Programový bod Svoboda podnikání

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym PrumyslObchod

Odpovědět
Franz Forzelt
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Franz Forzelt »

Dobrý den, některé strany chtějí zařadit do svých programů zákaz chovu exotických zvířat v cirkusech, jak se k tomuto tématu staví Piráti, popřípadě co navrhujete vy? Děkuji za odpověd'.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Roman.Kucera »

Piráti jsou proti týrání zvířat. Zda je chov cirkusových zvířat jejich týráním, nechť posoudí v každém konkrétním případě odborník (veterinář, etolog...)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Franz Forzelt
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Franz Forzelt »

Děkuji za odpověd', ale zajímal by mě Váš názor, jestli podle Vás je cirkus=týrání zvířat? Protože podle všech ochránců zvířat je cirkus týrání zvířat. Veterináři kontrolují cirkusová zvířata, když cirkus přijede do příslušného kraje, myslím, že by se jistě kontrolující veterináři hlasitě ozvali, kdyby bylo se zvířaty zacházeno nesprávně.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já osobně drezůru za týrání nepovažuji. Pokud se dělá v souladu s vědeckými poznatky a s láskou ke zvířeti.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Franz Forzelt
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Franz Forzelt »

Ještě jednou děkuji za odpověd' a za Váš názor. A Piráti jako strana se tedy nechystají zaměřit na toto opatření proti cirkusům, jako ostatní strany? Děkuji
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od Roman.Kucera »

V těchto volbách určitě ne. Neoficiálně se o tomto problému bavíme a řekl bych, že názor shodný s tím mým spíše převládá.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od klivan »

Franz Forzelt píše:Děkuji za odpověd', ale zajímal by mě Váš názor, jestli podle Vás je cirkus=týrání zvířat? Protože podle všech ochránců zvířat je cirkus týrání zvířat. Veterináři kontrolují cirkusová zvířata, když cirkus přijede do příslušného kraje, myslím, že by se jistě kontrolující veterináři hlasitě ozvali, kdyby bylo se zvířaty zacházeno nesprávně.
Nevím , kam to dát, tak jsem to šoupnu sem, zakládat vlákna jsem se zatím nenaučil

Patří zvířata do cirkusu, nebo je to jejich trápení? Duel principála a ochránkyně zvířat. Duel na seznamu, at si každý udělá obrázek sám. Zpočátku jsem byl na straně aktivistky, protože cirkusy nemám rád, ale čím dál jsem víc chápal principála, když pak začal vykládat jak díky "dobroserům" ,co prosadili zákon proti drezůře zvířat v Mexiku, cirkusy zkrachovaly a bylo utraceno 5000 zvířat , včetně slonů a tygrů. 3 roky na to parlament uznal chybu, a povolili opět dreszuru, jelikož se prý jedná o kulturní dědictví, co naplat, ale zvířatům život nikdo už nevrátí. No, Sorry jako....
Když pak emotivně líčil, že když mu vezmou aktivisti zvířata, tak se poleje benzínem a upálí se na protest, bylo na něm vidět, že se zvířaty doslova žije, spí s tygry v kleci atd. a já mu začal věřit. Aktivistka něco mlela o pokroku, holt dobré úmysly dláždí cestou do pekla, komunisti to taky mysleli dobře a dopadlo to jako vždy :D Doufám, že se poučíme z cizích chyb

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/patr ... lanky-home
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Programový bod Svoboda podnikání

Příspěvek od klivan »

klivan píše: 19 pro 2017, 18:29
Franz Forzelt píše:Děkuji za odpověd', ale zajímal by mě Váš názor, jestli podle Vás je cirkus=týrání zvířat? Protože podle všech ochránců zvířat je cirkus týrání zvířat. Veterináři kontrolují cirkusová zvířata, když cirkus přijede do příslušného kraje, myslím, že by se jistě kontrolující veterináři hlasitě ozvali, kdyby bylo se zvířaty zacházeno nesprávně.
Nevím , kam to dát, tak jsem to šoupnu sem, zakládat vlákna jsem se zatím nenaučil

Patří zvířata do cirkusu, nebo je to jejich trápení? Duel principála a ochránkyně zvířat. Duel na seznamu, at si každý udělá obrázek sám. Zpočátku jsem byl na straně aktivistky, protože cirkusy nemám rád, ale čím dál jsem víc chápal principála, když pak začal vykládat jak díky "dobroserům" ,co prosadili zákon proti drezůře zvířat v Mexiku, cirkusy zkrachovaly a bylo utraceno 5000 zvířat , včetně slonů a tygrů. 3 roky na to parlament uznal chybu, a povolili opět dreszuru, jelikož se prý jedná o kulturní dědictví, co naplat, ale zvířatům život nikdo už nevrátí. No, Sorry jako....
Když pak emotivně líčil, že když mu vezmou aktivisti zvířata, tak se poleje benzínem a upálí se na protest, bylo na něm vidět, že se zvířaty doslova žije, spí s tygry v kleci atd. a já mu začal věřit. Aktivistka něco mlela o pokroku, holt dobré úmysly dláždí cestou do pekla, komunisti to taky mysleli dobře a dopadlo to jako vždy :D Doufám, že se poučíme z cizích chyb

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/patr ... lanky-home
Ještě jeden dodatek mě napadá v této souvislosti, neumím si představit jak, někdo dlouhodobě týrá při drezůře třeba tygra, ten by si to s krotitelem velmi brzo vyřídil po svém,
ale i takový kůň umí pěkně nakopnout, nebo takový slon umí tak pěkně rozšlápnout. ;)
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Odpovědět

Zpět na „Svoboda podnikání“