Komplexní řízení energetiky města

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Doprava a Logistika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynekholub
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2018, 10:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Biskupcova 1865/83, Praha 3
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od zbynekholub »

Prosadíme příznivé a
rovné podmínky pro rozvoj a použitelnost nabíjecích stanic všech typů vozidel.

V Praze až do blackoutu......kombinace s telematikou a lokalnimi prvky smartcity.
Komplexní řízení energetiky města.
Rád vysvětlím blíže.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím.
Je fajn že jste zde založil příspěvek s hodně obecným titulem, nic proti, ale lepší by bylo víc konkrétně. Z druhé strany když už píšete takto obecně tak to chce lépe popsat obsahově, tady moc nevím co chcete sdělit? :)

Vypsal jste jeden bod z našeho programu a pak že nám něco rád vysvětlíte blíže. Tak prosím klidně vysvětlujte. Prosit se Vás tady o to asi nikdo nebude.
Jinak doporučuji si zjistit co vše Piráti o této problematice řekli, np otázku blackoutu zmínil i Lukáš Černohorský v předvolebních debatách na ČT. Program není pouze ta jedna věta.
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
zbynekholub
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2018, 10:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Biskupcova 1865/83, Praha 3
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od zbynekholub »

Davide souhlasím, zde říkám že nelze oddělovat jedno od druhého a že se jedná o téma které zatím není ze strany města řešeno koncepčně. Také mne zajímalo jestli má zde cenu otevírat diskuzi na tohle téma. Finále je komplexní řízení energetiky města a to je jednou z náplní mé práce. V přiblížení problematiky budu v dalším období pokračovat a věřím, že téma bude uplatnitelné i v Ostravě. Díky za reakci.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Určitě má cenu zde otevírat diskusi na toto téma, taky se rád něco přiučím. Ale asi by to chtělo pojmout trošku obsáhleji, zejm. z pohledu, jaká by ta koncepce měla být a jak je aplikovatelná v městech různé velikosti...
Uživatelský avatar
zbynekholub
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2018, 10:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Biskupcova 1865/83, Praha 3
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od zbynekholub »

Zde se právě aktivně podílím na vzniku nového dokumentu

http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/energet ... text.xhtml

a vidím zajímavý přístup ze strany města a ostatních subjektů. V květnu bude tento dokument schválen a publikován
a jednotlivá témata jsou v něm šikovně zakomponována. Otázkou zůstává jak to převést do praxe, protože
jestli se starostou Prahy 13 stane akvárista, ztěží ho přesvědčovat o přínosech v oblasti energetiky (myšleno s humorem s ohledem na dosavadní praxi).

Pozn.: Na velikosti města nezáleží.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od David.Witosz »

Ahoj Zbyňku.
Jasná, teď již chápu jak to myslíš. Diskuse na toto téma je zde vítána, v našem týmu garanta Dopravy se tímto zabývá Honza Lička, doporučuji kontaktovat. Má mnoho myšlenek a materiálů které byly právě podkladem pro větu z programu kterou jsi zde citoval.
Mám však jednu poznámku. Titul tohoto vlákna je podle mne zmatečný aneb "Program doprava ?". Kdybych hledal cokoli s tématem o kterým tady Ty hovoříš pak to fakt pod tímto titulkem hledat nebudu. A tedy doporučuji změnu, já mám moderátorská práva, takže ti navrhuji zde pod můj post napsat jak bys toto vlákno přejmenoval aby ostatní které to zajímá mohli lehce své téma najít.

PS Já vím, možná to zní že bazíruji na detailu, ale z fóra se začíná stávat chaos, tak tímhle ho snad oddálíme ;)
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 377
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 839 poděkování

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od Jan.Licka »

Ahoj, někdo tu zmínil moje jméno :)

Předně: máme dlouhodobý program Dopravy, program dopravy pro toto volební období (z roku 2017) a teď lokalizujeme témata pro program komunálních voleb, které bude náš tým koordinovat tak, abychom získali maximální synergie napříč městy.

Co jsem četl odkaz, týká se imho hospodaření s energií, tedy jiného Garanta. Nás (mě) zajímá z hlediska elektromobility, ale pro tu zatím chybí jednoznačná celostátní strategie, takže i těžko stavět nějaké modely hospodaření s elektřinou pro nabíjecí stanice v obcích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, David.Witosz, Michal.Stepan

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
zbynekholub
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2018, 10:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Biskupcova 1865/83, Praha 3
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komplexní řízení energetiky města

Příspěvek od zbynekholub »

Prioritní oblast 1: Podpora hospodaření s energií v objektech v majetku HMP
Prioritní oblast 2: Podpora (ekonomicky) efektivního využití energie na území HMP
Prioritní oblast 3: Podpora využití obnovitelných, druhotných a perspektivních zdrojů energie
Prioritní oblast 4: Zvyšování bezpečnosti a spolehlivosti dodávek energie
Prioritní oblast 5: Podpora realizace AP (a ÚEK)

= temata pro Prahu...nyní už aktuální?
Odpovědět

Zpět na „Doprava a Logistika“