Exekuce [Odděleno z Protikorupční strategie]

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Já bych se k tomu ještě vrátil. Příjde někomu normální mít náklady na exekuci tří stovek 15000 Kč? Mi teda ne. Podvod, neschopnost nebo zneužití funkce. Nebo všechno dohromady.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Adam.Soukal »

300 = pokuta, která po měsíci stojí 1000, pak jsou to 2leté úroky - pak je to 6000 advokát a 6000 exekutor. Pokud chceš řešit ceny, tak to beru, ale tady se nadává na exekutory, že berou chudákům lidem movitý nebo nemovitý majetek. A říkat, že dlužníci jen dluží peníze - tak tomu věřiteli třeba tím dluhem umírá podnikání. Ne každý věřitel je čez, vzp nebo o2. To už by bylo zase to paušalizování.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Roman.Kucera »

Adam má zmáklou krásnou teorii, my holt máme i nějakou praxi. Adame, uvědom si, že všechno, co se dá zneužít a obrátit proti smyslu své existence, ze v Česku vždy zneužije a obrátí. U exekutorů k tomu došlo cca minutu po jejich uzákonění a nikdo nemá vůli s tím něco dělat. Omlouvám se Jardovi za OT.
Pro pobavení - moje OSOBNÍ zkušenost s exekutorem: http://roj.bloguje.cz/605041-exekuce-s-usmevem.php
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Adam.Soukal »

Roman Kucera píše:Adam má zmáklou krásnou teorii, my holt máme i nějakou praxi. Adame, uvědom si, že všechno, co se dá zneužít a obrátit proti smyslu své existence, ze v Česku vždy zneužije a obrátí. U exekutorů k tomu došlo cca minutu po jejich uzákonění a nikdo nemá vůli s tím něco dělat. Omlouvám se Jardovi za OT.
Pro pobavení - moje OSOBNÍ zkušenost s exekutorem: http://roj.bloguje.cz/605041-exekuce-s-usmevem.php
Jsem rád, že jsem teoretik, protože jsem narozdíl od tebe a dalších v té exekuční kanceláři pracoval? To je přesně to debatování, já jsem slyšel od známého, ale jak říkal Jarda, držím hubu a budu to rozporovat časem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvek:
Ondrej.Profant
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Anonym101 »

Adam Soukal píše:sem rád, že jsem teoretik, protože jsem narozdíl od tebe a dalších v té exekuční kanceláři pracoval? To je přesně to debatování, já jsem slyšel od známého, ale jak říkal Jarda, držím hubu a budu to rozporovat časem.
tak pokud je to profese kterou se zivis, tak je jasny ze budes mit jinej uhel pohledu a beres to jako normalni podnikani :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anonym101 za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

a nestacil by navrh treba, ze by naklady by meli strop? treba ve vysi 3x-10x nez je pohledavka?
Tim by se vyresili jak spory zmirajiciho zivnostnika ktery ceka na kazdou korunu od dluznika a dluznik by byl ochranen od nesmirnych cisel.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Spíš bych viděl náklady na 10-20% z dlužné sumy.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Promin, ale ty tady operuješ s tím, že věřitel se neobtěžuje napsat dlužníkovi. Pokud někomu dlužím přijde mi nejdřív platební rozkaz od soudu, který advokát dlužníkovi zašle. Já jsem se teda nesetkal s tím, že by věřitel po dlužníkovi nežádal nejdříve peníze klidnou cestou. A pokud bereš třeba pokutu u dopravních podniků? Oni ti snad nenapsali na ten doklad, že to máš zaplatit? Revizor o tom musím dokonce poučit, že pokud nezaplatíš vystavuejš se penále apod.
Dokonce máš možnost i v případě, že to dojde až k té exekuci, zaplatit do 14 dnů a platíš jen polovinu paušálních poplatků exekutora. Což u 300 zvládneš. Sice zaplatíš 7000, ale ne 15000.
Adame jeden příklad. Někdy ve dvaceti jel mladý muž šalinou z flámu. Samozřejmě na černo. Revizor, pokuta, bez peněz. Kámoš mu řekl. Dej mi 200,-Kč, ja tam mám kámoše a budeš to mít lacinější. Dal. Jeho blbost. Ve 32 letech objevil náhodou mezi reklamama ve schránce obyčejný dopis. Byl od exekutora. Letěl tam a tam se dověděl, že už proběhl soud s dopravním podnikem a byl odsouzen. Teď musí zaplatit 12.800,-Kč. Letěl na soud. Tam nezájem. Od nikoho nedostal žádný dopis ani upozornění. Půjčil si peníze a zaplatil. Šel znovu na soud a k exekutorovi a ptal se jich, jestli tam nemá z mládí ještě něco. Ne, jste čistý. Za tři měsíce se to přesně opakovalo. Jen ten přestupek se stal asi o měsíc později. Opět zaplatil 12.800,-Kč a když zjišťoval, proč mu to neřekli hned, tak výmluvy typu, jiný soudce, pošťačka asi nedodala a podobně. Neměl nikde zastání. Proč to píši. To samé může potkat každého třeba s pokutou od policie, s bankou, pojišťovnou a pod. Připadáte mi někdy kluci trochu naivní. Přeci jen žádná vysoká škola nenahradí praxi. A může vás to potkat bez rozdílu všechny. A většinou až ve středním a starším věku se začíná platit za hříšky mládí. Je, já jich měl.
Nechci se dělat moudrým, jen jsem těch facek v životě už dostal více než asi většina z vás. A tak držím palce, ať je nedostáváte. :)
Naposledy upravil(a) Jiri.Kaderavek dne 20 led 2011, 11:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava citace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 6):
Roman.Kucera, Jiri.Kaderavek, Anonym101, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera, Vitezslav.Praks
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ano, tak to je. Paradoxně jsem vždy měl problémy s institucemi, které si vždy našly adresu, aby mi zaslaly jiné účty, které jsem normálně platil nebo i reklamní materiály. Jen tu upomínku jaksi nedohledaly (v prvním případě).

V jednom případě to hned předaly kanceláři, která se neobtěžovala (ano, pojišťovna, které jsem pravidelně i v době exekutorského dopisu platil tisíce korun ročně na mne poslala exekutora za neuhrazení 520 Kč v souvislosti s povinným ručením a prodejem vozidla - exekutor poslal normální zásilku 1.8. s lhůtou 10 dní, kdybych byl na dovolené, mám vybrabčenej byt).

Ve druhém případě jsem dojel na to, že ač jsem si zřídil dosílku ze svého bývalého bydliště na nové, tak zásilky do vlastních rukou se nedosílají a pošťačka na zásilku napsala - k nezastižení. (šlo o 300Kč od města, ve kterém jsem 37 let bydlel a nikdy se neskrýval - to došlo naštěstí jen k soudu - mimochodem dejte si pozor, když Vám dojde zásilka s upozorněním o dluhu a poplatcích, bývá u ní složenka, ta bývá občas ale jen na ty poplatky, takže já jsem zaplatil poplatek ve výši dvojnásobku dlužné částky a bláhově si myslel, že to mám z krku - bohužel původní dlužná částka zůstala).

Tak teď špekuluj Adame, kde se stala chyba. Podotýkám, že jsem o dloužcích nevěděl. A ano, nikdo nejsme neomylní, chodí nám desítky účtů, doma nás zlobí děti, práce je nad hlavu, člověk je rád když má ty věci z krku a trochu klidu třebai pro jiné aktivity. Ale občas prostě něco přehlédne. Nejsme stroje a chybovat je lidské. Brzy otočíš ve svém názoru, jen co tě trochu semele život. Sám si dojel na malou nepozornost s zkouškami ve škole, takže už částečně víš o čem mluvím.

Podle mého by mělo být povoleno soudně vymáhat až částky od jisté výše. Tzn. že by někdo musel skoupit drobné dluhy a teprve poté je po Tobě vymáhat soudně. Ať si k tomu instituce zřídí třeba registr, ale ať už se proboha přestane zneužívat toho, že lidé nejsou stroje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Jiri.Kaderavek.sen, Jaroslav.Kucera, Vitezslav.Praks
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Exekuce [Odděleno z Protikorupční strategie]

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jo a od té doby, co byl zaveden "institut doručení" to bude ještě veselejší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Vitezslav.Praks
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Odpovědět

Zpět na „Transparentní organizace“