Obranná politika

Moderátor: Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 1098
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 443 poděkování
Dostal poděkování: 583 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obranná politika

Příspěvek od klivan » 25 bře 2018, 20:56

Naše armáda nikoho neodstraší, máme šanci jedině jako součást většího celku. Budovat spojenectví s okolními státy, protože i kdybychom dávali 30 % na armádu a ne dnešních 1,1%, nikoho s touto "pidiarmadičkou" neodradíme od agrese. A bohužel politická situace se spíše zhoršila. Chceš-li mír, připravuj se na válku. ;)
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Timura
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 16
Registrován: 14 bře 2018, 22:57
Profese: Právník
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Obranná politika

Příspěvek od Timura » 26 bře 2018, 23:38

Ano, naprosto s Vámi souhlasím. Tento proces bude velmi dlouhý a náročný, spojený s posílením obranyschopnosti republiky, alespoň na 100 tis. vojáků a samozřejmě s povinnou vojenskou službou v délce cca 5 měsíců, aby se naši mamánkové odtrhli od prsu a získali tak další dobrou zkušenost do života. 8-)

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 944
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Re: Obranná politika

Příspěvek od Karel666 » 27 bře 2018, 07:31

Jiri.Koudelka píše:
25 bře 2018, 18:49
Timura píše:
25 bře 2018, 18:25
Tyto dva protiklady mě dovedly k závěru, že skutečně možným dalším modelem pro ČR je model Švýcarska, které bylo Vídeňským kongresem (tj. Británií, Francií, Rakouskem, Pruskem a Ruskem) v roce 1815 uznáno jako neutrální stát.
Švýcarsko je neutrálním státem, protože si svou neutralitu vybojovalo a ubránilo někdy od 14.století. A během času se stalo pro okolní státy vhodným prostředníkem a bezpečnou úložnou financí. Česko se svou polohou a tím, že ho minimálně Rusko stále považuje za své vlivové území tuhle možnost nemá. A i kdyby nás "velmoci" uznaly za neutrální stát, příklad Ukrajiny dokazuje, že pokud se nedokážete sami bránit, nic to neznamená - https://cs.wikipedia.org/wiki/Budapešťské_memorandum
Mimochodem Švýcarsko má 8,5mil obyvatel a 120tis členů velmi dobře vyzbrojené armády a povinnou vojenskou službu. Až na tom budeme alespoň stejně, můžeme se začít bavit o neutralitě.
Jenomže ono nestačí podepsat Budapeske memorandum, ty se neutrálně musíš i chovat, stejně jako švýcarsko, jakmile to přestaneš dělat, pak ty velmoci přestanou respektovat i ten cár papíru...
A to je rozdíl mezi ukrajinou a švýcarskem, v jednom státě dodržují dohody a pracují v další nepracují a politikaří a bohužel v Čr vidím spíše příklad ukrajiny, takže nevěřím njako Timur, že by neutralita něco vyřešila, protože buď to někdo posere na tu či onu stranu a bude s dohody jenom cár papíru...

Odpovědět

Zpět na „Zahraničí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host