Dozorovaná místa určená na aplikaci drog

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2126
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2058 poděkování
Dostal poděkování: 3787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dozorovaná místa určená na aplikaci drog

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Teďka něco zjišťuju o tématu bezpečnosti v Praze a v rámci něho jsem si hledal něco o "drug consumption rooms" (neboli jakási "místa určená na aplikaci drog"). Jsou to místa zřizovaná v rámci politiky harm reduction, kam si drogově závislí chodí aplikovat drogy za přítomnosti zdravotníka. V Dánsku s tím mají pozitivní zkušenosti (vznik středisek nezvýšil kriminalitu ani míru užívání drog, závislí nemusí drogy užívat na ulicích) a studie na toto téma obecně ukazují, že zřizování takovýchto míst přináší několik pozitivních změn a nepotvrzují se obavy kritiků (viz např. wiki stránka nebo kapitola 11 v monografii EMCDDA na téma harm reduction). Nemám teď čas to zkoumat dopodrobna, ale je to podle mě dobré komunální téma.

P.S. Je mi jasné, že tvrdé jádro programové skupiny PL určitě o tomhle ví, ale chtěl jsem jen poskytnout pár odkazů i těm ostatním, aby se nebáli zřízení středisek podporovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Ondrej.Profant

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: Dozorovaná místa určená na aplikaci drog

Příspěvek od Michal.Ketner »

děkuji adame , máme o tom info i v rozšiřujících materiálech o legaliazci taky bych je mohl už sepsat všechny dohromady a zenést někam
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Milan.Muller, Ljuba.Polakova

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“