Zákazy - kouřit málo.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Zákazy - kouřit málo.

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Zákazy - kouřit málo.
Myslím , že bych se nedopočítal kolik lidí se uživí vytvářením vyhlášek zakazujícím kouření. Tu v restauraci, tu v tramvaji, tu v nejrůznějších místech na veřejnosti. Toho popsaného papíru, těch dobře placených seminářů a rozhovorů i v televizi. Jestliže jde rodina na oběd do restaurace s dětmi, tak je to dvakrát za rok, když jsou na výletě. Jsou tam nejvýš hodinu.To je směšně krátká doba, proti tomu, když například můj tchán s velkou ochotou jel na odpoledne s kočárem na procházku. Vrátili se za dvě hodiny a hluboký kočár byl vyuzen - Partyzánkama. Doma kouřil 40 partyzánek denně. Když jsme přijeli na sobotu a neděli Tak mimina pomohla i v noci vykouřit 80 partyzánek. Jiný příklad : Vyprávění vysokoškolsky vzdělané rodičky : Přišla jsem na hekárnu . Řekla jsem si - Havaj. Dáš cigáro. I jako laik nevěřím, že se na hekárně smí kouřit.
Když už chce někdo bojovat proti kouření , tak nejdřív by se mělo zamezit kouření v bytech, kde bydlí děti. Takže by se musily zřídit přepadové oddíly Policie , které by dělaly nečekaná měření na kouř v bytech, kde bydlí děti. V kteroukoliv denní i noční hodinu. Vyrábět zákony na omezení kouření v prostorách kde jsou děti asi dvě hodiny ročně a vůbec si nevšimnout prostředí ve kterém jsou celý rok každý den a noc, je na hlavu. Je vidět, že všem o tom mluvícím zákonodárcům , jde jen o to, aby se co nejsnáž zviditelnili (co oni mají práce) a napakovali se za komentáře v televizi a novinách. Chtělo by to ještě zákon o zákazu kouření rybářům a námořníkům . Kouř poškozuje zdraví kytovcům. Mohli bychom i ustavit pár presidentů od námořní kouřové policie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Oldrich.Fischer za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Milan.Moravec, Michal_Wagner
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“