Tzv. "Zmrazování účtů"

Moderátor: Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Tzv. "Zmrazování účtů"

Příspěvek od msuchan »

Rád bych případné zájemce upozornil na tuto problematiku, u které už nastává tendence považovat ji za "normalitu."

Aktuálně byla restaurována v souvislosti s událostmi na Ukraině.

Tzv. "zmrazování účtů" je jev, kdy je jakýmsi čistě politickým rozhodnutím zabráněno majiteli přístup k jeho prostředkům, popř. jsou tyto zkonfiskovány....Ostatně by mne zajímalo, co si pod tím běžný ovčan představuje...tedy kdy třeba očekává "rozmražení"... ;) :lol:

Sporné body (této pro lůzu bohulibé akce) jsou tyto:

- ztráta statusu bankovního tajemství (ví se, kde co "zmrazit"...banky na politické zadání požadovanou operaci provedou...bohužel už i včetně švýcarských)
- k akci dochází "mimo právo"...tedy nejde třeba o situaci, kdy nějaký regulérní soud seznal, že si to dotyčný nakradl...zabavil a předal postiženým...ale pouze o politické rozhodnutí...
- s prostředky je dále svéráznými způsoby a volně nakládáno

Vzorovým příkladem je Libye, kde byly prostředky státní investiční agentury mediálně prezentovány jako "privátní, nakradený majetek Muammara" (to byl ten zábavný pán v teplákách a pestrých uniformách, co vytáhl Libyi ze středověku, sponzoroval Sarkozyho, budoval "Africkou unii", chtěl začít dodávat ropu radši Číně...a jako jeho "luxusní, diktátorská rezidence" byl prezentován byt na úrovni českého majitele vesnického autobazaru).... :lol: Nějakou dobu bylo možné uživatelsky jejich cestu sledovat. Byly zcela sprostě směňovány za cash a voženy do Libye k financování tzv "povstalců". O osudu Libyjského zlata (a že ho bylo hodně) se dodnes spekuluje...Přičemž se objevují konspirace, že ukrainské zlato už je také ve For Knox...kde je tak nějak dlouhodobě problém s "inventurami"... :lol:

Ale...tzv. "zmražování" považuji za jedno z hlavních zvěrstev současného režimu, které prostě není možno (v dimenzích "právního státu(ů) a demagogií svobody, lidských práv a ochraně vlastnictví) konstruktivně obhájit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 5):
Tobias.Esner, Ivo.Vasicek, Roman.Kucera, Martin.Shanil, Pavel.Moravec

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Příspěvky: 15130
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9697 poděkování
Dostal poděkování: 17452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tzv. "Zmrazování účtů"

Příspěvek od Roman.Kucera »

Na druhou stranu jen hlupáxi může uložit peníze v nespolehlivých západních bankách. A pokud to udělá stát... chudák obyvatelstvo. Mohlo by to vést k dalšímu posílení kurzu bitcoinu o několik řádů.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Tzv. "Zmrazování účtů"

Příspěvek od msuchan »

Roman Kucera píše:Na druhou stranu jen hlupáxi může uložit peníze v nespolehlivých západních bankách. A pokud to udělá stát... chudák obyvatelstvo. Mohlo by to vést k dalšímu posílení kurzu bitcoinu o několik řádů.
K zásadnímu zlomu pro ČR v tomto došlo s Kalouskovou vládou, kdy se se Goldman Sachs nenápadně stala "primárním upisovatelem" českých dluhopisů... :lol: :lol: :lol: problémem ani tak nejsou pitomci, co si ukládají peníze v (civilizovaných, demokratických) západních bankách (jako já), jako ti aparátčíci, co jim prodávají státní dluhopisy své země... :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host