Ambasáda v Izraeli

Moderátor: Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.

Mělo by Česko přesunout svou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma?

ANO
4
13%
NE
26
87%

Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 30

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Train Driver
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: Ambasáda v Izraeli

Příspěvek od Petr.Kubik » 29 zář 2019, 11:34

Jan.Krupka píše:
29 zář 2019, 10:42
Vaše otázky jsou účelově konstruované a obsahově silně zavádějící. Reálně na ně odpovědět nelze, neboť zároveň "správnou" odpověď implikují a diskuzi zabíji hned na začátku. Chápejte, že tohle není seriózní diskuze, ale jistý druh sofismu nebo-li vaše otázky jsou obecné a klamavé, žádné logicky poctivé argumenty, ale pouze subjektivní představy bez historické analýzy prokazatelných událostí.
Moje příspěvky jsou subjektivní, vaše zcela objektivní. Chápu... :lol:
Na otázkách nic zavádějícího nevidím a po posledním prohlášení Netanyahua o anexi Západního břehu už vůbec "zavádějící" nebo "klamavé" nejsou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kubik za příspěvek:
Ivor.Kollar
"Most people would rather die than think; many do."
"Democracy is the process by which people choose the man who'll get the blame."
Bertrand Russell

Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: referent státní správy
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Příspěvek od Jan.Krupka » 29 zář 2019, 14:28

Myslím, že debata skončila, neboť se ani jeden neshodneme na jejích předpokladech a nechcete uvažovat v dějinných souvislostech. Podle vás se k tomu v podstatě již nelze vracet a tím diskvalifikujete názory podložené historickou zkušeností. Chcete vidět, co jiní (ještě) nevidí a mě to připadá spíše jako váš avantgardní zápal než snaha o analýzu věci.
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Petr.Kubik » 29 zář 2019, 14:41

Jan.Krupka píše:
29 zář 2019, 14:28
Myslím, že debata skončila, neboť se ani jeden neshodneme na jejích předpokladech a nechcete uvažovat v dějinných souvislostech. Podle vás se k tomu v podstatě již nelze vracet a tím diskvalifikujete názory podložené historickou zkušeností. Chcete vidět, co jiní (ještě) nevidí a mě to připadá spíše jako váš avantgardní zápal než snaha o analýzu věci.
Souhlasím, debata s vámi skončila a to 19. dubna tohoto roku, kdy jsem vám položil několik otázek na které jste neodpověděl.
Škoda.
Bertrand Russell

Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jan.Krupka » 12 lis 2019, 14:56

Pokusím se tedy jednoduše akrátce odpovědět na Vaše otázky najednou, protože jak zjistíte, odpovídat jednotlivě nemá valný význam a tím debatu logicky ukončím. Vaši pozici intepretuji asi takto nějak: "Za to, že Židy nemá nikdo rád si mohou vlastně sami." Udělali druhým toto, toto a támhle to (viz Váš seznam "prohřešků" židovského národa).

Obávám se a jsem si teď již jist, že to je jenom výmluva pramenící ze zakořeněné skryté nenávisti vůči židovskému. Tedy antisemitismus. Dříve to byly scestné názory o tom, že Židé jsou zlí lidé křivého charakteru. Nyní jde o propracovanou propagandu neomarxistického ražení informující celý svět o tom, co Židé dělají druhým. Co provedli ostatní národy jiným, to je již podružné, polticky a ekonomicky nezajímavé nebo je to řešeno s odstupem času, často jen akademicky či verbálně. Označovat demokratický stát za útočníka, to se prostě musí a je to konvenční! Děje se to na nejslavnějších univerzitách, dokonce na ulicích (tzv. Žluté vesty), ekonomicky (viz povinné označení výrobků uvalené ze strany EU) či rovnou na úrovni politické sféry (útoky britských labouristů vůči usedlým Židům či vystupování nepřátelů Izraele v evropském parlamentu) atd. a atd. Prosil jsem Vás, abyste viděl osud židovského národa a jeho státu v dějinném kontextu. To vidět nechcete. Na druhou stranu je přesně vámi prezentovaná pozice jen důsledek staletého vývoje, totiž hledat jakékoliv důvody se ospravedlnit v kritice vůči Židům. Bohužel, nemám čas a není zde prostor vás kultivovat a informovat vás o rozhodném a nejzásadnějším přínosu židovství pro tzv. západní civilizaci. Ostatně ta sama je zpochybňována avantgardou všeho druhu a jsou z ní jen z ideologických důvodů účelově extrahovány např. pojem sociálního a právního státu, lidská práva nebo demokracie (přitom titíž lidé žijí asi v jiném světě, neboť že bez řeckého mýtu a nábožensko mravního základu (Ježíš byl Žid) by logicky žádná západní kultura včetně vědeckoprůmyslové revoluce neexistovala a tudíž ani vyjmenované koncepty).
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Petr.Kubik » 12 lis 2019, 15:58

Jan.Krupka píše:
12 lis 2019, 14:56
...
Sám jste debatu ukončil, na otázky (zde) jste neodpověděl a nyní se opět snažíte vlámat do zavřených dveří plejádou argumentačních faulů, které ničím dále nepřispívají a nemá cenu je ani vyjmenovávat. Důrazně vás prosím, nechte toho! A zejména se nesnažte vůbec používat termín "antisemitismus".
Bertrand Russell

Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Jan.Krupka » 12 lis 2019, 18:25

Copak se Vám nelíbí? Jenom jsem si "dovolil" poodhalit psychologii názorové linie v židovské otázce, aby byl můj názor objektivně vysvětlen. Uvědomte si, že my dva, obyčejní lidé, jsme jen obětí těch velkých manipulátorů, kteří utváří veřejné mínění. Jde jen o to postavit lidi proti sobě - a v tom měl nesmrtelný teoretik ústavního práva Carl Schmitt velkou pravdu: jádrem politiky je výběr nepřátel a boj, nikoliv soužití. Prozradím Vám tajemství propagandistického zneužívání mladých lidí v zájmu zrudných ideologií doslova zpravodajskými metodami. Uvádím k tomu velmi vhodnou analogii: Moje žena, svého času studentka a příznivec punkerského hnutí se v ranných 90. účastnila akcí vůči korporátně vládnímu světového establismentu. Protože měla zároveň občanství západního státu tehdejší EHS, byla při zásazích pořádkových složek v Belgii, SRN či Nizozemí a jinde její právní postavení poněkud jistější, či-li jinými sloy nedostávala přes držku jako její čeští soukmenovci. Potud nic, proti čemuž bych osobně cokoliv namítal (vyjma ničení cizího majetku či ohrožování zdraví a života nezainteresovaných osob). Tahle anarchistická organizace byla sídlem v Pálffyho paláci, kde zároveň toho času ještě fungovala tzv. Jazzová sekce. Pominu-li dnes již doloženou skutečnost, že řada členů Jazzové sekce byli agenty StB, dostaveníčko si v tomto ústředí dávali v těchto tzv. zlatých 90. členové komunistické strany, a to rovnou z ústředního výboru, kteří tam byli příležitostně spatřováni. V okamžiku, kdy jedna docela chytrá a mladá holka pochopila, že nebojuje za ušlechtilé myšlenky anarchie, ale za zájmy bolshevika, tohle své angažmá ukončila. A to je celé, co jsem vám chtěl sdělit a poučit vás.

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Petr.Kubik » 12 lis 2019, 23:15

Jan.Krupka píše:
12 lis 2019, 18:25
OFFTOPICCopak se Vám nelíbí? Jenom jsem si "dovolil" poodhalit psychologii názorové linie v židovské otázce, aby byl můj názor objektivně vysvětlen. Uvědomte si, že my dva, obyčejní lidé, jsme jen obětí těch velkých manipulátorů, kteří utváří veřejné mínění. Jde jen o to postavit lidi proti sobě - a v tom měl nesmrtelný teoretik ústavního práva Carl Schmitt velkou pravdu: jádrem politiky je výběr nepřátel a boj, nikoliv soužití. Prozradím Vám tajemství propagandistického zneužívání mladých lidí v zájmu zrudných ideologií doslova zpravodajskými metodami. Uvádím k tomu velmi vhodnou analogii: Moje žena, svého času studentka a příznivec punkerského hnutí se v ranných 90. účastnila akcí vůči korporátně vládnímu světového establismentu. Protože měla zároveň občanství západního státu tehdejší EHS, byla při zásazích pořádkových složek v Belgii, SRN či Nizozemí a jinde její právní postavení poněkud jistější, či-li jinými sloy nedostávala přes držku jako její čeští soukmenovci. Potud nic, proti čemuž bych osobně cokoliv namítal (vyjma ničení cizího majetku či ohrožování zdraví a života nezainteresovaných osob). Tahle anarchistická organizace byla sídlem v Pálffyho paláci, kde zároveň toho času ještě fungovala tzv. Jazzová sekce. Pominu-li dnes již doloženou skutečnost, že řada členů Jazzové sekce byli agenty StB, dostaveníčko si v tomto ústředí dávali v těchto tzv. zlatých 90. členové komunistické strany, a to rovnou z ústředního výboru, kteří tam byli příležitostně spatřováni. V okamžiku, kdy jedna docela chytrá a mladá holka pochopila, že nebojuje za ušlechtilé myšlenky anarchie, ale za zájmy bolshevika, tohle své angažmá ukončila. A to je celé, co jsem vám chtěl sdělit a poučit vás.
A? K věci nic? Odpověď na otázky by nebyla? Argumentační fauly a rádoby-trefné poučky mě nezajímají.
Bertrand Russell

Odpovědět

Zpět na „Zahraničí“