Návrh pirátského postoje k hazardu.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ty evidentně netušíš, s kým mluvíš :-) :-) :-) Až tě v Betfairu někdo oškube, tak to budu já ;-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Roman.Kucera píše:Ty evidentně netušíš, s kým mluvíš :-) :-) :-) Až tě v Betfairu někdo oškube, tak to budu já ;-)
Nad rámec toho co je napsáno v tomhle threadu netuším. Betfair používám spíš málo, ale až mě někdo oškube, bude to někdo, kdo tomu rozumí víc než já :-)

Ale to už se asi dostáváme pryč od původního tématu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvek:
V__

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od David.Wagner »

Přátelé, pojďme to tady oživit.

V tuto chvíli máme po republice vládu nad lecjakým komunálem ať už přímo my nebo třeba v Ústeckém kraji několikrát v koalici se Zelenými. Ať už z vlastních pohnutek nebo z návrhů koaličních partnerů se pak velmi často vrací téma totálního zákazu hazardu na území obce.
Naposledy v Mostě.
https://www.facebook.com/piratiazelenip ... =3&theater

Myslím, že by bylo fajn si dát další kolo interní stranické debaty. Vidím to jako dost principielní spor o hodnoty a jsou v něm různé odstíny od "nezakazovat nikdy nic" přes "zakazovat někdy a někde" po "měli bychom to zakázat všechno, škodí to lidem".

Já bych na začátku jenom řekl, že se mi vlastně zdá jako dost slušný výchozí materiál původní starý Rojův návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Katerina.Stojanova, Mikulas.Peksa

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Tohle vlákno leželo poměrně dlouhou dobu ladem, takže se předem omlouvám, pokud tu otevírám už cosi dávno rozjetého, kde padla řada podnětných argumentů, ale od října 2016 se bezpochyby leccos změnilo.

Spolu s Moravskoslezským krajem se jako Ústečáci pereme o první místo v nejvyšší míře chudoby (https://www.denik.cz/ustecky-kraj/nejvi ... -no9p.html), četnost vyloučených lokalit je jednou z primárních znaků Sudet. To s sebou zcela logicky přináší i sociálně-patologické jevy typu gemblerství, které v určité fázi přestává ohrožovat přímo daného jedince, který podlehl, a přenáší se do okruhu jeho nejbližších sociálních skupin (btw, podle průzkumu z roku 2016 je procento obyvatel našeho kraje starších 15 let v exekuci téměř 17% - strašný - https://www.irozhlas.cz/ekonomika/nejca ... 1704041232_). Vzhledem k tomuto faktickému konstatování mi přijde vážně nešťasný mávat nad tím rukou, obestavět se argumenty typu "svoboda podnikání, vole", "jsme liberálové, vole", apod. Mnohem raději bych v tomto případě volila zlatou střední cestu pokud možno co nejracionálnějšího řešení a nejela nutně celostranicky po lince ani jednoho z extrémů (stanovíme-li si je jako "úplné omezení" x "úplné povolení, ač v rámci limitů příslušné legislativy ČR".).

Pokud si Mostečané nechali vypracovat analýzu, jejíž čísla jasně hovoří pro kvitování omezení (a taková opravdu existuje od J. Konieczného), a pokud lidi z Děčína štve, že herny se svým specifickým zjevem exteriéru narušují historické centrum města, a tady dodávám, že parafrázuji slova, která k této problematice zazněla od zasvěcených na schůzi KS Úsk, pak mi vyhláška, která řeší URČITOU MÍROU omezení (typicky může určovat vzdálenost výskytu takové herny od určité lokality), nepřijde jako něco, co je nutně špatně.

Za velmi problematický bych považovala celoplošný zákaz, neb jsem si zcela vědoma toho, že by se herny přesunuly do okrajových částí a fungovaly na ilegální bázi, čímž by nad nimi stát ztratil kontrolu, kterou teď do určité míry hraje prim proti naprosté zvůli provozovatele.

Suma sumárum, nechejme konečná stanoviska na těch příslušných zastupitelích, kteří znají lokální pro a proti nejlépe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 2):
David.Wagner, Mikulas.Peksa

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od David.Wagner »

Jako základ si myslím je stanovisko "rozhoduje zastupitel" asi klíčový, nepovažuju za vhodné kvůli tomu sahat k disciplinárním sankcím. Kdybychom dokázali k tomu nějak vysoustružit nějakou základní linku obecného postoje aktualizovanou dodnes, bylo to super. Když si u toho rovnou popíšeme nějaké argumentační pasti, tak to bude nejlepší.

(kde typicky vidím hned první v tom, že si nejsem jist jestli se celý v tomhle zajímavý byznys neposunul na internet nebo proč bráníme některý hazard a jiný hejtujeme...)

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

David.Wagner píše: 10 pro 2018, 19:30 Jako základ si myslím je stanovisko "rozhoduje zastupitel" asi klíčový, nepovažuju za vhodné kvůli tomu sahat k disciplinárním sankcím. Kdybychom dokázali k tomu nějak vysoustružit nějakou základní linku obecného postoje aktualizovanou dodnes, bylo to super. Když si u toho rovnou popíšeme nějaké argumentační pasti, tak to bude nejlepší.

(kde typicky vidím hned první v tom, že si nejsem jist jestli se celý v tomhle zajímavý byznys neposunul na internet nebo proč bráníme některý hazard a jiný hejtujeme...)
Tak mě takhle z patra napadá, že provozuješ-li tuto bohulibou aktivitu na internetu, nerušíš tím pak pravděpodobně noční pořádek, což je jeden z "motivátorů" těch, kteří za zákaz dlouhodobě bojují, protože je to hold v mnoha případech doprovodný jev (co si budem, herny nejsou jenom holou místností plnou beden, ale škála jejich nabídek bývá dost pestrá a využívaná). Čímž neříkám, že se s tímhle stanoviskem ztotožňuju, jenom na tvou výzvu házím argument do pléna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
David.Wagner

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Adam.Komenda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Adam.Komenda »

V příloze najdete studii od pirátského analytika Janusze Konieczného, který vzhledem k velmi špatné sociální situaci v Mostě, tedy vysoké nezaměstnanosti, velkému počtu lidí v exekucích a zejména vysoké kriminalitě, doporučuje zakázat v Mostě hazard, který sociální problémy v Mostě prohlubuje.
Přílohy
Stav-hazardu-v-městě-Most-argumentační-přehled.pdf
(428.47 KiB) Staženo 49 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Komenda za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Upřímně řečeno, ten Zelený tlak na plošné zakazování hazardu mě neteší. Sudety nepochybně vyžadují jistou míru spolupráce, ale nemusíme se jim zase tolik podřizovat. V Litoměřicích jsme to řešili dohodou před volbami, že každá strana si hlasuje o hazardu po svém. Přijde mi to jako dobré řešení. Nebo se bavme o tom, co je rozumná regulace, od zakazování jsou tu konzervativní strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Janka.Michailidu
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Ondra.kl »

... a nebylo by lepší tam zakázat lidem bydlet? To by tam přeci vyřešilo všechny problémy, ne?
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Návrh pirátského postoje k hazardu.

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jinak, jak tady někdo psal, že v případě zákazu hazardu se gembleři ve velkým přesunou online mi přijde nereálný, protože, aby to bylo srovnatelně pohodlný, tak musí mít prachy na účtu, ale neznám snad nikoho, kdo měl problémy s bednama a neměl exekuce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Jiri.Bruzek
Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“