Zrušení značky IP 18c - pruh pro pomalá vozidla

Moderátor: Resortni tym Doprava

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: ajťák
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Zrušení značky IP 18c - pruh pro pomalá vozidla

Příspěvek od Petr.Kubik » 04 pro 2018, 13:31

Karel666 píše:
04 pro 2018, 12:27
Petr.Kubik píše:
04 pro 2018, 11:15
V roce 1967 byla auta výkonově úplně jinde než dnes. Ve stoupáních docházelo k velkým poklesům rychlosti. Proto se zaváděly ty pruhy, a jak píše Petr Vileta, tehdy to ještě nebyla otázka dálnic. Je to dostatečně pochopitelné i pro Vás?

Ale klidně si to škrtněte (míněna informace o roku 1967), není to dnes vůbec důležité.
A proč nečteš co píšu, ale píšeš o něčem jiném????

Auto výkonově jsou někde jinde? Všechna nebo lžete a pravda je pouze část, ale na trhu jsou vozidla která ten výkon a rychlost nemají a za další je pravda, že jsou i jiné dopravní prostředky učastnící se provozu jako traktor, auto pro 15leté, skutr, elektromobil, který má vlastnosti tu pomalost a malej výkon? Že např. kamion je dokonce rychlostně omezen na menší rychlost úmyslně, teda rozdíl 110-60 a dnes 130-80...=u kamionu

Proč nekomentujete na informaci, že ty stroje stále existují, ale tvrdíte lež, že už jsou všechyn stroje učastnící se provozu výkonově jinde?

Prostě nepíšete pravdu a jenom dokola píšete, že auto v roce 1967 mají menší výkon než dnešní...
Toto vlákno jsem zakládal. Proč důkladně nečtete úvodní příspěvek a nereagujete na probíhající diskusi?

Ubezpečuji vás, že zmínění roku 1967 je nepodstatné a můžete na to klidně zapomenout.

Zároveň bych si vás dovolil upozornit, že se tu diskutují primárně dálnice a tam "traktor, auto pro 15leté, skutr, elektromobil, který má vlastnosti tu pomalost a malej výkon" nesmí.

Dovolím si vás naposledy poprosit o konstruktivní diskusi k tématu. Téma diskuse zjistíte v názvu a v úvodu konkrétního vlákna. Děkuji.
"Most people would rather die than think; many do."
"Democracy is the process by which people choose the man who'll get the blame."
Bertrand Russell

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 05 pro 2018, 12:56

Petr.Kubik píše:
04 pro 2018, 13:31
Dovolím si vás naposledy poprosit o konstruktivní diskusi k tématu. Téma diskuse zjistíte v názvu a v úvodu konkrétního vlákna. Děkuji.
Proč neodpovíte a pouze moralizujete? Takže znovu jasné otázky, kteér prakticky opakuji, ale odpověd nedáte...:

a) Existují pouze a jenom rychlé dopravní prostředky, že by v kopcích nejezdili pomalu?

b) Dalším argumentem byl, že řidiči neví a proto se musí něco změnit? No dost lidí neví/nepoužívá blinkr, tak ho zrušíme? Proč tento argumnet pro zrušení není to spíše argumnet na školení řidičů apod.?

c) proč, když otazka a,b ukazuje, že uváděné argumnety pro zrušení nejsou pravdivé, by se měli značky zrušit?

d) proč neodpovídáte na otázky, ale věnujete desítky vět snaze mě uřvat, abych mlčel a nedával vám nepříjemné otázky? Když něco navrhnete, pak musíte očekávat opopnenta,, jestli chcete pouze přitakávání, proč tvrdíte, že se ptáte a chcete diskusi?

e) když standartem pirátů je tykat, proč neustále vykáte? Je to povyšování nad oponenta nebo schazování oponenta nebo pouze kašlete na základní pravidla pirátů?

Edit:
citace zákona:
(1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost2) není nižší než 80 km.h-1. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost2) není nižší než 65 km.h-1. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.

Na dálnici mohou vozidla co jedou 65km v hodině, tedy pruh pro pomalá vozidla co jedou 65km v hodině na dálnici je zbytečné :D, ony tam nejsou a nesmí, taky je hezké to nejvyšší dovolená je super formulace, ono to někdo chápe jako "normální/běžná" :D

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Petr.Kubik » 05 pro 2018, 14:34

Karel666 píše:
05 pro 2018, 12:56
Petr.Kubik píše:
04 pro 2018, 13:31
Proč neodpovíte a pouze moralizujete? Takže znovu jasné otázky, kteér prakticky opakuji, ale odpověd nedáte...:

a) Existují pouze a jenom rychlé dopravní prostředky, že by v kopcích nejezdili pomalu?

b) Dalším argumentem byl, že řidiči neví a proto se musí něco změnit? No dost lidí neví/nepoužívá blinkr, tak ho zrušíme? Proč tento argumnet pro zrušení není to spíše argumnet na školení řidičů apod.?

c) proč, když otazka a,b ukazuje, že uváděné argumnety pro zrušení nejsou pravdivé, by se měli značky zrušit?

d) proč neodpovídáte na otázky, ale věnujete desítky vět snaze mě uřvat, abych mlčel a nedával vám nepříjemné otázky? Když něco navrhnete, pak musíte očekávat opopnenta,, jestli chcete pouze přitakávání, proč tvrdíte, že se ptáte a chcete diskusi?

e) když standartem pirátů je tykat, proč neustále vykáte? Je to povyšování nad oponenta nebo schazování oponenta nebo pouze kašlete na základní pravidla pirátů?

Edit:
citace zákona:
(1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost2) není nižší než 80 km.h-1. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost2) není nižší než 65 km.h-1. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.

Na dálnici mohou vozidla co jedou 65km v hodině, tedy pruh pro pomalá vozidla co jedou 65km v hodině na dálnici je zbytečné :D, ony tam nejsou a nesmí, taky je hezké to nejvyšší dovolená je super formulace, ono to někdo chápe jako "normální/běžná" :D
A) Existují vozidla jedoucí do kopce pomalu, zmíněno v prvním příspěvku vlákna.

B) Důvod ke změně vysvětlen v prvním příspěvku vlákna.

C) Sjednocení praxe. Stejně platí pravidlo jízdy vpravo. Vysvětleno v prvním příspěvku vlákna.

D) Nedokážu nebo nepovažuji za nutné odpovídat na otázky s tématem nesouvisející nebo nemající souvislost s jádrem problému. Stejně jako Vy zmiňujete co je nebo není pravdivé (to je dost odvážné), já mám právo považovat informace za podstatné a nepodstatné. OFFTOPIC"c) proč, když otazka a,b ukazuje, že uváděné argumnety pro zrušení nejsou pravdivé, by se měli značky zrušit?" Jako vážně nejsou pravdivé, vy to osobně nějak určujete?

E) Nemyslím si, že by Piráti direktivně požadovali tykání. Pokud je to tak, prosím odkaz na příslušný dokument. Byl jsem tímto způsobem vychován a prošel jsem vzdělávacími a dalšími institucemi, kde vykání bylo zvykem. Není jednoduché se přepnout a není v tom ani špetka zlého úmyslu.

Add Edit: Kolik procent třeba D1 vede obcí? Kousek třeba u Prahy, ale stoupací pruh tam není, jsou tam 3 pruhy a stejně to není relevantní (viz. první příspěvek vlákna a pravidlo jízdy vpravo, 2+1 nebo 3 pruhy, pomalu nebo ne, vozidlo které smí jet po dálnici musí jet vpravo).

Nevím zda jste schopen nahlížet na problematiku optikou jiných osob, já mám jiné představy o konstruktivní diskusi a vzhledem k dobrovolnosti diskuse nemusím reagovat na každý dotaz.
Bertrand Russell

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 04 led 2019, 10:54

No tak jsem se díval na televizu poslední měsíc a kamion co má moderní motor zase na dalnici stojí, stojí u Litomyšla na státní, ale to přeci nemůže existovat a proto se musí pruhy zrušit :D

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 04 led 2019, 11:05

Petr.Kubik píše:
05 pro 2018, 14:34
Tak proč rušit pruhy, když existuje proč existují... Nechápu pak zbytek celé diskuse a proč byla založena :D
Petr.Kubik píše:
B) Důvod ke změně vysvětlen v prvním příspěvku vlákna.
No, ale na vybraných informacích a ostaní neexistují nebo nemají vliv??? :D
Petr.Kubik píše:
C) Sjednocení praxe. Stejně platí pravidlo jízdy vpravo. Vysvětleno v prvním příspěvku vlákna.
A získáš tím něco nebo se podívám na silnicu a vidím soupeřící kamiony nebo na vysočině nebo u Litomšle na státní a sjednocení pak jako řidič určitě ocením....
Petr.Kubik píše:
D) Nedokážu nebo nepovažuji za nutné odpovídat na otázky s tématem nesouvisející nebo nemající souvislost s jádrem problému. Stejně jako Vy zmiňujete co je nebo není pravdivé (to je dost odvážné), já mám právo považovat informace za podstatné a nepodstatné. OFFTOPIC"c) proč, když otazka a,b ukazuje, že uváděné argumnety pro zrušení nejsou pravdivé, by se měli značky zrušit?" Jako vážně nejsou pravdivé, vy to osobně nějak určujete?
Tak toto je perla, založil jsi vlákno a tedy diskusi, diskuse je o tom, že budeš diskutovat i s tím koho nemáš rád a psát proč se mýlí ne tvrdit, že se mílý...
Ale podstatné je pokud ti vadí, že ti do vlákne píšou lidí proč si ho vlastně zakládal a raděj neděláš něco jiného co tě baví a lidi ti tam nebudou psát co se ti nelíbí?
Petr.Kubik píše:
E) Nemyslím si, že by Piráti direktivně požadovali tykání. Pokud je to tak, prosím odkaz na příslušný dokument. Byl jsem tímto způsobem vychován a prošel jsem vzdělávacími a dalšími institucemi, kde vykání bylo zvykem. Není jednoduché se přepnout a není v tom ani špetka zlého úmyslu.
Ok, já nejsem urážlivej, prostě se jenom ptám i když ty to bereš jako že jsme v konfliktu, mě život naučil že korektní diskuse, kde se každej pláca po ramenou je diskuse zbytečná, protože vždy se politicky koretně schoudnou na něčem co neuráží, ale nic to neřeší jenom nas... další lidi ;)
Petr.Kubik píše:
Add Edit: Kolik procent třeba D1 vede obcí? Kousek třeba u Prahy, ale stoupací pruh tam není, jsou tam 3 pruhy a stejně to není relevantní (viz. první příspěvek vlákna a pravidlo jízdy vpravo, 2+1 nebo 3 pruhy, pomalu nebo ne, vozidlo které smí jet po dálnici musí jet vpravo).

Nevím zda jste schopen nahlížet na problematiku optikou jiných osob, já mám jiné představy o konstruktivní diskusi a vzhledem k dobrovolnosti diskuse nemusím reagovat na každý dotaz.
No to Add konečně diskutuje o tom co jsi napsal "ve větě sjednocení", tedy vyřešení tohoto problému jako celku a ne říci "je to ho málo tak to zrušíme"...
Ten problém proč značka je stále existuje, pokud navrhuješ projev, který řeší a objevuje se i při jiné příležitosti zmého pohledu např. "závodění kamionů" řešit "jedním paragrafem" tak ok, pak souhlasím, ale návrh na zrušení protože si někdo něco myslí je blbost...

K dobrovolnosti, no tak založil jsi vlákno, tak se dá očekávat, že odpovíš minimálně "nesouhlasím" a když tvrdíš nemáš pravdu "tak proč nemám pravdu ne pouze tvrdit, že ty to prostě víš"...

Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Petr.Kubik » 05 led 2019, 19:59

Karel666 píše:
04 led 2019, 11:05
Petr.Kubik píše:
Tak proč rušit pruhy, když existuje proč existují... Nechápu pak zbytek celé diskuse a proč byla založena :D
Speciálně pro tebe to zjednoduším:
"Pruh pro pomalá vozidla" je primárně určen pro nákladní vozidla, neschopná ve stoupání udržet rychlost 80 km/h. Jiné vozidlo by mělo pruh použít, pokud je jeho rychlost výrazně nižší (dost nejasná definice).

Typicky pomalý osobák jízdou mimo tento pruh blokuje provoz, protože si neuvědomuje povinnost pruh pro pomalá vozidla použít a nepovažuje se za pomalé vozidlo.

V případě zrušení "pruhu pro pomalá vozidla" se bude jednat o standardní pruh a pak platí beze sporu povinnost jízdy vpravo:

"Zákon č. 361/2000 Sb.
(1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování."
Bertrand Russell

Karel666

Příspěvek od Karel666 » 11 led 2019, 13:11

Řeknuto jinak, aby kromě mě, blba co podle tebe nechápe co mi kopirůješ dokola, tak pochopil i ty inteligent co umí ctrl+v, ale nijak neodpovídá...

Značka reguluje nějaký stav/chování atd.

a) zrušit ji lze pokud existuje jiný předpis, který duplicitně stejně nebo tvrděj reguluje to samé
b) to co bylo regulováno už nenastává

adb) pomalá auta stále existují a stav, kdy prý moderní silná auto nejsou pomalá také, viz kecy poslanců dneska, že zakázat jízdu v levém pruhu nad 3,5tuny, z podobného co jsi dal ctrl+x ctrl+v ;)...
ada) neznám jiný předpis co by reguloval v celém rozsahu to co reguleje tato značka...

Pokud primitoiv znamená, psát, že značka co reguluje nějaké chování má být zachována, protože toto chování stále existuje znamená být primitov< kterému se musí zjednodušovat text úpak jsem primitiv, ale když jsi podbnou otázku nastaloli, musíš si obhájit, že to co tvrdíš je prada a obhajoba neznamená kopírování textu z vyhlášky...

Odpovědět

Zpět na „Doprava“