Komponeta Věda a výzkum

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Petr Vileta píše:A co to prostě udělat rozklikávací do větších a větších podrobností? Základní stránka by byla jen seznam okruhů a jednotlivých komponent, jen nadpisy. Podobně jako teď, ale všechno pod sebou. Po kliknutí by se javascriptem zobrazil text komponenty a v něm by bylo možné stejným způsobem zobrazit i další podrobnosti nebo vysvětlivky.
Výborně to se snažím vysvětlit celou dobu :-)

Pokud jde o ostatní komentáře:
Jestli jsem to nevysvětlil předtím jasně já, pak myslím, že Petr Vyhnal už to podal tak, že to víc polopaticky ani nejde :-)
Můžeme donekonečna vést diskuzi o tom, že existuje "volební program" a "politický program".
Faktem je, a za tímto názorem si stojím, že to co je uvedeno na webu pod názvem "Program", zaslouží předělat s cílem větší přehlednosti, srozumitelnosti a čitelnosti.
Toho se dosáhne především zavedením (rozbalovací) struktury vedoucí od jednoduchého k detailům...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej Kolek píše:
Petr Vileta píše:A co to prostě udělat rozklikávací do větších a větších podrobností?
Výborně to se snažím vysvětlit celou dobu :-)
Dokopal jsem Václava Málka k opravě jednoho pluginu wiki, takže teď už jde dělat rozklikávací bloky i v základní syntaxi wiki jazyka, což dříve nešlo. Pokusím se udělat takový první nástřel, spíš ukázku, jak by program mohl vypadat. Kdybych sem dlouho nic nenapsal, tak do mě někdo kopněte ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ondrej.Kolek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak jsem cosi stvořil, takže pokračování zde :) piratsky-program-f402/forma-programovyc ... ml#p229863

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Návrh změny komponenty Věda a výzkum stejně jako představu o změně formy programových bodů (struktura textu) jsem přednesl na republikovém výboru 24. 8. ve Starých Splavech.
Podle reakcí publika lze čekat, že navrhované změny budou v dohledné budoucnosti schváleny a provedeny, nicméně do voleb to zřejmě nebude.
Každopádně je to pozitivní vývoj a máme navíc čas se nad tím zamyslet, než dojde na konečné schvalování. Takže pokud máte další připomínky k navrhované podobě komponenty Věda a výzkum, dejte vědět...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

V posledních dvou měsících se do Vědy a Výzkumu zde na fóru přihlásilo větší množství lidí a počet členů skupiny se tak znásobil.
Tento fakt mě těší a věřím, že se nám tak podaří dále zlepšovat pirátské povědomí o problematice vědy a výzkumu.

Velmi vás prosím, abyste podrobili kritice současný text komponenty současně s textem, který jsem v této diskuzi navrhnul jako alternativu.
Otázkou zůstává jak obsah tak forma textu komponenty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Jiri.Rezek

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Ondrej Kolek píše:V posledních dvou měsících se do Vědy a Výzkumu zde na fóru přihlásilo větší množství lidí a počet členů skupiny se tak znásobil.
Tento fakt mě těší a věřím, že se nám tak podaří dále zlepšovat pirátské povědomí o problematice vědy a výzkumu.

Velmi vás prosím, abyste podrobili kritice současný text komponenty současně s textem, který jsem v této diskuzi navrhnul jako alternativu.
Otázkou zůstává jak obsah tak forma textu komponenty.
Já se chystám překopat poněkud Vzdělávání, měli bychom být v souladu, průniky jsou značné. Návrh V+V se mi v zásadě líbí, odpovídá tomu, co jsme měli ve volebním programu a co je ve Znalostní ekonomice. Takže se budeme vzájemně odkazovat a "kontrolovat", aby byly jednotlivé komponenty kompatibilní, a to nejen formálně.
http://www.pirati.cz/program/ekonomika
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Lenka Wagnerova píše: Já se chystám překopat poněkud Vzdělávání, měli bychom být v souladu, průniky jsou značné. Návrh V+V se mi v zásadě líbí, odpovídá tomu, co jsme měli ve volebním programu a co je ve Znalostní ekonomice. Takže se budeme vzájemně odkazovat a "kontrolovat", aby byly jednotlivé komponenty kompatibilní, a to nejen formálně.
http://www.pirati.cz/program/ekonomika
Díky Lenko za připomenutí.
Tato tři témata mají skutečně významné průniky a vytvářet program VaV bez ohledu na vzdělávací systém a propojení na ekonomiku by bylo jalové.
Mj. nedáme si do programu přejmenování MŠMT na Ministerstvo vzdělávání?Jde sice jen o pojem, ale pojmy do značné míry formují naše vnímání obsahu :-)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

No, na ministerstvo zatím kašlu ;) , ale programový bod přejmenovat ze Vzdělání na Vzdělávání je nutné.
Jo, a místo školství používejme raději vzdělávací systém, školství je jen část, kterou hodláme rozhodně rozšířit na systém zahrnující různé formy vzdělávání pro všechny skupiny občanů bez omezení věkem, zaměřením, schopnostmi, zdravotním stavem, sociální situací.... A to vede k propojení se základním příjmem, který by umožnil kdykoli v průběhu života přerušit či omezit profesní kariéru a věnovat se vzdělávání, případně je seberozvoj dobrá náplň volného času, který automaticky vznikne v důsledku snižování počtu pracovních míst.... Prostě vše souvisí se vším. 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Tak ani po mé e-mailové výzvě nikdo s pomocí ohledně vylepšení komponenty nepřispěchal. Což chápu s ohledem na svátky, ale mrzí mě to. Je nás tu dost a alespoň jeden z vás mohl s něčím přijít .-]
Rád bych změnu komponenty i formy programových bodů prosadil na příštím zasedání RV (asi neděle po CF).

(termín odložen, věc se projedná na RV 22. 3.)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Komponeta Věda a výzkum

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

V souvislosti se svým opakovaným zvolením garantem rád přijmu jakoukoliv zpětnou vazbu k práci na komponentě.
Při hlasování se totiž 15 % volících zdrželo, takže mají zřejmě nějaké výhrady .-)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Věda a výzkum“