Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Moderátor: Resortni tym ZivotniProstredi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

V anketě vyšlo, že by pravidelné schůze RT ŽP vyhovovaly členům nejlépe každou první středu v měsíci. Zveřejňuji tudíž pozvánku na první schůzku RT ŽP ve středu 6. 1. od 17:00 na adrese jitsi.pirati.cz/rtzp, v případě technických problémů bychom se přesunuli na Mumble.

Vedoucí krajských expertních týmů byli požádáni, aby v případě neúčasti zkusili zajistit účast jiného člena z jejich KETu tak, aby byly zastoupeny všechny kraje. Schůzka je veřejná a bude z ní pořizován zápis.

Předběžný program:
17:00-17:10 představení
17:10-19:00 prezentace KETů a diskuse
19:00-19:30 vyhodnocení členské ankety
19:30-20:00 informace o přípravě na MŽP

Na druhý bod programu byli vedoucí KETů požádáni o přípravu prezentací v délce max. 10 minut představující jejich KET, zejména co se vývoje po krajských a primárních volbách týče (zastupitelé s agendou ŽP, klíčové body ŽP v koaličních smlouvách, čelní kandidáti s agendou ŽP, nejdůležitější kauzy, dosud neřešené problémy).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 3):
Blanka.Lednicka, Frantisek.Elfmark, Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Vkládám zápis z dnešního zasedání. Děkuji Kateřině Stojanové za zapisování a všem za účast.

Čas:
17:00 - 19:00

Místo:
jitsi.pirati.cz/rtzp

Vyhlášený program:
1. 17:00-17:10 představení
2. 17:10-19:00 prezentace KETů a diskuse
3. 19:00-19:30 vyhodnocení členské ankety
4. 19:30-20:00 informace o přípravě na MŽP


Přítomní:
Zástupci KET:
  • Jihočeský kraj - Dan Leština, vedoucí
  • Jihomoravský kraj - Lukáš Dubec, pověřený zástupce
  • Karlovarský kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Královehradecký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Liberecký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Moravskoslezský kraj - Václav Parchaňský, vedoucí
  • Olomoucký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Pardubický kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Plzeňský kraj - Filip Sequens, vedoucí
  • Praha - Eva Tylová, vedoucí
  • Středočeský kraj - Dominika Michailidu, vedoucí
  • Ústecký kraj - Lukáš Blažej, vedoucí
  • Vysočina - Blanka Lednická, vedoucí
  • Zlínský kraj - Denis Rychtar, vedoucí
Další členové:
  • Dana Balcarová - poslankyně
  • František Elfmark - poslanec
Hosté:
  • Nikola Havlová
  • Vítek Rous
  • Tomáš Válek
  • Jana Míšková
  • Petr Petřík
  • Marek Řebíček
  • Kateřina Stojanová (zapisovatelka)

2. Prezentace KETů a diskuze

Lukáš Dubec (JmK)
  • je zástupcem KETu, sám má pod sebou ŽP na kraji
  • činnost KET se rozjela na podzim 2019, kraj je postižený suchem, ale ŽP je na kraji jen okrajové téma, jediný dotační titul na sucho byl ve výši 8 mil.
  • dopady sucha se neřeší, odbory ŽP + Zem. jdou proti sobě, snaží se o změnu, komise jsou jen těžce poradní, budou se snažit o rozšíření pracovní náplně
  • největším problémem pro realizaci jsou pozemky, kraj jich moc nevlastní, mohlo by se něco vykupovat, ale je to nákladné
  • chtějí se zasadit o snižování energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje - z operačního programu bude vyčleněno cca 150 mil.
  • neřeší se problém s nedostatkem vody, hydrologické sucho atp., potřeba navázání spolupráce mezi krajem a podniky povodí
  • lídrem do voleb bude Radek Holomčík, chce pokračovat ve své agendě
  • největší kauza - těžba štěrkopísku u Uherského ostrohu - kraj se vymezil žalobou a chce v té snaze i pokračovat, další kauza se týká ochrany přírody - mají lokalitu Soutok, která je nekoncepčně chráněna
Václav Parchanský (MSK)
  • jsou v opozici, ale Zuzka Klusová je předsedkyní Výboru pro ŽP
  • řeší kůrovec, uhelné myšlení, pozemky po těžbě se v rámci privatizace dostaly do rukou soukromníků, což komplikuje jejich využití
  • kraj bude čerpat z JTF, ale příprava není dostatečně transparentní
Filip Sequens (PLZ)
  • minulé krajské vedení pro stav ŽP mnoho neudělal, vyjma realizace nového rašeliniště u Plzně + zonaci NP
  • mají hospodářský přebytek, ale peníze se neinvestovaly tam, kam by měly
  • jsou v koalici, ale v oblasti ŽP vedoucího zástupce nemají
  • v prosinci měli první jednání expertní skupiny pro ŽP (Piráti + STAN + zástupci státu + akademická sféra atp.) - ŽP mají v tomto volebním období na 1. místě, chtějí vrátit život do krajiny, podporovat modrozelenou infrastrukturu, zřídit fond proti suchu, vést informační kampaň o stavu ŽP v kraji a zahájit enviromentální výchovu (vznik enviromentálního centra), měla by vzniknout expertní skupina pro kraj pro přípravu podkladů, chtějí podporovat malé firmy, odbyt pro zemědělce, obnovovat polní cesty, propojení vodárenských soustav
  • v lokalitě Březových potoků Pačejova má být úložiště jaderného odpadu - obce dostaly od MŽP 1 mil. na pokrytí průzkumů -> chtějí navštívit starosty a jednat o tom s nimi
Dan Leština: K uložištím existuje mezikrajská skupina, která se dosud nesešla, ale vyšlete tam zástupce, nikdo z Plzně tam zatím není

Eva Tylová (Praha)
  • ve většině městských částí mají zástupce, který se věnuje ŽP
  • přes výbor ŽP přijali řadu usnesení, která vedla k několika opatřením - odbor ŽP na Magoši je progresivní a dělá řadu věcí přirozeně už x let
  • změna zemědělské produkce na pozemcích ve vlastnictví Prahy - pachty byly změněny na ekologické, Praha má nové pachtýře, kde používají metody blízké ŽP
  • prosazují adaptační opatření přes výbor - výsadba stromů, zadržování vody, …
  • byla vyčleněna Komise pro klimatický závazek, který prochází připomínkováním
Dominika Michailidu (SčK)
  • v KET je jich 10
  • mají na kraji radní pro ŽP + Zem. a v komisi mají 2 zástupce
  • chtějí šířit osvěty ohledně zádrži vody v krajině k starostům obcí, minimalizaci vzniku odpadů a spalovnu u Mělníka, posílit lokálnost a udržitelnost - odběr do státních stravoven a institucí, kde se podává jídlo od lokálních dodavatelů, zodpovědné hospodaření v krajině
  • chtějí zkontaktovat MAS pro spolupráci
  • mapují mokřady, chtějí podpořit osady u Milovic, Křivoklátsko chce být NP
  • největšími tématy jsou odpady a vodohospodářství
  • v rámci rozpočtu se seškrtaly fondy vč. fondu ŽP, ale budou se obnovovat, financí bude dost
Lukáš Blažej (ÚsK)
  • jsou v opozici, ale mají zástupce v podstatných výborech + komisích
  • řešili Stutox (používání ze strany farmářů, je jim to povoleno, vznikla pracovní skupina), plošné povolování solení silnic v chráněné oblasti, dostavba D8, kraj byl zařazen do širšího DOL, dohadování AOPK x Správa železnic kvůli kácení, problémy s ekologickými zátěžemi
  • mají svého zástupce v pracovní skupině k JTF
Blanka Lednická (Vysočina)
  • mají 8 členů
  • mají zastoupení v příslušných orgánech na úrovni kraje
  • v koaliční dohodě a programovém prohlášení teď dávají dohromady priority - ŽP + Zem. v rozpočtu cca 72 mil. (z toho 54 mil. Fond Vysočiny)
  • problémy - sucho, zadržení vody v krajině, poškozené lesy, hlubinné úložiště radioaktivního odpadu, s čímž obyvatelé dotčených oblastí nesouhlasí, znečištění vody (kraj zde nemá příliš prostoru pro změnu, ale komunikují to dál), lokální znečištovatelé
Denis Rychtar (ZlK)
  • jsou v koalici
  • je předsedou Výboru pro ŽP
  • priority - zrychlení železniční sítě, minimalizace odpadů, budování mezí a sázení stromořadí, obnovení brownfieldů, odmítají kanál D-O-L, podpora obnovy vodních ploch, efektivnější využití dešťovky, vytvoření platfomy pro komunikaci s občany ohledně problémů ŽP, vznik poradního orgánů složeného z odborníků na ŽP
  • aktuality - Bečva, zastavení kácení stromové aleje v obci Zašová, nárůst škod způsobených chráněnými živočichy, podpora včelařství, následky sucha v lesích, vodohospodářská infrastruktura
Dan Leština (JčK)
  • řeší systémové drobnosti, soustředí se na podporu různým občanským sdružením, která bojují se stavbou průmyslových zón, ukazují, jak poslat EIA, připomínky do EIA atp.
  • budou řešit úložiště
  • osobně řeší zemědělství, navrhuje se potkat i v rámci zemědělství nebo oba týmy spojit
  • řeší lokální potraviny v krajských zařízeních, svolali schůzi mezi zastupiteli
  • problémem je spalovna
  • schválili finance na studii revitalizace Orlíku
  • v mailing listu KETu má mnoho lidí
3. Vyhodnocení ankety členů KET

Lukáš: Tým jsem přebral před 4 měsíci, do té doby nefungoval. Dostávám podněty ke zlepšení činnosti týmů, se kterými souhlasím, ale mou prioritou je udělat RT i KETy zejména funkční a následně se teprve budu orientovat na zlepšování. Anketu jsem rozeslal všem cca 80 členům KETů napříč republikou, odpovědělo 35, zastoupeny jsou všechny kraje. Většina odpovědí je z Prahy + SčK, ale výrazně to výsledky ankety nemění.

Výsledky ankety budou prezentovány v samostatném vlákně s diskusí.

4. Informace o přípravě na MŽP

Lukáš: Dokument je veřejný a je jen stručnou vizí, hlasovat o něm budeme na Heliosu. Je to citlivé téma, vzhledem k personálním i strategickým důvodům; tento dokument bude prezentovaný mediálně. Koncem ledna by měly končit nominace a v první části února zvolen kandidát na ministra.
Dana: S Lukášem jsme Ivanem byli pověřeni, abychom na úkolu začali pracovat, ale bylo to ve velmi důvěrném režimu, takže jsme to s nikým nesdíleli. Nyní už jej můžeme předložit RT, abychom se o něm pobavili a hlasovali o něm. Neexistuje ve straně shoda na tom, co je vůbec RT, Lukáš ho nějak definoval, ale předpis neexistuje.

Prezentace bude vložena do samostatného vlákna s diskusí.

Filip Sequens: Dokument je stručný - bude někde k dispozici, abychom se k němu mohli vyjádřit?
Dana: Mohli bychom vám všem ho nasdílet a můžete ho komentovat.
Lukáš: Tím, že se o něm bude hlasovat, ho dám beztak na fórum.
Dana: Ptala jsem se, jestli forma komentování je pro vás dostatečná.
Dan Leština: Co je účelem toho? Měl jsem za to, že to je prezentace vaše jako kandidátů nebo něco, na čem se shodneme my všichni tady? Měly by se umožnit jednak komentáře a rozhodně bychom potřebovali si to přečíst a podívat se na to, co tam chybí a příp. tam něco doplnit. Jaké je zadání? Co se s tím bude dělat dál? Měl jsem za to, že to je prezentace kandidáta.
Lukáš: Kandidáti budou předstupovat s vlastní prezentací, kde budou podrobně řešit, jaké jsou jejich konkrétní cíle, jaké jsou jejich předpoklady pro funkci atd. Tohle je nějaké úvodní představení směru, základ, na kterém dále stavět a který rozšiřovat. Měla by na tom padnout shoda v rámci RT, ale není to něco, co je vytesané do kamene a nedalo by se to měnit. Zadání je, aby to bylo zhruba takto krátké, ne, že v tom přepíšeme program. Je to o tom, jaká je na ministerstvu situace a kam to budeme směřovat.
Dan: V tom případě nějaké programové cíle a směřování tam jsou, spousta by se toho dala napsat jinak, můžeme udělat různé verze nebo otevřít to k připomínkám. Nevím, jak jste si představovali formu - Gsheet s komentáři a návrhy úprav, a pak to někdo vyřeší, které přijmout a nebo ne a pak z toho vznikne jedna verze nebo více verzí?
Dana: Toto je jen úvodní dokument, co se týká programu, proces, jak přebírat ministerstvo a co na něm dělat bude prací dalších měsíců. Teď jde o to, aby kandidáti na ministra prošli procesem, příp. hlasováním CF a ten, kdo pak bude na té pozici, bude tu další práci koordinovat. Nyní je toto jen nástřel, dívali jsme se i na ostatní RT a mají to také jen v rozsahu pár stránek. Tak jen abychom nedělali něco, co není teď účelné.
Lukáš: Z této diskuze vidím, že bude nutné k tomu založit rozpravu na fóru, přestože bude krátká, abychom to stihli, než budou nominováni kandidáti. Nejsou to programové body, ale jen procesní změny MŽP. Pokud jsou v programu ještě nějaké změny ve vztahu k ministerstvu, pak by se to tam mohlo ještě objevit. Je tam posílení kompetencí vůči ostatním ministerstvům, příp. změna názvu a to, že by tam byl náměstek. Zvolený kandidát si pak může říct, že to bude jinak. Je tam procesní audit pro změnu kompetencí a pro stabilizaci. Už teď víme, že ministerstvo se proti části těch změn postaví a není to výčet konkrétních témat, kterým se tam chceme věnovat, to je něco, co by měl připravovat zvolený kandidát na ministra a já bych si přál, aby to dělal participativně, tohle je jen úvodní procesní výkop.
Eva: Takto to je opravdu jen headlinový dokument, který říká, že nechceme slučovat se zemědělstvím atd. To, co myslí Dan a co já také předpokládám, je hlubší analýza toho, co se na ministerstvu děje vč. různých kauz. Přiklonila bych se k tomu, zvlášt když hovoříme o tom, že to je veřejné a některé věci jsou citlivé, aby to bylo připomínkováno způsobem, který umožňuje ty připomínky napsat, není prostor ty připomínky říct veřejně.
Dan: Je potřeba mít detailní plán, já tu vidím dokument, kde někdo vybral nějaké věci, skoro všechny bych napsal stejně, někde bych vybral jiné, s pár drobnostmi tam nesouhlasím. K tomuto dokumentu bych se chtěl vyjadřovat v momentě, kdy ho mam v ruce, ne když ho slyšim. Tak jsem to myslel.
Dana: Struktura dokumentu vzešla ze zadání Ivana, který nám nasdílel šablonu, kam doplňovat věci. Včera jsem to s ním procházela, byl s tím OK. Budu ráda, když to budete komentovat, ale to, co tam je, ne to rozpracovávat do většího detailu, to není předmětem.
Dan: Já to řeknu ještě jednou - rozumím tomu, že to má být takovéhle, vidím, co je tam za věci a které tam nejsou a možná by mohly být rozdílné názory, co tam má být zahrnuto a co ne. Neuvažuji nad alternativním návrhem.
Eva: Neuvědomuji si, jestli je tam opravdu někde ted slabý výkon ve st. správě. Není možné rozhodnutí řídit z ministerstva, ale musí být rozhodnutí jednotná, důsledná atp. To je třeba záležitost Inspekce, vidíme konání na Bečvě atp. Bude to chtít podrobnější analýzu, nevím, jestli to tam je citlivě naformulované, že st. správa nevymáhá zákony tak, jak má, nekoná správně. To je důležité, protože zákony ne že by byly úžasný, ale záleží to hodně na konkrétním výkonu. Jako ředitelka Inspekce jsme tam uložili vysokou pokutu na základě svědectví, což bylo unikátní. Záleží, aby st. správa skutečně vymáhala, co v zákonech je. To je slabý článek resortu v současnosti.
Lukáš: Založím k tomu vlákno na fóru. Při připomínkování mějte na paměti, že přidání věci znamená škrtnutí nějaké jiné věci, tento dokument je veřejný, měli bychom se vyjadřovat mírně, mít ke všemu podklady a z pohledu koaliční strany. Vyjadřovat se mírněji bychom měli, protože jinak riskujeme, že se o to někdo mediálně opře, že kádrujeme atp., což v této fázi není cílem dokumentu. Psát to z pohledu koaličního politika proto, že není dobré pouštět se tam do podřízených, je dobré říct tam, že “ministerstvo je špatně nastavené vnitřně”, ale ne “tento člověk pracuje blbě”, protože pak tam budete nadřízeným a toto znemožní další fungování ze začátku. I když o někom víme, že je někdo špatný, z hlediska služebního zákona ho nelze vyhodit.
Filip: Je mi to vše jasné. Jak Dana mluvila o tom, že je to zkonzultované s Ivanem - obsažené body vychází z koaliční smlouvy a jsou to body, na kterých jsme se domluvili se STAN, nebo je to čiště Pirátské?
Lukáš: Je to vše konzultované se STAN, něco je i přímo uvedené v koaliční smlouvě, např. posílení kompetencí. Je to diskutované i uvnitř strany, resp. s ostatními RT. Na dalším setkání za měsíc si můžeme zařadit blok o přípravě koaliční smlouvy. Je pro vás zajímavé vědět, v jaké situaci je STAN na celostátní úrovni. To co je tady napsané ničemu neodporuje a koalice by to měla prosazovat. Dle domluvy toto tedy dám na forum a všem rozešlu odkaz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Stojanova, Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Následující schůzka proběhne opět první středu v měsíci, tj. 3. 2. 2021 od 17:00 na adrese jitsi.pirati.cz/rtzp.

Vedoucí krajských expertních týmů byli požádáni, aby v případě své neúčasti zajistili účast jiného člena z jejich KETu tak, aby byly zastoupeny všechny kraje. Schůzka je veřejná a bude z ní pořizován zápis.

Předběžný program (může být aktualizován):
17:00-17:10 Představení
17:10-18:00 Prezentace pracovních skupin
18:00-18:30 Informace o průběhu tvorby koaliční smlouvy
18:30-19:00 Příprava koaličního programu
19:00-19:15 Koordinátor dobrovolníků, diskuse
19:15-19:30 Reforma odborné sekce strany

Na druhý bod programu byli vedoucí pracovních skupin požádáni o přípravu prezentací v délce max. 10 minut představující jejich pracovní skupinu (členové, účel, dosavadní výstupy).

EDIT: Vzhledem ke zpoždění celostátního harmonogramu byl bod Představení a grilování kandidátů na ministry přesunut na příště, protože ještě nebyly zahájeny nominace a není koho grilovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Blanka.Lednicka, Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Vkládám zápis z dnešního zasedání. Děkuji Kateřině Stojanové za zapisování a všem za účast.

Čas:
17:00 - 19:07

Místo:
jitsi.pirati.cz/rtzp

Vyhlášený program:
1. 17:00-17:10 Představení
2. 17:10-18:00 Prezentace pracovních skupin
3. 18:00-18:30 Informace o průběhu tvorby koaliční smlouvy
4. 18:30-19:00 Příprava koaličního programu
5. 19:00-19:15 Koordinátor dobrovolníků, diskuse
6. 19:15-19:30 Reforma odborné sekce strany

Přítomní:
Zástupci KET:
  • Jihočeský kraj - Dan Leština, vedoucí
  • Jihomoravský kraj - Lukáš Dubec, pověřený zástupce
  • Karlovarský kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Královehradecký kraj - Martina Vagner Dostálová, vedoucí
  • Liberecký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Moravskoslezský kraj - Václav Parchaňský, vedoucí
  • Olomoucký kraj - Martin Šmída - vedoucí
  • Pardubický kraj - Daniel Lebduška - vedoucí
  • Plzeňský kraj - Filip Sequens, vedoucí
  • Praha - Eva Tylová, vedoucí
  • Středočeský kraj - Dominika Michailidu, vedoucí
  • Ústecký kraj - Lukáš Blažej, vedoucí
  • Vysočina - Blanka Lednická, vedoucí
  • Zlínský kraj - Denis Rychtar, vedoucí
Další členové:
  • Dana Balcarová (poslankyně)
  • František Elfmark (poslanec)
Hosté:
  • Vítek Rous (Ústecký)
  • Nikola Havlová
  • Tomáš Jungwirth (Praha)
  • Věra Králová (Královehradecký)
  • David Lux (Ústecký)
  • Tomáš Čabla (od cca. 17:30)
  • Milan Daďourek (od 18:18)
  • Kateřina Stojanová - zapisovatelka

2. Prezentace pracovních skupin

Odpady
František: Členové jsou Elfmark, Mišková, Šmída, Balcarová, Nezhyba, Tylová.
Udělal jsem skupinu na Zulipu a sháníme více lidí (např. Jana Hladová, Vít Rous), nabíráme lidi, mohli bychom se zastavit na 20 lidech. Teď řešíme směrnici o jednorázových plastech, pracujeme na TOP bodu “Odpad jako surovina” do programu do PSP 2021. Nyní tedy sháním všechny, kdo by se chtěli zapojit, můžete se na mě nebo Janu Míškovou, mou asistentku, obrátit. Na Zulipu pravidelně sděluji, co se děje.

Dan Leština: Když jsme si stanovili tyto skupiny mezi krajskými zastupiteli, do zápisu jsme si nahlašovali kdo chce být v jaké skupině, a tam je spousta zájemců o odpadové hospodářství. Platí to tedy a ví každý, kde to najít? Po konci se můžeme dohodnout, že uděláme někde jinde přehlednější tabulku, ale zatím je tu tato. Tato pracovní skupina existuje déle, a proto možná není napojena na tento systém.

Týrání zvířat
vedoucí Martin Huňady bez omluvy nedorazil

Dana: Já jsem tu skupinu iniciovala, domlouvala jsem se v rámci poslaneckého týmu i eurotýmu (za ně je Mikuláš Peksa), aby se řešily nějaké věci i na úrovni EU, třeba transport hospodářských zvířat. Kdo má zájem se do něj přihlásit, obraťte se na Nikolu Havlovou. Je to spíš tým legislativní.

PiroVak
vedoucí Tomáš Čabla bez omluvy nedorazil

František: Skupina se motá kolem vody, předseda je Tomáš Čabla. Zřídili jsme jí teprve nedávno, měla by se věnovat vodárenství, kauzám vůči celé ČR a snažíme se v této skupině uchopit vodárenství majetkově v různých městech tak, aby se vrátily zpět do majetku měst a obcí. Kromě mě a jeho je v této skupině i Dana. Kdo by měl zájem se k tomu vyjadřovat, my jsme nedávno měli zasedání online, ale nevzpomínám si, kdo přibyl, je nás tam momentálně asi 6. Myslel jsem, že Tomáš to okomentuje.
Dana: Je tam nově i Adéla Šípová.
Denis Rychtar: Včera jsme měli výbor a řešili jsme tam, že malé obce do 2k obyvatel nemají na to, toto ufinancovat, a žádosti co se týče MŽP jsou tristní, dělají ty žádosti špatně, ekonomicky pro ně vyjde líp udělat si vlastní čističku odpadních vod, než propojit 3 vesničky, což by bylo víc ekonomicky udržitelnější. Budeme tlačit přes Ančincovou, aby to prezentovala na Asociaci krajů.
Dan Leština: Občas tam pošlu někoho z kraje, teď jsem zjistil, že tam i někdo někdy byl, ale nevrací se mi moc podnětů zpátky, nevím, co se tam děje. Možná by bylo do budoucna dobré, aby nás někdo navedl, kde jsou výstupy. Víte někdo, kde jsou nějaké výstupy, zápisy?
Denis: Většinou je všechno na Zulip.
František: Na Zulipu je skupina “PiroVak” a dohodli jsem se, že jí přesuneme jinam, protože je neveřejná a nehodí se to, měla by se objevit, aby byla veřejná. Pošlu vám link ze zápisu, měli jsme jí 21. 11.

Bečva
Denisova prezentace

Eva Tylová: Ahoj, chtěla bych zařadit do skupiny Bečvy, na podzim jsem dělala jiný věci kolem ovzduší, nicméně teď jsem tomu věnovala celý víkend, mluvila jsem s celou řadou lidí, vím, jak inspekce funguje a jak má fungovat, mám kontakty na lidi, co odtamtud byli vyhozeni nebo už jsou v důchodu, jsou solidní. Holoubek poukázal na to, že nejsou vzorky z oblasti, kde začaly ryby hynout, teď je důležitý i ta záležitost kolem Inspekce. Tam se to dělí, Inspekce prý nesmí při haváriích konat, ale tady si ona musí u přestupku získat případný důkazní materiály. Chci být v té skupině a napomáhat tomu třeba i kontaktama.

Lukáš: Předpokládám, že s tím žádný vedoucí nemá problém, takže to klidně předejte i do krajů.

Dan Leština: Organizačně - budeme to dělat tak, že když teď někdo projeví zájem, že bychom ho napsali do CodiMD a takhle by se poznalo, kdo o to má zájem. Teď tam dopíšu Evu Tylovou a je to. Teď když bude Denis svolávat skupinu, uvidí tam, komu má poslat maily. Takto jsme si to dohodli úplně na začátku, ale nejsem si jist, zda to funguje. Můžu to udělat i kdekoliv jinde, ale co na to říkáte?

Lukáš: Tohle není vhodné místo, kde se hlásit do týmů, spíš jde o to přihlásit se k těm příslušným lidem a pak toto řešit individuálně.

LČR
Martin Šmída: V Olk reorganizace měla o něco větší dopady, kdy slučovat a rušit lesní správy. Sjednocovalo se to v obří lesní celky, což nebylo obvyklé i v kontextu celé ČR. K tomuto jsme udělali skupiny, nejvíc mi v tom pomáhal Zdeněk, asistent Radka Holomčíka, celá příprava vyvrcholila velkou videokonferencí, kam jsme si pozvali gen. ředitele Lesů, náměstka Ministerstva zemědělství, byli tam poslanci a senátoři, bylo to kvalitně obsazeno. Mluvili tam naši starostové a zazněly tam naše argumenty, bohužel to skončilo neúspěchem, kdy Lesy ČR si nás sice vyslechly, ale řekly, že jsou suverénní firma a reorganizace už je připravená a že ty informace, které jsme požadovali, budou dodávat postupně. Ta aktivita zvlášť nepokračovala, což je moje chyba, chtěl bych to dát rozproudit, nejen Lesy ČR jako firmu, ale i další problémy, jako dotace na podporu obnovu lesa po kůrovci, kde je třeba dobře nastavit parametry. Koho by toto zajímalo, může se přihlásit a já slibuju, že brzo svoláme schůzi.

Denis: Evu rád přijmu, je to veliký přínos, už jsme si volali. Až něco svolám, dám vědět. Co se přihlašování týče, je mi to jedno, máme velký chat na FB i Zulipu, je mi to jedno, prostoru je dost pro přihlašování, ale musí to být někde fakt hodně veřejné, ten CodiMD.

Lukáš: Obecně o tom, jak se přihlašovat, se pobavíme na konci.

Úložiště:
Blanka: Schůzku jsme ještě neměli, jsme v kontaktu přes maily a Zulip, je zapojená i Hanka Hejnová, naše radní na kraji. V současnosti je tam Lucka Korytářová, Filip Sequens, já, Hanka a Jarda Vysoký, který toho má teď ale hodně, a to jsou zástupci všech postižených krajů pro úložiště. Snažíme se propojit s lidmi z postižených obcí nebo obcí, které připadají v úvahu pro umístění úložiště, další věci budeme řešit na schůzce.

Chráněná území:
Lukáš Dubec: Sešli jsme se jednou (v listopadu), domluvili jsme se, že se sejdeme v lednu, protože to má návaznost na to, že na jižní Moravě máme území, které je dlouho v plánu chránit, ale zatím se nevyřešilo jak, jde o moravskou Amazonii. Nemám o tom teď moc informace o posunu, mám domluvené schůzky s příslušnými subjekty, takže to řeším. Budeme se zabývat chráněnými územími po celé ČR. Co se týče členů, vycházím z CodiMD. Pokud se chce někdo přidat, ozvěte se a budu s vámi počítat.

Lukáš: Zabýváte se nebo máte kapacitu zabývat se i účastí v řízení EIA, týkající se ochrany?

Lukáš D.: Na té schůzce, kterou jsme měli, jsme se zabývali konkrétně soutokem, protože to je aktuální, ale dál jsme se o agendě nebavili, takže to bude i na dalších.

Dan Leština: Souhlasim, probírali jsme soutok a dávali jsme krátkej report, co se děje na Šumavě aktuálně. Ohledně EIA a spol. - už jsem se párkrát různými kanály pokoušel sestavit skupinu, abychom měli nějaké komandy, kdy když potřebuje někdo kouknout se na projekt, který je v EIA nebo v podobném řízení, abychom ho svolali. Sledoval jsem v tom to, že nebudu muset v JčK studovat všechno, ale budu se věnovat tomu, co umim, což je biologické hodnocení nejen v JčK, ale zatím se nám to moc nepodařilo. Byli nějací zájemci, ale nemám žádné seznamy lidí, kterým bych to mohl poslat. Na Zulipu je vlákno. Pokud bychom takový tým mohli sestavit, hlásila se třeba Eva Tylová, pokud by nás byl 5 - 10, bylo by to fajn.

Dana: Jestli máte zájem, do měsíce budeme na výboru pořádat stůl, už druhý v pořadí, který bude řešit covidovou turistiku a její vliv na NP a chráněná území, kde se projevuje nedostatečná personální a odborná kapacita. Jestli budete mít zájem se zúčastnit, pošlu vám pozvánku, bude to videokonferenčně.

Blanka: Jak se přihlásit?

Dana: Zprocesovává to výbor, rozešleme to přes vás. Nevím, jak funguje komunikační linka, ale můžeme to dát na Zulip nebo Lukášovi Blažejovi, kterej to skupině pošle. Koordinační člověk je Dub?

Dub: Jo, směřovat to na mě, já to rozešlu.

Dana: Stejně tak jsme se domluvili na skupině k tokům, tak to ti pak pošleme.

Lukáš: Pokud budete mít zajímavé akce, pošlete mi a já to přepošlu vedoucím KETů.

Stutox
Lukáš: Stala se z toho skupina, kde jsem vedoucím, rozeslal jsem všem lidem, co o to mají zájem, rozhodnutí z ÚsK, kde nebylo povoleno kvůli zvláště chráněným druhům dravců používat Stutox. Mohou si vyžádat rozhodnutí od svého krajského úřadu a dát případně podněty na přezkum k Ministerstvu životního prostředí. Jsem ochotný s tím pomoc, ale není to dlouhodobá skupina, spíš jednorázová věc. Jako skupina by to dávalo spíš smysl třeba legislativně, pokud budeme ve vládě.

Adaptace na klima
Filip: V rámci koalice jsem si na kraji nastavili několik bodů, ta naše skupina se tak schází-neschází, Lukáš tam dával dokument k analytické části, já jsem si postahoval všechny naše dokumenty stranický, dělám z toho nějaké východisko pro sebe. Na kraji máme hlavní bod realizaci na adaptační opatření. Pouze Pardubický kraj zpracovává prvotní projekt na adaptační strategii, budeme se jím inspirovat, ale ta společnost je napojená na Liberecký kraj, takže půjdeme trochu jinou cestou. Hledáme, zda nějaké město či kraj další nezpracovává něco podobného, abychom se mohli inspirovat. Zatím jsme nic nenašli, chceme jít vlastní cestou a cestou zvláštního dotačního titulu kraje zkusit tu adaptační strategii vytvořit sami na kraji v rámci pracovníků odboru ŽP. Touto cestou chce jít i náměstek pro ŽP, my bohužel toho náměstka nemáme, ale děláme to společně se STAN. Necháme si zpracovat dvě analýzy. Já jsem předkládal dvě zprávy pro jakési výběrko, cílem v Plzeňském kraji je zadržet vodu v krajině. Jsme na začátku, děláme to společně se STAN, teď hledáme subjekt, který by se přihlásil do VŘ na zpracování té regionální strategie. Až budu mít jakákoliv data, asi bych nechal komunikační kanál na Zulipu, veškeré zprávy a data z Plzeňského kraje bych vám dával k nahlédnutí do Zulipu. Kdybyste z jiných krajů k tomu měli širší info, budu rád, když mi to tam hodíte, abychom měli inspiraci.

Dan Leština: Byl jsem na prezentaci, byl tam i Vašek Židek, to, co mělo být počátkem roku v Skautském institutu o tom, jak oni zpracovávali adaptační strategii pro LibK, bylo to zajímavý, přes drobné neshody tomu rozuměj.

Filip: Budu rád za jakékoliv informace a data.

Eva: Ahoj, v Praze taky byla strategie a akční plán zpracovávaný, teď to dělá STAN, ale je to dobrý magistrátní odbor. Filipe, taky ti pošlu odkazy.

Green New Deal a plán obnovy:
Vítek: My jsme se nesešli, je to taková paralelní skupina, která byla primárně na Just Transition Fund, je tam i Mikuláš Peksa, David Wagner a Verča Murzynová, která dělá výběrko na organizaci této věci. Ta debata tam je větší, je to i o jiných fondech než jen o JTF, takže nejjednodušší je přidat se do této skupiny. Do CodiMD jsem dal email na Veroniku, je nejlepší ji napsat, že se chcete dostat do mailing listu, který od ní chodí s různým info. Proběhlo zatím jedno setkání čistě k tomu JTF, ale budou i další, to je nejjednodušší, než aby to chodilo přese mě. Jestli chcete dostávat pravidelně jen email nebo se chcete i víc zapojit, je to lepší přes Veroniku, protože v rámci této skupiny je ještě vytvořená komunikační skupina na Matermostu, protože to používají Piráti z EP i s dalšími Piráty a Greens, tam je to v angličtině a je to další level podle toho, kdo jak chce se zapojit. Pokud chcete jen sledovat info, stačí mailing list, pokud se chcete víc vyjadřovat, musíme to Matermostu, kam musíte dostat pozvánku od Veroniky. Jsem rád, že jsem si vzpomněl, že jsem se přihlásil do PiroVak.

Obchvaty
vedoucí Jaroslav Vysoký bez omluvy nedorazil

Dan Leština: Nevím o tom, že bychom se sešli, měla to být skupina vlivu dopravních staveb na ŽP. Témata jsou, jsou tam lidi napsaný z JčK, z Vysočiny, Janča a Denis, ale zatím se to neřešilo. Na Zulipu je nicméně vlákno a na různá témata, která se toho týkají, vč. přednášky, kterou doporučuju. Jestli toho má Jarda moc, jak říkala Blanka, pověřim někoho z našeho kraje, aby to zorganizoval. Zkusíme to nějak vykopnout.

Pracovní skupiny obecně
Lukáš: Skupiny vznikaly dost operativně, Janča Skopalíková založila komunikaci krajských zastupitelů a z toho vzešly tyto skupiny. Může být nějaký centrální systém na CodiMD, ale to není vhodné pro veřejnost, takže pokud ty skupiny chcete komunikovat, doporučuju si založit si vlastní vlákno na fóru pod ŽP, mít tam seznam členů, zápisy, pozvánky atd. Není to povinnost, ale je dobré mít nějaký záznam na stranických platformách.

Blanka: Mohli bychom ty pozvánky vedle mailu, shromažďovat na tom Zulipu? Je tam vlákno “random chat”, ve kterém jsme pozvánky zveřejňovali, tak kdybyste měli pozvánku, hodit jí tam, online akcí je teď neskutečný množství a přišla jsem na ně víceméně náhodu.

Lukáš: Myslím, že není od věci tam vytvořit vlákno na pozvánky, ale nejsou tam všechny lidi z KETů, takže je to pak na vedoucích, aby to šířili. Lze za RT vytvořit kalendář a třeba jednou za měsíc aby vedoucí vybrali akce a rozšířili je.

Blanka: To je dobré, jako vedoucí máme přehled, kdo co dělá a co koho baví.

Lukáš: Dobře, takže budeme to shromažďovat na Zulipu a pokusím se v mailech vedoucím KET zařadit i pozvánky v nějakém rozumném počtu, ale aby to bylo současně včas.

Dan Leština: Původně byla založena mezikrajská setkání zastupitelů, původně dokonce snad jen radních, začalo se to rozrůstat, ale některým se to nelíbilo a setkávali se jen radní. Jsme v pohodě, že se to rozšíří i o akční skupiny nad rámec zastupitelů? Nemusí to být asi pro všechny stejně, jak říkala Dana, je logické setkávat se ohledně odpadové legislativy na jedné platformě a odpadové hospodářství obcí na jiné, ale mám nutkání nazvat to celé “Pracovní skupiny RT ŽP”

Lukáš: Ty skupiny, které byly dneska prezentovány, některé existují už dlouhodobě (PiroVak, Odpady), ty nebyly zakládány až teď. Myslím, že by měly existovat skupiny, kde se scházejí lidé z exekutivy. Jana brzo svolá další schůzku, to může fungovat dál. Nevidím moc rozdíl mezi skupinami, které jsou pod tímto RT nebo poslanci, přijde mi, že to může fungovat vedle sebe a je na vedoucím, jak si to určí. Mě nepohoršuje, že je jen skupina pro zastupitele na sdílení zkušeností a nechce tam někoho jiného nebo že zase naopak funguje úplně otevřeně. Nedával bych to direktivně ze shora.

Dana: Ráda bych podpořila názor Lukáše. Vždycky skupinu sestavit podle účelu, k jakému slouží, ne aby všichni tam byli oslovováni. Aby se tam přihlásili lidi, kteří tohle chtějí řešit, navíc je tam přiřazení k týmu ŽP, že by nás to limitoval a neodpovídalo to, protože Pirovak spíš patří pod Zemědělství, spadá to i pod resort, ale adaptační skupiny jsou třeba průřezový, takže bych se nedržela toho, že ty skupiny musí nutně spadat všechny pod ŽP.

Dan Leština: Ten nadpis nad těmi všemi už není “Setkání zastupitelů”, ale “Akční skupiny v ŽP”, ať si pod tím každý představí kdo chce co chce a jsem rád za konsenzus, že skupiny mohou existovat dle svého zaměření a účasti a je jedno, zda jsou zařazeni pod zastupitele, RT atp. Budeme brát ty autoritativní seznamy tady na CodiMD nebo uděláme fórum nebo oboje? Lukáši ty jsi navrhoval fórum, což je dobrý nápad, ale žádná skupina to dosud nemá, chceme to převádět?

Lukáš: Já to říkal spíš jako apel na vedoucí, ať si to zváží, pokud je to skupina jen pro zastupitele a výstupy nejsou relevantní pro ostatní, nemá smysl k tomu zakládat vlákno, naopak akce, které zajímají všechny KET, by měly být dostupné na fóru. CodiMD nejsme schopni mít aktuální, nikdy to nebude autoritativní, ať je jen pro interní potřebu a vedoucí, ať si založí vlákno na fóru, pokud o to budou mít zájem, a tam ať si udržují autoritativní seznam.

Dan Leština: Ať tam tedy vedoucí dají link, pokud se toto bude dít, aby bylo jasné, že skupina Bečva má seznam jinde. Jde mi o to, kam mám hlásit, když jsem potkal příznivce, který by toto chtěl řešit. Teď jsem měl problémy je umisťovat do skupin.

Lukáš: Asi vedoucím, já takto předávám kontakty, cca jeden denně. Nelze spoléhat, že na CodiMD si toho vedoucí všimne, v tomto počtu to není realizovatelné. Po této schůzce všem vedoucím skupin rozešlu odkaz na CodiMD, aby založili vlákno na fóru a všimli si, že to vůbec existuje.

3. Informace o průběhu tvorby koaliční smlouvy

Lukáš prezentoval informace o tom, jak vznikala část k životnímu prostředí v koaliční smlouvě. Postup nebyl dobrý, na vše bylo málo času, nešla dělat pořádná participace. Výsledek je ale překvapivě dobrý.

4. Příprava koaličního programu:

Lukáš prezentoval aktuální informace o přípravě koaličního programu. Pokusí se rozšířit skupinu členů expertního týmu koalice. Nejbližší schůzka se STAN je 11. 2.

Filip: Přiznám se, že mě dneska přišla zajímavá zpráva od Pavla Čížka, přeposlaná od STAN s analýzou k lesnictví, ale vůbec nevím, zda to mělo být určeno mně, ale popisuje to spolupráci se stan a participaci dalších odborníků. Proto jsem ti to, Lukáši, posílal. Mám to dál řešit?

Lukáš: Já jsem jim předkládal seznam našich programových bodů se zpracovateli, nevím, zda ty jsi zpracovával nějaký programový bod.

Filip: Spolu s Romanem Sloupem jsem zpracovával na úrovni kraje.

Lukáš: Nene, toto bylo do PSP, tedy netuším, proč to poslali tobě, já zatím žádné programové dokumenty od nich neobdržel, prosím, přepošli mi.

Eva: Měla bych udělat takovou aktivitu na Praze? Za STAN je tam dobrá Jana Plamínková, která byla radní za minulé období, teď je předsedkyní výboru pro ŽP, nicméně s Janou se znám dlouhodobě a považuju jí za čestnou a myslí podobně jako my, takže věci s námi rozjíždí. Měla bych ťuknout nezávazně, jestli je u nich zapojena? Protože mě překvapuje, je to odbornice na svým místě, že ve STANu neni využitá. Četla jsem rozhovor s Rakušanem, kde řikal, že by měli zájem o resort ŽP, že na to maj odborníky. Mám se tedy Jany zeptat?

Lukáš: Nechci aby to působilo, že STANu mluvíme do toho, kdo u nich má co připravovat.

Eva: Ne, zeptám se úplně lidsky a podle toho uvidim, co řekne. Nebude to určitě nijak tak, že bych něco vynášela.

Lukáš: Určitě je dobrý navázat kontakt s krajskými experty na stejné téma na vaší úrovni, koneckonců kampaň budeme dělat spolu, takže programové věci se budou tvořit při kampani společně, vítám, když se to propojí, ale zároveň je potřeba dělat to opatrněji, ne stylem “teď se dělá program a Čížek vás nezapojil, to je hrozný”, což dávám jen příklad.

5. Koordinátor dobrovolníků, diskuze

Lukáš: U nás v RT to funguje tak, že když teď přijde dobrovolník, dávám kontakt na příslušný KET, protože beztak vše, co dělá RT, chodí do KET. Takže mi to přijde jako nejefektivnější způsob využití nováčků, protože i když mají prioritně zájem o připomínkování legislativy, můžete je natáhnout do kraje a třeba se mohou stát do budoucna i členy. Teď přišel od analytického týmu email od Martina Archalouse, že by chtěli mít v každém RT člověka, co by se o nováčky staral, což vzniklo podle mě tak, že v nějakých RT s nováčky vůbec nespolupracují, takž dává smysl udělat takový přehled. Tento člověk by měl zařizovat, že každý nováček se k někomu dostane, je zapojený, je evidován v seznamu kontaktů a nevyšumí a pak se i zpětně zeptat, zda je spokojený a dostal se ke všemu, k čemu chtěl. Tím, že u nás o funguje decentralizovaně přes vedoucí KET, tak pokud byste se nikdo nepřihlásil, koordinátorem bych byl asi já, ale velmi bych uvítal, pokud byste se někdo přihlásil a víc s nováčky spolupracoval - jestli se cítí zapojeni, co jim vyhovuje a co ne i pro ostatní KETy, protože ne všechny fungují tak aktivně. Takže moje otázka je, jestli je dosavadní práce s nováčky dobrá a jestli by se toho někdo chtěl ujmout.

Dan Leština: Já bych rád, ale nemám na to kapacitu teď, to se omlouvám, já to vykonkretizuju, protože jsem se o tom bavil s Martinem poměrně dlouho kvůli Odborné sekci. Ty problémy jsou dva příbuzné, ale ne totožné. Jedna věc je, že tady máme nového Piráta v Horní Dolní a on si v Nalodění zaškrtne, že ho zajímá ŽP a tím pádem by mu měly začít chodit pozvánky na veřejné věci a lze se do nich zapojit (setkání, Piratecon apod.). Druhá věc je, jiná ale příbuzná, že přijde profesor doktor inženýr támhleten z fakulty tý a tý a říká, že je “odborník na rozmnožování čmeláků, až to budete řešit, dejte mi vědět” - já to trochu přehnal, ale Martin řeší spíš tohle druhý, přehnal jsem to se specializací, ale může někdo přijít na odpady, územní plánování atd., takže tohle je jinej druh lidí, kteří se nám ale taky ztrácí. Martina to hrozně štvalo, takhle přijde odborník a pak už se mu nikdy nikdo neozve. Možná, že by tento koordinátor mohl řešit oboje, ale nesouhlasím s tím, že pro oboje dvoje je ideální řešení poslat člověka do KETu. Částečně, abych jenom nekritizoval a nebyl nekonstruktivní, částečně by tomuto mohli pomoc ty naše Akční skupiny, které jsme si tak organicky založili a tohoto odborníka do příslušné skupiny poslat a mohlo by to být touto cestou. Ale velmi rozumím tomu že Martina trápí tento problém a vim i z těchto případů, že i v našem týmu jsem já sám posílal nějaké kontakty na odborníky a už se jim někdo nikdy neozval, dokud jsem je já sám zase nepozval, takže současná praxe mi přijde vhodná tak jak ji popisuješ pro neodborný nováčky, pro ty odborný bych na tom, být tebou jako vedoucí, trochu zapracoval a pokusil se to vyřešit koncepčně třeba se zapojením skupin.

Lukáš: Díky za podnět. Nakonec mi přijde, že Martin to řeší šířeji. Původní záměr byl experti, ale tak jak napsal ten email, bere nováčky šířeji. Newslettery jsou spíš pasivní sledování, spíš než zapojení, protože v každém je kontakt na příslušného člověka, koneckonců i v tom newsletteru je “dát odpovědět” a ta odpověď jde přímo mně, takže ta hranice pro zapojení je přímo malá a ten, co neodpoví ani na email, tak s ním nelze počítat. Ten newsletter ŽP odebírá tisíce lidí, takže tam většina nemá chuť se zapojit, ale chce jen sledovat informace. Co se týče aktivního zapojení ve smyslu “já chci dělat něco, nějak Pirátům pomáhat”, tak to si myslím, že patří na ten KET, protože co se týče legislativní činnosti, tak tam, že nějaký dokumenty přijdou z RT na KET, tak je pak možnost zapojit ho dále, protože má zjevně chuť na širší participaci. Co se expertů týče, mám pocit, že nás oslovují velmi málo, nepamatuji se že od doby, co jsem vedoucí, by se někdo ozval, je možný, že se takhle ozývali aktivně dřív do RT, část z nich je podchycená v rámci poslanecký činnosti a pokud se vám takto ozve nějaký expert, tak ho přepošlete mě, příp. Daně a dáme ho do nějaké tabulky, až se budou řešit legislativně nějaké týmy, ale lze je i oslovovat takto aktivně sami. Je dobrý to podchytit, ale není to ta prioritní skupina, který by chodilo nejvíc, spíš to jsou jednotky, ale je možný, že to máme blbě nastavený a jen se to ke mně nedostává.

František: Jaká je struktura RT? Proč nemáme zástupce a tajemníka?

Lukáš: Momentálně je RT, do něj byly začleněny KETy, já jsem vedoucí, mým cílem je, co nejvíce lidí delegovat, protože to nelze dělat v jednom. Nejvíc info chodí vedoucím KET, aby to posílali dál. Na zástupce nebo tajemníka se nikdo nepřihlásil, proto nejsou. Jsem rád alespon za pomoc Blanky Lednický.

Dana: Jen jsem chtěla krátce doplnit Lukáše s experty - z mojí zkušenosti se hlásí ke konkrétní problematice, co zrovna v PSP probíhá aktuálně třeba k energetice nebo obnovitelným zdrojů, nebo na Františka k odpadům. Často jsou to současně lobbisté, ta hranice je strašně tenká, takže si musíme dát pozor, s kým spolupracovat, ale vždycky se s nimi scházíme, pokud si zažádají, ale často chtějí jen něco jednorázově ovlivnit, ale pak už třeba dál nechtějí tu svoji odbornost použít v rámci naší práce. Těch expertů odnikaď není moc, často si i snaží totiž udržet nezávislost. Chtějí třeba jen se podílet na nějaké konkrétní věci. To je moje zkušenost.

František: Já jsem v tom týmu, co mám expertní, ohledně oběhového hospodářství, oslovil sám 9 expertů, abych to měl vyvážené a oslovil jsem je já, ale někteří se ozvali sami, ale chtěl jsem, aby ta skupina byla vyvážená, aby tam nepřevládal třeba jen neziskový sektor, nebo zástupci odpadových asociací, takže je to 3:3:3, ale většinou se mi podařilo po navázání kontaktů, s některými spolupracuji už roky, jsem si s nimi vybudoval důvěru a někteří lidi už ke mně přistupuj úplně s jiným respektem, protože už mají reference od lidí z tohoto expertního týmu.

Dan Leština: Vím o těch, co jsem je vám doporučoval na různá témata, tak tam pak vím, když se řeší dané téma, jestli byli oslovení a to zpravidla nebyli, myslím vám poslancům. Pak jsem potkal někoho kolem krajské politiky, ale slyšel jsem podobné příběhy - o to jde. Souhlasím s tim, že je třeba aktivně oslovovat a hledat, to je hlavní cesta a Martin to ani nezpochybňuje, spíš jde o to, aby neproklouzávali lidi, kteří by dělali práci jinak placenou, ale pro nás by jí dělali dobrovolně, aby nezůstávali nepovšimnuti. Přišlo by mi dobrý, aby byl centrální seznam expertů na různá témata, už jsme se o tom s Lukášem bavili, ale já když jsem třeba zpracovával program k biodiverzitě, mám z toho maily, jsou to desítky (třeb 40 lidí), kteří se k tomu alespoň nějak vyjadřovali, z čehož 20 docela dost podnětně a souhlasili s tím, abychom je znovu kontaktovali, když se to znovu bude řešit. Bude fajn mít centrální seznam lidí s expertizami. Tam je velký rozdíl mezi “nováčky”, tito lidi skutečně nejsou a nemohou být pevně svázáni s politickou stranou a často ani nemohou mít svoje jméno veřejně napsaný jako “pirátský konzultant”. Minulý týden jsme se s Františkem bavili s vedením s AOPK, které je vstřícné, ale nemohou být označeni za “Pirátský tým”. Bylo by vhodný vytvořit seznam lidí, kteří by měli být oslovováni, když se řeší nějaký téma. Mám tady pár desítek kontaktů do začátku, pojďme dát dohromady každej to, co máme, to bude dobrej základ, a pojďme je sdílet. Za chvíli nám přijde nějakej odpadovej tisk, tak bych rád někoho využil z vašich kontaktů a zeptal se na nějakou konzultaci buď prostřednictvím vás nebo napřímo. Jestli chceme řešit odbornou sekci, jestli chcete vidět prezentaci, je čas teď.

Lukáš: Ti lidé, co jsou řádní členové RT, mají k dispozici tabulku se všemi členy KETů i podle odbornosti, může tam být další list s externími experty. Ted přerušíme bod, dáme Danovi prostor k prezentaci k Odborný sekci strany, což se nás týká, a pak se zase vrátíme.

Dan - prezentace

Dana: Jakub Michálek měl k tomu nějaké alternativní usnesení, tak jsem se chtěla zeptat, čeho se to týká.

Dan Leština: Vím to, že Jakub se k tomu vyjádřil jako jediný, ale alternativní návrh jsem k tomu zatím neviděl žádný. Jakub k tomu připravoval nějaké usnesení, které navrhoval poslaneckému klubu, to jsem ani neviděl, ale pak komentoval věcný záměr, ty jeho komentáře budou vyhodnoceny na pracovní skupině a budeme se tomu věnovat.

Dana: Vím že to byl jeden z bodů programu RP, dost se tomu věnovali, všimla jsem si toho v zápisu, jinak nic konkrétního taky nemam, ale vim, že o tom byla řeč.

Dan Leština: Jakub vypracoval něco, čemu říká Oponentní zpráva, k tomu jsem se na fóru vyjádřil já, probíhá tam diskuze, měl k tomu nějaké výhrady, něco bylo věcný, to je za mě v pohodě, něco jsem se zeptal lidí, který navrhoval, jako třeba Vojta Pikal, něco do toho nezapadá. Jestli Jakub udělá alternativní návrh, to nevim, o tom se mnou moc nekomunikuje, spíš o tom vypráví pohádky někde jinde, což mě štve, protože sbírá jen feedback k sobě.

Lukáš: Jakub tam prezezoval stanovisko klubu, že s tim nesouhlasí a stávající stav je vyhovující. Ale klub to odročil a o ničem takovym zatim nehlasoval, zatim jsem neviděl věcný návrh udělat to nějak jinak, jenom toto usnesení, který ani nebylo přijatý.

Dan Leština: Jo, já to ani neviděl, jenom slyšel pár věcí od Jakuba, z čehož část nebyla pravda. Omlouvám se, teď se budu muset odpojit na RV se stejnou prezentací.

Dana: Jdu také na RV, pročtu si pak zápis, díky.

Lukáš: Vracíme se zpátky k diskuzi se zapojováním dobrovolníků.

Blanka: On mě Milan asi sežere, až toto řeknu, tak jak jsem ti nabízela pomocnou ruku s dalšíma věcma, tak tohle je taky věc, která mě baví, ten kontakt s lidma je pro mě naprosto zásadní a chtěla jsem říct k té Frantově poznámce o tom, že se o tom bavil s Radkem Holomčíkem. Dokážu si představit jednoduchou databázi, není problém jí napsat, jako jí naplnit, to bude chtít spolupráci naprosto všech.

Lukáš: Já bych navrhoval, pokud není nikdo proti, že bychom vytvořili další záložku v tabulce členů KETu s experty, které bude moc oslovit s řešením problematik. Pokud bys, Blanko, chtěla, mohla bys být člověkem ke kontaktování, který bude v dokumentu celostranickém, který se rozesílá.

Blanka: Vzhledem k tomu, že zájemců moc není, není co řešit.

Lukáš: Má někdo něco, cokoliv jiného, do bodu “Různé”? Nikoho nevidím, děkuji všem za účast a těšim se zase za měsíc první středu v měsíci, brzy vám pošlu program, návrhy mi dejte předem a zařadím na program.

Milan: Navrhnul bych, zda by bylo možné se na vašem RT někdy pobavit o nástrojích, který fungujou v zemědělství, a který asi trápí jak vás, tak nás, pro nějakou diverzifikaci krajiny a tyto záležitosti. Možná nosím sovy do Athén, to mi kdyžtak řekněte, ale byl bych rád, abychom sladili noty v tom, co v rámci společný zemědělský politiky existuje.

Lukáš: Zvaž jestli to nepůjde pracovní skupinou, které k tomu existují. Pokud bys chtěl, zařadím to na program dalšího setkání.

Milan: Asi to zvážení nechám na tobě, nebyl jsem od začátku, nevím jaké pracovní skupiny jsou. Když mi řekneš, tak to dělám.

Lukáš: Dobře, ozvu se.

Filip: Nepřeje nám k tomu doba, ale jak už se mě dotazoval Dan Leština, exkurze do Zeva Plzeň je pořád aktuální, ale situace nám to neumožňuje. Kdyžtak by tam s náma dorazil náměstek primátora pro oblast ŽP a náměstek hejtmanky pro oblast ŽP. Až ta situace bude možná, kontaktoval bych vás a domluvili konkrétní termín na exkurzi spalovny.

Eva: Já ještě k ovzduší, které nemá pracovní skupinu - připravuje se na to téma PirateCon, začala to Praha 3, je to na fóru, ale lidi to moc neobjevili, protože se tam přihlásilo jen pár lidí, který jsme kontaktovali, takže kdo by měl zájem o ovzduší, mělo by to být průřezové na všechny zdroje ovzduší. Mrkněte na to, organizuje to Walter Sodomka.

Lukáš: Pošli mi odkaz nebo napiš to na Zulip a můžu to rozeslat.

Eva: Termín bude teprve stanovený, pak to pošlu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 2):
Dana.Balcarova, Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Jako každý měsíc, i tentokrát proběhne schůzka první středu v měsíci, tj. 3. 3. 2021 od 17:00 na adrese jitsi.pirati.cz/rtzp.

Vedoucí krajských expertních týmů byli požádáni, aby v případě své neúčasti zajistili účast jiného člena z jejich KETu tak, aby byly zastoupeny všechny kraje. Schůzka je veřejná a bude z ní pořizován zápis.

Předběžný program (může být aktualizován):
17:00-17:10 Představení
17:10-18:00 Informace o tvorbě koaličního programu a možnosti zapojení (Blanka Lednická, Dana Balcarová, František Elfmark, Kristina Marie Kubcová, Lukáš Blažej)
18:00-18:30 Spolupráce na SZP (Milan Daďourek)
18:30-18:45 Různé
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Vkládám zápis z posledního zasedání. Děkuji @Katerina.Stojanova za zapisování a všem za účast.

Čas:
17:00 - 19:30

Místo:
jitsi.pirati.cz/rtzp

Vyhlášený program:
1. 17:00-17:10 Představení
2. 17:10-18:00 Informace o tvorbě koaličního programu a možnosti zapojení (Blanka Lednická, Dana Balcarová, František Elfmark, Kristina Marie Kubcová, Lukáš Blažej)
3. 18:00-18:30 Spolupráce na SZP (Milan Daďourek)
4. 18:30-18:45 Různé

Přítomní:
Zástupci KET:
  • Jihočeský kraj - Dan Leština, vedoucí
  • Jihomoravský kraj - Adam Vyplel, vedoucí
  • Karlovarský kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Královehradecký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Liberecký kraj - David Schindler, vedoucí
  • Moravskoslezský kraj - Václav Parchaňský, vedoucí
  • Olomoucký kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Pardubický kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Plzeňský kraj - Filip Sequens, vedoucí
  • Praha - Eva Tylová, vedoucí
  • Středočeský kraj - NIKDO NEPŘÍTOMEN
  • Ústecký kraj - Lukáš Blažej, vedoucí
  • Vysočina - Blanka Lednická, vedoucí
  • Zlínský kraj - František Elfmark, pověřený zástupce
Další členové:
  • Dana Balcarová (poslankyně)
  • František Elfmark (poslanec)
Hosté:
  • Lukáš Dubec
  • Jana Míšková
  • Nikola Havlová
  • Kristina Marie Kubcová
  • Vítek Rous
  • Jana Moravcová
  • Milan Daďourek
  • Jiří Lehejček
  • Kateřina Stojanová (zapisovatelka)
2. Informace o tvorbě koaličního programu a možnosti zapojení
Blanka: Co se týká současné práce, tak jsem posílala v pondělí pozdě večer email na všechny vedoucí KETů, který obsahoval informace k programovým bodům, k tomu, jaký je teď postup. Programových bodů máme 5, nakonec nám byl schválen 1 navíc:

1. Ochrana klimatu
2. Ochrana vodních zdrojů
3. Životní prostředí a lidské zdraví
4. Odpady
5. Chráněná území a biodiverzita

Každý má pro připomínkování vlastní šablonu - najdete je v jedné složce, kterou jsem posílala mailem. Přístup má každý s odkazem a může komentovat. Co se týče termínů, je tam napsaný termín, ale u Dany je tento termín kratší, protože už to poté nezvládnou zpracovat. Poté bude probíhat kompilace jednotlivých bodů a také by měla proběhnout oponentura. Poslední bod tam ještě není nahraný, protože jsem čekala, že se Lukáš s Danem dohodnou, co tam vše bude, snad už dnes šablona bude. Pokud byste někdo email neměl nebo se k vám nedostal, dejte echo, přepošlu. Původní termín pro hotové body byla tato neděle, ale je to prodloužené, protože jsme začali jednat později a máme jeden bod navíc, takže nějaký čas navíc ještě máme, myslím do 15. 3., ale ke mně se to zatím nedostalo.

Lukáš: Od začátku zpracování jsme pozadu kvůli tomu, že STAN tam měl dovolené a nemohl se sejít v daném termínu, takže termín oficiální byl 28. 2., nicméně já jsem avizoval a progrmový tým to schválil, že my do 7. 3. bychom body měli zpracované a pak bude do 14. 3. čas na oponenturu, takže čas do konce března na drobné změny bude, ale koncepční ideálně jen do neděle.

Dan: Předně jsem chtěl vyjádřit znepokojení nad tím, že se všechno dozvídáme seshora a se mnou, jako s tím, kdo zpracovával významnou část toho, co se dosud zpracovávalo, se nikdo dosud nebavil, z těch, co o tom rozhodovali. Jak se stalo, že zpracovatelem za Piráty je Lukáš Blažej ohledně Chráněného území a biodiverzity, když jsem drtivou většinu zpracoval já a zkontaktoval jsem příslušné odborníky? To mě trochu mrzí, že tam není mé jméno. Co znamená v té tabulce EPK - ŽP - Programové body v sloupci “b) pořadí”? Blanka říkala, že se čeká na něco, až se my dva dohodneme? Mohla by to specifikovat, abychom se mohli dohodnout?

František: Denis Rychtar mi psal, že je omluvený a jsem tu za kraj já. My jsme zpracovávali v rámci Odpadů 4 podbody - jaký je rozdíl mezi těma 4 tabulkama a tímto výslednym? Přijde mi to velmi podobné a proč se dělá něco stejného? Příklad - kdybych neměl 4 podbody, ale jeden bod, proč se dělá něco podobného a jaký to má v globálu význam? Otevřeli jsme jeden z dokumentů v podstatě KETařům, aby to připomínkovali. Moc nechápu, proč už to připomínkování běží měsíce a teď už to jen přetváříme do tabulek, jaký význam tam má připomínkování, které už probíhalo v minulosti - jak reagovat na ty podněty, vzhledem k tomu, kolik je toho času? My budeme schopni přepsat ty podbody do jednoho konkrétního, ale nebudeme mít čas reflektovat jakékoliv dotazy, co šly mailem v dalším sdíleném dokumentu.

Lukáš: Co se týče kritiky přípravy programu, tak já se také dozvídám všechno shora, nahoře je programový tým, pod ním jsou ETK, všechno se snažím předávat dál, ale je to hierarchizované a nemám přístup k rozhodování v programovém týmu. Co se týče zpracovatele, v rámci diskuze jsem Dane i tvoje jméno navrhoval, ale nakonec padlo rozhodnutí, že to budu já, i s ohledem na to, že tam budou chráněná území, je předpokládaná úzká spolupráce. Kdyžtak mě Dano a Blanko doplňte. Pořadí bodů je čistě organizační, vzešlo to z toho, jak byly seřazeny v koaliční smlouvě, není to hierarchie důležitosti. U Chráněného území se čeká na to, že - jak jsi sám řikal - chceš schůzku s Jirkou Lehejčkem, abychom se domluvili na tom, co patří do jaké tabulky. Co se týče rozdílů mezi tabulkami a významu zpracovávání tabulek, předchozí jsou čistě Pirátské, nyní zpracováváme koaliční. Pokud se vám podaří dostat všechny body z pirátského programu i do koaličního, bude to skvělé, nicméně někde máme rozpory a nepodaří se to. Pirátské tabulky jsou závazné pro Piráty, koaliční i pro STAN.

Kristina: Proč se připomínkují jiné dokumenty? STAN nám napsal věci které nepatří, můžeme je odkázat jinam?

Lukáš: Můžeme odkázat jinam

Blanka: Jiné dokumenty byly vytvořeny k oddělení připomínek členů od ostrých verzí dokumentů, které jdou programovému týmu.

Nikola: Posun termínu, sobota je pozdě pro nás, v pátek máme schůzku se STAN; na kterých šablonách pracovat?

Blanka: Připomínkovány jsou pouze kopie

Dana: Krutáková doplňuje až do pátku, mění se i v ostatních; ale ostrá verze by se neměla rozbíjet množstvím připomínek, neměly by vznikat další podněty které nebyly řešit v rámci již připomínkovaného programu

Dan: V časovém presu je důležité mít dokumenty shrnující rozdíly. Pokud jsou spory se STANem, rád bych se na ně podíval. Do jaké míry může RT ovlivnit veřejnost dokumentů? Tým jsem navrhoval širší. Biodiverzita padne na mě, chci tam být napsán kvůli aktuální informovanosti. Biodiverzita zahrnuje i parky. Zpracovatele by měl určovat resortní tým.

Lukáš: Možnost se podívat dle domluvy se zpracovateli, veřejnost dle zpracovatelů a osobně nemám problém, tým jsem také navrhoval širší, mohou se vyjádřit další členové ETK. Programový tým určil ETK jako zodpovědné, málo času.

Jana: připomínkování má směřovat na stan?

L: Ano, program už je u nás připomínkovaný

František: U nás KETy připomínkují pirátské, apeluji aby šel další e-mail. Dan se ptal proč není garantem?

L: Mail není problém, o Danovi rozhodl ETK.

Dana: Nejde o stejné body, zapojí se i jirka lehejček, lukáš zaštiťuje jako člen ETK. Prosím Blanku aby se obrátila na zpracovatele, některé šablony jsou hotové a jiné se stěží začaly, aby bylo připomínkování zajištěno.

Jirka: Pokusím se vnést více zmatku z pozice vedoucího ETK Zemědělství za Piráty. Situace je obdobná, je to bohužel dost turbulentní. Apeluji na to, abychom si uvědomili jak těžký tento proces je, zvláště v demokratické straně se zapojením členů. O biodiverzitě jsem s Danem několikrát mluvil, bdz na zemědělské půdě zapracujeme do zdravé a odolné krajiny.

Dan: K tomu co říkala Dana, přijde mi že není seznámená s tím co bod biodiverzita obsahoval, chráněná území byla součástí. Přijde mi že to souvisí s bolístkami z minula.

Lukáš: Počítám se zásadní rolí Dana na přípravě bodu. Zpracovatelé byli kolektivním rozhodnutím, nikoliv mým. Proces je nastaven neparticipativně kvůli prog. týmu a STAN, nejsem s ním spokojen a kritizuji ho od začátku, děláme co jde, 1/3 ETK je Blanka na participaci za což jí děkuju, budu rád když se to pak bude řešit na CF nebo RV, aby příště vznikal program lépe

Filip: posílal jsem body STAN, jak dopadly?

Lukáš: Přijali verzi navrženou programovým týmem

Blanka: S Lukášem se domluvíme na dalším postupu, určitě pošlu další e-mail

Dana: Podařilo se nám prosadit pirátský témata proti STANu, jsou zádrhele s připomínkováním, ale jinak se snažíme

Jirka: STAN chce sloučení MŽP a MZe, což nemáme v programu, tudíž vznikla podšablona na spolupráci ministerstev

Lukáš: Ještě jednou děkuji všem zpracovatelům, Daně, Blance i všem kteří se podílí na připomínkování

3. Spolupráce na SZP
Milan Daďourek prezentoval o spolupráci s RT Zemědělství na Společné zemědělské politice (SZP).

Jana Moravcová: Jaký je harmonogram přijímání SZP a co se bude dít dál?

Milan: Notifikuje se s EK, protože jde o blok přenesený na evropskou úroveň. Času je relativně dost.

Jirka Lehejček: Máme pracovní skupiny nominované ministerstvem s nevládkami, každé setkání trvá několik hodin. Je téměř jisté že ministerstvo nestihne notifikaci před volbami. Bude ale problematické dokumenty znovu otevřít, protože bude argument, že veřejná slyšení už proběhla. Snažíme se vyzobat nezohledněné věci a pak je využít při předělání.

4. Různé
František Elfmark: Platí kulatý stůl na vlky? Pokud ano, svoláváme pracovní skupinu na zítra. Mohli bychom nasdílet dokument s doporučeními pro ministerstvo na personálie ke kulatému stolu.

Jirka Lehejček: Nedohledal jsem pozvánku na zítra, psal jsem Janě minulý týden, měla mi dát vědět, ale nedala. Zítra jsem na tom bledě.

Jana Míšková: Dnes ve tři jsem posílala.

František Elfmark: Máme potvrzen kulatý stůl?

Jirka Lehejček: Ještě nemáme potvrzený termín. Dolejský prý dvakrát volal Daně Balcarové, jestli by kulatý stůl uspořádal výbor.

František Elfmark: Tím pádem máme ještě čas a nasdílíme dokument. Ještě ke kauze Bečva, byl opět prodloužen termín. Máte doporučení?

Lukáš Blažej: Velmi by mě překvapilo kdyby došlo k obžalobě a odsouzení, chybí vzorky a znalec se už veřejně vyjadřoval. Přijde mi správný tlak na zřízení vyšetřovací komise.

Eva Tylová: Chybí vzorky, viděla jsem neveřejné dokumenty, jsou tam obecné pohádky, mám obavu že se nic nevyšetří.

František Elfmark: : Co hromadný mail s nevládkami k apelu na vyšetření?

Eva Tylová: Budou si vymýšlet báchorky, mohl by být dobrý apel na audit.

Lukáš Blažej: Souhlas, musí to mít konkrétní cíl, vyšetřování buď důkazy má nebo nemá. Lepší je audit nebo vyšetřovací komise, to už existuje a lze tlačit na hlasování.

Jana Moravcová: Audit je podle mě hra, nic z toho nejspíš nebude. Na výzvy poslanci většinou reagují negativně, například Kott se rozčiloval na plénu u lesů.

Eva Tylová: Jsem naprosto přesvědčená že audit je hra, Geuss Brabce ohrožuje, tak ho možná obětuje. Může to ale být podklad pro vyšetřovací komisi.

František Elfmark: Co by mělo být předmětem komise? Může jen říct, že pochybila inspekce.

Lukáš Blažej: Viník, medializace a doporučení do budoucna.

Eva Tylová: Myslím si to samé co Lukáš. Nabízím pomoc.

František Elfmark: Za Piráty bych byl v komisi já, proto mě zajímal váš návrh. Na plénum se bod zatím nezařadil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Jana.Hladova
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 679
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Re: Schůze RT ŽP - pozvánky, zápisy

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Jako každý měsíc, i tentokrát proběhne schůzka první středu v měsíci, tj. 7. 4. 2021 od 17:00 na adrese jitsi.pirati.cz/rtzp.

Vedoucí krajských expertních týmů byli požádáni, aby v případě své neúčasti zajistili účast jiného člena z jejich KETu tak, aby byly zastoupeny všechny kraje. Schůzka je veřejná a bude z ní pořizován zápis.

Předběžný program (může být aktualizován):
17:00-17:10 Představení
17:10-17:45 Aktuální stav programu PSP (Blanka Lednická, Jiří Lehejček, Dan Leština)
17:45-18:00 Aktuality z KETů a pozvánky na akce (Dan Leština, případně vedoucí KETů dle potřeby)
18:00-18:15 Různé

Schůzce bude předsedat Blanka Lednická, neboť se zasedání překrývá s částí focení lídrů do PSP.
Tel. 778702712

Zamčeno

Zpět na „Životní prostředí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jan.Hora, Vlastimil.Bednarik a 2 hosti