Zákaz billboardů

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, RT ZivotniProstredi - hlasovací

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Anebo se na mžourání na 200 metrů vykašle. O nic důležitého tím nepřijde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martan píše:Odsuntuí na 200 metrů se Vám zdá v pořádku? myslíte si, že když řidič bude mžourat na 200 metrů tak je to lepší, než když bude billboard hned u silnic, takže jeho zaregistrování průměrně zabere 1 vteřinu?
200 metrů je od dálnice, že? Takže reklama na vložky, hamburgery nebo Kalouska či Bartoše, nemá s provozem na dálnici nic společného a tudíž nemusí být vidět. :evil: Pokud to bude reklama na občerstvovací stánek na parkovišti, hamburgery u benzínky, snad i hrad nebo muzeum, tak vám to samozřejmě povolí.

A nebo postavte billboardy kolem železničních tratí. Mašinfíra je profík, ten na to čumět nebude, zato ostatní ve vlaku trpí nudou, tak se mohou kochat. Nějaká ochranná pásma jsou tam ale také.
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o ... /f1583188/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Pepik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Pepik »

Já myslím, že to nijak nebezpečné není, jen je prostě potřebné zase něco řešit a zakázat, aby bylo vidět že se nahoře něco děje, ale trpíme tím zase všichni
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jak konkrétně tím trpíme?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pepik píše:Já myslím, že to nijak nebezpečné není, jen je prostě potřebné zase něco řešit a zakázat, aby bylo vidět že se nahoře něco děje, ale trpíme tím zase všichni
Já osobně trpím, když vidím reklamu. :evil: V TV, na billboardu, kdekoliv. Snesu takovou tu "Pizzerie za rohem", ale to je spíš informační tabule, než reklama. To vám (provozovatelům billboardů) fakt nestačí štíty domů a ploty kolem zahrad? Ono se ale za to musí majitelům platit, co? ;) Kdežto to povolení "na dalších 100 let" u silnice, to byl tehdy asi jednorázový "příspěvek na volby" a vyšlo to celkem lacino. Ale jen tak spekuluji, žádné důkazy nemám.

http://www.nechceme-billboardy.cz/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Vit.Fux, Jiri.Ulip, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Koudelka

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

rst
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 666 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od rst »

Limca píše:
Vit.Jurasek píše:
Limca píše:Potřebují je ti, kteří na nich reklamují svoji firmu, protože z toho mají prodej, takže platí větší daně, ti co pronajímají billboardy také platí daně, také ti kteří se starají o billboardy a mají to jako zaměstnání, také platí daně, takže je tam potřebujeme všichni?
Nemyslím si, že by bilboardy nějak extra zvedly souhrn spotřeby a tím ani, že by podpořily pracovní místa nebo výběr DPH. Bilbordy imho jen mění poměr trnu mezi firmami, nikoliv velikost spotřeby. Jiný argument by nebyl?

Ale ano jasně že by byl, víte kolik lidí zaměstnává údržba kolem billboardů? a přelepovaní billboardů? co ti lidé budou dělat? půjdou na pracák?
Kdo chce na pracák půjde na pracák, kdo bude chtít hledat jinou práci bude hledat jinou práci. Tak jako tisíce lidí před nimi.
Bilboardy zrušit všude i ve městech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jako ve všem, v Česku si zas užíváme odezdikezdismus. Kamarád u toho dělal, i já spolupracoval OFFTOPICpřívod pro osvětlený megaboard vpravo asi 2-3km od Plzně na Prahu. Když jsem měl radost, že chce někdo už konečně reklamky plácnout přes prsty, vždycky se mi vysmál.
Je to jako když se přemnoží mandelinka - člověk jí dlouho nechává, je línej jí rozmačkávat prstíky, ekluje se, ale ví, že z toho bude prů_er, nebude co žrát; a pak skutečně je prů_er a nezbývá nic jiného, než klín klínem, což zažíváme teď. OFFTOPICKdysi na to bylo DDT, teď nám kovaný psychopat Babiš určitě něco nabídne. On, ačkoli všichni lžou a kradou, má rychlý recept na všecko, hlavně vytřískat a zalepit svý úvěry, který už ho asi pomalu ale jistě doháněj.
Ať se celé to reklamní odvětví jde pást. Jsou tak otylí, že mají dlooouho z čeho žít. Výroba nemá lidi a Štěch by tam klidně přesunul OSVČ, tak co jako?
Stejně tak OFFTOPICse nám tu přemnožují úředníci, za pár dní proti nim nic než devitalizace insekticidem nepomůže. Viz zajišťovací příkazy...A nikdo je rozmačkávat mezi prstíky nechce, ekluje se. Klíč jsou psyhopati, vědci to ví, ale my se v tom zorientovat né a né.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Vit.Fux
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Renek
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Renek »

Petr.Vileta píše:
Pepik píše:Já myslím, že to nijak nebezpečné není, jen je prostě potřebné zase něco řešit a zakázat, aby bylo vidět že se nahoře něco děje, ale trpíme tím zase všichni
Já osobně trpím, když vidím reklamu. :evil: V TV, na billboardu, kdekoliv. Snesu takovou tu "Pizzerie za rohem", ale to je spíš informační tabule, než reklama. To vám (provozovatelům billboardů) fakt nestačí štíty domů a ploty kolem zahrad? Ono se ale za to musí majitelům platit, co? ;) Kdežto to povolení "na dalších 100 let" u silnice, to byl tehdy asi jednorázový "příspěvek na volby" a vyšlo to celkem lacino. Ale jen tak spekuluji, žádné důkazy nemám.

Myslíte si, že za to silnice neberou peníze? že z toho jen tak někdo bere peníze a stát z toho nic nemá? za každý billboard se platí ;-)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Renek píše:Myslíte si, že za to silnice neberou peníze? že z toho jen tak někdo bere peníze a stát z toho nic nemá? za každý billboard se platí ;-)
Hledal jsem na webu ŘSD sazebník za zvláštní užívání pozemní komunikace (tedy za billboardy), ale nenašel. Zvláštní. :D Asi se zeptám podle zákona 106 na průměrnou nebo obvyklou cenu.

Nicméně jsem našel třeba sazebník Jihočeského kraje, http://www.susjk.cz/files/Ostatni/Sazeb ... 0najmu.pdf , kde pro silnice II. třídy chtějí za 1 metr běžný metr reklamní plochy 10 Kč/den a k tomu ještě 2 Kč/den za metr2 pozemku. Dejme tomu, že billboard má šířku 5 metrů a pozemek pod ním je 5x1 metr. To je 12 Kč * 5 = 60 Kč denně, tedy cca 1800 Kč měsíčně. No a když jsem občas někde na neatraktivním místě zahlédl billboard k pronajmutí, tak nikdy nebyla cena nižší než 4 tisíce za měsíc. Ted dejme tomu 4000 - 1800 = 2200 Kč, od toho se odečte nějaký 200 Kč za mzdu lepiče plakátu a jsem na 2 tisícovkách čistého zisku. Pokud je billboard osvětlený, zaplatí tu elektřinu stejně inzerent.

Ostatně z kouření a alkoholu má stát také značné příjmy, přesto se snaží to omezovat. Nedávno prošel zákaz kouření, který ublíží mnohem více lidem (kuřákům), než zákaz stupidních reklam u silnic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vit.Fux

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Zákaz billboardů

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Vileta píše:...Pokud je billboard osvětlený, zaplatí tu elektřinu stejně inzerent...
A s tím kamarádem jsem jednou táhnul z Prahy do Tábora centrálu, abychom napojili bilboard, rozsvítili, vyfotili polep právě se rozbíhající kampaně a zase to sbalili. Modlil jsem se, aby všechny tři metalhalogeny naběhly a já to nemusel potmě opravovat. Naběhly...
Bylo mi z té akce na blití.
Z reklamy je mi povětšinou na blití.
Re-klama = opakované lhaní.
Prostě je to banda a měla by se jít pást a basta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Michael.Polak, Jiri.Ulip
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“