kdo se umí daním vyhnout.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gebert.Jiri
Senioři na Palubě
Příspěvky: 22
Registrován: 17 srp 2014, 17:19
Profese: architekt,publicista,výtvarník
Bydliště: Praha 6, Národní obrany 909/45
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Gebert.Jiri »

RIGOROZNÍ, ČASTO LIKVIDAČNÍ POSTUPY FINANČNÍ SPRÁVY PŘI VÝBĚRU DANÍ SE TÝKAJÍ JEN MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKATELŮ A FIREM.
V NĚMECKÉ TELEVIZI ZDF V DISKUZNÍM POŘADU PANÍ MAYBRIT ILLNER VYSTOUPIL VÝZNAMNÝ VELKOPODNIKATEL A VYSVĚTLIL POSLUCHAČUM JAK POSTUPUJE, ABY SVOJE DANĚ PŘIBLÍŽIL NULE.
POUKÁZAL NA TO, ŽE JE ZDE PROSTOR PRO VELKÉ FIRMY, KTERÉ ZVLÁDAJÍ I FINANČNÍ A PRÁVNÍ NÁROKY NA LEGÁLNÍ ŠÍBOVÁNÍ S MAJETKY.
A TAK JEN TY OPRAVDU VELKÉ FIRMY UMÍ PŘIPRAVIT NULOVÉ DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ, NEBO TAKOVÉ KTERÉ ZDALEKA NEODPOVÍDÁ OBRATU A SKUTEČNÉMU ZISKU. V TOMTO KONTEXTU JE PRO MNOHA MILIARDOVÝ OBRAT KONGLOMERÁTU FIREM DEKLAROVANÝ ODVOD, NA PŘ. 350 MIL. DANÍ !!!, JEN POTĚMKIÁDA PRO VEŘEJNOST A PR FIRMY.
uvedený případ:Majitelova Firma koupí pozemek a postaví dům,ten firma prodá SE ZISKEM a následně majitel prodá onu firmu. Z prodeje firmy se neplatí daň. Tak zůstane i zisk z prodeje domu nezdaněný. Dobrý co? A co teprve daňové ráje.
Tak hurá na ně.
Sovi-Jirka G.
Uživatelský avatar
Daniel.Sosyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2018, 21:58
Profese: podnikatel, lékař
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování

Re: kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Daniel.Sosyn »

Nesouhlasím. I v případě malých firem jsou cesty, jak dostat daně k nule. Jen to není tak jednoduché a nejde o tak velké častky, tak se o tom tolik nemluví.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Daniel.Sosyn píše: 08 dub 2018, 09:16 Nesouhlasím. I v případě malých firem jsou cesty, jak dostat daně k nule. Jen to není tak jednoduché a nejde o tak velké častky, tak se o tom tolik nemluví.
Jsem parazit (OSVČ) od roku 1990 a neznám žádný legální případ, kdy malá firma vydělává, ale neplatí daně. Jo, že si někdo z potravinářství koupí 10 mrazáků a jeden z toho používá v domácnosti, nebo auto na firmu a vymýšlí si služební cesty, jenže to není legální.

Jestli tedy znáš nějaké legální způsoby, jak si v malé firmě snížit daně, sem s tím. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Vileta píše: 08 dub 2018, 22:14
Daniel.Sosyn píše: 08 dub 2018, 09:16 Nesouhlasím. I v případě malých firem jsou cesty, jak dostat daně k nule. Jen to není tak jednoduché a nejde o tak velké častky, tak se o tom tolik nemluví.
Jsem parazit (OSVČ) od roku 1990 a neznám žádný legální případ, kdy malá firma vydělává, ale neplatí daně. Jo, že si někdo z potravinářství koupí 10 mrazáků a jeden z toho používá v domácnosti, nebo auto na firmu a vymýšlí si služební cesty, jenže to není legální.

Jestli tedy znáš nějaké legální způsoby, jak si v malé firmě snížit daně, sem s tím. :D
OSVČ tedy živnostník je to samé jako podnikatel a malá firma... Určitě?

Kamoš, který je právě podnikatel a ne OSVČ a je veden jako střední firma, se o to zajímal, ale mu se zdálo moc platit 55kKč ročně za tuto obsluhu, aby neplatil dane (že se mu to nevyplatí, že dokáže stáhnout ost jinak a nechce se mu to měnit, když to funguje), prý až bude mít větší obrat...
Takže o nich věřím, že to jde, když zná někoho kdo umí... ;)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Karel666 píše: 09 dub 2018, 09:51 OSVČ tedy živnostník je to samé jako podnikatel a malá firma... Určitě?

Kamoš, který je právě podnikatel a ne OSVČ a je veden jako střední firma, se o to zajímal, ale mu se zdálo moc platit 55kKč ročně za tuto obsluhu, aby neplatil dane (že se mu to nevyplatí, že dokáže stáhnout ost jinak a nechce se mu to měnit, když to funguje), prý až bude mít větší obrat...
Takže o nich věřím, že to jde, když zná někoho kdo umí... ;)
Ano, lidé věří i na chemtrails ;) Já chtěl nějaký praktický návod, jak legálně snížit daně u, teď použiju oficiální název, drobného podnikatele.
Czechinvest píše:V rámci kategorie malých a středních podniků jsou drobní podnikatelé vymezeni jako podnikatelé, kteří zaměstnávají méně než 10 osob a jejichž roční obrat nebo bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 2 miliony EUR.
A rozdíl mezi živnostníkem bez zaměstnanců a s.r.o. bez zaměstnanců je pouze v tom, že s.r.o. musí vést (podvojné) účetnictví, musí vkládat účetní závěrku do obchodního rejstříků a musí jednou za rok vykonat valnou hromadu sám se sebou a mít na to notářsky ověřený zápis.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: kdo se umí daním vyhnout.

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Vileta píše: 09 dub 2018, 16:04
Ano, lidé věří i na chemtrails ;) Já chtěl nějaký praktický návod, jak legálně snížit daně u, teď použiju oficiální název, drobného podnikatele.
Hmm, takže vlastne pirati co nadavaj na Babise za korunove dluhopisi, ktere vytvoril kalousek vlasnte musime obvinit ze sirej konspiracni teorie nebo vlastne zamenujes "neznam jak" za "neznam je to konspirace" :D

Já vím, dal jsem příklad, který byl zrušen, ale jako důkaz tvoje "neznám=neexistuje" jako argument už začíná nudit... A ty danové ráje atd. neexistují nebo piráti co v ty daňové ráje věří bez toho, aby ti napsali důkazy taky čeří vodu?

Petr.Vileta píše: 09 dub 2018, 16:04
To druhé se omlouvám já spíše OSVČ myslel jako fyzickou vs podnikatel jako právnickou, i když je to furt podnikatel... Ale já obecně beru v práci když o tom mluvíme OSVČ=samostatně podnikající vs podnikatelé=firmy...
Za toto omluva ;)
Odpovědět

Zpět na „Finance“