Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od anonym72078 »

19. stranka "ja o voze, ty o koze"... jsem rad, ze vas to tu bavi, nanestesti stale se tu bavite o pocitech a dojmech. Nemusim dodavat, ze to k nicemu nevede.

Dekuji za odkaz na statistiku tykajici se cukrovky a jen pripomenu, ze zvysujici se pocet urcitych nemoci je dan take dnesni presnejsi diagnostikou (soucast klasicke mediciny, kterou zde cast diskutujicich opovrhuje). Vyvozovat z toho naopak, ze se zvysuje pocet nemocnych, kvuli tomu, ze pouzivame medicinu postavenou na vedeckych poznatcich je demagogie hodna Vesmirnych lidi, se statistikou a matematikou takovy zaver uz nema co do cineni.

Opakuji: predlozim svuj navrh na zmenu na RV v Brne (9.-10. 2.), protoze jsem clenem RV, i protoze se soucasnym znenim nesouhlasi Zdenek Hess (lekar). Garant komponenty se mi zatim neozval. Robertuv navrh na celkove zkraceni bodu beru v potaz, neni spatny, ale jak rikam - program mame od toho, abychom byli citelni - nejen navenek, ale abychom si to ujasnili i interne. Jsem otevreny pripominkam k tomuto navrhu, ale pokud nejake konkretni mate, poslete mi je SZ, protoze zde se ztrati v zaplave emocionalnich prispevku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Petr.Kopecny
observer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 195
Registrován: 28 pro 2012, 20:10
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od observer »

Zastánci alternativ se tváří, že jde o něco levného, to ale přece není vůbec pravda. Zase jde jenom o to vytahat z lidí peníze, v mnoha případech způsobem lživým a podvodným. Peníze ze zdravotního pojištění by měly být vynakládány pouze na skutečnou léčbu a léky s ověřeným účinkem. Jestli chce někdo cpát peníze homeopatům a jiným šarlatánům, tak ať to klidně dělá, ale ne z peněz plynoucích do veřejného zdravotnictví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Karel_Bilek
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Ondra.kl »

Robert Adamek píše:No jenomže když pacientovi dáš pilulku z pomletého sena a on bude věřit že mu pomůže a pomůže mu a ty za krabičku takových pilulí dáš 4Kč, tak je to mnohem levnější, než když ho budeš cpát driáky za 4 stovky ;-)
mno jo, jenže co když on nebude chtít tu piluli za 4 Kč ale tu samou za 4000 kč ? Na tu už právo mít nebude?
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Podíval se někdo jak je to s podporou a definicí alternativní léčby v zahraničí? Myslím, že třeba ve Švédsku apod. zemích jsou alternativy docela populární a vláda to tam podporuje více než u nás. Možná by to bylo inspirativní a umožnilo nám v budoucnu (v programu to zatím třeba stačí takto obecně) definovat lépe naši představu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 5):
Robert.Adamek, Dominika.Michailidu, Ondrej.Profant, anonym72078, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Petr Kopac píše:OFFTOPIC19. stranka "ja o voze, ty o koze"... jsem rad, ze vas to tu bavi, nanestesti stale se tu bavite o pocitech a dojmech. Nemusim dodavat, ze to k nicemu nevede.

Dekuji za odkaz na statistiku tykajici se cukrovky a jen pripomenu, ze zvysujici se pocet urcitych nemoci je dan take dnesni presnejsi diagnostikou (soucast klasicke mediciny, kterou zde cast diskutujicich opovrhuje). Vyvozovat z toho naopak, ze se zvysuje pocet nemocnych, kvuli tomu, ze pouzivame medicinu postavenou na vedeckych poznatcich je demagogie hodna Vesmirnych lidi, se statistikou a matematikou takovy zaver uz nema co do cineni.

Opakuji: predlozim svuj navrh na zmenu na RV v Brne (9.-10. 2.), protoze jsem clenem RV, i protoze se soucasnym znenim nesouhlasi Zdenek Hess (lekar). Garant komponenty se mi zatim neozval. Robertuv navrh na celkove zkraceni bodu beru v potaz, neni spatny, ale jak rikam - program mame od toho, abychom byli citelni - nejen navenek, ale abychom si to ujasnili i interne. Jsem otevreny pripominkam k tomuto navrhu, ale pokud nejake konkretni mate, poslete mi je SZ, protoze zde se ztrati v zaplave emocionalnich prispevku.
http://zpravy.idnes.cz/senat-o-legaliza ... domaci_kop

Poslanci odsouhlasili alternativni zpusob leceni konopim, budete ho chtit tedy zakazat, protoze to neni vedecky overene?
Jinak dokotri by byli blazni, pokud by souhlasili s alternativni medicinou, protoze by postupne ztraceli zdroj svych prijmu.
Vyleceny pacient, je ztraceny zakaznik, pouze trvale leceny pacient je trvaly zdroj prijmu.
Narusty nemoci blizici se desitkam procent u nekterych nemoci za nekolik roku jsou zpusobeny lepsimi diagnostickymi metodami.
Ted jeste tu o Cervene Kerkulce. :-)

Inzenyr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvek:
Ivan.Sirko
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

observer píše:Zastánci alternativ se tváří, že jde o něco levného, to ale přece není vůbec pravda. Zase jde jenom o to vytahat z lidí peníze, v mnoha případech způsobem lživým a podvodným. Peníze ze zdravotního pojištění by měly být vynakládány pouze na skutečnou léčbu a léky s ověřeným účinkem. Jestli chce někdo cpát peníze homeopatům a jiným šarlatánům, tak ať to klidně dělá, ale ne z peněz plynoucích do veřejného zdravotnictví.
Zajimave, ze Vam nevadi, ze z Vas tahaji penize za drahe leky. Treba priplatek za lek proti migrene, za jeden prasek 100,- Kc, kolik za nej dostanou od zdravotni pojistovny, nekup to za tucenu. To je uplne zadarmo. :-(
Podotykam, ze jsem to blbec kdysy zaplatil a ani jeden prasek nefungoval. V zivote uz takovou blbost neudelam.
Kdo chce, tak mu sdelim, jak se zbavi migrany uplne zadarmo a naporad. Upozornuji, ze na to neni treba ani klasicka medicina, ani alternativni medicina, ale pouze zdrava strava, k tomu jste tady jeste myslenkove nedospeli.

Inzenyr
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Ondra.kl píše:
Robert Adamek píše:No jenomže když pacientovi dáš pilulku z pomletého sena a on bude věřit že mu pomůže a pomůže mu a ty za krabičku takových pilulí dáš 4Kč, tak je to mnohem levnější, než když ho budeš cpát driáky za 4 stovky ;-)
mno jo, jenže co když on nebude chtít tu piluli za 4 Kč ale tu samou za 4000 kč ? Na tu už právo mít nebude?
Na to nema pravo ani ted, jedine, ze doktora zkorumpuje, nebo si myslite, ze budete leceni stejne jako vrchnich deset tisic.
Ma ty prostoto.

Ma znama jde ted k porodu, aby mohla rodit v nemocnici, kde si to preje, tak to uz predem stalo castku se ctyrmi nulami.

Inzenyr
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Petr Kopecny píše:
Robert Adamek píše:No jenomže když pacientovi dáš pilulku z pomletého sena a on bude věřit že mu pomůže a pomůže mu a ty za krabičku takových pilulí dáš 4Kč, tak je to mnohem levnější, než když ho budeš cpát driáky za 4 stovky ;-)
A co když mu dáš pilulku s kdo vi jakým svinsvem a za ni zaplatí 4 tisíce a ta pilulka nezabere? ;-)
Tak se nestane take nic, viz lecba rakoviny, nebo somatizujici pacienti. Proste mu doktori sdeli, ze uz pro nej nemohou nic udelat.
Ale predtim do nej nacpou hromadu drahych chemickych leku, ktere si nechaji zaplatit, proc nemam moznost reklamace a vraceni penez.
Vsude jinde tu moznost reklamace mam, jenom s nemocnicemi se musim soudit.

Zase budete namitat, ze zdravi neni zbozi?

Inzenyr
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Petr Kopecny píše: V žádném případě nejsem proti bylinám, čajům a podobně. Tyto rosliny jsou prokazatelně účinné a sám jsem velmi velký milovník zeleného čaje. Problém spíše nastává, kdy za alternativné léčbu můžeš označit cokoliv co není klasická léčba. Takže cokoliv.
Ať si lidé kupují homeopatické "léky" když jim zabírají, ať se modlí, když jim to zabírá, ať meditují když jim to prospívá. Ale na žádnou alternativu by neměla jít ani koruna z pojištění. Moc rád bych třeba zařadil do klasické léčby například ty čaje, i když teď mě napadá, že některé čaje jsou proplácené (?) Nevím přesně.
Proto jsem zastáncem toho, aby schvalování těchto věcí bylo co nejjednodušší a rozšiřitelné. Pro mě za mě pokud se vědecky dokáže, že je hopeopatie opravdu fungující, tak proč ne. Ale všichni víme, že se o to pokoušelo mnoho lidí a neuspělo.
Takze opet dokola, pokud pacient podstupuje na sve riziko jinou lecbu nez oficialni, a nezatezuje s tim doktory a nemocnice, tak se mu nebude nic proplacet a pojistovna mu na konci roku vrati bonus. A nemusite neustale dokola resit, jestli to bude za caje nebo akupunkturu nebo za konopi nebo az xxxxx. Proste to bude za to, ze se vylecil sam, bez prispeni oficialni mediciny.
Ted se prosadilo pouziti leku z konopi jako alternativni zpusob leceni. Pokud u nich nebude vedecky dokazano, je funguji, tak opet zakazete?
Alespon v tom duchu tady vedete celou debatu?
Ja jsem se blahove domnival, ze jako pirati budete bojovat za svobodu rozhodovani a sva prava a vy tady bojutete za stavajici nepratelsky zdravotni system a farmeceutickou lobby, misto aby jste se podival po svete, kde co uz funguje a pozadoval to zavest i tady.

Inzenyr
Naposledy upravil(a) Inzenyr dne 30 led 2013, 15:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvky (celkem 2):
Robert.Adamek, romcasm
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Petr Kopac píše:19. stranka "ja o voze, ty o koze"... jsem rad, ze vas to tu bavi, nanestesti stale se tu bavite o pocitech a dojmech. Nemusim dodavat, ze to k nicemu nevede.


Opakuji: predlozim svuj navrh na zmenu na RV v Brne (9.-10. 2.), protoze jsem clenem RV, i protoze se soucasnym znenim nesouhlasi Zdenek Hess (lekar). Garant komponenty se mi zatim neozval. Robertuv navrh na celkove zkraceni bodu beru v potaz, neni spatny, ale jak rikam - program mame od toho, abychom byli citelni - nejen navenek, ale abychom si to ujasnili i interne. Jsem otevreny pripominkam k tomuto navrhu, ale pokud nejake konkretni mate, poslete mi je SZ, protoze zde se ztrati v zaplave emocionalnich prispevku.
Je možné zde uvést důvody pana Hesse, které ho vedou k tomu aby piráti vyloučili alternativu ze znění programu?
Můj jediný argunment k otázce ne jenom zdraví je, že všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí a jedině myslí je dokážeme zlikvidovat, a je úplně jedno jestli nám k tomu budou pomáhat chemické léky nebo přírodní zdroje. Fakt, že někdo chce být zvýhodňován na úkor jiného, aniž by mu dal tu samou šanci, nijak nekoresponduje s demokratickým přístupem, který je také součástí pirátského programu, pokud jsem správně pochopila. Možno by stačilo prostě podat návrh na hlasování v podobě alternativa ano - ne = tolik pro a tolik proti bez diskuze, a ušetřili bychom si móóóře času a místa na netu. Takže přemýšlím, o co vlastně jde.
Stejně si ve výsledku podá návrh ten kdo chce, jaký chce a kam chce a bude se tvářit, že emoce a pocity s tím nemají nic společného..........
Skeptik zůstane skeptikem a důvěřivec důvěřivým. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Přesto vím, že to vše je jak má být, protože, pokud by to mělo být jinak, tak by to jinak bylo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Inzenyr, Ivan.Sirko, Libor.Spacek

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Zamčeno

Zpět na „Zdravotnictví“