Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Školství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Tkadlec píše: 10 pro 2018, 15:13 Karel píše, že to má pouze jednu rovinu, ale to je omyl...

No já mít mobil, tak si o přestávce ověřuji některé historické data třeba po dějepisu.

Učitelé používají stejné výmluvy pro zákaz mobilů, jako před lety, kdy nám zakazovali o přestávkách karty.

Jaká je spojitost mezi používáním mesengeru v hodině a mezi používáním mobilu o přestávce? Jde podle mě pouze o to, že se učitelé chcou dětem mstít a dostat si je pěkně do latě, aby byly pod kontrolou. Jestli někdo opakovaně používá mobil ve vyučování k mesengrování, tak mu má být zabaven, poznámky, poškole atd.
Ale to je pohádka... Protože docházím dálkově, tak mám reálnou zkušenost ze střední. Jak dlouho trvá přestávka 5 minut, když musíš přejít do počítačové učebny, tak ověříš NULA, protože vše vezme čas přechodu, když nepřecházíš, tak za 5 minut ověříš prosím na další hodinu co? Sotva vytáhneš učebnice a ověříš maximálně co si měl donést za úkoly nebo o čem to bylo minule.
Jestli by to někdo ověřoval tak v hodině ani omylem v přestávce, protože už se připravuje na to co bude další hodina... Takže jak probíhá hodina co trvá 45 minut? Přijde učitel, nějakou minutu později až na výjimky kdy přijde pesně, tak 5 minut se píše docházka, a začne se probýrat látka co je předem připravená a cituje se z učebnic, v případě dějepisu co si ccheš ověřovat? Citace/informace z učebnic? Během hodiny? Fakt? Než to najdeš už je učitel o x věcí dále, takže by se musel "vracet" ve stylu, kdy ty začneš debatova a 10 minut je v... a přitom ověřuješ něco co ti předkládá z učebnic a tak to skončí jak, že řekne wiki je super, ale pravda je v učebnici, ale je fakt, že z hodiny co trvá 45, zbyde pak kolik 10-15 minut na skutečné učeí...

Takže fakt ne, to vykládej někomu jinýmu, že v hodině musíš ověřovat informace z učebnice, a už vůbec nevykládej že to budeš dělat o přestávce co je 5 minut, že budeš ověřovat co bylo v minulé hodině a nebudeš řešit co je v další hodině ;)
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tvůj slovník je čistá manipulace plná faktoidů a vydávání svých názorů jako nějaké axiomy.

Toto je ještě větší pohádka, protože když jsem studoval já, tak jsem rozhodně nepřecházel všechny přestávky z učeben do učeben a když už jsem se chtěl věnovat čas takovému to přecházení, tak jsem si šel zakouřit někde ven za roh a při kouření bych si ty věci klidně ověřil.

Jinak osobně bych mobil použil klidně i v hodině na ověření některých faktů a sebral bych si sebou riziko, že u toho budu přistižen, což ale stejně nevyřeší zákaz používání mobilů o přestávkách... ;-) Jinak nevím, co to tady blábolíš, že v učebnicích jsou jen samé pravdy, viz https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-de ... omaci_brzy Nebo dělám s malou úkoly z matematiky a tam je teprve chyb a blbostí...

Ověřuji ty informace pořád a nemusí to zabrat celých pět minut. Ale je snad jedno, jestli si budu ověřovat informace, hrát piškvorky, karty, pozemky, na mobilu. Je to moje přestávka a když tím neruším hodinu, tak bych si ji měl strávit jak chci. A jak jsem již psal, zákaz hraní karet na základce nás akorát tak vyhnal ven a naučili jsme se kouřit. Nevím tedy jestli to byla výhra. Učitelé sice měli svůj vizuální klídeček...

Já si dokáži představit různé situace, ale takovýto zákaz mi přijde jako srabárna, která k ničemu nevede, k ničemu dobrému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Ondrej.Kalis
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Karel666 »

Janek.Wagner píše: 10 pro 2018, 22:22
Karel666 píše: 10 pro 2018, 12:04 Rovinu to má pouze jednu, jsou žáci ve škole protože se učí nebo telefonují/píšou si na messengeru? Šak před vstupem si nypíší co chtějí a pak můžou po vyjití ze školní budovy opět dělat co chcou. Nějaké pohádky o právu telefonovat, protože by mohli volat, že zemřel dědeček a musí domů, protože jediný mu zachrání život je...
Vzhledem k tomu, že dnešní chytrý telefon je universální nástroj s výkonem počítače před deseti lety a slušnou konektivitou, je zcela způsobilý pro použití ve výuce napříč všemi předměty (stejně jako ho používáme v životě od zábavy po práci).
Čili to je především o kompetencích učitele, jak bude mobily žáků využívat pro své výukové cíle. Ano, někdo to nedokáže nebo zvládne udělat skvělou zajímavou hodinu i bez nich, a naopak někdo je bude využívat jen samoúčelně. Plošné zákazy ve státě nebo jen v jedné konkrétní škole jsou nejen zásahem do práv žáků, ale také do autonomie práce učitele.
My jsme před padesáti lety četli pod lavicí nebo hráli piškvorky nebo lodičky v hodinách, které především za moc nestály.
Tak zaprvé, to že mi podsouváš, že rozporuju, že mobil je nástroj není pravda, je to lež, to jsi napsal ty a mě podsunul... Prosím toto nedělej, já se ozvu že je to lež, kteoru mi podsouváš...


A další částí sám píšeš, že "mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek za tvojich časů", takže sám píšeš, že to není nástroj , ale rušiví element, tedy říkáš, že sám "že mobil není pracovní nástroj" :D

Takže co vlastně chtěl napsat, když mě podsuneš co jsem nenapsal, ale vlastně napíšeš, že to co mi podsouváš si myslíš sám, ale u mě to je špatné=musíse povolit protože nsátroj, ale u tebe je to omluuvitelné to není nástroj, ale omluvitelné "piškvorky", které se musí tolerovat i když ruší výuku :D
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2018, 10:15 Tvůj slovník je čistá manipulace plná faktoidů a vydávání svých názorů jako nějaké axiomy.

Toto je ještě větší pohádka, protože když jsem studoval já, tak jsem rozhodně nepřecházel všechny přestávky z učeben do učeben a když už jsem se chtěl věnovat čas takovému to přecházení, tak jsem si šel zakouřit někde ven za roh a při kouření bych si ty věci klidně ověřil.

Jinak osobně bych mobil použil klidně i v hodině na ověření některých faktů a sebral bych si sebou riziko, že u toho budu přistižen, což ale stejně nevyřeší zákaz používání mobilů o přestávkách... ;-) Jinak nevím, co to tady blábolíš, že v učebnicích jsou jen samé pravdy, viz https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-de ... omaci_brzy Nebo dělám s malou úkoly z matematiky a tam je teprve chyb a blbostí...

Ověřuji ty informace pořád a nemusí to zabrat celých pět minut. Ale je snad jedno, jestli si budu ověřovat informace, hrát piškvorky, karty, pozemky, na mobilu. Je to moje přestávka a když tím neruším hodinu, tak bych si ji měl strávit jak chci. A jak jsem již psal, zákaz hraní karet na základce nás akorát tak vyhnal ven a naučili jsme se kouřit. Nevím tedy jestli to byla výhra. Učitelé sice měli svůj vizuální klídeček...

Já si dokáži představit různé situace, ale takovýto zákaz mi přijde jako srabárna, která k ničemu nevede, k ničemu dobrému.
A já napsal "všechny" nebo neumíš číst a tuto lež my podsouváš, abys dodal tomu co píšeš větší grády? Si to přečti znovu a pak napiš jeslti umíš číst...

A k těm učebnicím, púrosím napiš příklad co musíš tak neokladně ověřovat, že to tak nutné, že v 5minutové přestávce musíš fakt udělat? Nechám se poučit... Já ti říkám reálnou zkušenost za mě kdysy a co zažívám teď, ani omylem neověřuju v těch 5 minutách co mi řekli v minulé hodině, je mi to k prdu, protože učitel odešel, ALE připoravuju se na další hodinu a řeším co jsem případně zapomněl nebo co bude v další hodině ;)
Takže reálně, to fakt nemusíš ověřovat hned po hodině jak zde chceš vzbudit ty, protože to nebudeš mít komu říct, je ti ta informace kničemu, když už tak to řekneš v další hodině a to si můžeš ověrit z několika zdrojů po škole pořádně ne narychlo v pěti minutách v přestávce, dky musíš dělat i další věci a ne pouze ověřovat jednu informaci...
A ten odkaz, co tím dokazuješ, že o přestávce po hodině zjistíš, že učitel nemá vždy pravdu=běžná věc, ale reálně ti ta informace bude k prdu, nemáš ji komu říci, učitel je jinde a jediné co s tím budeš moci dělat je vést blbé kecy "on neměl pravdu" a v další hodině se dozvíš "v učebnici to je", takže budeš v situaci kdy jsi říkal "učitel lže", ale reláně bdue pravda"uičitel nelhal, řekl co bylo v učebnici" ;), tak jako tak, nenapsal si ani čárku, proč je tak důležité si to ověřit v přestávce, jenom hooodně řečí o tom, že nikdo není nemylný, což jsem nerozporoval, jenom ty mi podsouváš;)´


Mluvíš o ověřování informací jako kdybyh někde napsal, že jsem proti tomu, to mi podsouváš ty, protože máš pocit, že to musíš dělat o přestávce a já jsem přeneseně nejenom proti mobilům, ale co hrůza přeneseně i proti ověřování iformací :D NE to je lež co jsi mi podsunul ty na základě toho, že implikuješ něco co implikovat nejde... A to víc doporučuju víc sledovat výuku a ne místo toho ověřovat na mobilu v hodině/přestávce jestli má učitel pravud, zdá se že zrovna tobě pak ujde ve výuce téma na "implikace" a kd ylze použít a kdy ne ;)
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Janek.Wagner »

Karel666 píše: 11 pro 2018, 10:24 Tak zaprvé, to že mi podsouváš, že rozporuju, že mobil je nástroj není pravda, je to lež, to jsi napsal ty a mě podsunul... Prosím toto nedělej, já se ozvu že je to lež, kteoru mi podsouváš...

A další částí sám píšeš, že "mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek za tvojich časů", takže sám píšeš, že to není nástroj , ale rušiví element, tedy říkáš, že sám "že mobil není pracovní nástroj" :D

Takže co vlastně chtěl napsat, když mě podsuneš co jsem nenapsal, ale vlastně napíšeš, že to co mi podsouváš si myslíš sám, ale u mě to je špatné=musíse povolit protože nsátroj, ale u tebe je to omluuvitelné to není nástroj, ale omluvitelné "piškvorky", které se musí tolerovat i když ruší výuku :D
Jsi král argumentačních faulů. Nic ti nepodsouvám, jen argumentuji jasným stanoviskem o možnostech využití mobilů ve výuce místo plošných i lokálních zákazů:
Vzhledem k tomu, že dnešní chytrý telefon je universální nástroj s výkonem počítače před deseti lety a slušnou konektivitou, je zcela způsobilý pro použití ve výuce napříč všemi předměty (stejně jako ho používáme v životě od zábavy po práci).

Nepíšu ""mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek", ale "My jsme před padesáti lety četli pod lavicí nebo hráli piškvorky nebo lodičky v hodinách, které především za moc nestály." Klíčové v tomto souvětí je "v hodinách, které především za moc nestály."
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2452
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3229 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Jan.Prokop »

Karel666: Kde si vzal 5min? Všude kde jsem studoval, kde studuje můj syn i na školách, kde jsem spravoval IT byla malá přestávka 10min a velká 20min a za 10min jsme zvládli 2 partičky liciťáku případně si skočit před školu zakouřit
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Janek.Wagner píše: 11 pro 2018, 16:15 Nepíšu ""mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek", ale "My jsme před padesáti lety četli pod lavicí nebo hráli piškvorky nebo lodičky v hodinách, které především za moc nestály." Klíčové v tomto souvětí je "v hodinách, které především za moc nestály."
Načetl jsem se toho v hodinách asi jako málokdo. Taky jsem se pravidelně připravoval z "hodiny na hodinu." Ale určitě bych to nedával k tíži učitelům. Prostě mě to víc bavilo. Možná, že kdybych dával pozor, tak bych třeba pochopil i prostorovou geometrii a integrály a můj život by se odvíjel jinak. Takhle jsem se jenom nadrtil to, co bylo nutné na trojku a o žádné pochopení se ani nesnažil. Pochybuji, že by mi v tom pomohl sebelepší učitel a výuka. Měl jsem svoje pubertální názory na to, co v životě budu a nebudu potřebovat. Některým tohle přehnané sebehodnocení holt vydrželo i do pozdějšího věku.
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Karel666 »

Jan.Prokop píše: 11 pro 2018, 16:24 Karel666: Kde si vzal 5min? Všude kde jsem studoval, kde studuje můj syn i na školách, kde jsem spravoval IT byla malá přestávka 10min a velká 20min a za 10min jsme zvládli 2 partičky liciťáku případně si skočit před školu zakouřit
Fakt? Takze jinde to neni a tak stihaji vsude vse?
https://www.soubosonohy.cz/files/Petr F ... 3.12.1.jpg

Zde mas zase jinou kombinaci jine mesto:
www.zamekkurim.cz/pro-studenty/rozvrh/
Kde je 0 minut, 5 i 10 ;)

A dalsi mesto:
www.sosblansko.cz/index.php?page=rozvrh

Tim nerikam, ze nepises pravdu, ze je treba v Praze drtiva vetsina skol co maji 10minut a 5 ani omylem, ale spise, ze docela dost skol ji nema, o te 5 minutove mobilem overis prd, ale dokazi vyuku provadet, tedy argumenty "potrebuju mobil na overovani" se ukazuje jako "potrebuju, protoze ja chci, ale nemusim ho mit".
Z hlediska ucitele si dokazu predstavit, protoze sam se se vratil do "skolni lavice", ze to musi byt vsechno jenom ne prijemne a podporujici vyuku. Ale tim nemyslim, ze když z 20 bude mobil pouzovat 17, ze to narusi vyuku, ale ti 3 to zneuziji a znemozni vyuku celkove. Ve skupine se vzdy jedna tak, ze ten "neslabsi/nejproblemovejsi" urcuje minimalni vynucovana pravidla, jasne nasira to ty dobre, ze se jim nadaji prava, kdyz maji zopdpovednost, ale bohuzel jsou sooucasti skupiny, ktera tu zodpovednost nema. Pak nejlepsim kompromisem je zakaz a mistnost kde si muzou telefonovat jak chteji, neni to o neduvere, ale praxi, protoze lidi nejsou dokonali...
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Karel666 »

Janek.Wagner píše: 11 pro 2018, 16:15
Karel666 píše: 11 pro 2018, 10:24 Tak zaprvé, to že mi podsouváš, že rozporuju, že mobil je nástroj není pravda, je to lež, to jsi napsal ty a mě podsunul... Prosím toto nedělej, já se ozvu že je to lež, kteoru mi podsouváš...

A další částí sám píšeš, že "mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek za tvojich časů", takže sám píšeš, že to není nástroj , ale rušiví element, tedy říkáš, že sám "že mobil není pracovní nástroj" :D

Takže co vlastně chtěl napsat, když mě podsuneš co jsem nenapsal, ale vlastně napíšeš, že to co mi podsouváš si myslíš sám, ale u mě to je špatné=musíse povolit protože nsátroj, ale u tebe je to omluuvitelné to není nástroj, ale omluvitelné "piškvorky", které se musí tolerovat i když ruší výuku :D
Jsi král argumentačních faulů. Nic ti nepodsouvám, jen argumentuji jasným stanoviskem o možnostech využití mobilů ve výuce místo plošných i lokálních zákazů:
Vzhledem k tomu, že dnešní chytrý telefon je universální nástroj s výkonem počítače před deseti lety a slušnou konektivitou, je zcela způsobilý pro použití ve výuce napříč všemi předměty (stejně jako ho používáme v životě od zábavy po práci).

Nepíšu ""mobil v hodině" je na úrovni "piškvorek", ale "My jsme před padesáti lety četli pod lavicí nebo hráli piškvorky nebo lodičky v hodinách, které především za moc nestály." Klíčové v tomto souvětí je "v hodinách, které především za moc nestály."
A to jako myslíš, že hlavním problémem je mobil o přestávce? Celou dobu mobil o přestávce je argumentem proč "ho musí žák mít", problém mobil je v hodině... Nebo chceš snad tvrdit, že žáci dnes místo piškvorek (a tím neříkám, že takovej neexistuje) nehrajou na mobilech?
A to slovo "především" za moc nestáli znamená určitě vždy, tobě nevyhovovali nebo nestáli za nic? Tedy řečeno, měl jsi ten pocit ty a pár dalších jedinců nebo 100procent žáků, když zde hraješ už úplně na slovíčka? Hádal bych, že se našel minimálně jeden co ho předmět bavil a tedy lžeš, že hodina stála za nic, ale pravda bude, "pro tebe stála za nic"...


Takže co, stále trváš doslova na tom sco jsi napsal, nebo napíšeš "jasně vždy to není tak jak píšu", tedy se dostaneme do situace, kdy vlastně to co jsi zažil ty překladáš jako všeobecná fakta a tedy druhý co argumentuje něčím jiným, lže protože ty jsi zažil něco jiného?
Já narozdíl od tebe říkám "jinde to funguje jinak, takže tvoje argumnety proč to musí být znamenají, ty chceš aby to tak bylo"...
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2452
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3229 poděkování

Re: Zákazy mobilních telefonů mimo vyučovací hodinu

Příspěvek od Jan.Prokop »

Pokud je problém v hodině, tak je chyba na straně učitele, že žáky neumí zaujmout a je jedno, jestli si nudící se žák bude hrat na telefonu, číst si, malovat sprostý obrázky, trefovat se flusačkou do čehokoli, nebo dělat jinou skopičinu. Zákazem smart zařízení učitel pozornost nezíská a pokud má vyplé zvuky, tak to aspoň neruší ostatní žáky. To je jak v it, pokud si uživatel zaviruje pc, tak v 95% je to vina správce v 5% samotného uživatele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Ondrej.Kalis
Odpovědět

Zpět na „Školství“