Společný program pro krajské volby - ŽPaZ

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, RT ZivotniProstredi - hlasovací

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Společný program pro krajské volby - ŽPaZ

Příspěvek od Dan.Lestina »

první verze vzniká do 31.8. zde:
https://docs.google.com/document/d/12Dl ... RKXlQ/edit#
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Lukas.Dolezal

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Adam.Vesely
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 12 čer 2018, 10:58
Profese: Pracovník ve vědě a výzkumu, VÚMOP
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Společný program pro krajské volby - ŽPaZ

Příspěvek od Adam.Vesely »

Smyslem nakládání s odpady není jejich likvidace, ale naopak maximální zhodnocení. Doposud z odpadů takto využíváme pouze zlomek z možného energetického a jiného potenciálu.
Dotaz: Mám to chápat jako podporu pro spalování odpadu, namísto skládkování?

Ad Odpady: Docela by se mi líbilo, kdyby se po větších městech víc rozběhl systém recyklace bioodpadu. Mě osobně (Praha) tvoří bioodpad dost podstatnou část směsného odpadu, který házím do popelnice. Upřímně se přiznám, že nevím, jaký je potenciál komunálního bioodpadu pro výrobu kompostu a jiných organických hnojiv, ale aspoň jako krmivo pro bioplynky mi to připadá jako lepší varianta, než v nich fermentovat úrodu z polí... Asi by to chtělo nějak fundovaně odhadnout, kolik bioodpadu by se dalo takto získat, co by se s ním vlastně dalo provést a zhodnotit náklady a zisky. (Vyřiďte to kdyžtak Hřibovi prosím, prosím :-) )
Zaměříme se na skutečně obnovitelné zdroje energií
Ad Energetika: Je to takové povrchní vyjádření. Ocenil bych konkrétnější návrh co tedy má podle pirátů cenu podporovat a co ne. Já osobně si myslím, že by bylo potřeba přehodnotit, které zdroje energie jsou obnovitelné (OZE) a které ne. Tzv. biopaliva 1. generace, včetně energie z bioplynek a spaloven zásobovaných potravinami, krmivy a statkovými hnojivy, by bylo IMHO vhodné vyškrtnout. Ale nevím nakolik se to tedy týká krajů...
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Společný program pro krajské volby - ŽPaZ

Příspěvek od Dan.Lestina »

to je asi především na @Jan.Nezhyba a @Blanka.Lednicka

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“