Ve Finsku proběhl ,Národní den závisti’. Stát zveřejnil daňové přiznání všech občanů

Moderátor: Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 224 poděkování

Re: Ve Finsku proběhl ,Národní den závisti’. Stát zveřejnil daňové přiznání všech občanů

Příspěvek od Antonino » 17 pro 2018, 17:48

Jiri.Bruzek píše:
17 pro 2018, 10:17
Není důvod takováto data nezveřejňovat. Vede to k větší rovnosti a jediné negativum které se zmiňuje v článku je to že odejdete z práce a najdete si lépe placené zaměstnání. Btw ve všech pracích co jsem byl, tak se platy vždy nějak provalily. Jinak pro zjišťování platů máme v ČR státní organizaci https://www.ispv.cz/. Do této organizace jsou každý měsíc odesílána data u statisticky vybraných společností.
1. Nějaký článek v mediích není objektivní analýza. A IMHO se nelze na něj odvolávat/dovolávat jako argument ("jediné negativum").
2. Že se něco někde provalí není argument pro obecnou platnost zákona, že by příjem či majetek VŠECH lidí měl být veřejný. Je to irelevantní.
3. Nemá to nic společného s rovností. Zveřejnění mzdy rovnost nezvýší. Jen zvýší frustraci některých lidí a reálně zhorší atmosféru ve společnosti. V konečném důsledku by to vedlo k větší polarizaci společnosti.
4. Pokud někoho zajímá potenciál jeho mzdového ohodnocení, již nyní si je může zjistit. Případně se může vydat do nabídky pracovní agentury, která ho ráda lépe "prodá".
5. Nevím důvod, proč by měli příjem určité osoby znát jeho sousedé, nepřátelé apod. Závist není nějaká přehlédnutelná chybička na skvělém charakteru lidí, ale realita. Jak jsem napsal, vedlo by to k reálnému zhoršení vztahů mezi lidmi.
6. Je velké riziko, že by to řada lidí řešila nedaněním (a nepřiznáváním) příjmů i v těch případech, kdy je dnes přiznává (a daní).
7. Existuje zásadní právo na soukromí. A není dostatečný veřejný zájem ho narušovat (na rozdíl od plnění z veřejných prostředků).

Pozornost by se měla zaměřit na rovnost příjmu mezi pohlavími, případně generacemi apod. Zde je ještě mnoho k napravování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Vaclav.Subrt
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování

Re: Ve Finsku proběhl ,Národní den závisti’. Stát zveřejnil daňové přiznání všech občanů

Příspěvek od Karel666 » 04 led 2019, 09:45

Antonino píše:
17 pro 2018, 17:48
1. Nějaký článek v mediích není objektivní analýza. A IMHO se nelze na něj odvolávat/dovolávat jako argument ("jediné negativum").
....
Problém tvého příspěvku je stejný jako jsi napsal v bodu 1, já nikde neviděl analýzu, že je pravda co je v článku, ale neviděl ani nanylýzu, že co jsi napsal ty jako fakta je taky pravda...

Proto imho, zlepšovat nerovnost ve společnosti je poteřba, problém není u lidí, že by nepřijali, že někdo má 20xvětší mzdu jako oni,a le lidi jaksi nejsou schopni toto přijmout, když vidí, že práca co dělají jaksi neodpovídá tomu co vytvořili a to vzbuzuje nenávist, která rozdělí společnost...
Ale to je zase můj názor, který z hlediska jestli je topravda nebo ne je stejný blábol jako jsi napsal ty, prostě pouze názor, ale nic víc, tolik k tomu tvému závě+ru kde konstatuješ, že jsi roznesl argumenty proč ano, takže všěichni se musíme začít věnovat pouze tomu co ty považuješ za problém...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Marek.Necada

Antonino

Příspěvek od Antonino » 04 led 2019, 15:05

Karel666 píše:
04 led 2019, 09:45
Antonino píše:
17 pro 2018, 17:48
....
Problém tvého příspěvku je stejný jako jsi napsal v bodu 1, já nikde neviděl analýzu, že je pravda co je v článku, ale neviděl ani nanylýzu, že co jsi napsal ty jako fakta je taky pravda...

Proto imho, zlepšovat nerovnost ve společnosti je poteřba, problém není u lidí, že by nepřijali, že někdo má 20xvětší mzdu jako oni,a le lidi jaksi nejsou schopni toto přijmout, když vidí, že práca co dělají jaksi neodpovídá tomu co vytvořili a to vzbuzuje nenávist, která rozdělí společnost...
Ale to je zase můj názor, který z hlediska jestli je topravda nebo ne je stejný blábol jako jsi napsal ty, prostě pouze názor, ale nic víc, tolik k tomu tvému závě+ru kde konstatuješ, že jsi roznesl argumenty proč ano, takže všěichni se musíme začít věnovat pouze tomu co ty považuješ za problém...
Mé teze jsou spíše na úrovni logických argumentů (ty se prokazují/vyvracejí kritickým myšlením) a subjektivních názorů. Tudíž necítím potřebu je podkládat analýzami apod. Je na každém, aby si u dělal názor.

Jinak s tvými dalšími názory nemohu souhlasit z mnou výše popsaných důvodů.
Karel666 píše:
04 led 2019, 09:45
k tomu tvému závě+ru kde konstatuješ, že jsi roznesl argumenty proč ano, takže všěichni se musíme začít věnovat pouze tomu co ty považuješ za problém...
Takový závěr jsem nenapsal, ani nic o tom, že se někdo musí věnovat něčemu. Napsal jsi zjevnou lež.
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Vaclav.Subrt
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: finanční účetní
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Subrt » 04 led 2019, 20:51

Souhlasím, že je to zbytečný zásah do soukromí bez veřejného zájmu.
Něco jiného je to na úrovni konkrétních firem, ale ani tam není potřeba zveřejňovat jmenovitě, stačilo by povinně zveřejňovat průměry za jednotlivá oddělení a hlavně úrovně řízení. Tím by se zabránilo, že ti dole musí vstřebávat nepříznivou ekonomickou situaci a ti nahoře si současně zvedají platy o desítky procent. To by k snížení neopodstatněné nerovnosti bohatě stačilo.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21457 poděkování
Dostal poděkování: 18557 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 led 2019, 22:22

Ti seveřani jsou vůbec divní, to bude asi podchlazením. :P Finsko má Den závisti, Švédové mají asi nejvyšší daně na světě a jsou s tím spokojeni, Norsko má Barnevernet. :roll:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Antonino

Příspěvek od Antonino » 05 led 2019, 01:44

Petr.Vileta píše:
04 led 2019, 22:22
Ti seveřani jsou vůbec divní, to bude asi podchlazením. :P ..., Švédové mají asi nejvyšší daně na světě a jsou s tím spokojeni, ... . :roll:
Chápu to jako nadsázku, ale pokud bychom o tom mohli zlehka přemýšlet, tak mne napadá že jsou proto v pohodě, protože vidí, že ty daně se využívají rozumným způsobem, bez korupce atd. Je to mnohem složitější a nechci do toho zabřednout, ale pokud koupíš středně drahou věc a on je to šmejd, tak se naštveš, ale pokud ta věc je velmi drahá, ale výborně funguje, tak máš z toho radost. Možná tu lidi v jádru ani tak neštve výška daní, spíš jak to všechno divně funguje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Jiri.Ulip
Antonino Milicia

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21457 poděkování
Dostal poděkování: 18557 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 led 2019, 22:47

Ono je to, podle mě, dané historicky a podnebím. Vždy tam byly drsné podmínky, tak se tamní obyvatelé naučili si navzájem více pomáhat. Podobný rozdíl, jako mezi nížinnými obyvateli a horaly u nás nebo na Slovensku. Horalové jsou k sobě vstřícnější. No a protože to tam na severu takhle praktikují už stovky, možná tisíce let, je to jejich "národní povaha".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 11 led 2019, 12:20

Antonino píše:
04 led 2019, 15:05

Mé teze jsou spíše na úrovni logických argumentů (ty se prokazují/vyvracejí kritickým myšlením) a subjektivních názorů. Tudíž necítím potřebu je podkládat analýzami apod. Je na každém, aby si u dělal názor.

No problém je v něčem jiném co si nechceš přiznat, to že napíšeš x bodů a prohlásíš, že toto je ta pravda dává otázku proč máš pravdu ty a ne neopak někdo jiný? Protože tvrdíš, že jsi použil logiku :D to jako fakt? to by pak znamenalo, že když jsem použil logiku i já, že mám pravdu já a ne ty :D
Zde jsi napsal řekněme něco co je úplně mimo...

Základ je, že jsi napsal pouze a jenom svůj názor a pohled na danou věc, nikde jsi nedokázal že máš pravdu a nikde jsi nedokázal, že druhej nemá pravdu, ono jak to je ve skutečnosti může psát někdo z dalším pohledem odlišným od těch co zde něco napsali... :D To, že budeš tvrdit, že ty použitíém logiky máš pravdu nic neznamená, pouze jak nahlížíš na danou věc,a le stále pouze nedokázaný názor....

Jinak řečeno nedoklázal jsi že nemám pravdu já, nedokázal jsi že nemá pravdu někdo jiný, pouze tvrdíš, že ji máš ty a osattní ji musí přijmout, protože ty máš pravdu :D Fakt s tímto přístupem čekáš, že někdo nekriticky přijme tvůj pohled na něco jako základní neměnná fakta, když sám toto neděláš, ale od druhého to chceš :D
Antonino píše:
04 led 2019, 15:05
Takový závěr jsem nenapsal, ani nic o tom, že se někdo musí věnovat něčemu. Napsal jsi zjevnou lež.
No já tvrídm, že jsi napsal x bopdů, kterýma jsi podle sebe všechny rozcupoval a svům názorem ukázal, že vlastně debatujeme nad něčím co je už dávno vyřešeno a řešení je to co jsi napsal a konec debaty. Takže nakonec můžeme debatovat nad něčím důležitějším co ještě vyřešeno není a to je opět to co si myslíš, že je důležité podle tebe :D
No já nevím, já i po dalším příspěvku tvrdím, že jsem popsal dobře co jsi napsal, tedy, že ty vyžaduješ aby druhý přijal, že to oc označíš za faktat jsou fakta a co označíš za důležité že je důležité a já tvrdím, že jsou to pouze tovje názory a očekávám, že je dokážeš a ne že budeš požadovat ať je nekriticyk přijmu já nebo někdo jiný...

Takže si dovoluju napsat, že zjevná lež je to pouze v tvojí hlavě, lež to nebude ani když dokážeš, že máš pravdu, pak to bude jenom vyvrácení mého názoru, který jsem měl na základě dostupných informací, lež by to byla, když bych úmyslně i když bych věděl, že pravda je jinde tvrdil něco jiného, což nenastalo a tedy si dovoluju oproti předchozímu příspěvku dodat, že máš problém i stím co znamenají jednotlivé slova, jako co vlastně znamená lež, natož zjevná ;)

Antonino

Příspěvek od Antonino » 14 led 2019, 03:26

Karel666 píše:
11 led 2019, 12:20
Vyvracet tvoje nepravdivé a demagogické interpretace nemá smysl. Stačí si přečíst, co jsem skutečně napsal (že je to subjektivní názor). Není tam nic o dokazování něčí pravdy či nepravdy a už vůbec ne o tom, že někdo musí mé názory přijmout.
"Zjevná lež" je to, co píšeš, proto, že je to:
1. zjevné - stačí jednoduše porovnat ty texty,
2. nepravdivé - opět stačí porovnat ty texty a
3. vědomé, pokud předpokládám, že jsi při smyslech a víš, co píšeš, když zároveň je zjevný rozpor toho, co píšeš, se skutečností (viz bod 1.+2.)
Uznávám, že po přečtení dalších tvých textů mám obavu, že jsem se ve třetím bodě, resp. v mém předpokladu, mohl mýlit.
Jinak na tebe asi platí jediná odpověď: DNFTT
Antonino Milicia

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 14 led 2019, 09:57

Antonino píše:
14 led 2019, 03:26
Ad1 a ad2 2, no bavíme se o tom jeslti slovo "xzy" je v textu jedna a io v textu dva? Si děláš srandu ne? Se bavíme o tom co to slovo/a napsal znamenají. Jestli pravdu dokazuješ, že mi dáš seznam slov v jednom textu a v durhým a proto co jsi napsal je pravda tak to spíše beru jako vtip než, že to myslíš vážně jako dlkaz pravdy... :D

Tak mi napiš jinou definici toho, že někdo řekne lež co to vlastně znamená. Odjakživa lež bylo vědomé řečení něčeho co není pravda, v přípoadě. Demogogické slovní spojení jako nevědomá lež vzniklo až pro potřeby očernit/spojtit osobu se slovem lež, kdežto v normální společnosti se pouze přiznalo "mýlil jsem se, protože jsem měl špatné informace", v normální společnosti se bere jako fakt, že nikdo neví vše a může být špatně informovám, jenom ve společnosti kde je někdo odtržen od reality si myslí, že vždy všechno ví a nemůže se mýlit...

Takže zatím jsi nedal , žádný důkaz toho, že co jsi tvrdil je pravda, pouze jsi napsal svoje názory a bohužel protebe, i ti ostantí mají názory a dokud někdo nedá důkazy, že má pravdu on platí vždy, že pravdu můžete mít oba nebo se můžete opba mýlit, lhát/lež budete mít někdo z vás pouze a jenom tehdy, když ví, že pravda je jiná a přesto předkládá fakta tak, aby jiného uvedl vomyl úmyslně...

Odpovědět

Zpět na „Finance“