Internet of Things - Brno + IBM

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21720
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12565 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet of Things - Brno + IBM

Příspěvek od Lukas.Novy »

Semafory uz sensotry a rizeni maji. Taky bacha gridlock.
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Internet of Things - Brno + IBM

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Já jsem měl nápad taky ohledně semaforů.

Je naprosto triviální ale může mít solidní dopad. Myšlenka je zveřejnit všechny časové intervaly semaforů a nejlépe změny (např. v návaznosti toho, co popsal Pavel) živě propagovat. To by se pak dalo využít tak, že budu přesně znát jestli se vyplatí zrychlovat/zpomalovat aby mě nenaskočila červená.

Aktuálně se jezdí stylem jeď co nejrychlej (v limitu, ale horlivci mají limit +20 :twisted: ) ať ti ta zelená neuteče, a pak brzdy, když je červená. Se znalostí intervalů by všichni mohli jezdi mnohem plynulej a méně stresovaní, protože by dopředu věděli, že stačí jet např. 38km/h a vyjde jim zelená - jet rychleji nemá cenu.

Tj. výsledek mnohem menší spotřeba aut v městském provozu - tj. dopad ekonomický i ekologický. A následně i méně nehod díky plynulejšímu provozu s méně stresovanými řidiči. V neposlední řadě by díky tomu i ubylo kolon, takže dopad i praktický. (Samozřejmě ne první den po spuštění, chtělo by to nějaký čas..)

edit: Taky by se samozřejmě díky tomu dost zpřesnil odhad délky trasy ve městě (na sekundy).
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jiri.Ulip
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21720
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12565 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet of Things - Brno + IBM

Příspěvek od Lukas.Novy »

To uz v Brne bylo. Nefunguje to a vytvari to stojate vlny. Krom toho, system rizeni je dynamicky, intervaly nejsou staticke, meni se dle aktualni hustoty provozu se safe checkama proti gridlocku, preferuji vozidla MHD (a par dalsich) a pousteji vozidla s pravem prednosti v jizde. Plus ti operator muze udelat koridor pres cely mesto, kdyz vi, kam jedes, uklidit ti provoz z cesty apod. Obcas takhle pousti i ujizdejici auta v policejnich honickach, kdyz je zrejme, ze zpomalit nehodla a jezdi tak nebezpecne rychle, ze zastavit ho blokadou aut na cervene neni bezpecne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jiri.Ulip

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Internet of Things - Brno + IBM

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Kdy to Krtku v Brně bylo? Kdy člověk věděl, že semafor kilometr před ním přesně za 70 sekund blikne na červenou? :o

A co myslíš tou stojatou vlnou?

IMHO už jen ta statická data (bez aktuální situace, jen intervaly a "návaznosti" semaforů) by byla dost fajn, vědět, že normálně (když policajti nikoho nehoní apod.) je nejlepší jet v daném úseku tou a tou rychlostí. Na mně známých úsecích to vím, a štve mne že jedu akorát na zelenou, a předjede mne X nedočkavců nepovolenou rychlostí, kteří pak stejně čekají a ve výsledku se jen dostanou přede mne. Kdyby tato data měli k dispozici (tak jak já je mám odsledovaná), tak by tak neblbli :)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21720
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12565 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet of Things - Brno + IBM

Příspěvek od Lukas.Novy »

Pavel.Moravec píše:Kdy to Krtku v Brně bylo? Kdy člověk věděl, že semafor kilometr před ním přesně za 70 sekund blikne na červenou?
Na privadeci od Olympie. Ukazovalo ti to doporucenou rychlost.
Pavel.Moravec píše:A co myslíš tou stojatou vlnou?
Myslim to, ze staci dve auta, ktery jedou pomaleji na to, aby za sebou naskladali strudl aut. Celej kolos ti pak zastavi na tu cervenou. Navic v miste, kde to se ti zanima poprve setkaji ti vznikne stojata vlna.

http://mediatum.ub.tum.de/doc/1138265/710670.pdf
Pavel.Moravec píše:IMHO už jen ta statická data (bez aktuální situace, jen intervaly a "návaznosti" semaforů) by byla dost fajn, vědět, že normálně (když policajti nikoho nehoní apod.) je nejlepší jet v daném úseku tou a tou rychlostí. Na mně známých úsecích to vím, a štve mne že jedu akorát na zelenou, a předjede mne X nedočkavců nepovolenou rychlostí, kteří pak stejně čekají a ve výsledku se jen dostanou přede mne. Kdyby tato data měli k dispozici (tak jak já je mám odsledovaná), tak by tak neblbli
Pochybuju, ze te predjizdeji, to se v brne nestava, navic pri predjizdeni muzes prekrocit rychlost. Pravepodobne te jenom mijeji soubeznou jizdou. A co te na tom stve? Kdyby by znali ty intervali jako ty, tak te predjedou a pak pojedou tak, aby jim to vyslo na zelenou. Jelikoz budou pred tebou, bude jim vychazet nizsi rychlost jak tobe. A vytvorite stojatou vlnu.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“