Projekt hodný realizace

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Skyp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 26 dub 2009, 12:01
Dostal poděkování: 1 poděkování

Projekt hodný realizace

Příspěvek od Skyp »

Dobrý den
Přišel jsem s jednoduchým synergickým nápadem jak částečně vylepšit mentalitu Čechů ohledně manipulování s financemi v této zemi s dobrým výhledem do budoucna
Prezentace na googledocs
https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing
Líbí se mi váš transparentní web a chtěl bych ho aplikovat na něco většího, co bude k užitku a sníží zbytečnou korupci na minimum. Jen potřebuji malou pomoc s doladěním pravidel(legalitou) a fungování tohoto systému po tech. stránce.
Loterie má pouze reklamní účel na to nehleďte.
Napište mi a dám vám vědět jak zlepšit své preference do dalších voleb na 8%+
Dnes už jsou technologické možnosti na realizaci takovéhoto projektu. Jen to potřebuji konzultovat s někým, kdo nejde jen po penězích, přispěl nějakým nápadem a měl zájem o realizaci projektu s neuvěřitelným potenciálem.
Okomentujte mi pezentaci a napíšu vám k čemu všemu jsem vlastní úvahou dospěl a jak se dá celý projekt zrealizovat pokud možno i s minimálními náklady přes crowdfunding (chci aby ta myšlenka vzešla z Čech a byla alespoň nějak zkrtizovaná-sám se kritizovat nemůžu a mezi nevěrci, ignoranty případnými zloději nápadů toho moc nezmůžu)
Jde mi o to aby nebyl zneužit - jestli se se mnou nikdo nebude bavit tak mi nezbude než jednat s někým, by mohl mít na realizaci vliv, a o kom věřím, že má menší zájem o splnění účelů projektu než o jeho využití pro finanční obohacení. Radši vás než je ale pokud zlo pomůže něčemu dobrému tak jsem ochoten toto riziko podstoupit. Sazce to nedám ani náhodou- vysoké riziko zneužití čímž bych vlastně zničil víru v možnou změnu pro lidi.
Děkuji za váš čas. Společně lze dosáhnout nepředstavitelného..
Petr S
Naposledy upravil(a) Skyp dne 09 pro 2014, 18:45, celkem upraveno 1 x.
Skyp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 26 dub 2009, 12:01
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Skyp »

Pokud jsou realizace a dohled pod pirátskou vlajkou možné, tak se logo pirátů může dostat do všedního života uživatelů tohoto projektu, čímž rozhodně stoupnou preference Pirátské strany.
Skyp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 26 dub 2009, 12:01
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Skyp »

Vzhledem k nepochopení zadání napiš/okomentuj získej odpovědi jsem to tam, i když nerad, přidal. Dá se na tom dost vydělávat a dnesrealizovatelné milionové nápady nepřichází každý měsíc. Jelikož už jsem dávno dosáhl bodu, kdy mě mé zdrojové možnosti omezují do té míry, že sám a ve svém limitovaném okolí nedosahuji objektivní kritiky ani realizace, tak jsem se potřeboval zbavit procesního místa v mozku, abych mohl vyřešit další problémy a ne se dokola vracet k tomu jaký může ten nápad mít vliv na můj život a svět/*v mých představách*/ kdybych ten nápad /*ne*/realizoval. Teď už /**/ vypustím a budu se moct soustředit na nové překážky. Per aspera ad astra.
Pomůžu s čímkoli budu moct jen bych se rád v případě realizace tohoto nápadu pod něj jako "otec myšleny" alespoň podepsal.
Díky za váš čas, pochopení(neochoty) a případně spolupráci.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Takže rozdíl oproti
https://www.hithit.com/cs/home
http://www.kreativcisobe.cz/
https://www.startovac.cz/
je ta detailní transparentnost?
Skyp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 26 dub 2009, 12:01
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Skyp »

Měla by být -jde i o možnost dát tento produkt tyto projekty i ke koupi v obchodech a to je hlavní změna oproti těmto projektům
+Nezadáváš žádná čísla účtu jen si odpípneš položku
+ mě napadlo to spojit s loterií(soutěží) pro reklamu v obchodech- sazka ti neřekne kolik peněz darovala na dobročinost a jak se tyto peníze přesně využili.
Viz slide 3 co chci spojit.
Jen opravdu nejsem schopen sám doladit jak to přesně udělat a na všechny překážky ještě před realizací nejsem taky schopen přijít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Skyp za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Jan.Kochert »

Vaclav Malek píše:Takže rozdíl oproti
https://www.hithit.com/cs/home
http://www.kreativcisobe.cz/
https://www.startovac.cz/
je ta detailní transparentnost?
Václav: imho je rozdíl ještě v potřebě zajistit tisk, distribuci, logistiku, loterii, zajistit (z)řízení firmy a vybudování sítě partnerů, kde se budou "kupóny" nabízet.


Skyp : Ačkoli jsou státní loterie např. v USA běžná věc, v rámci ČR je to neotřelý nápad, uznávám.

Nicméně by mne zajímalo (a nevylučuji, že jsme špatně koukal, kdyžtak stačí odkaz):
- chápu, že účetnictví projektů bude transparentní. Jak transparentní bude servisní firma?
- jaké procento z celkově vybrané částky chcete vložit "zpět" do výhry (loterie)
- kolik procent z vybrané částky cca padne na chod firmy, která vše zajistí
- jak chcete zajistit náklady (marketing, tisk, logistika, distribuce - vše v dostatečném množství) v začátku ? (předpokládejme, že se nevybere milión hned první měsíc)
- kolik "kuponů" považujete za dostatečné pokrytí, aby byla loteie "viditelná" a dávala vašemu partnerovi (v tomto případě Pirátům) nějaký smysl?
- jak chcete vymáhat, že se peníze opravdu použijí na daný účel?
- co se stane s projektem, když se nevybere dostatečná částka? U Kickstarteru nikdo nic neplatí a projekt se uzavře. Vy už budete mít peníze lidí na účtu.. (=budou se někdy peníze vracet, nebo jednoduše zůstanou na účtu dokud se nevybere cílová částka, i kdyby to trvalo dva roky? )
- pokud si dokážete zajistit (výše zmíněné) povolení k loterii, tisk, logistiku, síť partnerů v podobě supermarketů atd.. k čemu tedy vlastně potřebujete to logo Pirátů? OFFTOPICO transparenci projektů toho bylo napsáno mnoho. A pokud se vám líbí naše transparentní smlouvy, prostě je použijte - sdílení je akt lásky :) (a beztak nejde zastavit).

Pokud se můžeme bavit i konkrétně, pro zjednodušení uvedu příkla z Vašich slajdů - "Tablety do školy ve vašem městě".
Dobře, dejme tomu 10 tabletů po 5.000, celkem 50.000,- , žiju v padesátitisícovém městě, 100km od Prahy.
- jaký bude náklad na jeden kupón v našem v Intersparu
- jaký typ "zákazníků" by mohl mít o tento účel/loterijní kupón zájem a proč?
- kolik kupónů musí být prodáno na to, aby byly pokryty nákady firmy a přesto se splnil účel, tedy děti dostaly deset tabletů?

Nepochopte mne prosím špatně, nové nápady vítám. A samozřejmě píšu jen jako řadový člen, nikoli za Pirátskou stranu.
Ale zároveň, než vůbec mohu uvažovat o spojení jména politické strany s businessem a loterií, tohle je úplné minimum odpovědí, které v začátku potřebuji znát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvek:
anonym2064
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Skyp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 26 dub 2009, 12:01
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Projekt hodný realizace

Příspěvek od Skyp »

Jan Kochert píše:
Vaclav Malek píše:Takže rozdíl oproti
https://www.hithit.com/cs/home
http://www.kreativcisobe.cz/
https://www.startovac.cz/
je ta detailní transparentnost?
Václav: imho je rozdíl ještě v potřebě zajistit tisk, distribuci, logistiku, loterii, zajistit (z)řízení firmy a vybudování sítě partnerů, kde se budou "kupóny" nabízet.


Skyp : Ačkoli jsou státní loterie např. v USA běžná věc, v rámci ČR je to neotřelý nápad, uznávám.

Nicméně by mne zajímalo (a nevylučuji, že jsme špatně koukal, kdyžtak stačí odkaz):
- chápu, že účetnictví projektů bude transparentní. Jak transparentní bude servisní firma?
- jaké procento z celkově vybrané částky chcete vložit "zpět" do výhry (loterie)
- kolik procent z vybrané částky cca padne na chod firmy, která vše zajistí
- jak chcete zajistit náklady (marketing, tisk, logistika, distribuce - vše v dostatečném množství) v začátku ? (předpokládejme, že se nevybere milión hned první měsíc)
- kolik "kuponů" považujete za dostatečné pokrytí, aby byla loteie "viditelná" a dávala vašemu partnerovi (v tomto případě Pirátům) nějaký smysl?
- jak chcete vymáhat, že se peníze opravdu použijí na daný účel?
- co se stane s projektem, když se nevybere dostatečná částka? U Kickstarteru nikdo nic neplatí a projekt se uzavře. Vy už budete mít peníze lidí na účtu.. (=budou se někdy peníze vracet, nebo jednoduše zůstanou na účtu dokud se nevybere cílová částka, i kdyby to trvalo dva roky? )
- pokud si dokážete zajistit (výše zmíněné) povolení k loterii, tisk, logistiku, síť partnerů v podobě supermarketů atd.. k čemu tedy vlastně potřebujete to logo Pirátů? OFFTOPICO transparenci projektů toho bylo napsáno mnoho. A pokud se vám líbí naše transparentní smlouvy, prostě je použijte - sdílení je akt lásky :) (a beztak nejde zastavit).

Pokud se můžeme bavit i konkrétně, pro zjednodušení uvedu příkla z Vašich slajdů - "Tablety do školy ve vašem městě".
Dobře, dejme tomu 10 tabletů po 5.000, celkem 50.000,- , žiju v padesátitisícovém městě, 100km od Prahy.
- jaký bude náklad na jeden kupón v našem v Intersparu
- jaký typ "zákazníků" by mohl mít o tento účel/loterijní kupón zájem a proč?
- kolik kupónů musí být prodáno na to, aby byly pokryty nákady firmy a přesto se splnil účel, tedy děti dostaly deset tabletů?

Nepochopte mne prosím špatně, nové nápady vítám. A samozřejmě píšu jen jako řadový člen, nikoli za Pirátskou stranu.
Ale zároveň, než vůbec mohu uvažovat o spojení jména politické strany s businessem a loterií, tohle je úplné minimum odpovědí, které v začátku potřebuji znát.
Děkuji za objektivní dotazy -omlouvám se za nepřehlednost, kdybyste jen věděli z čeho ta prezentace vzešla.
Vše v prezentaci dole je zkopírovaná citace odpověďi jako koment a vypracován slide-Poslední slide - děkuji za návrh přidám příklady fungování a co se komu děje v jaké fázi projektu na příkladech.
Legenda prezentace
žlutě nové s * včerejší
červeně uvítal bych diskuzi k odstavci

Kartiček(kupónů) 1500 odhad. výrobní cena 1 kč -http://www.sazka.cz/cz/loterie-a-hry/sp ... h-sportka/
Díky přišel jsem na zajímavé pravidlo ( měsíční náklad kupónů bude omezen nějakým číslem - katastrofy vyjímka nepřehltí se trh)
1 kartička více použití a kartička má též reklamní charakter - viz prezentace(už nabobtnalá) Slide 17 -" Co je na kartičce " Pokud ne 17 CTRL+F a vyhledat
+Distribuce - Slide 19. Hlavní otázky + dořešit někde u realizace
+provoz firmy (minimální náklady vzhledem k možnostem použití a rozšíření)
FINANCE Slide 18. (DISKUZE nutná)
Loterie verze 1 Slide 20.
Příklady 1 (státní rezervy), 2(místní útulek), (3 Tablety)
Odpovědi na otázky v kostce -většina Citace -koment poslední slide Odpověď na koment vlevo
Předposlední SLide O co jde zkráceně a pro blbečky(neurazte se to je jen informativní záležitost pro mě abych věděl že tam mám ubrat na obrátkách a zvýšit přehlednost)

Zkráceně odzadu výběrem takovéto částky se náklady firmy určitě nepokryjí 10ti násobek by se dal, ale hodně by se oškubala loterie 50% max pravidla u založení HELPKY(název je také diskutabilní)
(těch 50 s loterií - kdo chce opravdu pomoci vezme kartičku a uvidí č. tr účtu a stránky klienta (kam může poslat i vyšší částku) buď na účel nebo na klientův účet)
Jede mi o transparentnost(a kontrolovanou účelovost) zeptejte se někoho z davu jak se podle nich nakládá s darovanými penězi na projekty a charity?
Typ zákazníků by byl ten který rád ví co se s jeho penězi přesně stane a na jaký účel budou použity případně gamlbleři "spravedlivá loterie -nejde o zisk ani extrémní výhry ale o reklamu" fungování loterie je diskutabilní.
Dnes mi to s přemýšlením moc nejde po masové vraždě 9 králíků a jejich distribuci se mi nemůžete divit.
Ptejte se dál posílejte mi podněty, připomínky a alespoň 1 koment a já vám odpovím jak budu moct.
Odpovědět

Zpět na „Finance“