Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Spravedlnost

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Spravedlnost. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jj, já si užil sedm let práce pro psychopata. Jako OSVČ, vyúčtování bylo ničím neředěné peklo. Kličky, odírání, zneužívání, práce zadarmo. Všichni mě varovali, nedal jsem si říct. Nakonec mi instinkty donutily - jak jinak - utéct. Zabít ho - skončím v lochu. A to byl dlouholetý rodinný přítel od mé ženy.
Jedna historka: on dělá švenkra kamerovým jeřábům pro ČT (dluží v ČT na koho se podívá, průběžně; vrací s velkými průtahy), je ovšem na place (režiséry a hlavními kameramany, produkcemi) oblíben pro svou úslužnost, vstříctnost (každou chvíli v titulkách => tantiemy). Točilo se na Staromáku, byl tam náhodou se svým starším synem. A šla kolem třída dětí, náhle se z ní utrhlo děvčátko a kvíkalo "Tati, tati!" A syn byl v šoku, protože to celé prasklo - že má nemanželskou dceru. Sám si ode mě pak půjčoval na její tábor; páčit to z něj bylo opět ničím neředěné peklo.
Další historku, kdy od něj měla moje žena převzít moje peníze (vyúčtování - 40k), která opakovaně jezdila na "Kavky" (Kavčí hory), načež (když se ta schůzka jaksi opakovaně nekonala), jsem ho v moment, kdy měl mít na Kavkách schůzku s mou ženou, potkal s jeho oficiální rodinou na Soumarském mostě, kde "jel" Vltavu už jsem tu asi uváděl...(bájné lhaní; jaký dotační podvod - vždyť to dělají všichni!)
Utéct, jedině utéct. Páč jsem pacifista, po dopočítání do osmi jí nikomu "nefláknu", na to nemám koule.
Ale kam utéct před vlastním premiérem se našinec jaksi nedoví...
...................
A to, jak pan Honzák zmínil případ, kdy "on" prostřednictvím dětí vydírá svou manželku, tak to mám takových případů ve svém okolí šest. Mluvil přesně o tom, co zaznělo na "Jak psychopati ovlivňují naše životy", 15.6.2018, psychopatie.cz
Že je psychopatů jen jedno procento je mi krajně podezřelé. Na té konferenci zaznělo, ža jich je, pokud jsem se nepřehlédl, 11-23%. Děsivé. A IMHO ta mnohem vyšší procenta sedí!
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
anonym82188
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2013, 12:22
Profese: lokalizace
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od anonym82188 »

Jednoducha uvaha.
Proc nezavest povinne testovani zakonodarcu a clenu vlady? Koneckoncu, i ridic MHD nebo strojvedouci musi mit potvrzeni, ze to nikam nenapali, tak proc ne clovek, ktery de facto veze 10M lidi.
Pekne by bylo nasadit max podil psychopatu (nejake potrebujeme, maji neotrele napady) na pocet ziskanych kresel. Ty tahanice by bylo hezke pozorovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym82188 za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od David.Wagner »

Já se moc omlouvám, ale tohle se mi zdá už daleko za hranou.

Nebudu řešit jak náhodně a pop vědecky se tady řeší slovo "psychopat" (on i ten Honzák je za jeho používání pod nějakou tou kritikou a třeba argument Hitlerem a jeho zařezení mezi psychopaty už je fakt zvláštní).
Lidé prožívají věci různě. Prohlásit někoho skrze psychologické vyšetření za psychopata a na základě toho mu zamezit v přístupu k veřejným funkcím jaksi preventivně je fakt neuvěřitelná bída, stejně jako klasifikovat někoho jako psychopata a tím uzavřít jeho případ.
Suďme prosím lidi podle činů a postojů, ne podle toho jak jim funguje chemie v hlavě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Josef.Kadlecek, Jan.Posvar, Adam.Jaros, Michal.Ketner

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Petr.Vileta »

David.Wagner píše: 28 čer 2018, 12:20 Já se moc omlouvám, ale tohle se mi zdá už daleko za hranou.

Nebudu řešit jak náhodně a pop vědecky se tady řeší slovo "psychopat" (on i ten Honzák je za jeho používání pod nějakou tou kritikou a třeba argument Hitlerem a jeho zařezení mezi psychopaty už je fakt zvláštní).
Lidé prožívají věci různě. Prohlásit někoho skrze psychologické vyšetření za psychopata a na základě toho mu zamezit v přístupu k veřejným funkcím jaksi preventivně je fakt neuvěřitelná bída, stejně jako klasifikovat někoho jako psychopata a tím uzavřít jeho případ.
Suďme prosím lidi podle činů a postojů, ne podle toho jak jim funguje chemie v hlavě.
Jenže Hitler byl psychopat, na tom se shodne 11 z 10 psychiatrů. ;) Poslechni si tu Honzákovu přednášku, psychopatovi chybí jedno spojeni v mozku, to je objektivní metoda (magnetická rezonance). Ovšem postup prý musí být ten, že psychiatr rozpozná psychopata a zobrazovací metoda to potvrdí. Naopak to prý nelze.
https://www.youtube.com/watch?v=yfW8NWiNW3I
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Karel666

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Petr.Vileta píše: 28 čer 2018, 15:53 ...to je objektivní metoda (magnetická rezonance). Ovšem postup prý musí být ten, že psychiatr rozpozná psychopata a zobrazovací metoda to potvrdí...
A i to je ne stoprocentní. Taky jsem věřil v tuhle snadnost, ale věci nejsou takové, jaké se zdají být.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od David.Wagner »

Petr.Vileta píše: 28 čer 2018, 15:53
David.Wagner píše: 28 čer 2018, 12:20 Já se moc omlouvám, ale tohle se mi zdá už daleko za hranou.

Nebudu řešit jak náhodně a pop vědecky se tady řeší slovo "psychopat" (on i ten Honzák je za jeho používání pod nějakou tou kritikou a třeba argument Hitlerem a jeho zařezení mezi psychopaty už je fakt zvláštní).
Lidé prožívají věci různě. Prohlásit někoho skrze psychologické vyšetření za psychopata a na základě toho mu zamezit v přístupu k veřejným funkcím jaksi preventivně je fakt neuvěřitelná bída, stejně jako klasifikovat někoho jako psychopata a tím uzavřít jeho případ.
Suďme prosím lidi podle činů a postojů, ne podle toho jak jim funguje chemie v hlavě.
Jenže Hitler byl psychopat, na tom se shodne 11 z 10 psychiatrů. ;) Poslechni si tu Honzákovu přednášku, psychopatovi chybí jedno spojeni v mozku, to je objektivní metoda (magnetická rezonance). Ovšem postup prý musí být ten, že psychiatr rozpozná psychopata a zobrazovací metoda to potvrdí. Naopak to prý nelze.
https://www.youtube.com/watch?v=yfW8NWiNW3I
no, ve skutečnosti k tomu třeba zrovna dnes přišel tenhle mail..takže 11 z 10 prosím nene, to jsou hrozně zjednodušující slova. Zlo světa fakt nejde hodit na jednoduchý vysvětlení "chybí jim kus mozku".


Milí mladí přátelé, doslechl jsem se o besedě Radkina Honzáka o psychopatech. Nevím přesně, co říkal, nebyl jsem u toho, ale signály, které se ke mně donesly, považuji za varující a považuji proto za svou občanskou povinnost uvést věci na pravější míru.

Nuže tedy - psychopat podle současného vymezení je člověk, který má poruchu emoční soustavy, poruchu empatie a nedostatek či úplnou absenci soucitu. To mu brání v přizpůsobování sociálnímu prostředí, v němž se pohybuje, tzv. copingu. V důsledku toho se dopouští sociálně nepřijatelných činů, včetně kriminálních, aniž chápe a uvědomuje si jejich škodlivost.

Většina psychopatů vykazuje poruchy ve stavbě vnitřní strany přední části hemisfér. Typický vývojový psychopat se zakládá v prvních 6 měsících života v důsledku chybných reakcí matky na signály dítěte. Jde zejména o neempatické a přehnaně úzkostné matky. Dítě tak začne vyvíjet jinou behaviorální strategii, jejíž charakteristické znaky jsou řekněme podlézavost, patologická schopnost se zalíbit a současně, v jiných situacích, útočnost, které nejsou zpětnovazebně kontrolovány svědomím.

Typickým psychopatem je Radovan Krejčíř, jako takový se též jeví Rittig, v žádném případě jím nebyl Hitler ani Zeman, na které údajně Honzák na jedné z Vašich besed poukazoval.

Bližší vysvětlení poskytnu rád a z občanské odpovědnosti bezplatně.
Milan Adámek


(Milan Adámek učí o neurovědách, vydal nějaké knihy a rozhodně to není nula v oboru)

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak panu Adámkovi pošli odkaz na video. Pan Honzák tam uvádí, že existuje i teorie o "hodných psychopatech" a uvádí tam příklady. A fakt by mě zajímalo, co byl tedy Hitler, protože normální určitě nebyl. Normální člověk nedává rozkazy k zabíjení statisíců lidí. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Ano, na konferenci (kde jsem byl) zaznělo, že předejít tomu, aby se z člověka stal psychopat lze částečně tím, že je dítě zahrnováno úplně normální rodičovskou péčí a láskou.
..........
Ještě tu máme dalšího - Stalina...
Přednášku pana Adámka by chtělo taky uspořádat, o Radkovi Ptáčkovi nemluvě
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

A další pán na holení:
viewtopic.php?p=581147#p581147
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Nerovnoprávnost; psychopati mezi námi

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Vileta píše: 28 čer 2018, 17:43 Tak panu Adámkovi pošli odkaz na video. Pan Honzák tam uvádí, že existuje i teorie o "hodných psychopatech" a uvádí tam příklady. A fakt by mě zajímalo, co byl tedy Hitler, protože normální určitě nebyl. Normální člověk nedává rozkazy k zabíjení statisíců lidí. ;)
Hmm, a co takovej velitel co poslal vojáky na pláž omaha, to byl psychopat jak vyšitej, když tam na smrt poslal tolik kluků... Svět není černobílej ;)


Je to jak se psalo s rezonancí, nic není stoprocentní, ale otázka je jestli to nestojí za to použít na minimalizaci škod vs jestli se fakt omezí práva člověka. Jeslti to, že když nerozeznáš barvy nesmíš dělat elektrikáře (už se zrušilo :D), protože barvy drátů je omezení tvých práv... Psychopat je jeden z nejlepších chirurgů, protože právě nemá city, ale druhá věc je že primář by z něj byl blbej, jaksi by z podřízenejma jako vedoucí pěkně vyje..val. Je pak špatné říci, že se na pozici chirurga dá přednost pyschoušovi vs normální člověk, ale vedoucí být nesmí správné nebo špatné? Reálně by společnost dostala víc...

Vše je to pouize o nastavení, reálně se práva omezují a každý to uznává a kdo ne lže, minimálně obrátí v situaci, kdy by ho měl operovat chirirg co má špatnej zrak, že by to ovlivnovalo výkon, pak by i ten co nikoho nechce omezovat, najednou začal omezovat a hodně by u toho řval...
Odpovědět

Zpět na „Spravedlnost“