Podpora domácích porodů - volby

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Patrik.Koranda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 253
Registrován: 09 srp 2013, 12:04
Profese: watch
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Patrik.Koranda »

Maria Vasickova píše:
Patrik Koranda píše:tak jsem to doma probral doma a striktně pro zákaz porodů doma
Jak pirátské ;)
Mluvila jsem s několika porodními asistentkami, a jediné co jim brání v tom aby tuto praxi vykonávaly jsou naše zákony. A ty zákony jsou z nějakého důvodu nastaveny tak, aby nebyly porody doma zakázány, nicméně........
Takže nemyslím, že je to tak jednoduché zakázat něco jenom proto, že někdo má z něčeho strach. Je to otázka lobby zdravotnického průmyslu. Vyrostla jsem z iluzí, že jde o něčí blaho ( leda o blaho kapitálu některého odvětví)
Paní Königsmarková to řekla hezky asi tak: "Jediné, co nedokážu zjistit bez přístrojů je to, zda to bude kluk nebo holka" K provozování své praxe potřebovala hlavně ruce, naslouchátko a zkušenosti. Vzhledem k tomu, že dělala tuto práci přes deset let mimo nemocnice, oficiálně. Myslím že jsem se ještě nesetkla s tím, že by některou ženu někdo zrazoval od porodu v nemocnici. A pořád mi uniká důvod, který vede k různým formám zákazu rodit tam, kde žena chce.
http://zpravy.idnes.cz/ustavni-soud-zru ... domaci_cen
Možná by mohl konečně začít fungovat aspoň porodní dům. http://www.pdcap.cz/Texty/KonferenceKPD/Pozvanka.html
Tato problematika je pro mladé ženy hodně přitažlivá. Pochopila jsem to z předcházejících volebních kampaní. Jistě by Pirátům prospělo, pokud by nějak transparentně deklarovali svůj postoj k věci, stejně jako k potratům a očkování, či k eutanázii.

nevím, co je porodech pirátského nebo nepirátského, ale DOMA žiji s lékařem s atestací interna a chirurgie, tam čerpám já informace, tolik ode mne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Koranda za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Patrik Koranda píše:

nevím, co je porodech pirátského nebo nepirátského, ale DOMA žiji s lékařem s atestací interna a chirurgie, tam čerpám já informace, tolik ode mne
A to mne má přesvědčit o tom, že rodit doma je špatně?
Porody nemusí být pirátské, ale postoje k tomuto úkonu určitě. Chápu, že studovaný lékař je doporučovat nebude, ale také ho nic neopravňuje někomu bránit si vybrat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
mesenger

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Maria Vasickova píše:
Patrik Koranda píše:

nevím, co je porodech pirátského nebo nepirátského, ale DOMA žiji s lékařem s atestací interna a chirurgie, tam čerpám já informace, tolik ode mne
A to mne má přesvědčit o tom, že rodit doma je špatně?
Porody nemusí být pirátské, ale postoje k tomuto úkonu určitě. Chápu, že studovaný lékař je doporučovat nebude, ale také ho nic neopravňuje někomu bránit si vybrat.
Pokud samozřejmě potom nebude matka či rodina žalovat stát či místní lékaře, kteří s tím nemají nic společného (záchranka, prodleva, absence adekvátních přístrojů a prostředí na záchranu....), tak je to OK.
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Helena Jarolimkova píše:
Pokud samozřejmě potom nebude matka či rodina žalovat stát či místní lékaře, kteří s tím nemají nic společného (záchranka, prodleva, absence adekvátních přístrojů a prostředí na záchranu....), tak je to OK.
Ještě žádný rodič nežaloval asistentku, to udělala nemocnice. Zažalovat nemocnici můžu i dnes pokud se domnívám, že pochybila, nebo je to jinak?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Adam.Cernoch
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 203
Registrován: 08 pro 2011, 17:14
Profese: osvětlovač
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 550 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Adam.Cernoch »

Katerina Marketa Matouskova píše:Rozhoduje žena, o jejíž tělo se jedná až do momentu, kdy je dítě venku. Do té doby se domnívám, že by jí do toho nikdo neměl kecat. Pokud zastáváš opačný názor, že mimino je samostatný objekt, vedlo by to k zákazu potratů
Ufff... žena může záměrně potratit v osmém měsíci? co já se všechno ještě nedozvim...
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Adam Cernoch píše:
Katerina Marketa Matouskova píše:Rozhoduje žena, o jejíž tělo se jedná až do momentu, kdy je dítě venku. Do té doby se domnívám, že by jí do toho nikdo neměl kecat. Pokud zastáváš opačný názor, že mimino je samostatný objekt, vedlo by to k zákazu potratů
Ufff... žena může záměrně potratit v osmém měsíci? co já se všechno ještě nedozvim...
V osmém měsící už je to porod mrtvého dítěte, pokud nepřežilo. Myslím, že tak pozdě už potratit nelze.

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od anonym2064 »

Ostatně soudím, že již brzy bude povinné čipování novorozenců. Domací porod bude považován za sabotáž.
MOČ - Multifunkční osobní čip se stane jak jedinečným identifikátorem, tak i ochranou známkou. Bez něho by přeci člověk nebyl pravoplatným členem společnosti. Čipování pak bude právním aktem a k jeho exekuci nebude mít žádný pokoutný asistent dostatečné patentové opravnění. Jen blázen by nechal své dítě bez MOČe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Helena.Jarolimkova
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jediné, co mi na MOČové vizi ještě nezapadá, je otázka, jestli se klonovaným lidem naklonují i MOČe
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Maria.Vasickova »

marst píše:Ostatně soudím, že již brzy bude povinné čipování novorozenců. Domací porod bude považován za sabotáž.
MOČ - Multifunkční osobní čip se stane jak jedinečným identifikátorem, tak i ochranou známkou. Bez něho by přeci člověk nebyl pravoplatným členem společnosti. Čipování pak bude právním aktem a k jeho exekuci nebude mít žádný pokoutný asistent dostatečné patentové opravnění. Jen blázen by nechal své dítě bez MOČe.
Nemyslím, porod jako takový nijak nebrání úkonu, který vyžaduje zákon po něm. Když se dítě narodí, je povinností rodičů tuto skutečnost oznámit na matriku, do tří dnů po narození musí dítě prohlídnout pediatr. A ten, kdo se bude chtít této povinnosti vyhnout najde způsob. A pak, bojí se snad toho, že by nemohli čipovat děti narozené doma západní státy? :?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Podpora domácích porodů - volby

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Roman Kucera píše:Jediné, co mi na MOČové vizi ještě nezapadá, je otázka, jestli se klonovaným lidem naklonují i MOČe
Pokud bude klonování lidí legální, co by tomu mohlo bránit?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“