Megadotace 14 miliard pro O2

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym PrumyslObchod

Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Z něco málo insider informací co mám z O2 si spíš myslím, že tonoucí se snaží stébla chytnout.. Kelner a jeho manažeři mismanagujou O2 jak to jde, ještě hůř než španělská Telefónica, takže spíš mi to přijde jako tonoucí se snaží stébla chytnout v doufání, že ta dotace ho zahojí (což esli bude pokračovat trend tak nezahojí a celá O2 pude do kopru).

jak psal týpek v diskuzi pod tim poslednim článkem "No jo Kelnerovina. Veškerá infrastruktura se převede jinam, O2 bude dlužit 25 giga, bankám se nejspíž ručí samotnou O2 a pokud půjde do kytek - zruší se tím dluhy a infrastruktura zůstane PPF. Jak vidím tak 90.léta pro někoho stále neskončila." .. asi tak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 2):
Janek.Wagner, Vaclav.Fortik
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Michael.Polak »

Tak výstupem "pracovní skupiny RV", tzn. Zdeňka Štěpánka z Varnsdorfu a mě (Praha 6, Břevnov) je prozatím tento text:

Štěpánek, Polák (Piráti): 14 miliard do podpory Internetu, nebo pro jeho likvidaci? | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... aci-363691
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Ondrej.Polansky

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Michael.Polak »

Seznam.cz (resp. Stream - cílící z největší části na čtenářskou základnu Blesku) má jiný názor, než Akami (no, holt net přes mobily a ADSL, které dostanou typičtí uživatelé Streamu v rámci balíčku k mobilnímu tarifu, na většině míst přes 10 Mbps fakt nechodí). Takže dotace pro O2 holt bude, jsme najednou nejzaostalejší v Evropě...

Mapa internetu ukazuje, jak jsou na tom Češi s připojením bídně – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/.../364342-mapa-i ... bidne.html

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Přitom většině čechů stejně nejde o to mít doma symetrickej stomegabit za tisícovku měsíčně, ale radši by měli stabilní 1-2-3-5Mbit za dvě stovky měsíčně..

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Michael.Polak »

To si nejsem jistej... 10-12 Mbps bez FUPu je nutnost, na optice je případné zrychlení příjemný bonus. Problém je, že mě se prostě nevyplatí odmítnout klienta, kterému stačí pomalejší net a chce ušetřit třeba 200 Kč měsíčně. Jsou dvě hlavní skupiny uživatelů: jedna chce nejrychlejší net za každou cenu, ať to stojí co to stojí (pokud to nebude víc než cca 1000 Kč měsíčně, což je silná psychologická bariéra). Druhá skupina chce nejlevnější net za každou cenu (pokud to nebude pomalejší,než net v mobilu někde přes 3G, nebo než průměrné ADSL)

Pointa myslím je, že ADSL dnes vlastně nikdo nechce "ani zadarmo" - a platěj za to jen lidi, který nemaj jinou možnost (ať už finančně -protože to je v balíčku k mobilnímu tarifu, nebo protože nikdo jiný nemá dráty či pokrytí). Případně je tu VDSL, které sem tam někde chodí a sem tam ne, ale optická infrastruktura to sama o sobě nezlepší (protože problém je délka kabelů do ústředny - musela by se prostě položit optická poslední míle, což je drahý, a nikdo to nehce dělat na svoje náklady)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Ono toho hodně mělo prolomit LTE: v řiti kdesi mezi lesy, kde dodnes bylo sotva prachsprosté GSM s GPRS bez EDGE, se dnes rozlévá signál LTE 800MHz, kapacitně dostatečná síť je však zazděna mizerným poměrem FUPu ku ceně..
(chápu, že jakékoliv rádio typu HSPA/LTE je prostě principielně nekapacitnější než metalika či fiber, ale pak to zazdívá marketing: dívejte se na HD filmy přes vysokorychlostní připojení LTE!)

Když si vzpomenu na komunitní doby CZFree.Netu, měl jsem 32kbit do inetu a co wifina z cloudu 10.23 dala do CZF a stačilo mi to, klíčový bod toho celého bylo trvalé připojení, byť nízkou rychlostí, stabilnější, než telefonní modem, a s minimálními náklady (nevím už ani co to stálo, pak jsem chvíli spolupracoval s Deuem a pustil mi tam nonlimit)

Jak říká Chaos - jsou dva druhy lidí: vysocí konzumenti (nejrychlejší net do litru) a nízcí konzumenti (nejlevnější a klidně pomalý), to se podobně projevovalo třeba i v Újezd.NETu, kde jsem chvilku pracoval. Je spousta domácností, kde stačí, že se dostanou na mail, na fb, pustí si 480p video z Youtube a semtam si počkají, až se jim stáhne film z uložto, a co mám tak vysledováno, těch domácností je většina. Jsou to přesně podobní lidé, co nadávají, že nejlevnější paušály mobilních operátorů neustále zdražujou (kolik to je vlastně teď, tři čtyři stovky?) a já je asi chápu..

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od Michael.Polak »

V článku je zmíněno: „V případě domácností s nejvyššími příjmy mělo internet 97 %, což je třikrát více než u rodin s nejnižšími příjmy. Jedná se o jeden z největších rozdílů v rámci zemí Evropské unie,“ ... otázka je, do jaké míry třeba ty chudší rodiny sdílí heslo na wifi od sousedů či majitele domu, kteří vyberou příspěvek na sdílenou linku, apod. (když se toto praktikuje v Břevnově, což je relativně bohatá čtvť - a tedy i naše levné přípojky se některým lidem pořád vyplatí sdílet, i když podíl asi už klesá a většina domácností si to platí přímo u nás - tak jak to asi bude na menších městech a vesnicích?)

Každopádně zbytečně luxusní Internet rozhodně nezvýší dostupnost Internetu pro nízkopříjmové rodiny...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Ondrej.dj-bobr.Ulehla

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Megadotace 14 miliard pro O2

Příspěvek od msuchan »

Věci sice absolutně nerozumím... Nicméně vám bezvýhradně fandím...
Jako uživateli se mi stav, kdy se moje rychlost připojení odvíjí od aktuálního olistění ořešáku 100 m daleko, vůbec nelíbí... :lol:

Ale cosi konstruktivního k tomu mám... Bohužel jsem se dříve profesně střetával s tím, co komu v ČR patří a jak věci fungují...
Takže důrazně doporučuji nespoléhat na úvahy typu....že to, čemu říkáte "Kellner" (ha..ha.ha...) "neví co dělá"...popř. to nemá posychrované u režimu... ;)

To může vést k chybným závěrům, poté k chybnému konání a následným deziluzím... ;)
Odpovědět

Zpět na „Internet“