Zápisy ze schůzí KS JmK

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Mucka
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 154
Registrován: 16 črc 2017, 13:42
Profese: Student učitelství, obsahový marketing
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Jan.Mucka »

Schůze KS Jmk 5/2018, 30. 5. 2018, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální volby (PKS + PMS, 15 min)
2. Info z MO (vedoucí MO, 3 min)
3. KVZaP - info o koncepci (KVZaP, 5min)
4. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
PŘESTÁVKA 10min
5. Senátní volby - představení kandidátů, grilování (PKS, 40 min)
6. Politické okénko (poslanci, zastupitelé, 10 min)
7. Info ohledně červnových akcí (KoKS, 5 min)
8. Hudební festival VyOsení ve Znojmě (PMS, 5 min)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Ivo Vašíček (IV), Róbert Čuma (Rč), Petr Springinsfeld (PS), Jan Můčka (JM), Pavel Nevrkla (PN), Luboš Sedlák (LS), Tomáš Gottwald (TG), Ondřej Vichta (OV), Ondřej Kotas (OK), Michal Marciniszyn (MM), Markéta Gregorová (MG), Eva Staňková (ES), Mária Vašíčková (MV), Jaroslav Kameň (JK), Jan Priessnitz (JP), Lukáš Dubec (LD), Jiří Pertl (JPe), Monika Spilková (MS), Miroslav Bárta (MB)

přítomní hosté: Martin Michael Monz (MMM), Jan Wagner (JW), Kristýna Znamenáčková (KZ), Karel Štogl (KŠ), Lucie Vadkerti (LV), Marek Fišer (MF), Pavel Makovec (PM), Martin Klíma (MK), Adam Vyplel (AV), Jan Hejna (JH), Radek Šamšula (RŠ), Jan Špilar (JŠ), Matěj Rádsetoulal (MR), Ladislav Nešněra (LN)

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Jan Můčka
ověřovatel: Markéta Gregorová

Začátek: 18:09
Konec: 20:02

Program - schválení:
PRO: Jednomyslně schváleno, nikdo nebyl PROTI, nikdo se nezdržel

1. Komunální volby (PKS + PMS, 15 min)
LS: Vyhlášené primárky v Blansku na fóru, hlasování proběhne po schůzi12. června, primárky pro Boskovice proběhnou pouze na fóru. Ze Křtin ještě nemáme informace.
KZ: V Boskovicích máme kolem 20 lidí, scházíme se zatím neoficiálně.
PN: Dokončili jsme primárky do čela kandidátky, iniciovali jsme schůzi s TOP09 - požádali o to - měli být v koalici se STANEM, ta se ale rozpadla a chtěli se spojit s námi, ale čelní kandidát topky je zprofanovaný a už máme hodně věcí rozjetých, takže jsme je odmítli. Kampaň začneme na VyOsení. Kandidovat bude také Lukáš Dubec - Vranovská ves a Daniel Pawlik - Moravské Knínice - na nezávislých kandidátkách.
Rč: K Brnu. Byl vyhlášen termín voleb. V Krpoli zvoleno 8 lidí, v Brně 16 lidí, brzy budou primárky na Brno-střed. Přípravy probíhají tak jako vždycky, hodně věcí zastává centrála.
MV: Na Slovácku: Hovorany - plná pirátská kandidátka, v Bzenci chtějí také postavit kandidátku, Hodonín - koalice se Svobodnými, Strážnice - tam máme jednoho kandidáta, který bude na cizí kandidátní listině, Břeclav - Mladí a neklidní s podporou Pirátů a STAN.

2. Info z MO (vedoucí MO, 3 min)
MG: Zpráva od Mirka: 5 bodů - Znojmu schválená dotace 10 tisíc na VyOsení, S Jerrym máme termín na 30.6. ke spuštění volebního webu - 3 záložky: kandidáti, program, blog, Budou roznosy pirátských listů, Se všemi čelními kandáty chceme udělat videomedailonky, Cokoliv vás napadne směřujte na MO, aby byl obsah na FB.

3. KVZaP - info o koncepci (KVZaP, 5min)
Rč: KVZaP - Radek a já jsem rezignovali a nově tam jsou Tomáš Gottwald a Luboš Sedlák. KVZaP - složen ze tří zástupců Zelených, tří Pirátů a Jiřího Hlavenky.
TG: Sešli jsme se poprvé jako 3 Piráti, spolupracujeme s Honzou Čamborou. První schůze byla na téma té kontroverzní hry v Brně. Do budoucna chceme vždy projednat následující zastupitelstvo a mít k tomu stanovisko.

4. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
Martin Michael Monz
MMM: Budu kandidovat v Sčk (Benešov u Prahy), ale hlásím se zde, mám to blíže, studuji zde Enviromentalistiku, zajímá mě živ. prostředí (zapojuji se do tvorby programu) a zajímá mě i vzdělání. Piráti se mi programově a názorově líbí nejvíc. V Benešově ANO, ČSSD a přeběhlíci z TOP09, rádi bychom tam nabourali tento jejich cech, na radnici chceme přivést více transparence.
PS: Co pro tebe znamená pirátství? Jaký máš názor na legalizaci tvrdých drog (např. heroinu)?
MMM: Transparence, svoboda, aby stát nezasahoval do života jednotlivců, mírumílovné prosazování názoru na tyto drogové témata. U heroinu bych byl striktnější, pomoct lidem, kteří jsou závislí, ale nepodporovat to. Konopí podporuji ze zdravotního hlediska, heroin mi přijde příliš.
Rč: Jde o to, že represivní přístup nic nepřinesl.
MMM: Neříkám represivní přístup, ale spíše pozvolná legalizace měkkých drog.
MG: Co si myslíš o jaderné energetice?
MMM: Vím, že ji Piráti prosazují jako čistou energii. Ale vidím problém v těžbě - například u uranu se pouští síra do země a hrozí znečištění vod. Zatím je to dobrá cesta, ale není pro odbor živ. prostředí samospásná. Bude třeba budovat sítě, modernizovat.
MG: Kdyby si měl hlasovat pro programový bod podpory jádra - hlasoval by si PRO/PROTI?
MMM: Hlasoval bych pro, ale dal bych tam určitý limit. Zatím bych jádro udržoval - ale bude třeba řešit odpad.
JK: Proč vstupuješ v Brně, když kandiduješ v Benešově?
MMM: Mám to blíže a můžu se tady zapojovat.
JK: Budeš aktivní, nebudeš se stěhovat do Benešova?
MMM: Budu se zapojovat. V Benešově, chceme rozbít tu koalici, proto tam kandidujeme. Je pro mě nepraktické vstupovat v Benešově.
JP: Podporuješ například povinnou maturitu z matematiky? A co jaký máš názor na soukromé školství?
MMM: Pokud ji nebudou potřebovat během vysokoškolského života, tak to není úplně potřebné. Záleží jaké soukromé školy-jsou školy, kde si to žáci odsedí a školy které poskytují rozvoj a je to třeba spojené s přírodou.
MV: Co říkáš na nařízení GDPR? Myslíš, že tam patří souhlas ohledně psychologickém testování dětí.
MMM: Určitě je dobré chránit data jednotlivců. Sice administrativní zátěž, ale ty data je důležité chránit.
Přestávka (10 minut od 18:36)

5. Senátní volby - představení kandidátů, grilování (PKS, 40 min)
Rč: Máme tady 3 kandidáty - V Brně - Jan Špilar, v Břeclavi - pan Karel Štogl a Pavel Makovec. Začněme tedy Brnem.

Jan Špilar
JŠ: Mám 25 let salón na Dominikánském náměstí, jsem také duchovní, oddávám lidi, to že kandiduji je z popudu Zdeňka Papouška, který mě oslovil a rozhodl jsem se, že nemá smysl se schovávat a postavit se za věci, kterým věřím - první věcí je domácí násilí, další téma je podpora řemesel, další věcí, kterou bych chtěl prosadit je společné důchodové konto manželů po dobu trvání manželství. Volil jsem vás, přijde mi logické žádat proto o podporu vás. O podporu jsem žádal už v zimě a i tehdy jsem říkal, že i v případě, že mě nepodpoříte, tak to nevadí, že stejně budu hlasovat pro věci, které považuji za dobré. Rád bych, aby se do Senátu dostal hlas normálních lidí, dozvídám se různé podněty od lidí, které stříhám a vyslechnu si jejich problémy. Např. stříhal jsem bezdomovce, který říkal, že ho štve, že ho nikdo neposlouchá a neslyší. Kontaktní kampaň bude založená na stříhání na ulici.
JP: Jak se díváš na pirátsví?
JŠ: Souhlasím se všemi 20 programovými prioritami, jsem dosti liberální katolík a hlavně křesťan, mám vztah s Ježíšem a myslím si, že není tak vynervovanej, jak si někteří myslí. Některé věci jako jáhnovi jsou mi zapovězeny, ale jde mi hlavně o podporu dobrých liberálně demokratických zákonů.
Rč: Další
MV: Jak jsou nůžky ostré co se týče názorů?
JŠ: Povahově jsem smířlivý, ale dokážu být i přísný. Mám také hněvivou povahu, takže se musím hlídat.
MM: Proč jste nevolil KDU?
JŠ: Volil jsem je asi 20 let, pak TOP 09 a nakonec vás, protože mi přišlo, že jste plni energie a máte vítr v plachtách. Názory byly sympatické, kampaň také.
MM: Vy jste v programu mluvil o důch. reformě?
JŠ: Celková reforma nejspíš neprojde, ale ženy, které jsou samy doma, na mateřské, popř. nemocné, tak by se jim pak započítal výměr z platu druha a v důchodu by pak braly více.
MM: Jak se vám líbila reforma zavedena Nečasovou vládou?
JŠ: Každá reforma je dobrý pokus, ale často pokulhává v realizaci. Když přeskočím k zákonu o dom. násilí nebyl špatný, byly tam dobré nápady ale realizace pokulhává, úřady vždy nefungují, jak mají.
MK: Rozevírají se nůžky mezi společností - ukázalo se to např. v prez. volbách, jaký na to máte názor?
JŠ: Je potřeba tu důvěru mezi lidmi budovat, nelze to hned, zákonem smířlivost nakázat nelze. Volby mě zklamaly, ale je potřeba s voliči Zemana pracovat a komunikovat. Je nutné dělat malé kroky - aby se nepřekračovala svoboda druhých.
JP: Jaké si myslíte, že jsou příčiny rozdělení společnosti?
JŠ: V médiích je hodně polopravd a nepravd a lidé sahají k jednoduchému řešení a přestali věřit, že to bude fungovat, věřit politikům a sklouzávají pak k těm jednoduchým řešením. Na jednu stranu jsou lidi vyděšení a na druhou stranu se chtějí mít dobře - je to cesta do otroctví. Svobodný člověk nic moc nechce.
TG: Jak ti rezonuje otázka města jako developera v tržním prostředí?
JŠ: Jsou to lidé s ostrými loktmi, drsní a umí se toho nepřítele zbavit a je to docela tvrdé prostředí. Mezi kadeřníky to není tak drsné. Chtěl bych, aby ve městě bylo hodně zeleně, kde se dá odpočívat. Nové domy jsou často hezké, ale je nutné přihlédnout i na ekologii, například podporuji budování zelených vnitrobloků.
Rč: Děkujeme, poprosím pana Makovce.

Pavel Makovec
PM: Narodil jsem se v Břeclavi, studoval jsem na VŠE, poté jsem tam i učil, následně jsem odešel do byznysu. Teď se vracím zpátky na VŠE na doktorandské studium, abych se mohl stát docentem, takže budu student i důchodce. Do toho budu dělat to, co umím - poradenství na fin. trzích. Mám 6 vnoučat - 90. léta beru jako dobu promarněných příležitostí a až se mě děti budou ptát, proč se nemáme tak dobře jako třeba ve Švédsku - můžu jim říct, že se musí dobře učit a pak to zkusit, tak jako já v roce 2018. Ze stran jsem si vybral Piráty, protože na mě zbyli, volil jsem je především kvůli tomu, že jsem chtěl, aby dostal šanci někdo další. V Břeclavi mám tam známé a přátelé.
MV: Co vám vadí na našem programu?
PM: Mě se program líbí - všech 20 priorit - kromě jednoho, učitelům bych přidal více než 20 %
TG: Jaká je motivace být docent?
PM: Lidé za mnou chodí, že je škoda, že jsem toho v minulosti nechal, tak by bylo fajn, aby tam nebyla ta překážka, že nejsem Ph.d.
TG: Takže snaha dodělat rest z minulosti?
PM: Tehdy bych musel obhajovat komunistickou ekonomiku, nyní bych mohl dělat monetární a fiskální politiku jako svou práci.
MM: Jaké lokální problémy vidíte v Břeclavi?
PM: Mám tam část rodiny, takže vím - obchvat v Břeclavi, chátrající zámek, znám i Mladé a neklidné, které jsem oslovil se žádostí o podporu, ti ale říkali, že nebudou podporovat nikoho, v případě, že by mě podpořili Piráti, tak by ale přehodnotili stanovisko. Jako senátor úplně nemůžu ovlivňovat lokální problémy, můžu to pouze podporovat. Senát má jinou funkci v našem systému.
PN: Jakou roli Pirátů vidíte ve vaší kampani?
PM: Finanční pomoc nechci, ale byl bych za ni rád. Chci jít do voleb za sebe, jsem pro většinový systém - ale láká mě značka Pirátů, protože lidé se budou rozhodovat na základě stran a zvyší to potencionální volební zisk. Konkrétní vedení kampaně není podle mě na pořadu dne zatím.
IV: Technická - říkal jste, že jste volil Piráty a pak jste říkal, že jste kandidoval, nevolil jste se?
PM: Jmenovalo se to Dobrá volba, volil jsem sebe, Piráty jsem volil v předcházejících volbách.

Karel Štogl
KŠ: Už jsem se minule představoval, takže řeknu co dělám nyní a doplním informace z minula. Aktuálně mám sociální podnik a zaměstnáváme zhruba 30 osob s postižením, jsem členem sdružení veteránů českého atletického svazu - běhal jsem 200, 400 metrů. Moje životní filosofie je, abychom se snažili být každý den lepším člověkem. V Mikulově jsem žil skoro celý život, pracoval jsem tam. V poslední době jsem v Mikulově 2-3 dny v týdnu, je to jediný region, kde pro sebe vidím smysl kandidovat. Pokud bych kandidoval sám, byly by mě šance minimální, žádám proto o podporu
PN: Proč bychom vás neměli považovat za politického dinosaura jako Jana Rumla?
Kš: Věkový rozdíl je významný a neovlivňoval jsem politiku 90. let jako Jan Ruml. Je mi 44 let, rád lidem pomáhám, mluvím s nimi.
TG: Kdyby nedopadla kandidatura do Senátu, zapojil byste se do činnosti místních sdružení Pirátů?
Kš: Určitě ano, politika je běh na dlouhou trať.
MK: Jaký máte postoj k oblasti fakenews?
Kš: Je to nebezpečné, je to náhrada války, důležité je naučit lidi, aby uměli analyzovat a kriticky myslet.
IV: Uvažujete o vstupu do pirátské strany?
Kš: Rozhodně - cítím to jako nejvíce perspektivní možnost.
MM: Jaký máte názor na dálnici Brno-Víděň přes Mikulov?
Kš: Už to dávno mělo existovat, když jsem fungoval v politice, mělo se to dostavět do roku 2008 a už tehdy mi to přišlo pozdě. Tím jak to tam znám, tak vím věci ze zákulisí a proč se to nehýbe tak jak má.
JP: Co byla poslední kapka pro vystoupení ze sociální demokracie a proč ne třeba Zelení?
Kš: Neměl jsem žaludek na dělání interních dohod, abych mohl nějak ovlivňovat hlavní politiku. Vadil mi ostudný způsob ekonomické diplomacie. Sobotkovo sblížení s komunisty, nesmyslné odvolávání ministrů, postupně se to nabalovalo. Zelení - Dělají sympatické věci, ale uškodilo jim, když se tam rozhádali mezi sebou skupiny jako bursíkovci apod., Zelení se svou nesourodostí nemají budoucnost.
Rč: Jaký je váš rekord na 200m?
Kš: V mládí 23,4 dnes 23,8

6. Politické okénko (poslanci, zastupitelé, 10 min)
MG: Tomův report: 8 bodů
1- Finišujeme znění zákona o náv. látkách
2 - Kontaktujeme kanadskou vládu, aby nám pomohli s jednotnou úmluvou o návykových látkách
3 - Spolupráce s Otýpkou - obviněným majitelem growshopů.
4 - Nabízí se sunout legalizaci skrz ústavní stížnosti, ale bude s tím hodně práce
5 - Chystám workshopy o vytápění nemovitostí - aspoň 1 v Praze a v Brně, navíc v DVTV mě požádali, abych řekl něco o kryptoměnách
6 - Výlet do Barcelony za místními cannabis social cluby a posoudit, jestli to není cesta i pro ČR.
7- Vězeňství - lépe zaplatit dozorce, aby nebyli motiváni nosit drogy a telefony do vězení.
8 - Odposlechy - Řeším zneužití paragrafu 68, připravuji návod, jak nebýt odposloucháván vůbec.
*Podrobněji viz report od Tomáše Vymazala

IV: Z kraje: Od minulé schůze žádné krajské zastupitelstvo nebylo, bude až v červnu. Řešili jsme akorát divadelní vystoupení - došlo k tomu, že dotace na ten festival nesmí být použity na 2 určitá představení, v klubu jsme se shodli, že to je nebezpečný precedent. Buď žádné dotace nebo do toho nekecat.
Rč: Myslíš že to projde?
IV: Nejspíš projde to, co navrhují. Kraj v reálu funguje tak, že se vše domluví na radě a na komise a výbory už hodí jen výsledek, na městě to funguje naopak. A jakmile se to domluví na té radě, tak je to pak hlasovací mašina, mají tam velkou sílu. Měli jsme výjezdní výbor - dívali jsme se na Baťův kanál - splavný až do Otrokovic - chceme aby se dořešilo napojení do Moravy (800 m úsek, který není splavný).
LD: S D. Pawlikem jste řešili lepší dopravní obslužnost v kraji, jak to dopadlo?
IV: Návrh Kordisu zamítl odbor kraje, který o tom rozhoduje.
LD: Odůvodnění?
IV: Rozpočtově to nevychází. Bude potřeba abych na odboru zalobboval a pak to můžeme znovu vypustit přes Kordis.

8. Hudební festival VyOsení ve Znojmě (PMS, 5 min)
ES: 16.6. bude VyOsení - 5 kapel - 4 znojemské, 1 brněnská, dobrovolné vstupné - to půjde na podporu dětského oddělení znojemské nemocnice, začíná to od 16:00, končí ve 22:00.
MM: Jak se dá dostat ve 22:00 do Brna?
ES: 23:12 jede poslední spoj.
TG: Jaký je rozpočet?
LD: 15.800 - kapely hrají jen za cesťák a občerstvení, statek je zadarmo, nutné je zaplatit zvukaře, chceme tam sekuriťáky, ale jsou o tom pochybnosti
TG: Proč statek?
LD: Jediné místo, kde to jde za normální peníze zoorganizovat
EV: Samotný majitel má problémy s Osou
MK: Chcete to dělat nějak pravidelně
LD: Předpokládáme, že akce bude mít návštěvnost, takže pokud se to vydaří, rádi bychom to dělali každý rok.
MS: Budou k tomu i nějaké diskuze k té problematice Osy?
ES: Zatím jen hudba a stánek, ale pokud by se našel někdo, kdo zná problematiku do hloubky, tak by nebyl problém udělat třeba půlhodinový výstup.

MB: Navrhuji doplnění bodu 4 - kluci se mnou byli pomáhat na dětském dnu, takže jsme ten bod nestihli.
Rč: Máme tu návrh na zařazení doplnění bodu 4, je někdo proti?

Schválení doplnění bodu: Jednomyslně PRO, nikdo nebyl PROTI, nikdo se nezdržel

Petr Burian
PB: Jsem z Vyškova, pracuji ve studentské firmě Hestego, o Piráty jsem se začal zajímat minulý rok. Volil jsem je skrze volební kalkulačku, díval jsem se na program s kterým jsem souhlasil - včetně legalizace (jsem nekuřák), stal jsem se registrovaným příznivcem a začal jsem chodit na různé pirátské schůze. Vyplnil jsem také přihlášku. Myslím si, že v dnešní době, kdy zvítězilo ANO a tlačí se k moci SPD a KSČM, je důležité pomoct a začít se politicky angažovat.
Rč: Pravidla pro přijímání nových členů do KS znáš?
PB: Ano, vím, že tam je 6 měsíců lhůta od zaregistrování se příznivcem.
MV: Které téma je pro tebe u Pirátů stěžejní?
PB: Nejvíce jsem byl překvapen bodem rovná daň 47 % pro každého, ODS má něco podobného, ale se stropem pro bohaté. Lidé by takhle měli lepší přehled, kolik odvádí státu.
PS: Co pro tebe znamená pirátství a jaký máš názor na legalizaci drog?
PB: Jsem nekuřák (ač jsem zkoušel), jsem pro postupnou legalizaci - mělo by se zamakat na tom, aby se posunula legalizace i samopěstitelství a dostupnosti léčebného konopí. Peníze které se vyberou z prodeje by měli jít na prevenci. Jsem třeba pro pirátský návrh, aby byly oddělené kuřárny v restauracích, letištích a tam, kde to dává smysl.
Pirátství pro mě znamená hlavně naději a Piráty vnímám jako celoevropské hnutí - vím například o Pirátech na Islandu, kteří jsou ve vládě.

Konec: 20:02

*Report napsán Tomem V.:
1) Finisujeme zneni novely zakona o navykovych latkach (prvni finalni verzi dostaneme tento tyden).
2) Kontaktujeme kanadskou vladu, aby se s nami sesli a poradili nam, jak nalozit s jednotnou umluvou o omamnych latkach. Tu bychom nejradeji vypovedeli nebo zreformovali, ale na to neni politicka vule.
3) Pripravuji spolupraci s Michalem Otipkou - obvivenym majitelem growshop.cz - skrz zbozi, ktere mu bylo zabaveno v kauze Growshopy, protoze je udajne ilegalni, ale ted ho policie CR sama prodava pres svoje trziste a pres aukro
4) Nabizi se moznost sunout legalizaci jeste prostrednictvim ustavni stiznosti, ale to bude stat penizky a spoustu energie, takze se to asi pred prazdninama nepohne
5) Chystam workshopy o vytapeni nemovitosti (aspon jeden v Praze a jeden v Brne). Krom toho mi z DVTV volali, jestli bych s nima nenatocil video o tom, jak kryptomeni vznikaji a jak se to tezi a tak. Ja svolil, takze ted hledame termin. Jestli to vyjde, tak nekdy pristi tyden vznikne neco demonickeho.
6) O vikendu letim do Barcelony prolizt tamni cannabis social cluby a posoudit, jestli tohle neni ta cesta pro ceskou republiku.
7) V oblasti vezenstvi jsem dospel k tomu, ze je potreba lepe zaplatit dozorce, aby nebyli tolik motivovani nosit do vezeni drogy a telefony a prodavat je veznum. Je to podobne zjisteni jako v pripade prime volby starostu, kterou po absolvovani seminare na toto tema ve Snemovne uz nechci, protoze nas volebni system ma mnohem horsi nedostatky, ktere potrebuji reseni prednostne. Az je napravime, muzeme se zabyvat primou volbou starostu. Podobne jako v pripade vezenstvi muzeme potom resit, jestli ma telefonovani pro vezne stat 2kc za minutu nebo 2 halire za minutu.
8 ) V oblasti odposlechu resim kauzu zneuziti paragrafu 68 zakona o policii (provozni a lokalizacni udaje), chystam se zverejnit navod, jak v CR nebyt sledovan vubec nikym, a doslechl jsem se, ze se v novele zakona o vojenskem zpravodajstvi chysta specialni krabicka, ktera bude poslouchat provoz v sitich operatoru a bude do nej moci primo aktivne zasahovat a podvrhovat jej a tak, takze ted uz vim i to, ze budu bojovat proti prijeti tehle novely v danem zneni.
Zvukový záznam od bodu č. 4 ke stažení zde: https://mega.nz/#!SugBhJ6I!0VwyMBXlr1xl ... vUPhefefUo
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 6/2018, 15. 6. 2018, penzion Chez Martine Znojmo
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální volby (PKS/PMS, 10 min)
2. Senátní volby (PKS, 5 min)
3. Info z MO (vedoucí MO, 5 min)
4. KoKS - info (PKS, 5min)
PŘESTÁVKA 10min
5. RV okénko (krajský zástupce v RV, 7 min)
6. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
7. Politické okénko (poslanci, zastupitelé, 10 min)



--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Róbert Čuma, Petr Springinsfeld, Tomáš Koláčný, Miroslav Bárta, Tomáš Gottwald, Lukáš Dubec
, Eva Staňková, Ivo Vašíček, Pavel Nevrkla, Lucie Vadkerti,
přítomní hosté: Anina Střelcová, Elena Gorokhova, Jitka Veselá, Aleš Vrána, Dagmar Králová, Karel Štogl, Vojtěch Pikal od 18:56

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Pavel Nevrkla
ověřovatel: Petr Springinsfeld

Začátek: 18:04
Konec: 19:12

Program - schválení: konsenzem

1. TK: V Brně opustil kandidátku Freund, máme navoleno čelo na střed a Kr.Pole, řešíme Žabovřesky, v Brně řešíme program, tiskovku atd.,
PN: Pilujeme program, rešíme i kampaň a sháníme lidi na zbytek kandidátky, do poloviny července máme hotovo
TG: Blanensko - přijata K. Znamenáčková za člena, běží primární volby - Křtiny, Boskovice (22 lidí, znají se dlouho), Blansko - jsou kandidáti na čelo,je to hoděn heterogenní skupina), řeší kampaň
PS: Kristýna Znamenáčková nekandiduje an lídrini? TG: NE, taky jsem překvapen, ale říká, že jsou dlouhodobě známí
IV: Řeší se Hovorany, ale to je malá obec, Hodonín, tam je koalice se Svobodnýma, Petr Baláž je trojka, v Břeclavi jsou v koalici Mladí a a neklidní a všechno běží vpořádku, ozvali se lidi z Dubňan, ale nikoho tam neznáme, takže to bude asi passé
2. PS: V Brně bylo setkání s Hladíkem, řešíme finanční vstup od Pirátů pro kampaň Špilara, KDU to nechce, chce si nechat všechny peníze
IV: V Břeclavi uspěl Karel Štogl a přijel, takže můžehovořit on
KŠ: je v kontaktu s centrálou, řeší administrativu, chce pomoci od členů, myslí si, že má šanci, navazuje na dlouholetého senátora v obvodu; zítra v Mikulově slaví narozeniny a zve členy;
MB: tiskovka k senátorské kandidatuře bude 25.6.2018
KŠ: mám podporu od Petra Švancary, hrál fotbal za Zbrojovku a zná se sportovci, chtěl by pomoct i brněnskému fotbalu; rozpočet mám velkorysý, ale nechce bezhlavě utrácet; chtěl by pomoc od členů
TK: máme málo lidských zdrojů a pouštíme se do velkých komunálních kandidatur, takže nevidím reálné, že budeme moct pomoci; jaký je záložní plán, když nebudeme schopni pomoci
KŠ: můžu se opřít o své známe a o lidi, kteří mají zkušenosti s vedením kampaně
IV: pokusím se pomoci
TK: v Mikulově je známí Jirka Hlavenka, zkusit ho oslovit
TG: co využít pomocníků z kampaně do PS, Karel by mohl koupit pro sebe bannery, který by šly použít v budoucnu a vyvěsit u nich
TK:
TG: doptává se na knadidaturu a podporu Špilara
PS a RČ upřesňují sdělené a popisují proces podpory Špilara; bude se dále informovat
3. MB: máme dalšího člověk, kromě Jerryho, který ovládá github, máme twitter, primárně to jde na fb, plán marketingu voleb se bude řešit v neděli, čela se natočí medailonky
TG: jak jdou dělat masky na fb?
MB: nevím, šlo to z Prahy
IV: pošle kontakt
4. RČ: inforumuje ohledně KoKSe, došlo k ukončení PP a probíhá výběrko - do pondělka; můžete se hlásit
TK: přihlásil se někdo?
RČ: nevíme, to ví PO
MB: kdo bude vybírat
RČ: výměrová komise ještě nebyla stanovena
KŠ: jaká je odměna a benefity?
PS: mediánový průměr cca 25k
5. TK: report z RV, řešilo se - záměr na dodávku účetního systému, nakoupily se na 8 let licence na účetní systém za 1,4 mil Kč, nelíbí se mi to, byly jsme přehlasovaní, byla snaha to zpochybnit, nepovedlo se to
IV: faktická poznámka - ta firma co to vyhrála nezveřejňuje v OR účetní závěrky
TK: řešila se kandidatura Romana Kučery do senátu, vadí jeho minulost v hazardu; řeší se záměr založení firmy za 1 den, vadí mu finanční odměna pro legislativce; řešil se dočasný senátorský klub; nic dalšího se zásadně neřeší
6. není tu nikdo, kdo by se představil
7. IV: informace k dopravě na znojemsku, nechal si zpracovat rešerši od kraje oheldně dopravy na Znojemsku; řeší se dopravní obslužnost pro roky 2017-2021, bude probíhat elektrifikace trati Brno - Miroslav, železnice do Znojma se modernizovat nebude, busy jsou rychlejší, je to Hlava 22; žádost na posílení linky Miroslav - Bohutice neprošla, že prý tudy jezdí málo lidí, nemáme důkaz opaku
ve čtvrtek bude zastupitelstvo, předtím se sejde koaliční výbor a bude se řešit zastupitelstvo
TK: v Brně se toho děje málo, všichni začínají kampaň, budouse probírat dvě zásadní věci, vstup města do Jihomoravské rozvojové, měla by nakupovat letové služby z Brna do světa, je to poptávka nadnárodních firem z Brna; druhý téma je řešení územního plánu Brna, do roku 2022 se musí přijmout nový územní plán; probíhá druhé brněnské PaRo, jsou to lepší projekty než loni, pořádala se konference k PaRu
TG: můžeš doplnit info k tomu letišti?
TK: upřesňuje majetkovou strukturu a letiště, pronájem letiště je do kraje a je to na 40 let
IV: je to úplně špatný, je tam špatná smlouva na pronájem letiště, je to způsobe dotování linek do světa
TK: do 5 let by měl prý dojit k breaking poitnu, že ty linky budou vydělávat, ale spíš to nebude, business sektor potřebuje ty linky
VP: něco o územním plánu olmiku..., v olmiku tayk část plánu zrušeno, výškové limity byly zrušeny
TK: probírá nevýhodné smlouvy, které město napadlo (tj. věci, které zprasili předchozí radnice)
konec schůze
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 7/2018, 18. 7. 2018, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální volby (PKS + PMS, 15 min)
2. Doplnění profilů kandidátů na webu (Jerry, 5 min) (https://raw.githubusercontent.com/pirat ... e/_VZOR.md, https://pirati-web.github.io/jihomoravs ... volby2018/)
3. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
PŘESTÁVKA 10min
4. Info z MO (vedoucí MO, 5 min)
5. Senátní volby (PKS, 10 min)
6. Politické okénko (poslanci, zastupitelé 15 min)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Róbert Čuma, Ivo Vašíček, Petr Springinsfeld, Jaroslav Kameň, Mária Vašíčková, Luboš Sedlák, Lukáš Mamula, Alexandr Harvan, Michal Kaláb, Tomáš Vymazal, Ondřej Vichta (od 18:20), Lucie Vadkerti s dcerou (od 18:20), Eva Staňková (od 18:40)

přítomní hosté: Karel Štogl, Jan Bařinka, Aleš Peprníček (18:35), Tomáš mikulec

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Petr Springinsfeld
ověřovatel: Lukáš Mamula

Začátek: 18:03
Konec:

Program - schválení:
PRO: Jednomyslně schváleno, nikdo nebyl PROTI, nikdo se nezdržel

1.
MK: Do naplnění kandidátky v Lomnici nám zatím chybí 2 lidi. Až bude celá, podáme RV.
PS: RV jsem to podal za vás. Je třeba ještě doplnit program.

LS: Stavíme v Blansku a Boskovicích, Křtiny odpadly. Boskovice už mají celou kandidátku i program. V Blansku zatím skládáme.

MV: Zůstavají kandidátky Hodonín a Břeclav. Hovorany a Bzenec selhaly. Míra Foltýn vůbec nereaguje na zprávy ani telefony.
PS: To je místopředseda Slovácka?
MV: Ano. Snažím se ho kontaktovat, ale bez reakce. Zkusím se spojit s Honzou Kuchyňkou, ten je taky z Hovoran.

LM: V rámci ZMB máme hotové čelo. V tuto chvíli máme přihlášených 22 lidí, sháníme další. Pokud o někom víte, dejte mu o nás vědět.

JK: V Kr. Poli máme koalici se SOM, chybí nám asi 5 lidí. Zaplnit to zvládneme.

Předsedání předáno Ivovi.

RČ: Na Brně-střed máme čelo a dalších 25 lidí, kteří chtějí být na nevolitelných místech. Měli bychom to stihnout. V Žabovřeskách je čelo také navolené (?), je tam potřeba méně lidí, takže s naplněním nebudou mít problém. Z kandidátky do ZMB odstoupil hodinu před tiskovkou ŽTB Martin Freund, proběhla dovolba - nová sedmička je Marcel, osmička Monika.

LM: Roznášení novin pokračuje, plánujeme další akce. Poslední byla minulý týden ve čtvrtek. Chceme dovymýšlet claimy před zahájením kampaně, které bude 1. 8.

MK: V rámci PaRo jsme žádali o podporu divadla pro děti v Lomnici. To nevyšlo. Dá nám kraj peníze?
IV: Kolik to vyjde?
MK: Asi 3000,- Kč.
RČ: Předej to předsednictvu, projednáme to.

Předsedání předáno Róbertovi.

IV: Co s merchem?
RČ: Je ve Spejsu k rozebrání. Distribuci mezi MS zadáme KoKS. Máme mimochodem novou KoKS Magdalénu Škapovou.

2.
JK: V rámci MO jsme se dohodli, že každá kandidátka bude mít svou sekci na webu. Máme na to šablonu, která se dá jednoduše aplikovat na všechny kandidátky. Je třeba doplnit profily kandidátů. Mimo jiné jsou na webu podstránky pro novinky a program. Odkazy jsou v zápisu. Profily posílejte mně, nebo je doplňte přímo na GitHub.
MK: Z kandidátky tam stačí uvést čelo?
JK: Ano, ostatní stačí jménem, případně i fotku a povolání.

3.
RČ: Není zde žádný zájemce, tedy tento bod přeskočíme.

4.
RČ: Není zde vedoucí MO, tedy tento bod přeskočíme.

5.
Předsedání předáno Ivovi.

RČ: V Brně s Honzou Špilarem je třeba schválit smlouvu. Nebudeme vkládat prostředky, pouze support v kampani. Přislíbeno máme to, že se tam dostane člověk, který souhlasí se všemi programovými prioritami Pirátů, a také máme možnost mít u něj na částečný úvazek asistenta, který bude udržovat kontakt s námi. Zítra o tom na fóru zahájíme jednání.

Předsedání předáno Róbertovi.

KŠ: V sobotu 14. 7. jsem neformálně zahájil volební kampaň na břeclavské Neckyádě. Pomohl jsem místním Pirátům s jejich lodí a zvládl jsem tam triatlon. Z Mladých a neklidných mám skvělý pocit a myslím, že si navzájem můžeme pomoct. Podařilo se mi do kampaně zapojit lidi, kteří za sebou mají 8 úspěšných senátorských kampaní. Mám z toho dobrý pocit. Podařilo se mi získat bilboardy na frekventované trase.

6.
RČ: Tomáš tu z pracovních důvodů není. Krajské zastupitelstvo nezasedá, takže Ivo report nemá.
TV: Za mě 3 podstatné věci. Na Kopečné 14 máme konečně pronajatou poslaneckou kancelář, kterou teď vybavujeme. V oblasti legalizace konopí máme sepsaný návrh zákona i s DZ, je opravený od advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners. Dostali jsme na to dar 100 000,- od majitele Ulož.to. Návrh zveřejníme a veřejnost ho bude moct komentovat. Dále se pokusíme sestavit expertní panel, který návrh posoudí. Postup kopírujeme z Kanady. S komisí pro kontrolu použití odposlechů jsme kontrolovali některá čísla u Policie. Vše se dá dohledat a zatím jsme porušení zákona neobjevili. Dál se budu zaměřovat na zpravodajské služby. Spoléhám se na to, že pokud budete mít s mojí prací problém, nebo budete cokoliv potřebovat, tak mě kontaktujete.
KŠ: Jaký je Tvůj odhad životnosti vlády?
TV: Ivan Bartoš tvrdí, že jsme jediný klub, který není rozhádaný. Jsem zvědavý, co budou chtít komunisti za to, že vládu podporují. Neodokážu předvídat.

Radkův report: https://pad.pirati.cz/p/report_holomč%C3%ADk

PS: Navrhuji znovu zařadit bod 3.

3.
AP: Aktivuji se a monitoruji zájem na Vyškovsku. Chystáme guláš pro potřebné. Jsem vyučený kuchař na volné noze, v oboru 15 let.

MV: Chceš zakládat ve Vyškově samostatné MS?
AP: Jsem na vesnici na Vyškovsku, asi ano.

IV: Proč chceš vstoupit?
AP: Jsem volič a podporovatel, mám konečně čas být aktivní a jsem nespokojen se situací.
IV: Uvažoval jsi o jiných stranách?
AP: Ne. Ale voliv jsem v minulosti Zelené?

JK: Četl jsi Stanovy?
AP: Něco málo jsem četl, ale nevím jestli celé.
RČ: Přečtení mohu vřele doporučit.

PS: Co pro Tebe znamená Pirátství a jaký máš názor na legalizaci heroinu?
AP: Mám záporný názor na legalizaci tvrdých drog. Konopí bych legalizoval. S Pirátstvím se ztotožňuji a Piráti jsou podle mě to nejlepší na politické scéně.

LV: Co konkrétně sleduješ u Pirátů?
AP: Legalizaci konopí a agroturistiku.

PS: Navrhuji znovu zařadit bod 1.

1.
ES: O víkendu jsme dovolili do 21 lidí, chybí nám asi další 3 lidi. Takže brzy budeme mít hotovo. Pak rozjedem kampaň a sepíšeme povolební strategii.

Konec: 18:55
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 8/2018, 15. 8. 2018, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální a senátní volby (PKS + PMS, 15 min)
2. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
3. Stav PMS Slovácko (PKS + PMS, 5 min)
4. Doménové aliasy pro JmK podstránky (https://pad.pirati.cz/p/jmkdomainsrequest ) (Jerry, 10 min)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové (12): Róbert Čuma, Pavel Nevrkla, Ivo Vašíček, Luboš Sedlák, Jaroslav Kameň, Petr Springinsfeld, Jiří Pertl, Michal Marciniszyn, Ondřej Vichta, Monika Spilková, Markéta Gregorová, Eva Staňková (od 18:07)

přítomní hosté: Tomáš Babický, Magdaléna Škapová, Šárka Václavíková, Adam Vyplel, Silvie Mrkvanová, Stanislav Páral, Jan Bařinka, Ilfat Gataullin, Patrik Doležal (18:30)

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Pavel Nevrkla

Začátek: 18:03

Program - schválení: 11-0-0

1.
SLovácko: Kandidátky opodány v Břeclavi, Hodoníně a kandidátka, kterou podporujeme ve Strážnici. Hovorany- nepovedlo se to, byli tam dva aktivní lidé (jeden už není člen a druhý- Foltýn byl později nekontaktní, kandiduje asi jinde), kandidátka se nestaví, ani žádná podpora
Znojmo: Jen ve Znojmě a na nezávislých k. v Moravských Kinicích jeden kandidát, Lukáš Dubec na Vranovské vsi , ve Zn naplněná všechna místa, příští týden tiskovka, zahájení kampaně (pikniky), ve Zn je deset kandidátek celkem, těžko odhadovat volební úspěch
Blanensko: kandidátky plné, Blansko startuje kampan příští týden prvním roznosem, Boskovice - s čelními kandidáty na pivo příští týden
Brno: všechno podané, plná kandidátka, Krpole (koalice) -problém s M. Škerlem (kandidoval i za ŽB), Žabovřesky, Střed, vytvořeno patnáct programových priorit, tvoří se textová a čitelná podoba (poptávka po copywriterech)
Příští sobotu velká akce s Ivanem Bartošem, bude událost na FB Jmk (detaily)
Senátní volby: nikdo nic

2.
Adam (Ejdy) Vyplel - celý život se pohybuje v Brně, studuje v Brně, píše diplomku na téma revitalizace vodních toků - životní prostředí (téma, kde by chtěl být u Pirátů aktivní), nikdy nebyl členem žádné politické strany ani hnutí, v Říčanech je člen kontrolního výboru (dodržování lhůt na vyvěšování na úřední desku), zájem o správní řád
-více informací na fóru
-Proč Piráti? V současné politické situaci má pirátský program nějakou přidanou hodnotu narozdíl od jiných politických stran, nová síla, maximální transparentnost, digitalizace
-Co pro tebe znamená pirátství? Pirátství je celoevropské hnutí, které se snaží nějakým způsobem prosazovat svobodu člověka, snaží se o přístup k informacím
Legalizace tvrdých drog? Pro legalizaci. Ze společenského hlediska je to nemožné. Ale je to lepší, než prohibice, co je teď. Marihuana by se měla nyní legalizovat, protože kontrola státu.

3.
Předsednictvo je v současné době tříčlenné, bylo by vhodné, aby bylo pětičlenné. Výzva pro Slovácko, ať se přihlásí kandidáti do předsednictva- dovolba.

4.
Jedná se o přesměrování domén třetího řádu ve tvaru vašeměsto.pirati.cz, které by se chtělo přesměrovat na oficiální stránku. Jde o to, jestli jsou tvary v pořádku, nebo ne. Navrhovat změny na odkazu výš. Předpis je, že se to musí nahlásit centrálnímu TO a mělo by se k tomu vyjádřit předsednictvo KS.
Břeclavští piráti mají samostatný web, chtělo by to vylepšit a přesměrovat. Jerry - zkontaktovat je.

Konec: 18:33
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 9/2018, 12. 9. 2018, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální a senátní volby (PKS + PMS, 20 min prodlouženo o 10min)
2. Poslanci, zastupitelé (10 min)
3. Ukliďme Česko (3min)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Róbert Čuma, Pavel Nevrkla, Ivo Vašíček, Miroslav Bárta, Adam Vyplel, Lukáš Mamula, Michal Kaláb, Tomáš Gottwald, Kristýna Znamenáčková,
Luboš Sedlák, Markéta Gregorová, Eva Staňková, Ondřej Vichta, Tomáš Koláčný, Mária Vašíčková (od 18:15)

přítomní hosté: Jan Wagner, Patrik Doležal, Magdaléna Škapová, Jan Bařinka, Anna Trávníková, Jana Pavlišová, Ivo Pavliš

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Markéta Gregorová

Začátek: 18:06

Program - schválení: 11 PRO, 0 PROTI, 1 se zdržel

1.
Senátní volby
RČ: -Karel Štogl, žádné nové informace. Schůzka se Špilarem minulý týden. Klíčové je se dostat do druhého kola a mobilizovat voliče. Mělo by se oslovit co nejvíc lidí, k senátním volbám chodí málo lidí.
MB: Štogl je neviditelný, platí a dělá si všechno sám. Jsme v kontaktu a organizuje spoustu akcí (hlavně sportovní).
IV: Štogl se orientuje na Břeclav, Mikulov a Hustopeče. Potkává se s Mladými a neklidnými.
MB: Mám vyjádření proč skončil s ČSSD.
IV: Štogl se chce stát členem.
PD: Špilar hodně střihá po ulicích. Kdo je kontaktní osoba se Špilarem?
RČ: Nikdo konkrétní, ale hodně se kontaktuje s P. Springinsfeldem. Má prostor v Pirátských listech, dáváme mu vědět, když jsme venku na kontaktní kampani. Rozdáváme jeho merch. Musíme se pak zmobilizovat na týden mezi prvním a druhým kolem. Obrovský favorit je Mikuláš Bek. Za ANO je tam Ostrý a ten nemá takové šance. Bek má velký problém s ANO, voliči ANO ho ve druhém kole volit nebudou. Druhé kolo Bek vs. Ostrý/Špilar (pravděpodobně).
TK: Byl někdo včera na setkání se Špilarem? Má nějaké lidi?
AV: Bylo to v Morgalu, byl tam Špilar s Bartíkem. Přišlo tam cca 20 lidí s věkovým průměrem 20 let. Myslím si, že kampaň spočívá ve stříhání, má domluvená vystoupení s kapelami. Orientuje to na Českou a do Kohoutovic, jednou do Bosonoh. Co se týká Bártíka- má Špilarovu plnou podporu ve všem.

Komunální volby
Brno
TK: Brno- jsme ve fázi, kdy bylo zahájeno jednání o schválení programu. Jsme vidět- šaliny, CLV... Je potřeba se dostat i na okraje města. Řeší se zábory do sídlišť. Máme rozjetou PPC kampaň přes Sklik a Google, domluvená inzerce v Rovnosti (online rozhovor a půlstrana inzerce 5. 10.). Tento týden byl volnější, kampaň se bude rozjíždět víc, kontaktovat Magdu případně. Od příštího týdne začínají debaty (příšít čtvrtek na ČT24), Brno má potenciál 23%. Je potřeba zabrat a neusnout.
RČ:Střed- Pokračuje to tak, jak bylo od začátku. Kontaktní kampaň je dohromady s magistrátem. Budeme mít banner na domu, chceme vyrobit letáčky, FB reklama. Vybudovat identitu Brno Střed Piráti se asi nepodaří.
MB: Kénik- vylepené plakáty, tisknou se leporela, zítra je beseda, kterou pořádají Slušní lidé, budeme se objevovat na různých akcích, "anketkolo" (kolo s otázkami, problémy Kéniku), FB funguje, máme svůj mail, kam píšou lidi a komunikují s námi.

Znojmo
PN: Horká fáze se rozjela před týdnem, roznosem mutace Pirlistů. Pirlisty i poštou. Měli jsme meeting se skákací lodí, bude ještě jeden, kde chceme mít známou osobnost, bude tam Messenjah. Plánujeme besedy v okrajových částech města. Výlep máme. Máme jeden billboard, CLV nejsou. Kampaň je relativně vidět, přístup do médii máme horší. Otevřeli jsme jednu kauzu (Znojemské podzemí). Volební potenciál- průzkum zatím není, náš cíl je 10%. Peníze na kampaň jsme přešvihli, to se pořeší dary.

Blansko
LS: Máme pilon na náměstí, jediný, co můžeme mít. Podařilo se nám zajistit billboard směrem na Blansko. Začali jsme roznášet noviny. 25. 9. bude debata s čelními kandidáty. Něco většího chystáme na začátek října. Nějaký větší happening.
TG: Vyšel nám článek v MF.V Blansku vznikl tým lidí, co bude řešit problémy po volnách

Boskovice:
KZ: Na konci srpna jsme měli "Na pivo s čelními kandidáty". Byli tam hlavně členové jiných stran, radní atd. Bylo to poklidné, přišlo dost lidí. Zahájili jsme kontaktní kampaň, chodíme 3x týdně na náměstí (programy a letáčky). Vyšel nám článek ve zpravodaji. Máme dodělané plakáty, budeme viset na plochách. Jsme domluvení i vněkterých výlohách na náměstí. Máme nevyčerpaný rozpočet, budeme přidělávat bannery. Máme kauzu s novinami- nebudeme je rozdávat. Došlo tam k tiskovým chybám. Jsou tam hrubé chyby a nekorektní věci.
LS: V tom pressu jsem poslal špatný soubor s textem. Klidně se k tomu podepíšu.
KZ: 21. 9. velká akce, velká kontaktní kampaň. Budou koncerty, setkání s kandidáty.
PD: Nechcete použít nějaké jiné noviny? Jinou mutaci, krajskou.
LS: Mám i celostátní, můžou se rozdávat.
PD: Dá se vytisknout leták s kandidáty.
KZ: Můžeme to něja dovymyslet.
bod prodloužen o 10min. nikdo proti. navrhla Markéta.
MB: V Krpoli budeme rozdávat leták. Rozdávají se krajské a dovnitř se dává leták.
TG: Jsou použitelné kostky na pověšení banneru. Můžou je Boskovice použit.

AV: proč nejsou povoleny zábory v Blansku?
LS: Usnesení rady města. Maximálně jedna plocha.

Slovácko
MV: Probíhá kampaň v Hodoníně a v Břeclavi. V Hovoranech je Pirát členem jiné kandodátky. V Břeclavi začala kampan minulý týden, měli velkou besedu. Mají kampaň v ulicích. Nevím, co dál plánují, schůzi budeme mít v úterý. v Hodoníně to vidím přes fb a webovky. Zatím se kampaň v ulicích nedělá. Karel Štogl spolupracuje s Mladými a neklidnými.

MB: inspirace-děláme cyklojízdu, a tzv "kriplojízdu", půjčujeme si invalidní vozíky a kočárky, chceme upozornit na bezbariérovost, za MO mě napadá- články, které tam hážete posílejte i mně, aby se mohly dát na web. Dá se to poslat i zpětně.

Lomnice
MK: Drobná změna- máme kandidátku na plném počtu, budeme se scházet, plánujeme roznos, 30. 9. bude akce.
Budeme rozhlasovat rozhlasem, chceme udělat teamové hry
PD: Před několika lety se pořádal Piratekk, mám kontakt na někoho, kdo pořádá různé koncerty a akce, dala by se domluvit rozumná cena.
Vzali jsme si nějaký merch v PSB. Nebylo nám jasné, které noviny si můžeme vzít.
RČ: Můžete si vzít staré Pirlisty. Kolik chcete.

2. Poslanci a zastupitelé
IV: Příští čtvrtek je zastupitelstvo. Byl výbor pro dopravu. Měli bychom dostat studii ohledně R43.Jakmile to dostanu, dám to k dispozici. Zítra je finanční výbor, mají se odpuštět nějaké dluhy, bude se to přezkoumávat. Jinak nic zvláštního. Na výboru se nás sešlo 7 z 13-ti. Řeší se hlavně volby.
TG: Dalo by se zjistit něco ohledně přemostění Blanska?
IV: Zjistím, pošli mi to mailem.
PD: Co kdo dluží?
IV: Nemá cenu dluh vymáhat, náklady na vymáhání budou vyšší, než to plnění.
PD: Proč R43?
IV: Bylo loni zadané zpracování studie variant, jasně jsme tam dali, co to je za varianty. Výsledky studie bychom měli obdržet do konce září. Nevím, jaký bude další postup.

TK: Proběhly dvě participační aktivity. Občané rozhodli o neumístění sochy na Dominik. nám. Druhá věc- název pro Brněnské nádraží. Přes 3000 návrhů. Bude se vybírat deset a pak dál. Co se týka PaRo- dokončujeme hodnocení realizace. Vycházková trasa v Tuřanech zrealizována. Příští týden další projekt, ostatní v průběhu roku. Další věci: schválení nákupu odštěpku společnosti, do které byly vyčleněny pozemky na projekt výstavby nového magistrátu (za současným magistrátem). Probíha diskuze. Druhá věc- Kometa by se mohla stát investorem multifunkční haly. Musel by se zapojit stát, kraj i město. Město chce Kometu podporovat. Místo Velodromu, Velodrom by se přesunul do jižního centra. Řeší se to proto, že Kometa je ochotná být investorem ve chvíli, kdy by se stihla hala dostavit do roku 2023 (2024 je MS v hokeji)- bylo by snazší sehnat investory.Minulý týden proběhlo závěrečné jednání zastupitesltva, budou memoranda, mělo by to být krátké.
TG: Kometa chce být investorem a majitelem bude město?
TK: Investor i majitel Kometa, pozemky vlastní výstaviště. Kometa budem ít smlouvu s výstavištěm. Pozemky se prodávat nebudou. Město bude spoluinvestor. Měl by vzniknout řídící výbor, aby výsledek odpovídal tomu, co chce město. Kometa je schopná sehnat 3/4 miliardy.
TG: Dáváte peníze na provoz klubu?
TK: Ano. Kometa může později halu prodat. Do té doby město dotovat halu nebude.
MB: Kometa žádala o dotaci o dokumentaci?
TK: Poslali žádost o 20 mil. Pak svojí žádost stáhnul. Nechce čekat na město, aby se to stihlo do 2023.
MB: CO nový velodrom?
TK: FInancovat město, cca 400 milionů.
IV: Měl se začít stavět průjezd za Hlinkami na Jundrov. Někdo podal námitku, tím pádem je to celé zablokované.
TK: VMO Žabovřeská. Procesně se to vyřeší za tři měsíce.
AV: Co téma Procházka směna nemovitostí?
TK: VOlební téma to nebude, nevypadá to nijak. Nevím, jak to bude ANO tlačit po volbách. Nevím o dalších jednáních na toto téma. Procházka město zažaloval. Nemá většinu v radě.

3. Uklidme Česko
MŠ: Naplánováno pro většinu na 22 9. Protože 15. 9. je dost nevyhovující termín. Prosím posílat mi info z jednotlivých MS ohledně toho, kdo se chce zůčastnit, kde budou akce probíhat.

Konec schůze: 19:10
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 10/2018, 24. 10. 2018, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Senátní a komunální volby - zhodnocení, aktuální situace (PKS, PMS, 30min)
2. Představení webu prolepsiblansko.cz (Tomáš Gottwald, 8 min)
3. Krajský zástupce v RV (PKS, 3min)
4. Okénko KoKS: Daruj krev s Piráty, akce k 17. listopadu, mapa zastupitelů (Magdaléna Škapová, 10 min)
5. Podpora pirátských zastupitelů v kraji (Patrik Doležal, 5min)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Róbert Čuma, Ivo Vašíček, Ondřej Kotas, Luboš Sedlák, Eva Staňková, Petr Springinsfeld, Pavel Nevrkla, Tomáš Gottwald, Lukáš Mamula, Lukáš Dubec, Markéta Gregorová (od 18:10), Monika Spilková (od 18:23)

přítomní hosté: Zbyněk Pokorný, Magdaléna Škapová, Pavel Havlík, Karel Štogl, Šárka Václavíková, Patrik Doležal, Jan Wagner

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Markéta Gregorová

Začátek: 18:05

Program - schválení: PRO 10, 0 PROTI, nikdo se nezdržel se. program byl schválen.

1.
Komunálky
Znojmo
PN: Získali jsme 5,24%, je z toho jeden mandát. Jsou tam určitým způsobem poklesy. Ubírala nám TOP09 a Svobodní, STAN. Znojmo zůstává dost rudé a hnědé město. Doufali jsme v lepší výsledek, ale neměli jsme úplně nejlepší přístup do médií. Média jsou obšancována radnicí, dávají do medií dotace. Zhodnocení kampaně jsme ve Znojmě ještě neměli, budeme zhodnocovat. Povolební vyjednávání začalo hned večer, do toho jsme se nějak zapojili, výsledek byl takový, jak se dalo čekat, v podstatě pokračuje stejný model jako před volbami. Čeká nás hodně opoziční práce, bude ustavující zastupitelstvo příští úterý. Zatím ještě nevím, jak se radnice postaví ke komisím pro lidi z opozice. Budu se setkávat s místostarostou.
LD: Za MS Znojemsko - měli jsme kandidáty i v menších obcích, ale tam jsme neuspěli.
Blanensko
LS: Splnili jsme to, co jsme si řekli, dostat tam jednoho člena. V Boskovicích máme nakonec tři.
ZP: Kandidoval jsem jako nezávislý, ukořistili jsme jedno křeslo. Koalice už je upečená, je to staronová koalice, akorát se vymění starosta s místostarostou. S ANO je dost vztyčných bodů, dá se s nimi jednat.
TG: Rozjeli jsme FB před volbami. Nejúspěšnější dostal 640 hlasů. Mladí lidé nepotřebují být na jedné lodi s námi, přejí si profesionální výstup. Pro mladé je přijatelná ODS. Chceme to posunout nad 10 procent.
Radek: Získali jsme tři zastupitelé, v radě nebudeme. Bude tam ODS, ANO, TOP09 a STAN: Vyhrálo to ODS, mají 6 mandátů, my jsme ubrali KDU, ČSSD ztratila.
LS: Kromě Radka se dostala K. Znamenáčková a Jan Nádvorník.
Slovácko
IV: Na webu je aplikace, kde je přehled všech zvolených zastupitelů v ČR. Nejlépe jsme dopadli v Břeclavi (Mladí a Neklidní), tam jsme volby vyhráli, ale jsme v opozici. Ale ještě se jedná, možná se to změní. Na nezávislé kandidátce byl R. Holomčík ve Strážnici, lidi ho vykroužkovali, stal se zastupitelem.
PS: Je na něj velký tlak, aby neodstupoval.
IV: V Hodoníně jsme byli se Svobodnými, získali jsme tři mandáty.
PD: Jak to vypadá s výbory a komisemi? Máte přehled?
Radek: Budeme mít zástupce v komisích, ještě se nejednalo
TG: Kontrolní a fin. výbor se bude řešit v prosinci, lidi na obsazení toho máme

Předsedání předáno: Petr Springinsfeld

Brno
RČ: V Senátu jsme neuspěli. V Brně to bylo těsné, ale Jan Špilar se do druhého kola nedostal. V obvodu, kde kandidoval K. Štogl vyhrál senátor za ANO. Co se týká Brna - podrobně je to řešeno na fóru v několika vláknech. První nabídka od ANO, nic. Poté nabídka od ODS, která byla přijatelná. Později nabídka od ANO, se čtyřmi místy v radě. Ale to se nám nelíbilo, nejistá koalice. Dnes by se měla rozjet rozprava o koaliční smlouvě, pak se bude hlasovat. Bude přiložena celá smlouva, pak tam bude analýza od pirátského analytického týmu. Čeká se na schválení. U nás to není formalita, držíme je v napětí. Co se týká MČ, kandidovali jsme na středu, Kr.poli a Žabovřeskách. Kr.pole v koalici. Dostali jsme se do zastupitelstva všude. Střed: 5 lidí, Krpole: 5 lidí, Žabovřesky 3 lidi. Střed - ODS a ANO má většina "+ 0", nás si pozvali v pondělí. Oznámili nám tento fakt, že jsou domluveni, nic nám nenabídli. Dozvěděli jsme se, že, kdyby se jedna ze dvou stran dozvěděla, že se vyjednává za zády, tak to budou považovat za ukončení dvojbloku. Kdyby jedna z těch stran chtěla, ale matematicky to nevychází. Bylo nám sděleno, že si na to dávají velký pozor. Podobně jsme na tom i v Krpoli, žádná reálná nabídka nepřišla. Máme přislíbeno, že pokud to takto zůstane, tak že dostaneme předsedu kontrolního výboru (na středu uvolněný). Žabovřesky jsou na tom stejně, nejsou nejsilnější opoziční strana. V radě nejsou, baví se s nimi o komisích. To je v Brně automatické.
IV: Nevyčkává Střed na to, jak dopadne velké Brno?
RČ: Může to tak být, KDU se domluvilo, že podepíše Střed až bude velké Brno. KDU je tam víceméně do počtu. Vzali je, aby měli víc hlasů. Dostali se Zelení, ŽB a SPD. Se Zelnými se nedá jednat, protože mají jiný názor na rezidentní parkování. S SPD nikdo jednat nechce. Vztahy s ŽB jsou nulové. Nyní se v radě řeší hlavně rezidentní parkování.
V Lomnici byli zvoleni dva zastupitelé. Saša Harvan byl zvolen ze 14. místa na první.

Předsedání předáno: Róbert Čuma

KŠ: Senátní volby Břeclav, udělal jsem strategickou chybu, že jsem měl trvalé bydliště v Praze. Volební tým, který jsem měl se nepodařilo sestavit včas. Začali jsme pozdě.
PH: Online prakticky na jižní Moravě nefunguje. Lepší výsledky jsme měli tam, kde se nám podařilo doručit do schránky letáky.
IV: Online funguje, to se projevilo u Mladých a Neklidných. Ve chvíli, kdy do Senátu kandiduje starosta nějakého města, tak je většinou zvolen.

2.
TG: Chceme udělat web pro lepší Blansko, jsou tam různé sekce (kultura, sport, spolky...). V Blansku je spousta věcí, není to sjednocené. Cílem bylo udělat to zajímavé a chceme se bavit s mladými o tom ,že existuje nějaké zastupitelstvo, rada, atd. Zpřístupnit jim informace. Chceme tam mít i Pirátské programové body, plnění koaliční smlouvy (hlídat to). V Blansku je k dispozici prostor- chceme jednat s člověkem, co mu prostory patří. Zajímalo mě, jestli je to pro piráty přínosné, jestli je to podle naší strategie a jak s GDPR?
LM: Spolků bych se zeptal na loga, úvodní strana je moc černá.
PD: Mně se to líbí, celá iniciativa. GDPR, Piráti musí mít pověřence. Měla by tam být občanská iniciativa- umožnit lidem hlasovat.

Předsedání předáno: Petr Springinsfeld

RČ: Tyhle věci je dobré řešit na fóru. Jinak za mě dobrá iniciativa.

Předsedání předáno: Róbert Čuma

LD: Šlo by to pak nějak předat? Ta šablona?
TG: Určitě.

3.
Předsedání předáno: Petr Springinsfeld
RČ: Tomáš Koláčný nás žádal, ať znovu to řekneme. Už nechce být krajským zástupcem v RV. Není na co čekat, mělo by se to co nejdřív odhlasovat. UDěláme jednání na fóru. RV se schází tak 4x do roka. Jednají pořád na fóru. Je to hodně práce, ale člověk se naučí předpisy a procesy.
OK: Tím, že Tomáš nemá čas, je to velký handicap pro KS. Potřebujeme někoho, kdo se tomu bude opravdu věnovat.

4. zapisuje Róbert Čuma
MŠ: pár věcí z centrály: 1. daruj krev s Piráty - Magda pošle mail a ujasníme si, jestli je o to zájem. OK: je to jenom PR, ať si každý daruje pokud chce, neměla by to organizovat strana. ŠV: není to povinné OK: nic není povinné. Pavel Suchomel: může až po 5. 12.
2. akce 17.11. - potkejte se s Piráty. OK: v minulosti jsme měli stánek na Moraváku, promítání unikátních záběrů ze sametové revoluce, bývá dost hnusně a zima, loni to bylo indoor. měli bychom neopakovat staré chyby. šlo by to třeba na Údolní nebo Obilňáku. ŠV: pomůžu s organizací. 3. mapa zastupitelů (de facto všech funkcionářů)- je třeba vyplnit dotazník.

5.
PD: Určitě budeme potřebovat mít více a kvalitních výstupů, aktuálně a v profesionální kvalitě. Vznikla myšlenka toho, že by za to někdo byl placený. Je to jen návrh, abychom o tom mluvili.
IV: Kdy to budeme řešit a ne, jak to budeme řešit. Jestli v rámci PKS, nebo na fóru.
PS: Ideálně na schůzi MO:
RČ: Přijde mi, že se občas točíme v kruhu- máme fórum a máme v něm vlákno, které se jmenuje projektový inkubátor. Můžeme si udělat schůzi, kde budeme diskutovat.
PD: TO je ten důvod, prčo jsem to zmínil, vlákno na fóru je neefektivní. Aspoň si to tady můžeme navrhnout.

Konec: 19:08
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KS Jmk 11/2018, 21. 11. 2018, Břeclav
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Komunální volby - aktuální situace (PKS, PMS, 20min)
2. Eurovolby (Markéta, 35 minut)
3. Představení kandidátů do EP (přítomní kandidáti, max. 30 minut)
4. KET - Krajské expertní týmy (KoKS, 15 minut)
5. Transparentnost výběrových řízení (Majka, 10 minut)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

přítomní členové: Petr Springinsfeld, Markéta Gregorová, Dušan Hanuš, Zbyněk Janoška, Petr Vlasák, Petr Sůkal, Eva Staňková, Magda Lengálová, Mária Vašíčková, Luboš Sedlák, Ondřej Vichta, Marcel Kolaja

přítomní hosté: Magdaléna Škapová

předsedající: Petr Springinsfeld
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Markéta Gregorová

Začátek: 18:54

Program - schválení: PRO 12 , PROTI 0

1)
Brno
MG: Na Magistrátu proběhlo včera ustavující zastupitelstvo. T. Koláčný je 2. náměstek primátora. Plus máme dva radní a uvolněného zastupitele pro IT. Proběhlo to hladce, ANO se občas naváželo do koalice. Dojmy jsou pozitivní. Teď začíná reálná práce.
MK: Co říkal Staněk?
PS: Staněk reagoval hodně na Ondřeje Kotase, chtěl konkrétní příklady o nasazení svobodného software.
MK: Byly ještě nějaké zádrhely, když se bavilo o personálních otázkách?
MG: Karasová z ANO se ptala Fišera na rozhovor s ním, kde údajně řekl o tom, že kouří 2-3 jointy denně. Ptala se na program protidrogové prevence v Krpoli a jestli to zruší. Fišer ji odpálkoval, že programy jsou super, že jí klidně pomůže. A že si myslí, že všechno v sále mají zkušenost s měkkými drogami a i tvrdými (alkohol). SPD hlasovalo proti našim vždycky, kromě Roberta Č.
MG: Na Středu- hodně z nich tu není, protože mají ustavující zastupko. Jsme tam v opozici, budeme mít předsedkyni kontrolního výboru, M. Spilkovou. R. Čuma je radní, tak se na Středu úplně nezapojuje. Je tam koalice ODS, ANO, KDU.Žabovřesky už mají taky zastupko za sebou, taky máme předsedkyni kontrolního výboru. Krpole, měli předevčírem. Předseda kontrolního výboru- M. Bárta.
MK: Městské části mají taky komise, ne?
PS: Na středu máme, v Krpoli a Žabinách netuším.

Břeclav
PV: My jsme kandidovali v koalici se STAN. Vyhráli jsme, nečekaně. Ale jsme v opozici, protože už byli předtím dohodnutí. Proregion, ANO, ČSSD, přibrali Lidovce. Dostalo se nás 6 do zastupka (z 27). Teď se řeší komise, jestli nás do toho pustí. KSČM dostávalo předsedy komisí. Dnes se komise řeší.
ML: Viděli jsme jen návrh, který není potvrzený. Nevypadá to pro nás úplně dobře, máme tam odborníky.
PV: Je nás 5 zaregistrovaných Pirátů, máme sympatizanty, snažíme se rozhazovat sítě. Chceme se držet té značky Mladí a Neklidní. Uvidíme, jestli se jim to sesype, nebo ne.
ML: Máme předsedu kontrolního výboru (z koalice)
MG: Měli jste už ustavující zastupko?
PV: Už bylo, snažili jsme se to rozvrtat.
MG: Když se jim to rozpadne, s kým je tam varianta spolupráce?
PV: S ANO, ale to se nám úplně nelíbí, ale je to asi jediná možnost.
ML: Cílem bylo zbavit se Proregionu. Nikdy jiný tam není, než ANO: Dá se s nimi celkem komunikovat.
PV: Je to bývalá břeclavská ODSka.
MV: Jakž mají pohled na Babiše?
PV: Neřeší to
ML: Oni tam šli kvůli značce, prvotně.
PV: V koalici jsou fakt šílené vztahy, ale jak jim jde o místa, tak přejdou všechno. Když tady byl Babiš, tak si z toho dělali legraci taky. Předali nám koblihy, aby je nemuseli rozdávat. Výsledek byl 20,8%.

Blanensko
LS: V Blansku si jen prohodili místa, ČSSD a ODS, KDU, Volba pro Blansko. Starosta je ODS, místostarostové KDU, ČSSD. Komise- nabídli nám všechny komise, které tam jsou. Seznam kdyžtak poskytnu. Výbory- finanční a kontrolní. Nabídli nám místopředsedu komise pro zahraniční styky. Boskovice- je tma staronová koalice.
OV: Máme tam tři zastupitelé, jsou v opozici a snaží se domlouvat koalici. Kluk za ANO je poměrně šikovný, využil značky. Jsou problémy s tím, že úkoly, které jsou dlouhodobé nejsou úplně vyřešené. Snaží se do toho proniknout, budou mít nějaké výbory. Zatím je to na jednání. Koalice byla hned první den po volbách. Vyšplouchli ČSSD, ANO se domluvilo s ODS. Je tam tichá podpora v opozici. Neproběhla ani shoda programu v koalici, jen si prostě slíbili, že budou v koalici. Budeme je hlídat.

Znojmo
ES: My jsme měli ustavující zastupko na konci října, máme jednoho zastupitele. Koalice zůstala ČSSD, ANO, ODS.Výbory dostalo SPD. V obojím máme jednoho člena. Komise se teprve začínají řešit. Koalice je naštvaná na nejsilnější opozici a řekli, že nikdo z opozice místo v komisi nedostane. Snažíme se přicházet s něčím rozumným (streamování zastupka).
OV: V Boskovicích se to streamuje a všechno se dá dohledat.

2)
MG: Mám prezentaci, kterou prezentuji ostatním krajům. Budete asi informovaní lépe, než jiné kraje. Účel tohoto brífinku je, aby se kraje zapojily. Budeme mít 2 kandidáty.
MV: Co si myslíš, že by se stalo, kdyby byl Czexit?
MG: Všechny ekonomické smlouvy bychom museli tvořit sami. Ekonomika by se na část doby rozpadla. Úbytek ochranných složek. Otázka volného pohybu po Evropě.
OV: Jak si představuješ spolupráci u MS?
MG: Určitě bude centrální strategie. Bude nějaký základní "nádech" té kampaně. Tyhle podklady dostanou všechna KS a MS. Bylo by fajn se zapojit podle toho, co v minulých kampaních fungovalo dobře (setkávání, CLV...).
OV: Zatím jsem slyšel názor, že je to jen pro Brňáky a tak...
MG: Budeme se o tom určitě bavit na dalších krajských schůzích.
: Je nějaké téma, kde je postoj všech Pirátů od Českých?
MG: Německo je proti jádru, což je dost kontroverzní téma, to ve společném programu není. Dřív byla problém legalizace. Teď najednou to jde. Museli jsme laborovat na rybářstvím, vnitrozemské státy do toho úplně nemají co mluvit.
: Co zemědělství?
MG: Radek Holomčík, se ještě úplně na tohle nedíval. Zatím je to hodně všeobecné.
LS: Je tenhle materiál veřejný? (prezentace) Já jsem na zemědělce, můžeš mi to poskytnout?
MG: Když se někdo chce zapojit, zapojím ho. S Radkem pravděpodobně v kontaktu jsi, určitě ti to pošlu.
: Má zájem kandidovat nějaká celostátně známá osobnost?
MG: Píšou mi různí lidé, kteří pracují v evropských strukturách. Jedna osoba tam je- Nina Špitálníková. Má obrovský dosah, je známá tím ,že byla na studiích v S Korei a taky má ráda BDSM a propaguje ho.

3)
MK: Jmenuji se Marcel Kolaja, jsem u Pirátů od roku 2010. Evropskou tématikou se zabývám od r 2003. Ještě před vstupem ČR do EU. Jsem informatik a propagátor svobodného software, jako aktivista jsem vystupoval proti směrnici. V roce 2005 to vyvrcholilo demonstrací v Bruselu. Nakonec to bylo většinou odmítnuto. Postupně jsem se dostal do politiky, znal jsem 2 kolegy, kteří byli členové. Přišli za mnou, jestli bych nekandidoval do prvních voleb do Sněmovny. Postupně jsem si řekl ,že by bylo logické do strany vstoupit a aktivně se zapojovat. Byl jsem spolupředsedou internacionály Pirátských stran, vždycky mě zajímala mezinárodní politika a taky komunál. V roce 2014 to vyvrcholilo tím ,že jsem kandidoval jako dvojka do Europarlamentu. Objeli jsme s Ivanem celou ČR. Na jednu stranu to dopadlo úspěšně. Měli jsme skoro 5%. Nezískali jsme ale žádný mandát. Já jsem úplně vyhořel. Pak mě ale zatáhli do komunálu v Brně. Spoluzaložil jsem spolek Otevřená města, figuroval jsem jako předseda. Jak se blížily eurovolby, angažoval jsem se ve směrnici o copywritu. Podílím se na tvorbě společného programu.Takže plánuju kandidovat na špici té kandidátky a zkusit to znovu.
: Nebudeš nakonec chybět v komunálu?
MK: Postupně, jak se mi vyvíjí život, tak docházím k tomu, že buď se v politice vykopnu na to, že to budu dělat fulltime a nebo jen "přicmrndávání". Nemyslím si , že bych v komunálu chyběl.
MV: Vyšel návrh- Kodex europoslance, četl jsi to?
MK: Ne.
MG: Bude pak rozprava na fóru. Každý kandidát musí požádat o nominaci.
MK: Připomnělo mi to jednu věc, aby poslanec zůstal v kontaktu se svým elektorátem. Já osobně bych se určitě stěhoval do Bruselu, ale to, že se člověk přestěhuje, neznamená, že ztratí kontakt s elektorátem.
Návrh- prodloužení bodu o 5 min: PRO- 11, PROTI 1
Když by ses dostal do parlamentu, čemu by ses věnoval?
MK: Digitální agenda, nejen software.
PS: Jak vidíš své šance na zvolení CFkem?
MK: TO mi asi nepřísluší.
MV: Je členem od roku 2010. Kolik přišlo nových lidí do strany? To bych vůbec neřešila

MG: Já jsem Markéta, budu kandidovat taky do europarlamentu, kandidovala jsem ve 2014 jako trojka. Jsem vedoucí zahraničního odboru Pirátů. Přijde mi nejlogičtější kandidovat. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy. Momentálně jsem místopředsedkyně evropské pirátské strany, teď budu pravděpodobně zvolená předsedkyní evropské pirátské strany. Což si myslím, že bude znít dobře. Koordinovala jsem společný program, dělám mediální výstupy. Z předsednické pozice bych to chtěla posunout ještě dál. Budeme mít konečně transparetní účet. Moje hlavní téma už dlouho je celkově bezpečnost a vyprofilovala jsem se k exportu zbraní, je to dost provázané i s migrací. Nechceme migraci nějak úplně tlačit, ale zároveň je docela fajn, že se tak orientuju, vlastně tím, že dodáváme zbraně porušujeme lidská práva. Zajímají mě i autonomní zbraně. Zároveň vím ,že v počtu, ve kterém tam budeme si člověk nebude moct úplně vybírat. Ale tím ,že mám vzdělání i praxi, mohla bych pracovat vlastně v jakémkoliv výboru. Nebudu kandidovat na lídra, lepším lídrem pro mě bude Mikuláš Peksa, bude výborný i v debatách. Chci být dvojka.
OV: Spolupracujete s LEEX?
MG: Zatím ne. Jsem v kontaktu zatím jen s českými.
Co bys řekla na argument, že když ČR nebude dodávat zbraně do Saudské Arábie, tak tím nebo mít tady lidi práci a prodají jim to jinde?
MG: Vždycky by měli být v nějaké organizaci idealisti a pragmatici. Můj cíl hodně vzadu je třeba světový mír, i když vím ,že je to utopie. Ale je důležité to mít takhle nastavené. Takže, když řekneš tenhle argument, tak já si říkám - no dobře, ale někdo začít musí, později se k nám třeba přidají. Teď to možná zní jako utopie, ale předtím to takhle bylo i s legalizací. První krok je vývoz do krizových oblastí- ta výroba pořád mlže běžet dál, jen se může i jinam přesunout (sportovní využití). Nevím, jak to má konkrétně Zbrojovka, ale Zetor vyrábí i jiné věci. Když přeorientují svoje knowhow, tak je to vůbec nepoloží. Lidé by měli přemýšlet v mantinelech, že zabíjení není úplně správné.
MV: Někdo z místních, zvažujete kandidaturu?
PV: Soustředíme se na komunál.

4)
MŠ: Jde o Krajské expertní týmy, což znamená ve zkratce určitý background pro naše nové zastupitele. Jde o to, vytvořit seznam odborníků/informované veřejnosti, kteří budou zastupitelům pomáhat v projednávání věci v dané oblasti. Budeme se snažit aktivně hledat tyto lidi, kteří pak budou komunikovat mezi sebou, později i na centrální úrovni a předávat si informace.

5)
MV: Z jakého důvodu téma řeším - probíhala VŘ, která byla vidět, Já jsem si uvědomila ,že když člověk kandiduje do komise, nebo nějaký post. Nevím, proč nemůže představení se fungovat na fóru u všech funkcí.
Předsednictví předáno: Marcel Kolaja 20:27
PS: Já vnímám rozdíl mezi VŘ a volbou. Ve výběrkách rozhoduje užší okruh. Transparetní vř beru tak, že se někdo přihlásí, člověk se vybere, pak se zveřejní výsledky , můžou se zveřejnit jejich CV, motivační dopisy.
MV: Pokud komise vybírá nějaké lidi do odborných komisí nebo výborů, podle čeho jsou nastavená kritéria.
MG: Co se týká vř na představenstva, tak to je politická pozice. Potřebujeme člověka, kterému můžeme věřit.
MV: Myslím si, že tady začínají fungovat "kamarádšofty". Mělo by to být transparetní. Kdo se kdy hlásila na jakou pozici...
PS: To se zveřejní v závěrech vř.
Prodloužení o 3 minuty: PRO: 9 PROTI: 1, ZDRŽELI SE 2
Předsednictví předáno: Petr Springinsfeld 20:39
MK: Já chci říct jednu věc- přišla mi zajímavá myšlenka toho ,že se budou zveřejňovat počty předtím, než to bude hotové. Za celé rozhodnutí je zodpovědná politická reprezentace, kterou tam máme. Tyhle věci by se měly řešit jako nápravné opatření až poté, co by došlo k nějakému obvinění.

Konec schůze: 20:41
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KF Jmk a MF Brno 01/2019, 24. 1. 2019, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Harmonogram schůzí KF 2019/MS Brno - diskuse (PKS + PMS, 10min)
2. Pracovní rozpočet MS Brno, představení (PMS, 10min)
3. Představení zájemců o členství (7min/osoba- 3 osoby)

PŘESTÁVKA 10min

4. Politické okénko (poslanci, zastupitelé 15 min)
5. Info z městských firem, komisí RMB (zástupci, 15min)
6. Navýšení rozpočtu na volby do EP - diskuse (PKS, 10 min)
7. Nové Pirátské centrum (diskuse, kritéria, postup výběru - PKS, 10min)


------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání: Magdaléna Škapová

Prezenční listina KF Jmk

přítomní členové: Róbert Čuma, Jiří Kadeřávek, Monika Spilková, Pavel Nevrkla, Tomáš Koláčný, Ondřej Kotas, Miroslav Bárta, Jiří Kadeřávek sen., Kristýna Znamenáčková, Luboš Sedlák, Michal Marciniszyn, Lukáš Mamula, Ivo Vašíček, Petr Jelínek, Ondřej Vichta, Alena Pavlasová, Eva Staňková, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld (oba od 18:50)

přítomní hosté: Šárka Václavíková, Lukáš Hejduk Jan Wagner, Richard Recman, Zbyněk Pokorný, Jana Leitnerová, Antonio Milicia, Pavel Havlík, Patrik Doležal, Pavel Suchomel, Martin Lažnovský, Tomáš Zásměta Maroš Zaťko, Simona Zavadilová, Silvie Mrkvanová, Magdalena Škapová, Karel Štogl, Oldřich Kubíček

Prezenční listina MS Brno

přítomní členové: Róbert Čuma, Monika Lukášová Spilková, Miroslav Bárta, Jiří Kadeřávek, Jiří Kadeřávek sen., Ondřej Kotas, Lukáš Mamula, Alena Pavlasová, Michal Marciniszyn, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld (oba od 18:50)

přítomní hosté: Pavel Nervkla, Silvie Mrkvanová, Luboš Sedlák, Zbyněk Pokorný, Jana Leitnerová, Richard Recman, Pavel Suchomel, Šárka Václavíková, Lukáš Hejduk, Jan Wagner, Kristýna Znamenáčková, Antonio Milicia, Pavel Havlík, Petr Jelínek, Patrik Doležal, Ondřej Vichta, Martin Lažnovský, Tomáš Zásměta, Mároš Zaťko, Simona Zavadilová, Silvie Mrkvánová, Magdalena Škapová, Karel Štogl, Oldřich Kubíček

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Monika Spilková

Začátek: 18:09
Konec:

Program - schválení:
PRO, PROTI, zdržel se

1.
RČ: Máme prekérní situaci ohledně prostor, sál B. Bakaly nebude k dispozici. Maximálně do dubna. Není toho moc na výběr v odpovídající kvalitě. Vím o dvou, které jsou dobře dostupné. Otevřená zahrada nebo Šelepka. Pokoušíme se upravit program tak, aby to co nejméně kolidovalo se sněmovnou a zastupitelstvy. Nejideálnější je čtvrtek.
SM: My máme v Žabinách čtvrtky, ale máme jen 5 do roka.
RČ: S tím souvisí i schůze MS Brno.Hledáme prostor i na brněnské schůze. Předložíme na fórum náš návrh na prvního 1/2 roku. Jedno bude výjezdní.
TK: My jsme s Pavlem připravili nástřel týdnů, ve kterých by to mohlo být. Aby to vyhovovalo lidem ze Sněmovny. Únorovu schůzi bych udělal společnou, rpotože nevíme, co s prostorami. Bylo by fajn nahodit na fórum anketu, aby se lidi vyjádřili.
RČ: Nejbližší schůzi navrhujeme 28. února, takže není problém o tom do té doby diskutovat.
LS: Výjezdní by měla být březen nebo duben?
PN: Co se týče výjezdní, zdál se mi vhodný duben nebo květen. Dalo by se to spojit s předvbolební akcí pro volby do EP.
RČ: Zatím tady v sále B. Bakaly nejsou schopní říct, dokdy budeme moct být, což je pro nás špatně, když potřebujeme mít schůze dopředu. Zítra rozjedeme na fóru anketu.


2.
TK: Chtěl jsem probrat jen jedinou věc. Máme sloučený rozpočet s krajským. Tenhle rok asi nemá smysl chtít zase MS rozpočet oddělit. Byl bych ráda, jak s naší rozpočtovou položkou bude naloženo. Je tam dnes schváleno 180 tis. Chtěli bychom pořídit někoho, kdo nám bude na částečný úvazek dělat administrativu pro magistrát, komise, atd. Zbývajících 60 tisíc tam je- pořádání schůzí, atd.
JK: Co myslíš administrativou?
Vy ml: Něco jako tajemník klubu. Potřebuju, abychom do našich lidí měli podklady. Potřebuju, aby nám to někdo administroval.
JK: Takže, proto, aby všichni měli detailnější informace a dalo se s nimi jednodušeji pracovat.
TK: Ano, je to support pro městské části a zefektivnění naší informovanosti. Bylo by to za 10 tisíc měsíčně.
OK: Máme navržených 50 tis na příjmové stránce v PSB. Lidé, kteří mají klíče budou platit 500 Kč měsíčně. Za nájem, služby, úklid a internet je navrženo 150 tis.
JK: Zpětně k člověku- stejný problém je na kraji.
IV: Na kraji máme z rozpočtu kraje lidi. Koaliční koordinátor. Je za cca 10 tisíc.

3.
MZ: Ja jsem Hexo, žiju v Brně 10 let. Navštěvuju PSB. Většinu vás znám. Mám témata- ekologie, digitalizace státu. Projekty už běží, na kterých spolupracuji s Piráty a chci v tom dál pokračovat. Bydlím na Brně-střed. Jsem programátor..
PN: Co Slovensko a Piráti?
MZ: Nevím, jsem na Slovensku tak 2x do roka. Vím ,že se tma něco zkoušelo.
JK: Znáš naše základní dokumenty, stanovy?
MZ: Už jsme se zajímal předtím. Nemám žádný ideologiciký problém. Už se mezi vámi pohybuju už dost dlouho, kdybych ho měl, tak to poznám.

JL: Ahoj, kdo mě ještě nezná, jsem Jana Leitnerová. Žiju v Brně, pocházím z vesnice od Brna. Jsem na rodičovské dovolené. Jinak jsem markeťačka, spravuju socky, PRko. Uvažovala jsem, jako bývala členka Zelených, jestli už uplynula dostatečná doba. Čemu se chci věnovat? Pomáhám od 2016 s komunikací, vedla jsem krajskou kampaň, pomáhala jsem na poslanecké kampani. Cestou komunikace bych se chtěla zaobírat dál, mám zájem o pozici vedoucího MO. Dělám PRko pro korporáty, politické strany, neziskovky. Měli bychom o činnosti zastupitelů dávat víc vědět. Další témata- lgbt, rovnoprávnost, školství a vzdělávání.
MM: Jaderná energie?
JL: Nemyslím si ,že je rozumné vypnout jaderné elektrárny. Dala bych se ale rozumně cestou obnovitelných zdrojů. Nejsem vyloženě proti jádru.
MS: Proč jsi odešla od Zelných?
JL: Představte si, že máte stranu, kde je 1400 lidí a je tam spoustu tajných skupin a lidi tam kuplí a dělají problémy, hrají na všechny strany.
TK: Nové bloky Dukovan Temelína?
JL: Nejsem energetička a nechci říkat ano, nebo ne.
OK: Co ty a dětská pornografie?
JL: Pokud bys mi to napsal a ještě jednou vysvětlit, dokázala bych to vykomunikovat tak, aby nás lidi neukamenovali.
IV: Co říkáš na fúzní reaktory?
JL: Ráda si o tom od tebe poslechnu.
IV: Jde o to jít s technologiemi dál.
MS: Jak to chceš zvládat časově s pomocí?
JL: Já se hrozně nudím. Já pracuju vlastně pořád.

L: Jsem členem Pirátů, ale na Vysočině. Tak jsem si říkal, že bych se mohl přesunout, protože na Vysočinu nejezdím. Živím se jako sportovní sázkař, pracuju jako bookmaker. V řijnu 2016 jsem vstoupil na Vysočině. Podílel jsme se na tom, že Vysočina se stala fungujícím KS.
OK: Jak vnímáš Brno?
L: Já pocházím z Prahy původně. Já jsem vždycky říkal ,že Brno mi upřímně nepřijde úplně krásný.Studentský život tady byl výrazně bohatší, než v Praze.
OK: Myslím brněnský Piráty.
L: Působíte standartně. Rozhodně jsem je nevnímal výrazně jinak, než ostatní.
RČ: Byl jsi ještě v nějaké funkci než v předsednictvu? A chtěl jsi někdy být?
L: Ne a nikdy jsem se k tomu nějak reálně nedostal. J8 mívám nárazově občas docela velké množství velkého času, ale nebráním se tomu.
AM: Jak se vypořádáváš z byznysem, jako jsou hazardní hry?
L: Sportovní sázení je objektivně disciplína, na které se dá vydělávat, je to způsob boje proti bookmakerovi. Něco jiného jsou výherní automaty. Pro zákaz výherních automatů jsem třeba byl.
JK: V souvislosti se sázkovýma společnostmi proběhl zásah do internetu, jak se na to díváš?
L: Výrazně to omezilo moji činnost. Většina zahraničních kanceláří zavřela, protože to nepřijímalo české hráče. S tím zákonem nesouhlasím a nelíbí se mi.
JW: Téma?
L: Moje hlavní téma je sport.


4.
KZ: Boskovice- máme nové schválené komise a výbory, máme asi osm lidí. Všichni zastupitelé někde jsme. Podařilo se nám zvýšit příspěvek na festival Boskovice, tam se to zdvojnásobilo. Snažím se zajisti, aby se zveřejnila stanoviska komisí.Navrhli jsme to a zatím to vypadá nadějně. Vrelké téma- knihovna, máme krásný návrh na novou knihovnu, koalice je proti. Budeme se setkávat s radními a diskutovat s nimi.
SM: Já jsem z Žabovřesk, předsedkyně kontrolního výboru. Není nárok na mobilní telefony- ušetřili jsme čtvrt milionů. Snažím se, abychom měli nahráváno hlasování. Pracujeme celkem dobře, akorát to dlouho trvá. Jsme tam v tom noví, ale snažíme se.
JK:Jaká je tam nálada, v zastupitelstvu?
SM: Paní starostka dala všechny zástupce všech stran, což předtím nebylo. Snaží se mi vyjít vstříc, ale má svoje mantinely. Zatím necítím žádné obstrukce.
MB: Jsem z Krpole, vedoucí kontrolního výboru. U nás je to divočejší. Kontrolní výbor měli slíbeni komunisté. Nabízeli nám 2 místa do komisí. Začali jsme trošku "vyhoržovat". Dali nám lidi do všech komisí, mimo majetku. Chceme jmenovité hlasování všude, což zatím není. Chceme i streamy. Odsouhlasili si ty nejvyšší odměny. Zastupitelstvo je pouze 4x do roka. S opozicí docela spolupracujeme, naučili jsme je používat Signal.
JK: Marek je někde pryč?
MB: Je v Brazílii, měl by se už brzo vracet.
PD: Brno-střed- máme zástupce ve všech komisích. Mohla by nám líp fungovat spolupráce s opozicí. Pracuje se nám dobře, v komisích je všechno v pohodě, žádné obstrukce necítím. Moje návrhy přijímají velmi dobře.
MS: Jsme v opozici, ale snažím se komunikovat s každým, kdo je rozumný. Budu mít bod-prověření možností archivace záznamu. Chtěli bychom prosadit archivování. Lidi napadají zápis. O tom ,se bude jednat na příštím zastupitelstvu. Jde mi o to, že se vůbec začne ta diskuze. Zveřejňujeme zápisy i správy v kontrolním výboru.
PD: Přemýšlíme nad informovaností i vevnitř. Ve finančním výboru jsem zatím nenašel žádné pochybení.
JK: Kolik tam je zastupitelů?
MS: Je nás pět.
TK: Brno město- podstatné za mě- předkládáme aktualizaci paro. Chceme, aby byla navýšena částka na Paro. Plus chceme nějaké změny. Daří se nám posouvat realizaci projektů v paro, do června by snad mely být hotové všechny. Výběrko na vedoucího paro- přihlásil se nám jen jeden člověk, aby bylo z koho vybírat. Připravili jsme sumář, plán na 10 let a vizi do r. 2050. Navázali jsme spolupráci se spoustou firem, měli jsme setkání as i se 150 řediteli. Navázali jsme spoustu kontaktů. . Máme pracovní skupiny pro oblast digitalizace a pro občany a jejich rozhodování o městě. Chceme rozšiřovat portál BrnoID. Zvažujeme širší intergraci jiných poskytovatelů. Postupujeme v Janáčkově kulturním centru a Káznici. Vede to Marek Fišer. Řešíme situaci na Ponavě. Řešíme spoustu majetkových sporů.
RČ: Kleinův palác- je tam divná smlouva z 90. let, která je nejasná. Město řeklo-zaplaťte rekonstrukci a pak tady můžete bydlet zdarma. Je to zvláštně napsané. Tahle smlouva je vadná a má cenu to dát k soudu. V tomhle zastupitelstvo bude určitě hlasovat velmi pro.
TK: Ještě dvě podstatné věci- proběhla skupina k železničnímu uzlu Brno. Potvrdil ose tam to, co rozhodla centrální komise. Bude se pokračovat ve variantě řeka bez diametru. Kraj připravuje studii. Z našeho pohledu je to problematické. To se snažíme řešit i na krajské úrovni.Snažíme se odhalovat jakýkoliv problém.
PD: Bude se schvalovat mezinárodní dokument kvůli participaci. Jak má vypadat participující město. Je to pěkná příležitost něco v tomhle smyslu dělat, je to pěkná příležitost se zviditelnit. Můžete se zúčastnit, navrhnout to. Případně dodám informace.
IV: Zastupko v kraji je v pondělí. Byly prodány Pasohlávky. Je to řešení, které jsme chtěli, protože by kraj neměl podnikat v lázeňství. Byla tam dotace v roce 2010, ty pozemky se tím zhodnotily a teď, když se to prodá, tak se ty peníze dostanou zpátky, protože kraj na tom de facto vydělá. Už to pak nemusíme řešit, nemusí se financovat společnost Termal. Druhá věc- byly schváleny úvěry na nákup vlakových souprav. JmK tím vyčerpá zhruba 50 procent dotace. Závažná věc- přistálo nám z Prahy protikorupční věc, je podezřelá zakázka na SŠ Čechova. Chtějí tam vybudovat centrum na trénování v oblasti IT security. Ten nákup je 35 milionů, z toho 32 je v tajným režimu. Je to šíleně předražené. Chci do toho vrtat a otevřu to na zastupitelstvu v pondělí.
LS: Blansko- máme 7 komisí, já jsem v kontrolním výboru, T. Straka je ve finančním.
PJ: Já jsem jediný zastupitel, jsme v opozici. Máme 3 zásadní body. Koncem března má přijít výsledek z projektu VUT Brno. Trošku jsme se do toho obuli, protože je tam nějaká nevýhodná smlouva. Další věc- online vysílání, neprošlo to. Zkusíme to navrhnout znovu, nebo to omezíme jen na záznam. V Blanenské nemocnici je střet zájmů. Týká se hlavně ODS. Zkoušíme domluvit, že by se pro zastupitele udělala info schůzka, kde by nás s klíčovými věcmi seznamovali a informovali nás předem.

Předsedání předáno- Petr Springinsfeld 19:37

6.
MG: Jde o to, že nás volební manažerka požádala o to, že peněz na kampaň z centrály je málo, tak žádají kraje na podporu na rozpočet. Bylo by to podobné jako v minulosti. Peníze by se centrále hromadně daly a oni by z toho nakoupili merch. Má to smysl v tom ,že volby do EP jsou celostátní. Měl by to být prvek pro dorovnání slabším krajům. Bylo by fajn poslat kolem 100 tisíc. Poslat jim to a kolik? Nestojí nám za to navýšit náš rozpočet na víc, než 350?
TK: Jsem proti tomu. Mají nepořádek ve financích. Z příspěvku by nám mělo jít 30% (za hlasy). Dal bych jim to formou půjčky. My si dokážeme to dokážeme pořešit líp. Rozpočtová pravidla- existuje rozpočtové určení příjmu a říká kolik procent dostane kraj a kolik centrála (z hlasů ve volbách). Z 30 Kč za hlas dostane kraj 30% a 70% centrála.
PS: PKS zkusí s centrálou vyjednat, jak se staví k tomu to návrhu. Probereme na fóru. Probereme návrh novelizace pro RV.
MG: Otázka navýšení?
JK: Já bych tu kampaň vygradoval.
TK: V saldu máme necelé 2 miliony.
MM: Kolik má rozpočet celý JmK na volby?
TK: 740 tisíc cca.
MG: Dělá se celostátní strategie, máme celostátní volební manažerku. Bude tady Julie Reda. My spíš budeme taková ta operativa. Budem vymýšlet akce, ale hodně věcí přijde z centrály.
TK: Největší položka v rámci kampaní jsou noviny. V tomto případě by měla velkou část řešit centrála. Podporuju a dává mi smysl to navýšit, ale ať je to v rozumné mezi.
PD: Dal bych k úvaze, že bych nenavyšoval kampaň, ale stánek se zvlášť vyčlenil.
MG: V původním rozpočtu bylo na Pirlsity 350 tisíc. Teď se dívám na tabulku- noviny (120 tisíc z centrály a 280 tisíc z krajů).
OK: Centrále půjčovat jedině jako účelový dar, aby bylo definováno ,za co to centrála utratí.
PS: Na 1. schůze volebního štábu bychom měli mít nástřel, kolik bychom chtěli utratit a podle toho bychom to řešili.
TK: Je rozpočtové provizorium?
PS: Schválili jsme rozpočet.

7.
JK: Probírali jsme to i na CF. Potřebujme mít reprezentativní prostory, které by zahrnovaly i kanceláře. Bylo by super vybrat prostor, kde všechno pirátské by bylo pod jednou střechou. PSB nevyhovuje. Měli bychom si dát dohromady kritéria a domluvit se na postupu, jak vybrat atd.
OK: To mi zní jako nakoupit dům. Dělal jsem průzkum trhu prostoru ve městě, pohybuje se to okolo 50 tis měsíčně, když bychom to chtěli mít srovnatelné jako jinde v kraji. Máme tady vysoké nájmy. Kdyžtak to bude muset být někde na periferii nebo malinké. PSB stojí 150 na rok, což je jako zhruba 3 měsíční nájem. Nemyslím si ,že to není moc jak řešit, protože na to nejsou prostředky.
PD: Neříkám to kategoricky- vzhledem k vysokým nájmům, měli bychom vzít do úvahy to, vzít si hypotéku. Mohlo by to vyjít líp, než platit nájem.
TK: Měli bychom se bavit o možnostech, pokud vyjdou eurovolby a budeme mít příspěvky, bude to lepší. Plně podporuju udělat průzkum trhu.
MM: Já bych se neomezoval nějakou vitrínou. Jinde jsou normální kanceláře.
OK: V manuálu PICE je výloha. Je třeba si ujasnit, jakou vizáž a k jakým účelům.
AM: a co co-working?
OK: Něco podobného stylu jsme řešili už v minulosti a většina nechtěla politické strany.
MG: Nevím, kolik peněz z toho je na kanceláře?
PS: 116 tis měsíčně.
MG: Nechcete zvážit, že by se počkalo do května/června? A pak by se zaplatilo něco většího z peněz europoslanců. A jsou tam podobné podmínky jako pro poslance.
JK: Bylo to i takto zamýšleno. Ten bod. Chtěli jsme jen probrat kritéria.
TK: Nevím, jak to bude formálně řešeno, ale předpokládám ,že to bude příspěvek přímo vám. Je třeba pohlídat, aby to někdo nechtěl dělit někde jinde po republice. Magda má klíče od poslanecké kanceláře. Dá se využívat.
JK: JE třeba vydefinovat, co vlastně chceme.
MG: Měli bychom uvažovat o udržitelnosti.
JK: Rád bych řekl ,že se bavíme o stánku na Svoboďáku, což je marketing. Pirátské centrum je ale vlastně stálý stánek.

Konec: 20:11
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Magdalena.Skapova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 28 čer 2018, 12:38
Profese: Koordinátor pro JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Magdalena.Skapova »

Schůze KF Jmk a MF Brno 02/2019, 28. 2. 2019, malý sál B. Bakaly
-----------------------------------------------------------------------------------------
Návrh programu jednání:

1. Harmonogram schůzí KF 2019/MS Brno - update (PKS + PMS, 5min)
2. Představení zájemců o členství (7min/osoba)
3. Politické okénko (poslanci, zastupitelé, 20 min)
4. Info z městských firem, komisí RMB (zástupci, 1 min)
5. volby do EP - aktuální situace (PKS, 5 min)
6. Info o obsazení KVZaP a komise (PKS, 2 min)
7. Různé

------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání: Magdaléna Škapová

Prezenční listina KS JmK

přítomní členové: Róbert Čuma, Luboš Sedlák, Radek Holomčík, Ivo Vašíček, Pavel Nevrkla, Jana Leitnerová, Eva Staňková, Tomáš Gottwald, Ondřej Vichta, Alena Pavlasová, Ondřej Kotas, Jaroslav Kameň, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld, Miroslav Bárta, Tomáš Vymazal, Michal Marciniszyn, Monika Lukášová Spilková, Tomáš Koláčný (18:57)

přítomní hosté: Michal Škerle, Tomáš Pastirčák, Lukáš Doležal, Jan Brodzák, Radek Zahradník, Silvie Mrkvanová, Jan Drahý, Zbyšek Martoch, Stanislav Páral, Marek Lukáš, Jan Wagner, Ladislav Nešněra, Jiří Hlavenka, Patrik Doležal, Marek Fišer, Karel Štogl

Prezenční listina MS Brno

přítomní členové: Róbert Čuma, Jiří Kadeřávek, Alena Pavlasová, Ondřej Kotas, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld, Jaroslav Kameň, Miroslav Bárta, Tomáš Vymazal, Michal Marciniszyn, Monika Lukášová Spilková, Tomáš Koláčný (18:57)

přítomní hosté: Jana Leitnerová, Michal Škerle, Eva Staňková, Tomáš Pastirčák, Lukáš Doležal, Jan Brodzák, Radek Zahradník, Silvie Mrkvanová, Jan Drahý, Zbyšek Martoch, Stanislav Páral, Marek Lukáš, Luboš Sedlák, Pavel Nevrkla, Ivo Vašíček, Radek Holomčík, Jan Wagner, Ondřej Vichta, Tomáš Gottwald, Ladislav Nešněra, Jiří Hlavenka, Patrik Doležal, Marek Fišer, Karel Štogl

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Magdaléna Škapová
ověřovatel: Markéta Gregorová

Začátek: 18:00
Konec:

Program - schválení: jednomyslně

Zápis:

1.
RČ: Máme harmonogram schůzí na první půlrok, nakonec to jde dělat tady, v sále B. Bakaly. Je to v koordinaci s poslaneckými týdny a zastupitelstvy. Předložíme ke schválení na fóru.

2.
Jsem Honza Drahý, je mi 33. Jsem ženatý, mám 10ti měsíčního syna. Pocházím z východních Čech, ale studoval jsem tady na VUT a už jsem tu zůstal. Pracuju jako konstruktér. Koníčky- fotografování, kolo.
JK: Co to je za korporaci?
JD: Lear Corporation.
OK: Proč zrovna Piráti?
JD: Odpovídá to tomu, jak přemýšlím, transparentnost, fakta. Dlouhodobé vize. Zároveň snaha vyvolávat diskuzi, to se mi líbí.
PS: Co je pro tebe Pirátství? A jak ses stavíš k legalizaci drog, např heroinu?
JD: Transparentnost, to je pro mě důležité. Potírání kriminalizace selhalo, důležitější je prevence, tam by se měla cílit snaha a peníze.
JK: Kdy jsi nás začal vnímat? Máš nějaké voje téma?
JD: Okolo roku 2012. Téma- recyklace, nebezpečnost látek, legislativa týkající se výrobků.
RH: Čím jsme tě potěšili za poslední rok, čím jsme tě naštvali?
JD: Sledoval jsem nějaké debaty, zaujalo mě, jak se přistoupilo k řešení toho problému (prostituce). Co mě zklamalo? Nic mě takhle z fleku nenapadá.
IV: Nezaregistroval jsem odpověď na legalizaci?
JD: Já pro legalizaci jsem.
IV: Jak se díváš na sdílení informací a ochranu informací?
JD: Sharing is caring.

Já jsem Lukáš, jsem z Brna. Po maturitě jsem byl v Olomouci, studoval jsem politologii, evropská studia. Během studia jsem byl ve Finsku, což mě motivovalo k tomu, abych dál pokračoval ve studiu v zahraničí. Potom jsem studoval ve Švédsku Evropská studia. Pracoval jsem v Heinekennu, což mi nevyhovovalo. Zajímal jsem se o Piráty, ale i o celou politickou scénu tady. Důvody- piráti jsou jediná strana, která má na to měnit politické poměry v téhle zemi. Chci teď pomoct s Piráty v kampani do EP.
PS: Pirátství? Drogy?
LD: Pirátství-svoboda, v jednání, myšlení. Každý z nás je individualita. Variabilita názorů. Legalizace- stát by měl tvrdé drogy kriminalizovat. Legalizace marihuany- nevidím v tom žádný problém.
JK:My hovoříme o institucionalizaci drog, byl oby to regulované. Udělá se rámec, aby to mohlo být, jak s alkoholem.
LD: Otázka je, jestli by legalizace heroinu způsobila tu kontrolu.
RH: Hovoří se o legalizaci domácí výroby tvrdého alkoholu?
LD: Není to úplně můj obor, je to otázka, jeslti by byli schopní zajistit podmínky, jak v pálenici.
OK: Jedna věc na programu ,která ti imponuje a druhá, která je ti "proti srsti"?
LD: Piráti by se měli více angažovat ohledně fake news. Piráti jsou vnímáni jako "feťáci", což je blbost. Chtělo by to víc vysvětlování toho, kdo Piráti jsou.
JK: Jak by sis představoval boj proti fake news?
LD: Přednášky zacílené na skupinu lidí, co to sdílí (důchodci, převážně).
- Jak bys vysvětlil babičce, že to, co říkají vTV jsou fake news?
LD: Praktické věci bych jí ukazoval.
TG: Myslíš, že skrz ty kurzy by to pomohlo?
LD: Ano.

Jmenuju se Marek Fišer, 36 let, 98 kg. Většina z vás mě zná, nevím jestli mám rovnou odpovídat. Společně s Robertem a Tomášem jsme členové Rady města Brna. Chtěl bych důvěru začít splácet (tu, kterou mi Piráti dali).
-Co Lužánky?
MF: Celé to území je blokováno panem Procházkou, což řešíme téměř denně. Zvolili jsme trochu agresivnější strategii, jsem v kontaktu s fanoušky. Máme teď natočený film o stadionu, který může sloužit jako další mediální pomoc.
JK: Jak dlouho chceš být členem Pirátů?
MF: Piráty vnímám od roku 2009, od 2012 jsem regP. Už si nedokážu představit, že bych
TV: Dokážeš si představit vyšší zdanění alkoholu?
MF: Dokážu a asi bych s tím i souhlasil.
PS: Pirátství? Drogy?
MF: Pirátství- to se tak nějak měnilo v čase.Ze začátku to bylo takové to "cool" - svobodný internet a tak. Teď už je to trochu vážnější, opravdu pracujeme nad programem, ale zároveň se dokážeme zasmát. Teď to vidím tak, že bych se chtěl fakt už zapojit. Drogy- jo, jasně.

3.
RH: Budu mluvit za sebe. Půjde několik zákonů ohledně ochrany zvířat před týráním. Podařila se zajímavá věc, vzali vážně můj nápad, že by množírny řešili celníci, jako danové úniky. Příští týden pro mě bude ve znamení lesů- dvě novely zákona o lesích. Privatizace státních lesů- je to špatně. Příští týden dám podepsat Babišovi návrh novely zákona o ovzduší.
TK (přes chat): Kdy půjde zákon o ochraně zvířat? A kdy zakon o obcich s mym navrhem na zaneseni participace?
RH: Měl by jít cca za 3-4 měsíce. To půjde jako pozmněnovák s nejnovější novelou zákona o obcích. Ale těžko říct, kdy to bude.
TV: Příští týden budu interpelovat pana premiéra ohledně shrnutí o činnosti Vobořila, které jsme stále nedostali. Podařilo se zajistit, že státní zastupitelství a soudy budou informovat lidi o tom ,že byli odposloucháváni. V oblasti vězeňství přišel Ondráček s návrhem povyšování příslušníků in memoriam. Hýbe to s výsluhami, což není dobře. Konopí- chystáme s ODS a ANO novelu návrhu, první čtení by mělo proběhnout cca do 4 měsíců.
JK: Díval jsem se na seznam poslanců. kteří jsou nakloněni legalizaci a je jich dost v rámci spektra. CO je jednotící prvek?
TV: Co má společného Gazdík s Dolejšem? Spíš rebelštější typy.
MM: Co Huawei?
TV: Probíralo se to.
LS: Blansko- to, co říkal Zbyněk na lednové schůzi platí. Bytová výstavba - minulý týden na radě probíhala revize rozhodnutí stavební firmy, týkající se rozdělení pozemků, bude se hlasovat. Využití dotace- využití dešťové vody, o tom se bude mluvit. Boskovice - proběhlo zasedání zastupitelstva. Budou chtít paro na příští rok. Vyvěšení tibetské vlajky- prošlo to.
JH: Dvě velká témata na kraji. Nákup poloviny akcii v Technologickém parku (520 milionů). Chceme, ať nám Vitula předloží všechna rizika, výpočty, proč by to měl kraj dělat. Je vůči tomu spíš rozpačitý odpor. Druhá věc- podařilo se mi zarazit kauzu střední školy, která si chtěla zařídit kyberprostor- předražené. Řeší se trasování dálnice na sever.
IV: Doplnil bych- k technologickému parku- je to celkem likvidní, může dojít k tomu, že ta zadluženost kraje by byla příliš velká. Ohledně dálnice- stížnosti a protesty od Duhy a "Vody z Tetčic".
JH: Prošel obchvat Mikulova, což je důležité. Řeší se, jak se dálnice bude řešit přes nádrže.
JP: Co letiště? Zmiňovaly se nějaké nové trasy z Brna?
JH: Několik aerolinek je rozjednáno (Mnichov, Frankfurt). Je to na dobré cestě. Cílem je, aby se z Brna lítalo tak na 6-7 destinací.
- Zaslechl jsem něco, že by ta dálnice šla okolo Pálavy? Kudy to půjde?
JH: V té trase té stávající cesty.
MB: Jste proti odkupu té části technologického parku?
JH: Já chci vidět jasné zdůvodnění, proč ano, když bude špatná ekonomika, jestli to kraj nezadluží moc atd.
IV: Já nevím, jak teď hlasovat. Potřebuju vědět ekonomický rozbor. Zatím nemáme dostatek informací.
TK: Blížíme se do breaking pointu v tématu rezidentního parkování. Jsme ve fázi jednání, blížíme se shodě. Rozhodli jsme jako koalice, že multifunkční hala bude za výstavištěm. Bavíme se o nákupu pozemků střelnice za Antroposem. Řešíme i téma Ponava. Jedeme do Francie na veletrh pracovních příležitostí, měli bychom předkládat materiál ohledně digitalizace. Mimo Brno ID i státem uznávanou el. identitu. Digitalizace majetkového odboru. Další pracovní skupina bude na občanskou radnici a participaci.
JK: Co prostor od Ministerstva obrany- ten prostor má sloužit ke sportovním aktivitám a pak je tam záměr o tom, že by tam mohly být koncerty. Ale nedokážu si to reálně úplně představit. Přijde mi to jako fakt hrozné místo.
SM: K rezidentnímu parkování- ohledně povolení pro invalidy, nešlo by vymyslet, aby se to zjednodušilo?
TK:Nejde to přes BrnoID pořešit, chceme to řešit, ale teď je nutné tam prostě jednou jít.
MM: Parkování- jak budou řešení studenti?
TK: Není tam nic.
JK: Spoustu lidí sem musí zajíždět z okrajových částí, nevidím důvod, proč brát ohled na studenty.
ML: Na Brno střed- začíná nám chodit hodně stížností od občanů- slevněme obecní byt atd, řeší se archivace záznamů, našli jsme nějaké divné smlouvy v materiálech z komisí, máme domluvenou schůzku s našimi komisaři, chci být vztyčný důstojník, než bude nějaký koordinátor.
PD: Připravují se nové směrnice ohledně vymáhání pohledávek. Měli jsme jednání s tajemníkem, kvůli aplikování open source. Byl jsem na jednání zastoupení Evropské komise.
SM: Žabiny- budu kontrolovat dotace, kterých máme 23. Budeme mít poprvé hlasování po jménech. Bylo by fajn, kdyby nám hlasovací zařízení půjčovalo Brno-střed.
ZM: Povedlo se nám dosáhnout toho, že bude zastupitelstvo nahráváno. Bude to pro interní potřeby (audio).
JK: Krpole. záznamy, streamy, sešli jsme se na mediální poradu. Téma hasičky- řeší se.
MŠ: Jerry zjistil, že webovky Krpole nejsou zabezpečeny. Chceme prosadit nahrávání a jmenovité hlasování.
PN: Znojmo- už 7 let funguje jmenovité hlasování, ale na stránkách je to ukryté. Podařilo se mi vyjednat stream ze zastupka. Řeší se PaRo, občas se s radnicí dá mluvit. Nepustili opozici do žádných komisí.
RH: Nikdy jsem neinformoval o Strážnici- šli jsme jako nezávislí s podporou a dostali jsme se tam dva. 4 a 12. Řeším streaming ze zastupka, program na webu, podklady elektronicky.

PS: Rád bych navrhl stažení bodu 4. Je to obsaženo v politickém okénku, máme už jen 10 minut do konce schůze.
RČ: Zkrácení bodu 4 z 15 na 1 minutu.
Hlasování


JK: Chtěl bych požádat zástupce z ostatních měst, ohledně financování výkonostního sportu.
TK: Přijdeme s návrhem ohledně kultury, což by mohlo být podobné.
MG: Pokud budete mít zájem o info z firem, můžete komukoliv z nás napsat.

5.
MG: Dokončuje se programový dokument 20 programových priorit. V neděli se v Praze spouští kampaň. Veškeré věci řeší Magda s Martinou Kavanovou. 12. dubna tu bude Ivan. Bude velká akce. Pokud byste měli nápady, klidně pište.


6.
PS: Po rezignaci L. Sedláka a T. Gottwalda jsme tam obsadili Marka Lukáše a Lukáše Dubce. Markéta Gregorová rezignovala z komise pro meziregionální vztahy, tak se můžete přihlásit.
TK: Dnes rezignoval i Marcel na pozici v Sako.

7.
MG: Chtěla bych vás všechny pozvat na koncert do Trojky! V sobotu.

Konec 19:56
Magdaléna Škapová
Krajská koordinátorka JmK
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Schůze KF Jmk 04/2019, 25. 4. 2019, malý sál B. Bakaly
-------------------------------------------------- ---------------------------------------

Návrh programu jednání:

1. volby do EP - aktuální situace (volební štáb, 10 min)
2. poslanci, zastupitelé (20min)
3. představení zájemců o členství (7min / osoba)
4. různé


------------------------------------------------------------------------------------------------------
zápis z jednání:

Prezenční listina KS JmK

přítomní členové: Róbert Čuma, Petr Springinsfeld, Markéta Gregorová, Jiří Pertl, Ondřej Vichta, Ivo Vašíček, Eva Staňková, Luboš Sedlák, Tomáš Gotwald, Tomáš Koláčný, Lukáš Dubec, Šimon Fouček, Lukáš Mamula, Šárka Václavíková, Miroslav Bárta, Michal Marciniszyn, Pavel Nevrkla, Magda Lengálová, Dušan Hanuš, Alena Pavlasová

přítomní hosté: Lukáš Nový, Lukáš Doležal, Tomáš Zásněta

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Šárka Václavíková
ověřovatel: Ivo Vašíček

Začátek: 18:05
Konec:

Program - schválení: jednomyslně

Zápis:
1. Volby do EP - Markéta - sháníme dobrovolníky, řeší Martina Jaňurová (janurova.martina@seznam.cz), Koks, akce - 26.4. snídaně s Markétou, odpoledne pivo s Marcelem na svobodáku, 2.5. voličské průkazy, 6.5. pubkviz ve Vačici, noviny přijdou v pátek, 29.4. zahájení kampaně na Svobodáku
2. Ivo Vašíček - mimořádné zastupko, schvalovaly se ZUR, které se řešily na poslední krajské schůzi, dnes bylo i řádné zastupitelstvo
Tomáš Koláčný - občanská radnice - bylo projednáno, veřejné zakázky - řeší se metodika,
Róbert - jako koalice jsme změnili postoj města k p. Procházkovi, nebudeme s ním jednat o žádné směně, ale žalujeme ho, soud teď schválil předběžné opatření v náš prospěch; po dlouhé době se rozhodlo, že multifunkční hala se bude stavět na Výstavišti, je to kompletně majetkově vyřešené a dá se tam stavět co nejdříve, mohlo by to být hotové asi 2024
Břeclav - Magda - shcalovaly se dotace do kultury a sportu na základě loňských a předloňských dotací, plánují do budoucna poukázkový systém. Nabízel se v dražbě pozemek, vyhrál ho zastupitel. Otevřel se saunový svět za 20M, vypadá to nadhodnoceně, chceme to zkontrolovat.
Znojmo - Pavel Nevrkla - zastupko v pondělí, hodně návrhů nových vyhlášek, proti tomu se postavíme (proti pití na veřejnosti, herny, pyrotechnika atp.)
3. nic
4. Ondra Vochta - v Boskovicích závod 1.5. s Markétou a Marcelem, , 6.5. na pivo s poslanci (Radek a Tomáš)
LS:bude seminář participativní rozpočet 7.5. s Tomem Koláčným
- v sobotu rozvezeme noviny do MSek - organizace termínů roznášek s krajskou MO, domluvit i lidi na výjezd
- LD: 15.6. VyOsení ve Znojmě Na Statku

Příští krajská schůze výjezdní v Boskovicích 16.5.

Zen pičo

Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Jihomoravský kraj“