Aplikace programu - doprava

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Robert.Adamek »

Mikuláši nevím jestli jsem to dobře poichopil. Takže ti příjde bezpečnější, když je pruh pro cyklisty součástí silnice? Tedy že je uříznutý pruh ze silnice nabarvený na červeno a vyhrazený? To bych asi nesouhlasil. Tím se totiž neřeší problém řidičů, kterým cyklisti vadí, naopak to podněcuje k "záměrnému otevírání dveří do cyklostezek" :-) Určitě bych byl pro oddělený pruh třeba tím trávníčkem a považuji to za mnohem bezpečnější. Samozřejmě tam kde to nejde tak hold v cestě, ale tomu bych se snažil vyhnou.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Robert Adamek píše:Mikuláši nevím jestli jsem to dobře poichopil. Takže ti příjde bezpečnější, když je pruh pro cyklisty součástí silnice? Tedy že je uříznutý pruh ze silnice nabarvený na červeno a vyhrazený? To bych asi nesouhlasil. Tím se totiž neřeší problém řidičů, kterým cyklisti vadí, naopak to podněcuje k "záměrnému otevírání dveří do cyklostezek" :-) Určitě bych byl pro oddělený pruh třeba tím trávníčkem a považuji to za mnohem bezpečnější. Samozřejmě tam kde to nejde tak hold v cestě, ale tomu bych se snažil vyhnou.
ano přesně tak. Zkusím dohledat ty statistiky. Pokud někdo záměrně otevírá dveře do cyklostezek, protože mu cyklisti vadí, tak nepatří za volant, ale do kriminálu. Cyklisté mají právo jezdit po silnici a řidiči to musí respektovat, stejně jako se musí smířit s tím, že se na silnici vyskytují pomaleji jedoucí důchodci, nebo, že podél ní občas někdo jde..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Adam.Soukal, Tomas.Vymazal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Roman.Kucera »

Záměrně to nikdo nedělá, ale cyklista je v mrtvým úhlu, prostě ho řidič nevidí. Takzže cyklista musí předvídat, že se otevřou kterékoliv dveře a musí se obloukem vyhnout. Čímž vyjede z pruhu pod jedoucí auto. Nebo to musí předvídat řidič, že každý cyklista může kdykoliv vybočit pod auto a tudíž musí zpomalit na jeho rychlost a nepředjíždět ho. To pak ale nevím, na co tam jsou ty "cyklostezky", to rovnou můžeme udělat absolutní přednost cyklistů na silnicích a je to vyřešený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Adamek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Roman Kucera píše:Záměrně to nikdo nedělá, ale cyklista je v mrtvým úhlu, prostě ho řidič nevidí. Takzže cyklista musí předvídat, že se otevřou kterékoliv dveře a musí se obloukem vyhnout. Čímž vyjede z pruhu pod jedoucí auto. Nebo to musí předvídat řidič, že každý cyklista může kdykoliv vybočit pod auto a tudíž musí zpomalit na jeho rychlost a nepředjíždět ho. To pak ale nevím, na co tam jsou ty "cyklostezky", to rovnou můžeme udělat absolutní přednost cyklistů na silnicích a je to vyřešený.

vždyť jsem napsal, že je nesmysl, aby byla cyklostezka vedle parkovacího pruhu, to ovšem nic nemění na tom, že cyklostezka na kraji silnice, je bezpečnější než vedle silnice...

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Robert.Adamek »

No možná statisticky ano, ale je to vesměs kvůli hloupému řešení. Mimochodem když jsi říkal, že je stezka podél cesty bezpečnější, tak mě se stalo, že jsem při odbočování sestřelil cyklistu, prostě jsem ho v zrcátku neviděl. Když je auto v odbočovacím pruhu doprava, předpokládá se, že v pravo už nikoho nemá, a on cyklista, který jede rovně, no to se dá předvídat že jo, ale když jsem dělal řidičák, neříkali mi, že budu muset být věštec. Cyklisté často nejsou soudní, nenapadne je, že je třeba řidič nevidí. V zmiňovaném případě, pokud by cyklista měl stezku mimo vozovku, dojel by na křižovatku a čekal jako chodec na zelenou, tím pádem by se střet eliminoval. Proto je lepší, když je cyklostezka oddělena a je raději součástí chodníku ne vozovky.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Petr.Vileta »

Take si myslim, ze cyklisticka stezka musi byt (pokud je to mozne) oddelena. Ono jde treba i o to, ze kdyz se ridic potrebuje necemu rychle vyhnout (v protismeru, dire), tak podvedome uhyba k pravemu okraji, pokud tam neni obrubnik nebo svodidlo. Kdyz je tam pevna prekazka, opet podvedome mu to brani do ni narazit (nechce si ponicit auto).

A s temi nesoudnymi cyklisty musim souhlasit. Vetsina jich vubec nema ridicak, takze netusi, jaka jsou pravidla silnicniho provozu, maximalne znaji sve vyhody.

Zrovna v patek jsem se srazil s cyklistou, jako chodec a na cyklostezce-chodniku. Stezka je tam vyznacena, ja sel po chodnikove casti, ale cyklista se vynoril ze zatacky a samozrejme mimo stezku a jel dost rychle. No chytl jsem ho instinktivne za riditka, on take zabrzdil, takze ani neupadl. Ptam se ho, proc nejede po sve casti. Pry je to jedno, kde jede. A to mu bylo mozna kolem 40 let, takze zadny "mlady blazen". Povidam mu "ale prave jste do me vrazil" a on na to "ale nikomu z nas se nic nestalo". No na zabiti. A tenhle kdyz pojede 15 km/h vedle aut, co jedou 50 km/h a nebude mezi nimi obrubnik nebo svodidlo, tak to spatne dopadne. A to vubec nemluvim o tom, ze cesti ridici patri k jednem z nejhorsich a nejbezohlednejsich v Evrope. A je videt, ze mezi ne patri i ridici bicyklu.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Když nebudou cyklostezky, tak neubyde cyklistů na silnici. Mnohem bezpečnejší je, když je na kraji silnice cyklostezka a řidič počítá s tím, že tam někdo může jet.

Já po cyklostezkách nejezdím, protože kolo používám jako přibližovadlo a tam kam jezdím většinou žádný cyklostezky nejsou. Řidičák sice nemám, ale pravidla silničního provozu znám, snažím se předvídat i nepředvídatelný a jezdím opatrně.

735 07 66 99, Praha 12

Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Robert.Adamek »

V zásadě "řidičák na kolo" není vůbec od věci. Pokud se po silnici pohybuje nějaký účastník silničního provozu, je potřeba, aby měl osvědčení o tom, že absolvoval školení předpisů, že zná značky a křižovatky, umí první pomoc atp. Proč by měl řidič znát předpisy více, než cyklista? (samozřejmě pokud má dotyčný ŘP tak je školení/osvědčení na kolo zbytečné) v podstatě bych to i uzákonil, lehoučký správní poplatek, třeba 200Kč a alespoň 20 vyučovacích hodin.
Ono se to sice učí na základce, ale ve velmi omezené míře.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace programu - doprava

Příspěvek od Roman.Kucera »

http://casnemlcet.cz/pavel-matejka/jak- ... rakove.php
Upozornila mě jedna skoropirátka :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Lukas.Findeis
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Transparentní organizace“