Evidence kontaktů a schůzek

Informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.


Zamčeno
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Setkání s Jeronýmem Tejcem a Ing. Miroslavem Krejčíkem (místopředseda ústřední odborné komise ČSSD pro bezpečnost, gestor pro problematiku elektronizace veřejné správy, ICT a eGovernment ,ale mimo jiné i bývalý ředitel Vojenského zpravodajství)

Jeho jméno jste mohli slyšet přebážně v souvislosti s kauzou Parkanová. Zde tedy pouze namátkou...
http://aktualne.centrum.cz/rozhovory/cl ... ?id=693006
http://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy ... omisi-pdf/


Sešli jsme se (já a Ondra Profant) nejdříve na poli Sněmovny 22.1. okolo 17té hodiny. Velmi nepříjemná prohlídka a lustrace. MK komentoval fakt, že nám chtěl ukázat tuto buzeraci, a že by měly být v administrativních budovách zóny např. pro setkávání s návštěvami. Já jsem se na nepříjemném chování bezpečačky, která se vyjadřovala ve stylu, že když se mi to nelíbí, nemusím tam chodit, málem otočil s tím, že jsem návštěva, ale nakonec jsem jedovatou slinu spolkl.

O co jde. MK má teď na starost poměrně rozsáhlou agendu v rámci ČSSD viz popis v úvodu a má tým, který se IT, ICT, eGovernmentem zabývá. Přepokládá se, že Jeroným Tejc bude aspirovat na post ministra vnitra po té, co ČSSD vyhraje volby. Ing.Krejčík má ambice náměstkovské.

Jeroným Tejc je standardní politik, takže úvodní poziční jednání probíhalo právě v tom duchu. Připomněl jsem mu předchozí setkání nad ACTA, kde byl i předseda Sobotka, a že jsme jejich zápal pro právo na soukromý shledali jako velmi účelový, vhledem k následné 100procentní podpoře v hlasování o znovuobnovení Data Retention.

Tento typ spolupráce jsem označil za pálení našeho času, protože my nemáme potřebu jako doposud neparlamentní strana politikařit ani handlovat.

Ing. Krejčík, jinak poměrně sympatický člověk, navrhoval spolupráci čistě oborovou, kdy jeho tým má přístup k informacím, které je pro nás těžké získávat. Byl například podobně jako Piráti pozván na připomínkování zákona o kybernetické bezpečnosti (za nás tam byl Vilém Maršík), ale měl tam své lidi, neb se termín kryl právě s touto schůzkou. Za 14 dní se dalšího “workshopu“ bude účastnit. Tvrdí, že chce znát názory více stran. Na řadu věcí nás prý může upozornit.

My jsme naopak zdůraznili, že pro Piráty je zajímavý přístup ČSSD do médií, kde by mohli její představitelé určitá témata akcentovat, popřípadě i fakt, že schopný člověk v ČSSD by mohl jednotlivé poslance informovat o tom, že často v některých oblastech neví, která bije a hlasují zcela neinformování o podtatě problému (Farský, Data Retention apod.) V přesvědčování poslanců jsme např. právě v kauze DR i přes kampaň neuspěli.

Identifikovali jsme další klíčové oblasti: eGovernemnt, ochrana soukromí a Internet jako integrační platforma fungování státní správy i společný prostor.

Dohodli jsme se, že nemá cenu jakkoliv obecně plkat (viz. předchozí fail s ACTA a spolupráce s ČSSD) a souhlasili s odpilotování možné spolupráce a výměny informací právě na zákoně o kybernetické bezpečnosti. V tomto směru chceme učinit první kroky.

Pak jsme šli již bez Jeronýma Tejce do hospody, kde jsme probírali spíše obecnější věci. Šifrování, politickou formu ČSSD, možný vývoj před volbami, zda je Pirátská strana v hledáčku zpravodajců, jak se to dá zjistit apod. Neplechu jsme ukončili asi v 9:30.

Pokud jsem něco zapomněl, prosím Ondru o doplnění.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

V KS Praha nás oslovil člen strany zelených z Prahy 15 jménem Marcel Pencák. Chce probrat nějakou lokální věc, napsal jsem mu mail. Budu dále informovat čeho se to týká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Adam.Zabransky, Jakub.Michalek, Marcel.Kolaja

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Michal_Wagner »

Zdeněk Škromach mě pozval na kafe. Předpokládá se volná debata na téma přímá volitelnost/odvolatelnost, Senát a další návrhy senátních tisků. Nečekám nic oficiálního.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvky (celkem 3):
Radek.Simkanic, Jakub.Michalek, Marcel.Kolaja
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Včera (27. 3. ) jsem se spolu s Danou Kozlovou sešel s Michalem Škardou, podnikatelem v oblasti Internetu, Facebooku her, aplikací atp. Přislíbil nám bezplatnou facebookovou propagaci v rámci svých stránek a nabídl případnou další spolupráci. Oslovil nás, protože se mu líbí náš program a naše aktivity.

Současně nám poskytl zpětnou vazbu ke správě našeho Facebooku, poskytl dobré rady (postovat častěji, klást otázky, vyzývat k lajkování a sdílení, používat případně aplikace).

Zůstaneme v kontaktu, dal jsem mu jasně najevo, že případná finanční či věcná podpora musí být transparentní a podléhá schválení RP případně RV. Neměl s tím problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Kallasch, Marcel.Kolaja, Gabriela.Maceckova

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Relativně často se stykam s organizátory referenda na P7.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Marcel.Kolaja

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Včera 8.4. jsem se sešel s Petrem Kindermannem z hnutí Nespokojení občané ( http://www.nocr.estranky.cz/ ), dopadli docela slušně v krajských volbách v ústeckém kraji - http://volby.cz/pls/kz2012/kz21?xjazyk= ... 12&xkraj=5 a přemýšlejí jak dál pro parlamentní volby.

Uvedl jsem, že v tuto chvíli se u nás o společném postupu s dalšími malými stranami příliš nehovoří a s vysokou pravděpodobností budeme postupovat samostatně a že si umím představit, že otevřeme naše kandidátky lokálním hnutím a nestraníkům, ale máme jednoduše otevřené primárky, takže to není rozhodnutí předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zastupuji Piráty v Komisi pro otevřený kraj Plzeňského kraje. Jednání už byla dvě, na prvním jsem byl jako host, na druhém už jako řádně jmenovaný člen.
Začalo to takhle krajske-forum-plzensky-kraj-f415/rukam- ... 15425.html a pokračuje se v krajském vlákně krajske-forum-plzensky-kraj-f415/komise ... 15715.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal, Ivan.Bartos, Marcel.Kolaja

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Občanská sounáležitost

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Nevím, kdo to předjednal, ala byl jsem opakově kontaktován panem Vorlem (přeseda politického "sdružení" Občanská sounáležitost.
Ačkoliv se mi celá iniciativa viz přiložené dokumenty jeví jako "pravdoláskařská" ekonomikou řízlá verze Holešovské výzvy, mám s ním ve středu v restauraci Jizera na Václavském náměstí oběd. Tak si ho přinejmenším poslechnu. O průběhu schůzky budu informovat.
https://www.youtube.com/watch?v=cmcse8u ... embedded#!
Přílohy
Ustavující sněm a POSLÁNÍ hnutí Občanská sounáležitost - Plzeň_březen_2013.doc
(52.5 KiB) Staženo 166 x
DEKLARACE OBČANSKÉ SOUNÁLEŽITOSTI-15-března-2011_PRAHA-VÝSLEDKY 2013.doc
(46 KiB) Staženo 221 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Marcel.Kolaja
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

16.4. jsme se s Filipem Krškou neformálně sešli s právníkem Michalem Šalamounem. Schůzka byla iniciována Michalem, který kontaktoval Filipa. Michal zastupuje lázně ve sporu s OSA. Dlouhodobě připravuje projekt, který bude umožňovat provozování skladeb dle AutZ různými typy provozovatelů. Žádal po nás kontakty na kapely, které by se do projektu chtěly zapojit. Slíbeno projednání na příštím zasedání RP.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Moje setkání, viz výše (oznameni-f595/evidence-lobbistickych-ko ... ml#p209697), s iniciativou Občanská sounáležitost, proběhlo tak, jak jsem předpokládal. Jedná se o vyčleněnou skupinu z původní HV. Jednali například s Bártou, rozešli se s Babišem i Ponertem. Snaží se sjednotit jendotlivé subjekty u jakéhosi kulatého stolu a dotáhnout je do voleb pod projektem Aliance dle hesla "Společně nebo vůbec". Představili mi svoji práci a plány, včetně toho, že až tam budou, tak to rozpustí. Postoj Pirátů je (doufám, že stále platný), že do voleb jdeme singl s místy na kandidátkách pro nestraníky (nePiráty) dle našich podmínek. Což jsem jim sdělil. Jendalo se tedy o informativní schůzku. Sledujeme, neangažujeme se, neb máme naši agendu. Ukočírovat cca 15 zcela individuálních subjektů v rovině, kdy tě spolčení s někým, kdo to celé znedůvěryhodní a tím politicky zabije ostatní účastníky je "cesta do pekla" :-) Což jsem jim sdělil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Michal_Wagner, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Povinně zveřejňované informace“