schůzku, chtěli poznat Piráty v Hradci Králové, bavili jsme se o průnicích v programu Pirátů i HDK. Schůzka byla velmi přátelská a jsme zvání jako pozorovatelé na další chůzi HDK.

Poskytnuté výhody: Žádné

Přijaté výhody: Žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Robert.Magni, Tomas.Vymazal, Vit.Simral, Pavel.Vrbicky
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj,

včera (29. 1. 2018) jsme se já a Lukáš Mamula (člen PMS Brno) setkali s Martinem Freundem (zastupitelem města Brna za Žít Brno s podporou Pirátů).
Martin se ptal na náš postoj ke kandidatuře do komunálu a k případné další spolupráci se ŽB. Sdělil jsem, že zatím nemáme platné rozhodnutí místního fóra (jednání probíhá), ale s vysokou mírou pravděpodobnosti lze předpokládat, že se rozhodneme pro samostatnou kandidátku Pirátské strany s otevřenýma primárkama. Dále jsme se krátce bavili o tom, jak se stavíme k tématům sociální politiky a sociálního začleňování. Nakonec jsme probrali způsoby, jakými je možné se zapojit do primárek.

Přijaté výhody: 2x malé pivo (pouze Lukáš)
Poskytnuté výhody: žádné


Dále jsem se včera (29. 1. 2018) krátce setkal s náměstkem Hladíkem (KDU), který mi m.j. sdělil, že byl zvolen lídrem za KDU do komunálních voleb a lehce jsme se dotkli organizace schůzky s Janem Špilarem, kandidátem do senátu (zatím za KDU), který žádá o podporu Pirátů.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Naposledy upravil(a) Tomas.Kolacny dne 30 led 2018, 14:14, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Mamula, Tomas.Vymazal, Filip.Krska

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Právě jsme se vrátil ze schůzky z Tomášem Kolaříkem (Neplést si s Lukášem!), ředitelem O.p.s. Plavba a vodní cesty. Vysvětlil mi některé aspekty vodní dopravy a zejména situaci kolem přístavu na Prase 7, což je téma zajímavé pro komunální volby. Důležitý poznatek - Ani radnice P7 není ve všem úplně tak čistá s sluníčková. Ono to půjde :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Petr.Vileta, Filip.Krska, Zdenek.Hrib
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Vojtech.Ertl
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2016, 17:36
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Vojtech.Ertl »

Neformální smalltalk s Vítem Rakušanem a Michaelem Kašparem (starosta a místostarosta Kolína) po akci "SmartCity" na půdě PSP ČR organizované platformou Starostové starostům (Jan Farský) dne 30.1.2018.
Téma: komunálky Kolín
Přítomen: z pirátů u smalltalku pouze já
Potvrdil jsem přípravu naší pirátské kandidátky v Kolíně. Bavili jsme o negativní kampani kolínských subjektů, kterou jsme vůči sobě (Piráti/Změna pro Kolín) vyloučili.
Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Ertl za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Tomas.Vymazal, Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“