Norské fondy a zneužívání právního systému ochrany dětí v ČR

Moderátor: Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Shrnutí argumentů pro jednotlivá témata uvádějte, prosím, na wiki:
Rozcestník k tvorbě bodu Sociální systém.
Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9514 poděkování
Dostal poděkování: 17104 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Norské fondy a zneužívání právního systému ochrany dětí

Příspěvek od Roman.Kucera » 28 kvě 2015, 08:12

Je potřeba si vyjasnit, jestli to norské "napřed" není cesta společnosti do prdele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jan.Kohler, Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Lukas.Cernohorsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 1491 poděkování

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky » 28 kvě 2015, 10:29

Otázka, kterou jsem nikde nedohledal je v tom, proč jsou ty děti jako občané ČR v zahraničním ústavu/rodině, i přesto, že oba rodiče jsou češi a byli tam pouze za prací. Neměli ani politický azyl.

Netušíte někdo, jestli se dá zařídit přesun dětí do republiky?

L.
tel. : 601573955

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10542 poděkování
Dostal poděkování: 11097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 28 kvě 2015, 11:39

Lukas.Cernohorsky píše:Otázka, kterou jsem nikde nedohledal je v tom, proč jsou ty děti jako občané ČR v zahraničním ústavu/rodině, i přesto, že oba rodiče jsou češi a byli tam pouze za prací. Neměli ani politický azyl.

Netušíte někdo, jestli se dá zařídit přesun dětí do republiky?

L.
Odebírání dětí cizincům je v Norsku zcela běžný postup (ale musí být "bílé"). Ostatně už jen zdůvodnění, že dají jejího syna k adopci, kvůli tomu, že případ medializovala svědčí o jejich "logice".
Obávám se, že vývoj nelze zvrátit, nicméně význam akce spatřuji hlavně v tom, aby toto varování zabránilo podobnému vývoji u nás. Michaláková není jediný případ, jsou jich stovky. Asi nemá cenu to rozvádět.
Spíš bychom měli vyjádřit postoj (že nesouhlasíme s existencí nekontrolovatelného úřadu, a porušováním lidských práv) a propagovat tu sobotní demonstraci.
EDIT: Tak si z toho asi dělá promo TOP09:
tomiodemo.png
Je to však mezinárodní akce, nepořádá to TOP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Michal Nikitinsky
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8167 poděkování
Dostal poděkování: 5458 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 28 kvě 2015, 16:03

Lukas.Cernohorsky píše:Otázka, kterou jsem nikde nedohledal je v tom, proč jsou ty děti jako občané ČR v zahraničním ústavu/rodině, i přesto, že oba rodiče jsou češi a byli tam pouze za prací. Neměli ani politický azyl.
Občanství je irelevantní, zákony se vztahují primárně na všechny osoby, které se na území daného státu nacházejí. Občas dochází k tomu, že nějaké právo / povinnost se vztahuje na občany navíc (např. povinná školní docházka dle české legislativy se týká osob zde žijících + občanů ČR). K tomu, že se nějaký předpis vztahuje výlučně na občany, dochází pouze v celkem specifických případech (volby, branná povinnost).
Navíc si moc nedokáži představit, jak by třeba česká sociálka kontrolovala rodinu v Austrálii a vice versa. Teritorialita zde dává smysl. Zda je konkrétní postup norského úřadu v pořádku, je zcela jiný problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Libor.Spacek
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10542 poděkování
Dostal poděkování: 11097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 30 kvě 2015, 09:57

U soudu se prokázalo, že Bernvernet falšuje důkazy: http://zpravy.idnes.cz/barnevern-falsov ... anicni_fer
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 30 kvě 2015, 23:23

Nemusíme ani chodit do Norska. U nás stačí jedna hysterka, která chce zviditelnit své podnikání a pár nezodpovědných úřednic a je tu tragédie.
http://prasek.blog.idnes.cz/c/463910/ny ... rmace.html

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14607 poděkování
Dostal poděkování: 2678 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 01 čer 2015, 21:34

Mám kompletní kauzu i s happy endem,šest let jsem bojoval se státem.A tak mám kompletní papíry a důkazy a ještě právo cokoliv zveřejňovat a používat
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1435 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Marek » 02 čer 2015, 11:30

v zajmu "ochrany dětí" se páchají všelijaká zvěrstva a boj proti části z nich máme přímo v programu.. jsem rozhodně pro, jen prosím o maximální pečlivost co se týče studia materiálů a argumentaci, protože vlítnout do toho po slepě po hlavě a pak se nechat ztrapnit/rozložit nějakou právnickou argumentací by byla pro celou snahu medvědí služba
/2c
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14607 poděkování
Dostal poděkování: 2678 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 02 čer 2015, 17:33

Ondrej.Marek píše:v zajmu "ochrany dětí" se páchají všelijaká zvěrstva a boj proti části z nich máme přímo v programu.. jsem rozhodně pro, jen prosím o maximální pečlivost co se týče studia materiálů a argumentaci, protože vlítnout do toho po slepě po hlavě a pak se nechat ztrapnit/rozložit nějakou právnickou argumentací by byla pro celou snahu medvědí služba
/2c
Do ničeho nejdeme po hlavě,situaci v ČR už sledujeme pečlivě minimálně dva roky. To není huráakce
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Daniel.Mazur
Garant programového bodu
Profese: fyzik
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Příspěvek od Daniel.Mazur » 02 čer 2015, 21:12

Michal Nikitinsky píše:Ahoj Piráti,

rád bych se pod pirátskou vlajkou začal dlouhodobě věnovat problematice Norských fondů, u kterých mám podezření, že se snaží lobbisticky ovlivnit náš stávající právní systém ochrany dětí směrem k tomu norskému.
Uvědomuji si, že mne tím pádem čeká spousta práce a studia, takže uvítám jakoukoliv participaci a podporu!

Zajímá vás to? Přidejte se! Jde přece o NAŠE DĚTI!

Michal Nikitinský
(http://www.pirati.cz/lide/michal_nikitinsky)
Ahoj Michale,

o případu nevím víc, než říkají média a paní Michaláková. Z toho nelze zjistit, kdo je v právu ohledně okolností odebrání dětí. Jakkoli s matkou můžu sympatizovat. Norsko mělo už dávno postoupit případ českému systému, aspoň bychom na tom případu mohli čistit svoje vlastní Augiášovy chlévy. Nemám ale kvalifikovaný názor na podstatu toho případu.

Pokud jde o systémové změny v ochraně dětí, vůbec to nesleduji, ale zajímalo by mě, kde se vzalo tvoje podezření, že nějaké norské fondy lobbují za zavedení jejich systému u nás. Má to několik aspektů:
a) že někdo lobbuje - jaký je zdroj?
b) že jsou to právě norské fondy - zdroj?
c) jaká je vlastně teď situace u nás? (to, jak říkáš, chceš zmapovat)
d) co je cílem tvé iniciativy (mimo toho, že si doplníme vzdělání v oblasti systémové (ne)pěče o děti v ČR a jinde)?

Moje zkušenost - nikoli předsudek - je taková, že si bez nějakého vnějšího lobbingu sami importujeme kulturu z venku, zejména ze Spojených států. V konzumu, v přístupu ke vzdělání a výchově, v lecčems. Důvody jsou různé, ale celkově bych to připsal pohodlnosti (v průměru). Příliš rádi necháváme někoho, aby za nás rozhodoval "o blbostech", až se pak třeba dostaneme do konfliktu se zákonem, o kterém za nás (rádi) rozhodli jiní. Proto palec nahoru tvé iniciativě.

Ad ty Spojené státy: V Illinois jsem žil a tam jdeš do vězení, když necháš dítě (nejsem si jist věkovou hranicí, hádám asi 11 let) bez dozoru doma a někdo tě udá, dvakrát a dost. Ven děti bez dozoru pouští jen opravdový vyvrhel (ve městech; venkov je úplně jiný). V řadě dalších aspektů je tamní kultura až nezdravě ochranitelská, tedy upřednostňuje manipulaci a preventivní represi před vzděláváním a prevencí. Norský systém mi podle mediálního obrazu připadá variantou na to samé téma, hlavně v tom, jak má tendenci k jednoduchým drastickým řešením místo náročné práce na nápravě stavu. Na základě podobných případů v USA už dávno vznikly filmy právě na téma odebrání dětí a soudů s rodiči na základě podezření škol(ek) podle toho, co řeklo dítě. Dá se zmínit i nedávná událost z našich médií, kdy byla matka zatčená a dítě od ní izolováno následkem toho, že její syn cca 10 let ventiloval ve škole názor (řekněme že získaný právě v rodině) na marihuanu. OFFTOPICSám jsem jako dítě měl příliš bujnou fantazii a vymýšlel jsem si leccos. Učitelka to prostě práskla otci a po menší rozmluvě se jelo dál. Odhaduju, že být to v Norsku, byl bych teď Norem. Tyhle případy spolu souvisejí.

Takže: co plánuješ podniknout? Jak odlišíme debilitu ministrů (a pracovníků ministerstva) sociálních věcí or lobbingu cizích mocností? Kde se hledají spolehlivé informace o takovém lobbingu?

OFFTOPICJedna velká výhrada:Musím říct, že se mi při tvém "Jde přece o NAŠE DĚTI!" otevřela kudla v kapse stejně, jako když si je bral do huby Babiš na volebních billboardech. V seriózní práci je to prostě pod úroveň.
Dan Mazur

------------------------------
+420-602-439-639
daniel.mazur@protonmail.com
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Odpovědět

Zpět na „Sociální systém“