Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Doprava a Logistika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Ahoj,

odkládám si tu nové téma, neboť se mi v daňovém sytému ubírá vlákno do offtopicu. Jde o nápad, zda by v autě neměla být černá skříňka podobně jako v letadle, která by zaznamenávala, zda řidič nejel příliš rychle. Software ve skříňce může být otevřený, návrhy obvodových schémat veřejné, jen zapečetění by mělo být bulletproof. Velmi totiž nesouhlasím s nesmysly typu
Hele, sympatizante, já budu mít tu drzost a dokonce tvrdit, že kdyby na silnicích nestáli policajti a neustále nepokutovali řidiče, tak nehod včetně těch smrtelných bude úplně stejně.
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od anonym2064 »

a nebylo by rovnou lepší zavřít lidi do klícek a vypouštět je jen úzkým drátěným tunýlkem do práce a z práce?
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, trinitrofenol, Dominika.Michailidu, Petros.Michailidis, Jan.Kochert, Lenka.Kozlova, Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Si děláš srandu viď Tibore? Pokud ne, tak vzkazuji, bežte už s tím šmírováním do hajzlu. (a radši zapracujte primárně na tom, ať je bezpečný stav silnic).

A jinak tě pomalu, ale jistě předbíhá EU, si přečti tohle vlákno, než zas založíš podobnou nepirátskou kravinu.
soukromi-f540/obavy-ze-zneuziti-automat ... ilit=ecall
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Milos.Zmeskal, Lenka.Kozlova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím.
Za lidi z Dopravy děkuji za podnět.

Z pirátského úhlu pohledu se mi podsouvá otázka zda není tato záležitost proti principům, axiomům strany.
Pokud bojujeme proti šmírování státem, tak si nedokážu uvědomit konstrukci která by takový krok obhájila.
Obvzlášť že černá skříňka v letectví slouží k rekonstrukci události, zjištění příčin nehody a tady by měla snad mít účel sankční ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Lenka.Kozlova, Vojtech.Voparil
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Smrt EER! (Elektronické Evidenci Rychlosti)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Petros.Michailidis, Frantisek.Kopriva, Jan.Kochert, Milos.Zmeskal, Lenka.Kozlova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Ivan.Bartos »

???? ECall? Nebrat. Řešením nehod nezodpovědných řidíčů není šmírování všech řidičů. Vize budocunosti je skutečně taková, že ti auto samo zpomalí na 50, když budeš předjíždět, tak ti dá echo, že jedeš nad limit a tak. Ale to není naše vize.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Vlastimil.Efraim, Milos.Zmeskal, Lenka.Kozlova, Robert.Magni, Michal.Stepan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Tibor.Vansa »

David.Witosz píše:Zdravím.
Za lidi z Dopravy děkuji za podnět.

Z pirátského úhlu pohledu se mi podsouvá otázka zda není tato záležitost proti principům, axiomům strany.
Pokud bojujeme proti šmírování státem, tak si nedokážu uvědomit konstrukci která by takový krok obhájila.
Obvzlášť že černá skříňka v letectví slouží k rekonstrukci události, zjištění příčin nehody a tady by měla snad mít účel sankční ?
Asi jsem neměl psát "jako v letadle", myslel jsem přesně jako v letadle. Přístup do ní by měla mít policie jedině v případě nehody, nebo na soudní příkaz u jiného vážného zločinnu.
Pod černou skříňkou jsem myslel něco, u čeho lze nezávisle fyzikálně ověřit, že z ní žádný signál ven nejde. Co se týče Pirátských axiomů, příjde mi to lepší než současný systém, kdy jsou na silnici kamery, které snímají SPZ každého auta a ty víš kulový, co se s těmi daty děje.

Co se týče toho nařízené EU o šmírovátku, tak bych byl velmi rád, kdyby něco takového existovalo na otevřené standardizovné bázi. A pokud nebude, tak bych si to do auta stejně namontoval, neboť negativa ve formě hypotetického šmírování státem cest z práce do práce jasně převyšují pozitiva, kdy mi zařízení naprosto reálně zachrání život v případě nehody s blbcem, co si myslí, že pro něj dopravní předpisy neplatí.
A stejně tak bude uvažovat většina BFU, kteří mají Windows a ne linux jako já (teda pokud o tom vůbec bude uvažovat). Můžeme jít cestou kategorického odmítání namísto propagování lepších přístupů, ale auto prošpikované elektronikou je budoucnost, se kterou nic neuděláme, a jednou nás s tou historickou škodovkou na cestu prostě už nepusít.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od David.Witosz »

Za lidi z Dopravy mužů říci, že určitě nejsme zpátečníci.
Druhá věc je že problém který popisuješ je součástí otázky autonomních systému řízení, což je budoucnost o které se již v odborných kruzích diskuse vede.
Tuto věc probíráme i v náší skupině, v každém případě není to na krátké povídání a cesťe čehokoli co by šlo zneužit ke šmírování se vyhýbáme obloukem.
Téma je živé a na dost otázek nám odpoví příští léta po závěrech z testování různých technických variant.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 2):
Tibor.Vansa, Michal.Stepan
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Tibor.Vansa »

David.Witosz píše:Za lidi z Dopravy mužů říci, že určitě nejsme zpátečníci.
Druhá věc je že problém který popisuješ je součástí otázky autonomních systému řízení, což je budoucnost o které se již v odborných kruzích diskuse vede.
Tuto věc probíráme i v náší skupině, v každém případě není to na krátké povídání a cesťe čehokoli co by šlo zneužit ke šmírování se vyhýbáme obloukem.
Téma je živé a na dost otázek nám odpoví příští léta po závěrech z testování různých technických variant.
Jasně, já jen chtěl někam odclonit offtopic a zároveň jsem měl potřebu se vymezit vůči výkřikům alá
Smrt EER!
.
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Černá skříňka v autě anbe Piráti silnic

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Tibor.Vansa píše:
David.Witosz píše:Za lidi z Dopravy mužů říci, že určitě nejsme zpátečníci.
Druhá věc je že problém který popisuješ je součástí otázky autonomních systému řízení, což je budoucnost o které se již v odborných kruzích diskuse vede.
Tuto věc probíráme i v náší skupině, v každém případě není to na krátké povídání a cesťe čehokoli co by šlo zneužit ke šmírování se vyhýbáme obloukem.
Téma je živé a na dost otázek nám odpoví příští léta po závěrech z testování různých technických variant.
Jasně, já jen chtěl někam odclonit offtopic a zároveň jsem měl potřebu se vymezit vůči výkřikům alá
Smrt EER!
.
To nebyl žádný offtopic. To bylo podobenství o EET, které by vážně bral jenom ten, kdo si myslí, že EET je "celkem v pohodě, jen to chce vychytat mouchy"..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Petros.Michailidis, Jan.Kochert, Petr.Vileta, Petr.Tkadlec, Lenka.Kozlova

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Doprava a Logistika“