Nadační fond Piráti Brno

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, Odbor JmK - medialni

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Republikový výbor
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Nadační fond Piráti Brno

Příspěvek od Monika.Spilkova » 10 pro 2018, 17:53

Milí Piráti a milé Pirátky,

jak jsem již předeslala na listopadové schůzi MS Brno,
mám intenci založit Nadační fond Piráti Brno. Smysl je jasný - mnoho z nás bude dostávat příjmy z veřejných financí a bylo by rozumné něco poslat potřebným. Zároveň cítím problém podporovat tradiční charitativní projekty, jelikož mnoho z nich buď nepovažuji za dostatečně transparentní, nebo jejich administrativa, PR atd. "projí" velkou část prostředků, popřípadě obojí.
Právě v rámci takového pirátského projektu bychom mohli rozumně a transparentně nastavit zacházení fondu - myslím, že právě Piráti jsou pro to ti praví.
Do fondu by se sbíraly prostředky a jednou za čas by se mohlo hlasovat o tom, do kterého projektu by finance šly: přerozdělování peněz z fondu by probíhalo stylem "participativního rozpočtu" - takže další pirátský aspekt. Navrhovat by šlo konkrétní lidi i instituce. Vedle "klasických" témat by se dala navrhovat také pirátská témata (lidé s problémy s OSA, lidé šikanovaní za pěstování kytek).
Zatím je to ve fázi idei, chtěla bych si to vzít na starost, spolu s Petrem Springinsfeldem bychom se stali zřizovateli fondu, jak to ukládá zákon - základní zřizovací věci tedy není problém pořešit svépomocí. (Pro upřesnění: Zřizovatel má ve vztahu k nadačnímu fondu velmi omezené postavení. Jeho vztah k tomuto typu právnické osoby prakticky končí jeho vznikem. Činnost nadačního fondu z titulu toho, že je zřizovatelem, nemůže ovlivňovat, majetek, který vložil do majetku nadačního fondu, se mu již nikdy nevrátí.)
Neočekávám, že by někdo povinně přispíval, vše na bázi dobrovolnosti.

Dále bych pro administraci získala min. další dva lidi, kteří by mi s tím pomohli (na dobrovolnické bázi, neočekávám, že to zabere mnoho času) + mediální podpora v rámci MO MS Brno?

Pokud by to fungovalo, mohly by se tím inspirovat i další pirátská sdružení.

Co na to říkáte?
Monča

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Republikový výbor
Příspěvky: 44
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: Nadační fond Piráti Brno

Příspěvek od Monika.Spilkova » 21 led 2019, 19:59

BUMP!

Odpovědět

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host