Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problematiku

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Ano, ale xenofoby nikdo neobhajuje a nemyslím, že by u Pirátů byli (to co tak jsou označováni xenofobové, rasisti ani nacisti nejsou).
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vaclav.Fortik píše:Na sluníčkářích mi vadí hloupost, neproveditelnost jejich fanatických názorů, idealismus, kdy ideje jsou v rozporu s realitou ...
Obvykle mi nevadí směr úvah o světě - dokonce bych řekl, že cíl (jak svět má vypadat) mám já i sluníčkář stejný, jen jsem přesvědčen (na základě vzdělání, životních zkušeností ...), že cesta, kterou volí sluníčkář nejen, že k cíli nevede, ale dokonce nahrává "temné straně síly" - proto do toho tak šiju...
A v připravovaném textu není zatím problém :).
A čo Vy si, Kefalín, predstavujete pod takým pojmom "sluníčkář"?

Resp. kde to žije? Viděl to někdo? Jak se to projevuje?

Můj dojem je, že sluníčkář je hanlivé označení konvičkářů pro každého, kdo odmítá bez dalších debat plošně suspendovat právo na azyl pro jiné lidi (v protikladu ke konvičkářovi, což je hanlivé označení pro každého, kdo se ptá, jak toto právo v příslušném rozsahu garantovat).

EDIT: Obrázek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Ondra.kl »

Vaclav.Fortik píše:Na sluníčkářích ...
Je úplně jedno jak to máš, říkám ti jediné: připrav se na to že tu nálepku taky dostaneš. ;)
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od anonym2064 »

Jan.Lipavsky píše:
3)
Dále by se mělo důsledně rozlišit mezi žadateli o azyl, kteří mají speciální právní postavení (viz. Ženevské úmluvy) a ostatními migranty (ekonomičtí, procházejícími do Německa a pos.).
Toto se ve většině diskusí míchá dohromady.
ne. právo na svobodu pohybu nemůže být omezováno podle "našich" potřeb nebo něčích zájmů.
ve stávajícím programu není nic šparně, tak to radši nevylepšujte.
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Martin.Shanil píše:
Jan.Lipavsky píše:
3)
Dále by se mělo důsledně rozlišit mezi žadateli o azyl, kteří mají speciální právní postavení (viz. Ženevské úmluvy) a ostatními migranty (ekonomičtí, procházejícími do Německa a pos.).
Toto se ve většině diskusí míchá dohromady.
ne. právo na svobodu pohybu nemůže být omezováno podle "našich" potřeb nebo něčích zájmů.
ve stávajícím programu není nic šparně, tak to radši nevylepšujte.
to je takovej blábol, že si radši přečti LZPS

právo na svobodu pohybu, článek 14 bod 3

"Tyto svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody."

/facepalm
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od anonym2064 »

Ondrej.Marek píše:
Martin.Shanil píše:
Jan.Lipavsky píše:
3)
Dále by se mělo důsledně rozlišit mezi žadateli o azyl, kteří mají speciální právní postavení (viz. Ženevské úmluvy) a ostatními migranty (ekonomičtí, procházejícími do Německa a pos.).
Toto se ve většině diskusí míchá dohromady.
ne. právo na svobodu pohybu nemůže být omezováno podle "našich" potřeb nebo něčích zájmů.
ve stávajícím programu není nic šparně, tak to radši nevylepšujte.
to je takovej blábol, že si radši přečti LZPS

právo na svobodu pohybu, článek 14 bod 3

"Tyto svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody."

/facepalm
nemyslím si, že motivace migranta je měřítkem nebezpečí.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22539 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Robert.Magni »

Michal.Gill píše:Poku já dobře čtu, tak tam dávno máme migranty, kteří už tu jsou, jsou zprocesovaní, jsou tu od počátku vesměs legálně a věnujeme se výhradně jejich diskriminaci na pracovním trhu, protože to je to, co dříve lidi trápilo okolo jejich situace.

Co já chci, je, dát tam něco o ochraně VÁLEČNÝCH imigrantů/azylantů a prosazování evropského řešení, a ano, jak píše Alex, třeba s odkazem na Stanovisko.

Můj cíl je jednoduchý - až mě bude chtít pí. Skořepová odvolat, že "tlačím nějakou agendu", bylo by fajn, kdyby to aspoň byla pravda. Když se to tam takhle přidá, bude mě to motivovat, abych to opravdu dělal i jako garant, nejen jako člen RV, protože budu vědět, že to v mé gesci je.
Když už chceš něco takového tlačit,tak to tlač spíš tady :
post428006.html#p428006
Do programu u nás bych to necpal.
OFFTOPIC1) To stanovisko samo o sobě má odpůrce a je blbost přilévat olej do ohně...
2) Nemusíme mít nutně názor na věci,které stejně neovlivníme,ani kdybychom měli všechny koryta v parametu
3) Tvůj motiv - [quote]až mě bude chtít pí. Skořepová odvolat, že "tlačím nějakou agendu", bylo by fajn, kdyby to aspoň byla pravda. [/quote] - je totálně stupidní

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Michal.Gill píše:Mělo by to trochu zapadnout do toho stávajícího programového bodu...
Ahoj Michale,

to jsem na začátku úplně přehlédl.

Migrace je velmi komplexní. Nedomnívám se proto, že by ji bylo možné naroubovat pod "rovnoprávnost".

Souhlasím ale s tím, že by tato problematika měla být zpracována v programu.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

@Robert.Magni - striktně vzato by ZO neměl prosazovat věci, ke kterým neexistuje programový bod anebo jiný programový dokument. Vzhledem k tomu, že stanovisko k migraci máme, asi je o co se opřít. Souhlasím ale s tím, že stanovisko k aktuální krizi by se do dlouhodobého programu mělo nějak promítnout (protože bychom měli jednat konzistentně). Jakože za současné situace bych se asi cítil oprávněn na základě stanoviska nějaké hard-line sluníčkové věci vetovat, ale bylo by super, kdybych měl černé na bílém potvrzeno, že strana za tím stojí. Asi by bylo hloupé, kdyby někdo za 2 roky říkal "ale to byla úplně jiná situace".

@Jan.Lipavsky - to by znamenalo, že by RV/CF musely schválit vytvoření nového programového bodu, pak by se musel sehnat garant a vytvořit poměrně dlouhý text. Otázka je, jestli s tím spojená destabilizace strany (flamy, demonstrativní odchody členů,...) za to stojí. Možná je jednodušší lehce poladit stávající programové body.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Rozšíření pr. bodu Rovnoprávnost o uprchlickou problemat

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Dovoluji si upozornit, že když byl garant rovnoprávnosti kritizován za to, že předkládal v RV k hlasování stanovisko k migrantům, tak se hájil tím, že si je vědom, že to do jeho oboru nespadá a prej to udělal jen aby to někdo udělal...
Mimo jiné v oné diskusi nikdo nezpochybňoval, že tohle téma je nejen citlivé, ale i "mezioborové" (min. právní stát, zahraničí, bezpečnost...)

A najednou je tady pokus si téma přihrát jako naprostou samozřejmost.

Co k tomu říct? Nemám rád prolhané parchanty.
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“