Ruská ambasáda v ČR/Praze

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
mrkafr
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2021, 13:50
Profese: Programátor
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od mrkafr »

Tak... Vypadá to, že vláda si konečně dupla. Zajímá mě reakce Moskvy.

Ultimátum Rusku: Umožněte hned návrat českých diplomatů, jinak vám paralyzujeme ambasádu v Praze
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ku ... o-40357821

EDIT: tak reakci Moskvy už máme
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... u-40357829
Tito uživatelé poděkovali autorovi mrkafr za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jan.Zavadil
kaze
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 418
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 335 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od kaze »

imo výborný tah.
nechápu rozpačité tweety, jsem asi viděl jinou tiskovku:
Bartoš
Rakušan

edit: mlčeti zlato, druhý odpovědní tweet @Ivan.Bartos to je koruna. v mezikroku byla právě genialita, ne nadbytečnost :|
edit2: připomeňme si, že kulhánek měl před setkáním s ruským velvyslancem setkání se stoltenbergem, takže máme zjevně nabito od NATO
OFFTOPICnějak se poslední dobou nedaří: lezení do zadku babišovi s nouzovým stavem, odmítání hlasování o nedůvěře vládě a teď toto. strach z vítězství ve volbách?
Naposledy upravil(a) kaze dne 21 dub 2021, 22:01, celkem upraveno 2 x.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Petr.Vileta »

kaze píše: 21 dub 2021, 21:35 imo výborný tah.
nechápu rozpačité tweety, jsem asi viděl jinou tiskovku:
Bartoš
Rakušan

OFFTOPICnějak se poslední dobou nedaří: lezení do zadku babišovi s nouzovým stavem, odmítání vyslovení nedůvěry vládě a teď toto. strach z vítězství ve volbách?
Zdá se, že nový ministr je opravdový diplomat a reakci Ruska předvídal velmi dobře. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Líbí se mi, že tím "meziplynem" opět přehazujeme vinu za eskalaci vztahů na stranu ruské vlády, kam patří.

Mají šanci svůj tah promyslet a vypadat státotvorně, ale ta nebetyčná pýcha a arogance je bude zřejmě stát jejich největší středoevropskou expozituru.

Myslím, že restart vztahů na plnou paritu je naprosto nezbytný a nevyhnutelný. Mokré sny o světovládě z Kremlu už musí konečně dostat stopku. Soudruzi z Leninova mauzolea by měli více pozornosti napnout k vybavení ruských domácností splachovacím záchodem, dejme jim k tomu příležitost.

Zároveň je třeba stále pohlížet na hranice Ukrajiny, kde se zřejmě štosuje až příliš ruských tanků, stíhaček a bombardérů míru. Každá akce vyvolává reakci. Buď bude Západ stát jako v '38 a pozorovat, co se stane, anebo bude jasné konat. Jak víme, i štáb Wehrmachtu měl velké obavy z reakce Západu a ten jim svoji ustrašeností svázal ruce kontakt jinak, než chtěl šílený maniak. Další osud známé. Maniakovi nemůžete ustupovat donekonečna. Nezastaví se. Nezastavil se v Rakousku, Československu, Polsku, Belgii, Holandsku, Francii ani v Jugoslávii či Řecku. Když budeme naopak pevní a připravení, pes přestane kousat a bude jen štěkat. To se dá vydržet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Marek.Krejpsky, Vit.Fux, 55108311
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Mě to naopak přijde jaky typické přizdisráčství. Mohli jsme ukázat sebevědomou, silnou reakci, místo toho si vytváříme alibi, že nás Rusko jako donutilo. Asi jako když Hamáček začínal tiskovku o teroristickém útoku ruských agentů slovy "Mě velmi mrzí, že takto zásadně utrpí česko-ruské vztahy..."
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Zbynek.Janoska píše: 21 dub 2021, 23:19 Mě to naopak přijde jaky typické přizdisráčství.
Když řekneš arogantním, pyšným snílkům o vlastní světovládě, že do zítra do dvanácti mají něco udělat, nebo... Tak to není přizdisráčství, ale celkem dobře nadesignovaná facka, kterou Putinova vláda s jistotou nečekala :lol: A kterou bude mít velký problém překousnout. Zároveň si zachováváš určitou eleganci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Jakub.Backa, mrkafr, kaze, 55108311
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Vit.Fux »

Já si třeba vůbec nejsem jistý jak zapůsobí meziplyn na diplomaty v Evropě a ve světě. Jako vůbec. A přitom je to ta důležitější část skládanky; jak vyzní ten rozdíl na nás je podružné - poslat je do háje hned nebo s ultimátem je obojí dost sebevědomé na to aby se to nijak extra do PR nepropsalo.

Obecně jsem z toho ultimáta trochu nervózní, protože to reálně dává prostor Kremlu vymýšlet nějakou ochcávačku jakože nám vrátí třeba dva (aby se to srovnalo) a budou se tvářit, že tak je to teda vyřešené, ne? A z jasného protitahu se můžeme dostat do rozpačitosti nad "nestačilo to jako vstřícný krok?"

Každopádně za dvě hodiny uvidíme jak dobří jsou taktici a jak to domluvili se spojenci.
eladar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 431
Registrován: 04 bře 2021, 11:42
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od eladar »

Jan.Zavadil píše: 21 dub 2021, 23:54 Když řekneš arogantním, pyšným snílkům o vlastní světovládě, že do zítra do dvanácti mají něco udělat, nebo... Tak to není přizdisráčství, ale celkem dobře nadesignovaná facka, kterou Putinova vláda s jistotou nečekala :lol: A kterou bude mít velký problém překousnout. Zároveň si zachováváš určitou eleganci.
Myslím, že pracujete s nepřesnými údaji a na jejich základě děláte silácká prohlášení.

Nepovedlo se mi najít přesné oficiální údaje, proto vycházím jen z reakce Ministerstva zahraničí na jedno z prohlášení Hradu. Nicméně předpokládám, že Ministerstvo zahraničí, které má naše zahraniční zastoupení v gesci, ví o čem mluví. A tedy nemám důvod jejich tvrzení nevěřit.

Problém s čísly je v tom, že porovnávají naprosto odlišné údaje. Jednak proto, že do těch srovnávání se berou všichni pracovníci RF bez ohledu na to, jestli mají nebo nemají diplomatický status. A do čísel počtu ruských pracovníků v ČR se započítávají jak zaměstnanci ambasády, tak konzultáty RF v ČR. Naopak, když se mluví o našem zastoupení v RF, mluví se pouze o pracovnících s diplomatických statusem na zastupitelském úřadě v Moskvě. Konzuláty ani další organizace MZV se do čísel nezapočítávají - pak logicky vzniká pocit silné nevyváženosti.

Kromě toho jsem pochopil, že pro zastupitelské úřady pracují tři typy pracovníků: (1) s diplomatickým statusem, (2) pracovníci vysílající země bez diplomatického statusu a (3) místní pracovníci pracující pro zastupitelský úřad cizí země. Třetí skupinu Rusové nepoužívají. Češi ano a podle náznaků MZV odhaduji jejich počet mezi 70 a 100.

Hrad tvrdí, že celkový počet všech lidí, kteří pracují pro (před vlnou vypovídání) zastoupení ČR v RF je 175. Rusů u nás 120. MZV to číslo fakticky potvrdilo, i když se ohradilo v tom smyslu, ruští občané, pracující pro naše zastupitelství, by se do těch počtů započítávat neměli. RF na to promptně reagovalo tím, že buď už zakázalo zaměstnávání ruských občanů nebo takovým zákazem pohrozilo - to jsem přesně nepochopil. Tím se se čísla srovnala.

Jinými slovy - je sice možné srovnat počet pracovníků zahraničních zastoupení na stejné číslo, ale mnohem víc tím utrpíme my, než RF.

Ostatně poslanci za Piráty si mohou vyžádat od MZV tato čísla oficiálně. Samotného by mě zajímala, jaká jsou oficiální čísla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi eladar za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
mrkafr
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2021, 13:50
Profese: Programátor
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od mrkafr »

Česko zastropovalo počet diplomatů.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vl ... m-40357957
Čas na stažení do konce května se mi zdá jako dost špatný krok. Mělo by to být trošku ráznější, když jsme jim včera dali takové ultimátům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi mrkafr za příspěvek:
Petr.Vileta
Vladislav.Kurz
Příspěvky: 112
Registrován: 01 zář 2009, 13:39
Profese: spravce pocitacovych siti a serveru
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování

Re: Ruská ambasáda v ČR/Praze

Příspěvek od Vladislav.Kurz »

Bylo by symbolicke jim dat cas do 9.5. Ale taky sem puvodne cetl do kvetna, coz bych ocekaval spis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladislav.Kurz za příspěvek:
Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“