Grafika [psychotropní]

Moderátor: Garanti

Janka.Michailidu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2412 poděkování
Dostal poděkování: 3395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika [psychotropní]

Příspěvek od Janka.Michailidu » 31 srp 2015, 21:58

tady teda hotovka nachystaná ke kritice

(jsem připravená, že to odrážkování budu předělávat, stejně tak kapitálky v názvech kanabinoidů. Jsem totiž už docela unavená, takže si umím představit, že to pro vyspanou střízlivou mysl může být až moc alternativní (inverzní kapitálky stejně jako ty svislé odrážky .)

(představte si to neoříznuté, inkscape to uřízl přesně tam, kde končily poslední neprázdné pixely)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Dominika.Michailidu

Jakub.Nepejchal
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1824 poděkování
Dostal poděkování: 1376 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 01 zář 2015, 07:10

Janko, je to pecka :!:
Svislé odrážky se mi moc líbí. S reverzními kapitálkami máš, ale pravdu, ty jsou pro mou lehce rozespalou, ale střízlivou mysl trochu moc alter a hlavně nepřehledné. Raději bych tam hodil klasické kapitálky, aby se ty dlouhé názvy líp četly.
Dycky XOLK!
Po 5 letech bez funkce.
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2595 poděkování
Dostal poděkování: 4655 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 01 zář 2015, 07:29

asi jsem taky rozsepalej... odrážky jsem četl jako "i"
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Janka.Michailidu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu » 01 zář 2015, 08:27

Jakub.Nepejchal píše:Janko, je to pecka :!:
Svislé odrážky se mi moc líbí. S reverzními kapitálkami máš, ale pravdu, ty jsou pro mou lehce rozespalou, ale střízlivou mysl trochu moc alter a hlavně nepřehledné. Raději bych tam hodil klasické kapitálky, aby se ty dlouhé názvy líp četly.
Zkusim to hned předělat a uvidíme, jak to bude vypadat :)

Martin.Smida píše:asi jsem taky rozsepalej... odrážky jsem četl jako "i"
Myslim, že tohle se na hotových vytisknutých filtrech už nestane :)

Předělala som: http://i.imgur.com/Dzk74CL.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Novy, Ondrej.Profant, Jakub.Nepejchal, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu

Janka.Michailidu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu » 01 zář 2015, 16:27

Tak.. Michal se mi vyjádřil a nelíbí se mu to. (Jelikož teď dělá věci do školy a nemá čas, pokusím se sem zreprodukovat jeho připomínky. Prosím berte to s rezervou, jelikož to nejsou jeho vlastní slova, nýbrž moje interpretace toho, co říkal.)
Michal má následující připomínky:

k tomu stávajícímu návrhu:
- příjde mu špatné rozdělování slov, zalamování, etc. (např. rako-vinotvorných)

| zalamování je řešeno tak, jak je, protože jsem se snažila o to, aby byla celá "infografika" esteticky příjemná na pohled (v rámci možností), nicméně jsem ochotná s tím ještě nějak pohýbat, pokud se shodneme, žeje to problém hodný řešení

- příjde mu, že se to zbytečně a špatně snaží o symetrii (chce, aby to bylo nesouměrně/nahodile rozházené)

| mně osobně symetrie nevadí. Snažila jsem se o "rozházený"styl na začátku, nicméně udělat to "rozházeně", aby to vypadalo dobře, je pro mě těžší, než to udělat zhruba symetricky. Takže, jak už jsem říkala Michalovi do telefonu, pokud mi někdo řekne, jak to umístit, přeházet to teoreticky můžu

- příjde mu, že molekuly jsou moc světlé

| opět, pokud se shodneme, nemám problém je ztmavit

obecně (a tohle brát s rezervou, protože moc nevím, jak to popsat):
- příjde mu, že je to špatný koncept jako celek (nahoře molekuly se zkratkami, dole celý název + účinky) - navrhuje to spojit do jednoho tak, že molekuly budou v pozadí za textem

| s tímhle já nesouhlásím (tohle je prakticky důvod, proč se obracím sem, jelikož naše názory jsou 1:1). Myslím si, že když to takhle zbastlím dohromady, už to nebude vypadat jako infografika, která někam spěje. + obrázky se zkratkama na začátku podle mě přitáhnou oko rozhodně víc (a když to člověka zaujme, pokračuje prostě po šipce k informacím) + máme na druhé straně hromadu textu bez obrázků. když bude hromada textu s obrázky jen na pozadí i na straně druhé, pochybuju, že si to lidi přečtou. (<- brát s rezervou. jen můj názor)
Další věc je, že pokud budou molekuly na pozadí textu, myslím si, že nebudou skoro vůbec viditelné (alespoň ne zřetelně) - a tedy to docela potře jednu část vzdělávacího potenciálu těch filtrů.

Jakub.Nepejchal
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 01 zář 2015, 16:37

Janka.Michailidu píše:Tak.. Michal se mi vyjádřil a nelíbí se mu to. (Jelikož teď dělá věci do školy a nemá čas, pokusím se sem zreprodukovat jeho připomínky. Prosím berte to s rezervou, jelikož to nejsou jeho vlastní slova, nýbrž moje interpretace toho, co říkal.)
Michal má následující připomínky:

k tomu stávajícímu návrhu:
- příjde mu špatné rozdělování slov, zalamování, etc. (např. rako-vinotvorných)

| zalamování je řešeno tak, jak je, protože jsem se snažila o to, aby byla celá "infografika" esteticky příjemná na pohled (v rámci možností), nicméně jsem ochotná s tím ještě nějak pohýbat, pokud se shodneme, žeje to problém hodný řešení

- příjde mu, že se to zbytečně a špatně snaží o symetrii (chce, aby to bylo nesouměrně/nahodile rozházené)

| mně osobně symetrie nevadí. Snažila jsem se o "rozházený"styl na začátku, nicméně udělat to "rozházeně", aby to vypadalo dobře, je pro mě těžší, než to udělat zhruba symetricky. Takže, jak už jsem říkala Michalovi do telefonu, pokud mi někdo řekne, jak to umístit, přeházet to teoreticky můžu

- příjde mu, že molekuly jsou moc světlé

| opět, pokud se shodneme, nemám problém je ztmavit

obecně (a tohle brát s rezervou, protože moc nevím, jak to popsat):
- příjde mu, že je to špatný koncept jako celek (nahoře molekuly se zkratkami, dole celý název + účinky) - navrhuje to spojit do jednoho tak, že molekuly budou v pozadí za textem

| s tímhle já nesouhlásím (tohle je prakticky důvod, proč se obracím sem, jelikož naše názory jsou 1:1). Myslím si, že když to takhle zbastlím dohromady, už to nebude vypadat jako infografika, která někam spěje. + obrázky se zkratkama na začátku podle mě přitáhnou oko rozhodně víc (a když to člověka zaujme, pokračuje prostě po šipce k informacím) + máme na druhé straně hromadu textu bez obrázků. když bude hromada textu s obrázky jen na pozadí i na straně druhé, pochybuju, že si to lidi přečtou. (<- brát s rezervou. jen můj názor)
Další věc je, že pokud budou molekuly na pozadí textu, myslím si, že nebudou skoro vůbec viditelné (alespoň ne zřetelně) - a tedy to docela potře jednu část vzdělávacího potenciálu těch filtrů.
Vzhledem k jakému účelu má dokument sloužit (filtry) je důležité, aby to co na něm je bylo co nejpřehlednější a dobře srozumitelné, takže souhlasím se symetrií a rozdělením na dvě části (je to teď i takhle moderní dělat infografiky). Pokud se mohu přimluvit za sytější kresby molekul, tak jsem za, ale jako zásadní problém to nevidím.
Dycky XOLK!
Po 5 letech bez funkce.

Janka.Michailidu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu » 01 zář 2015, 22:24

Tak jsem zapracovala tmavší molekuly, doladila zadní stranu a tady je výsledek. (v .pdf to je, protože tak to žádá tiskárna)

Není tam nikde naše logo, ale příjde mi to takhle takové čistší. (odkazy tam jsou)

Jestli to bude vadit, pokusím se ho tam někam vpašovat :) zatím kritizujte (prosím konstruktivně)
filtry_kanabinoidy.pdf
(842.31 KiB) Staženo 36 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Ondrej.Profant

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2595 poděkování
Dostal poděkování: 4655 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 02 zář 2015, 06:52

logo bych tam nekde vpasoval každopádně (útržek s vlaječkou je dycky můj nejoblíbenější :-) ). jinak to vypadá výborně.
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: x
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 755 poděkování

Příspěvek od Zdenek Strnad » 02 zář 2015, 07:07

Je to pouze můj dojem, nebo je ten text na zadní straně daleko realističtější než byl před rokem?

Grafiku nehodnotím, protože nejsem grafik. Za texty ale tleskám.

Jakub.Nepejchal
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 02 zář 2015, 07:39

Souhlasím s Martinem, že logo by tam někde být mělo (já si teda ani nevšim, že tam není).

Zdenek: Ten text je pořád stejný, je to naše programová komponenta o psychotropních látkách.
Dycky XOLK!
Po 5 letech bez funkce.

Odpovědět

Zpět na „Psychotropní látky“