Město bez aut - inspirace pro ČR

Moderátor: Resortni tym Doprava

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1561 poděkování
Dostal poděkování: 1397 poděkování

Re: Město bez aut - inspirace pro ČR

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Vit.Jurasek píše:
19 led 2020, 10:31
Zajímaly by mě zkušenosti místních například s dostupností řemeslníků ...
V metropoli Oslo asi už nepraská voda, nehoří elektrika, nezatéká střechou, atd. Řemeslníků netřeba, to se řeší internetem a když už je nejhůř, tak v časných ranních hodinách, aby bourací práce nikdo neviděl a hlavně neslyšel 8-) OFFTOPICVidět dělat práci? To se nesmí, to musí být pečlivě zakryto, co by tomu řekly třeba děti?

Dost ironie; V Česku (v Praze obzvlášť) by v hypotetickém případě, kdy řemeslník dostane na dobu své práce výjimku - no tak to by bylo z Janoušků, Rittigů, Grygárků, Sokolů rázem (papírově) řemeslníků! By se do Prahy stáhlo skvělých řemeslníků tohoto typu!

Za těch 300let Habsburků (plus Hitler a rusáci) jsme se naučili holt dokonale švejkovat.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1561 poděkování
Dostal poděkování: 1397 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Vileta píše:
25 led 2020, 00:43
Já položím takovou trošku naivní otázku. Když se v Praze mohlo vyvrtat metro, je nějaký geologický či archeologický problém udělat i ve staré zástavbě parkování pod zemí? Proč by třeba pod Malostranským náměstím nemohl být 5. patrový podzemní parking? Nahoře nic nestojí, zátěž žádná, vjezd a výjezd by se tam vešel, nebo ho udělat v Malostranské ulici, kde by se zrušil parkovací pruh.
Nejsem Pražák, netuším.
Stará Praha je tak trošku jako mraveniště - co je nahoře, je i dole, a to vinou/kvůli toho/mu, že po destrukci (požár, záplava/povodeň, a tak) se stavělo na tom, co bylo nad zemí a na sklepení se zapomnělo. Není výjimka, kdy jsou tři čtyři patra suterénu, kdy o těch dvou třech ví jen zasvěcenci, co podzemí zkoumají jako koníček. Památkáři to ani neví. OFFTOPICDělali jsme v devadesátkách přeměnu napětí Mostecká 17, dům má zadní trakt a tam se šlo výkopem přes průchod a dvůr. Na dvoře jednomu z kopáčů zmizel krumpáč v dutině, tak se přes to hodilo prkno a jelo se dál. Při předávání se to nějak památkářka dozvěděla a mohla se zjevit!
Prostě bylo by podzemní parkoviště kapku nákladné a pro historické objekty i riskantní. OFFTOPICJe běžné, že jedna zeď je použitá pro sousedící domy - zkrátka takových a podobných stavitelských "prasárniček" je fůra a tohle podchytit, aby se něco někde nezřítilo - ani nedomejšlet...
Faktem je, že loňský experiment s uzavřením Malé Strany a Smetanova nábřeží + Křižovnické pro se nesetkal u residentů ani pražanů obecně s velkým nadšením. První, kdo by řval po zavedení bicyklisace by byli poslanci obou komor, protože by jim chyběly čerstvé mňamky v parlamentních občerstvovnách ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Hana.Simeckova
Člen KS Praha
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od Hana.Simeckova »

KPZ píše:
20 led 2020, 13:32
Zdravím,
zajimal se někdo jaký vliv by třeba v Praze měla MHD zadarmo? Kromě stovek nezaměstnaných revizorů. Dokud se bude draze stavět silnice, tak by MHD zadarmo mohlo vycházet levněji.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bezplatn% ... A1_doprava
Populistické opatření. Už teď je cena MHD extrémně nízká, mělo by se jezdit naopak o něco dráž, aby bylo na platy řidičů. Vycházím i z diskusí se svými kolegy a známými, nikdo to nechce a všichni spíš kritizují nízkou cenu MHD s následnými dopady. Jsou to skoro všichni lidi mezi 50-60 lety, moji vrstevníci, se spíše nižšími platy, a i oni to vidí takto. MHD zdarma bude mít nulový efekt, kdo chce jet autem, stejně pojede, a pokud by skutečně došlo k nárůstu cestujících, tak některé linky zkolabují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Simeckova za příspěvek:
Marek.Krejpsky

KPZ
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: správce kom. zahrady
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KPZ »

Hana.Simeckova píše:
26 led 2020, 15:18
Už teď je cena MHD extrémně nízká, mělo by se jezdit naopak o něco dráž, aby bylo na platy řidičů.
Já se bavím spíš lidmi, kteří jsou chudší, tak cena jízdného je pro ně vysoká. Zas je pravda, že oni většinou auta nemaji. A někteří zas maji, protože si spočítali, že se jim vyplatí mít auto než si kupovat lítačku.

Ale můj dotaz byl spíš moc offtopic, protože mně zajimal spíš sociální(chudší část obyvatelstva)dopad než ekologický.

Hana.Simeckova
Člen KS Praha
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od Hana.Simeckova »

KPZ píše:
26 led 2020, 15:32
Hana.Simeckova píše:
26 led 2020, 15:18
Už teď je cena MHD extrémně nízká, mělo by se jezdit naopak o něco dráž, aby bylo na platy řidičů.
Já se bavím spíš lidmi, kteří jsou chudší, tak cena jízdného je pro ně vysoká. Zas je pravda, že oni většinou auta nemaji. A někteří zas maji, protože si spočítali, že se jim vyplatí mít auto než si kupovat lítačku.

Ale můj dotaz byl spíš moc offtopic, protože mně zajimal spíš sociální(chudší část obyvatelstva)dopad než ekologický.
No já nevím, cena lítačky je 3500 Kč za rok, že by se někomu vyplatilo mít radši auto... jsou to necelé tři stovky za měsíc. A od 60 let dál 1250.. to je snad přijatelné i pro nízkopříjmovou skupinu obyvatel.

KPZ
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: správce kom. zahrady
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KPZ »

Hana.Simeckova píše:
26 led 2020, 15:43
No já nevím, cena lítačky je 3500 Kč za rok, že by se někomu vyplatilo mít radši auto... jsou to necelé tři stovky za měsíc. A od 60 let dál 1250.. to je snad přijatelné i pro nízkopříjmovou skupinu obyvatel.
Chudši lidi musí dojíždět do práce, tak je doprava důležitá. Já se dívám očima chudších lidí, kde i těch 3500Kč je docela dost. Ale jsem odbočil dost.

Jak jsem to tady vyčetl, tak doprava zadarmo neni reálná a dokonce i město bez aut, protože nejsou lidi a museli by se nejen posílit spoje, ale i vytvořit další spoje. Tak jakékoliv omezení dopravy bez posíleni a vytvoření dalších nových spojení znamená, že vedení(jakékoliv) města jen chce být IN a kašle na následky. Jestli jsem to správně pochopitel. Nestačí jen vytvořit zákaz, ale i dát dost velkou finanční injekci do MHD. Mám o něco větší přehled. díky

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: strojvedoucí
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování

Příspěvek od Petr.Kubik »

Pracovní den japonské doručovatelky balíčků. Zajímavé sledovat, je sice výjimka (10 minut do práce), na kole do práce (kola, stojany, jsou vidět všude), mikrododávka, vozík na doručování, ano vozík, nejezdí ve městě autem od dveří ke dveřím.
"Most people would rather die than think; many do."
Bertrand Russell

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24751 poděkování
Dostal poděkování: 20834 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Kubik píše:
30 led 2020, 18:54
Pracovní den japonské doručovatelky balíčků. Zajímavé sledovat, je sice výjimka (10 minut do práce), na kole do práce (kola, stojany, jsou vidět všude), mikrododávka, vozík na doručování, ano vozík, nejezdí ve městě autem od dveří ke dveřím.
Chci jí vidět v takových 50 jak doručuje na Vyšehrad ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: strojvedoucí
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování

Příspěvek od Petr.Kubik »

Petr.Vileta píše:
30 led 2020, 22:12
Petr.Kubik píše:
Nechci ti kazit dětskou radost, ale má i dodávku...
Obrázek
"Most people would rather die than think; many do."
Bertrand Russell

Nikezeus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Logistika
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování

Příspěvek od Nikezeus »

Petr.Vileta píše:
30 led 2020, 22:12
Petr.Kubik píše:
Nafasuje elektrokolo :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikezeus za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Petr.Vileta

Odpovědět

Zpět na „Doprava“