Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Killman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 23 úno 2012, 18:06
Profese: programátor
Bydliště: Praha 10 Petrovice
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Příspěvek od Killman »

Návštěvník píše: Jsem rád, že mě tady někdo po dlouhé době rozesmál, přestože toto je spíše k pláči.

Mezi prvním a druhým odstavcem máte zjevný rozpor. V prvním odstavci mluvíte o tom, že člověku, který je v současnosti kriminalizovaný a sociálně vyloučený je jedno, jestli k tomu všemu nabízí drogy dětem, kvůli čemuž chcete podpořit legální předání drogy dítěti. Zato ve druhém odstavci se snažíte zavádět opatření, které zabrání prodeji drog dětem (licencovaná centra) kde si dotyčný může drogu koupit a beztrestně (podle Vašeho návrhu) předat dítěti.
To, že se nikdo nesnaží lobovat u poslanců kvůli prosazení drog penězi je sice hezké, ale v žádném případě z toho nelze logicky vyvodit, že je z tohoto důvodu vhodné drogy zlegalizovat, ale pouze to, že dotyčné gangy jsou dnes v takové ilegalitě, že si takový lobbing nemůžou dovolit. Každopádně řadoví uživatelém marihuany tuto legalizaci již požadují.

Nyní k jednotlivým odstavcům:
Ad 1) Počet uživatelů drog by se klidně mohl zvýšit. To, že někteří lidé nevědí (pokud vím, nejsem jediný) kde sehnat tvrdé drogy dokazuje, že Váš argument v předchozí diskusi neodpovídal realitě, tudíž by se zvýšila možnost tyto drogy kupovat. Navíc by vzrostl počet dekriminalizovaných uživatelů, klidně by to mohli být rodiče, od kterých by si mohy děti podle Vás dokonce BEZTRESTNĚ brát i tvrdé drogy (nezáleží na tom, že rodič je koupil proti občance ve spec. prodejně). Toto JEDNOZNAČNĚ povede ke zvýšení rizika, že dítě tuto drogu vyzkouší, protože se učí napodobováním rodičů a patřičně zestárne (školní věk) tak tuto drogu bude (podle Vás beztrestně) předávat dále. Jelikož dítě není a téměř nemůže být dostatečně informováno, zvýší se riziko jeho závislosti na tvrdé droze, kterou může klidně přinést komukoliv třeba do školy. Ve Vámi popsaném mechanismu nevidím tedy jinou cestu, než zvyšování počtu závislých nejen na měkkých drogách.
Ad 2) V takovéto licencované prodejně to klidně nakoupí člověk starší 18ti let a bez problému to poskytne partě, která je mladší. Opět podle Vás bez jakéhokoliv postihu. Tvrdé drogy způsobují těžkou závislost a trvalé změny psychického stavu, které dotyčné dítě poškodí do konce života. Takže pokud dnes šňupou jen dospělí, kteří jsou sice závislí, ale dá se alespoň částečně říct, že mají rozum tak teď to budou zkoušet děti, které budou chtít zakusit efekt zakázaného ovoce, kterým se tady všichni velice aktivně oháníte s tím, že jej potřebujete vymýtit.
Výsledkem bude, že tam, kde dnes náctiletí zkoušejí cigarety a alkohol, tak budou zkoušet tvrdé drogy, přičemž k těm lehčím budou mít přístup v de facto kdykoliv. (Pochopil jsem správně, že je chcete prodávat bez občanky?)
Ad 3) Nonsense. Uvedl jsem výše, z absence lobbingu není možné dedukovat potřebu zavedení jakéhokoliv zákona. Spíše naopak.
Ad 4) To co jsem uvedl bylo proto, že Vaše logická domněnka, podobně jako mnoho jiných byla bohužel mylná.
Ad 5) Ano správně uvádíte, že tlak prostředí je společenský fenomén, ale nesprávně vyvozujete, že by jej mohla legálnost/nelegálnost ovlivnit.
Dnes mají uživatelé tvrdých drog velice špatnou pověst a proto jsou zde snížené tendence, brát si někoho z nich jako vzor, přestože se to u různých labilnějších lidí děje. Tímto by přestali být společensky vyčleněnými lidmi se vším všudy, takže by bylo těžší vysvětlovat, že fetovat se nemá, protože to poškozuje člověka. Tedy pokud změníte něčí společenský status, změní se tím i jeho vliv na společnost.
Ad 6) Heroin bych nedokázal sehnat, protože jsem to dosud nezkoušel a nepotřeboval. Možná, že kdybych několik dní hledal, někoho bych našel. Také by bylo vhodné, kdybyste se vystříhal osobních injektiv, protože kdybych začal říkat to, co si o Vás myslím, tak nadávky zaplní nejméně jeden řádek.
Ad 7) Důvodů již bylo řečeno dost, bohužel se obávám, že Vy je nebudete chtít vidět. Až mi něco takového bude tvdit Psycholog, budu uvažovat o tom, že má pravdu (pokud si dokáže neprotiřečit ve dvou větách), ale tady kromě jedné studie (uznávám že není špatná) nezaznívají žádné podstatné argumenty potvrzené výzkumy.
Tak teď jste mě málem rozesmál vy, ale ne, ono je to spíše k pláči.

Že se svojí argumentací snažíte překrucovat moje slova je jedna věc, ale že už mi vkládáte pod prsty pravý opak toho, co píšu, to už jste vážně přehnal.

Nikde jsem nenapsal, že by mělo být beztrestné? podat drugu dítěti - naopak, za to by měla být odpovědná osoba trestána a to se stoupající přísností s ohledem na nebezpečnost podané látky. Legálnost pořízení látky v tom nehraje roli.

Co se týče lobbingu - ano samo o sobě to není argument - bylo to ode mě popíchnutí, kterým jsem se snažil naznačit, že současný stav narkomafiím plně vyhovuje. Že jsou drogové gangy tak moc zatlačeny do ilegality :lol: tak to je žel jen vaše zbožné přání.

Co se týče toho tlaku okolí, tam si též stojím za svým. Feťák (tím myslím závislá a zjevně rozpoznatelná osoba) má nízký společenský status nikoli kvůli tomu, že jsou drogy nelegální, ale proto, jak se navenek projevuje. Jeho postavení ve společnosti se nezmění jenom kvůli tomu, že si zničil zdraví látkou legální. Ono takové ředidlo je legálně sehnatelné - dá se čuchat a je to jedna z nejhorších věcí co se dá fetovat - přesto to nikdy nijak moc na popularitě nenabralo.

A co se týče invektiv, sám jste s tím začal, tak co se divíte?

Vy si koukám vyvozujete kdovíco bez znalosti stavu věcí a vytváříte si z toho jakési pokroucené závěry.
Kupříkladu - nikde jsem netvrdil, že se mají všechny drogy zlegalizovat ihned a najednou. To, že tvrdím, že by měly být legální, to chápu jako výsledný stav nějakého procesu, kdy se nejprve zlegalizují lehké drogy s prokazatelně nízkou škodlivostí a dál se bude pokračovat podle výsledků. Pokud by se v tomto bodě ukázalo, že to bylo ku škodě, sám bych změnil názor na další pokračování.
A pokud posuzujete validnost argumentů podle toho, jaký titul má ten, kdo jej přednesl, no to asi pak nemá smysl se s vámi bavit, že?
PS: Pokud se vám bude zdát můj tón konfrontační, pak si přečtěte, co a jak jste napsal.
Devilkin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 511
Registrován: 22 čer 2009, 18:11
Profese: IT
Dal poděkování: 1320 poděkování
Dostal poděkování: 778 poděkování

Re: Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Příspěvek od Devilkin »

Petr Vileta píše:
Jakub Michalek píše:... Million Marihuana March ... Troufám si říci, že prezentace skončila velkým úspěchem.
Souhlasim, a dokonce ve zpravach na Prime vystupuji zname osobnosti se souhlasnymi stanovisky. Mozna by to nekdo mel nagrabovat a hodit na Youtube.
http://play.iprima.cz/iprima/249790/all zhruba od 7:12 minuty.
Ten lékař se IMHO vyjadřoval hodně lobbisticky :(. Ale možná to tak nemyslel. Moje představa je taková, že tak jak dneska řekne "dejte si večer sklenku vína, pomůže vám to na ...", tak by v budoucnu řekl "... kupte si tento druh konopí s takovýmto obsahem účinné látky, pomůže vám to na ...". Případně předepíše mastičku. Určitě by neměl existovat monopol na kytku. Ale to naštěstí máme přímo v programu :).

A i ten první vstup pana Doudy byl dost podivný, ale spíš se spatně vyjádřil a nemyslel to tak. Jinak to totiž vyznělo, že demonstrace odborářů byla víc nebezpečná, než tato. Což mi nějak nedává smysl. Copak byla tohle nebezpečná demonstrace?
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Příspěvek od Petr.Vileta »

Devilkin píše:Jinak to totiž vyznělo, že demonstrace odborářů byla víc nebezpečná, než tato. Což mi nějak nedává smysl. Copak byla tohle nebezpečná demonstrace?
Nase demonstrace nebyla nebezpecna, protoze marihuana, ale ta odborarska ano, protoze chlast. :mrgreen: Tak jsem to pochopil ja a asi to tak pan Douda i myslel.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Devilkin
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 511
Registrován: 22 čer 2009, 18:11
Profese: IT
Dal poděkování: 1320 poděkování
Dostal poděkování: 778 poděkování

Re: Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Příspěvek od Devilkin »

Petr Vileta píše:
Devilkin píše:Jinak to totiž vyznělo, že demonstrace odborářů byla víc nebezpečná, než tato. Což mi nějak nedává smysl. Copak byla tohle nebezpečná demonstrace?
Nase demonstrace nebyla nebezpecna, protoze marihuana, ale ta odborarska ano, protoze chlast. :mrgreen: Tak jsem to pochopil ja a asi to tak pan Douda i myslel.
No jestli to tak opravdu pochopil každý, tak super :). Snad to tak myslel.

Přesně řekl tohle:
Kdyby si odboráři zahulili, tak by tam bylo méně agrese, pokud by vůbec ta demonstrace byla. Čili já to považují za méně škodlivé, než ty ostatní, takové ty demonstrace, veliké.
Ale taky si myslím, že se přeřekl.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenta drogy a návykové látky - veřejná konzultace

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Tak poznámky k textu komponenty, který je předmětem tohoto vlákna, již nejsou, proto konzultaci uzavírám.
Případné hádky je možno provozovat v Podpalubí. :geek:

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Zamčeno

Zpět na „Návykové chování“