Majitel čin.domu jako šmírák.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Uživatelský avatar
Frantisek.Kounovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2012, 23:07
Profese: mechanik / obsluha výrobní linky
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Majitel čin.domu jako šmírák.

Příspěvek od Frantisek.Kounovsky »

Přeji krásné nedělní ráno drazí piráti. Píši zde kvůli znepokojivé situaci která poslední dobou panuje mezi námi nájemníky a majitelem domu.
Před rokem Pan Oliva (majitel baráku) přišel s novinkou která měla zajistit bezpečí společných prostor domu a nainstaloval kamerový systém do přízemí se záměrem sledovat hlavní vchodový dveře z obou stran. Ale za tu dobu jsem si nemohl nevšimnout že spíše špehuje samotné nájemníky. Dám příklad: Chodil jsem pravidelně 6 měsíců do práce ve stejným čase, prostě rutina. Ale jednou sem si vzal dovolenou a zůstal jsem doma. Po dvou dnech jsem ho potkal a zeptal se mě co se mnou bylo že sem nebyl onen den v práci? :lol: To mi začalo být divné, potom jsem o tom mluvil se sousedkou od naproti, a ona mi řekla že s tím má podobné zkušenosti, že na ní v rámci kamer číhal až bude doma. Teď nedávno se stal u nás v baráku incident že někdo podpálil balkon v mezi patře a okamžitě po požáru někdo vyhodil jističe po celém baráku, začala to vyšetřovat policie a nepřímě mne obvinila že jsem za požár zodpovědný já. OFFTOPICNení divu že je poslal rovnou za mnou, protože je o mě známo že kouřím trávu a doma si občas pustím techno z hifiny... Když jsem se pánů policistů zeptal kde mají záznam z kamer které jsou namířené i na skříně s hlavními jističi. Odpověděli mi že kamery zrovna tou dobou nenahrávali. Takže nebýt sousedky která v tu dobu zrovna seděla u nás na návštěvě a dosvědčila co se vlastně všechno dělo, tak asi lítám ve velkým průšvihu... Nevím co s tím mám dělat. Mam si po sobě do nekonečna házet špínu za kterou vůbec nemohu? Nebo ho mám upozornit že takhle ne, a přitom riskovat vyhazov na ulici? Veškerý bordel v baráku (nedopalky, odpadky, adt) většinou padá na mě. Proč? Protože ke mě chodí často návštěvy mladých lidí? A začalo to od té doby co jsem si za dveře nalepil nálepku "Volím piráty" během hodiny jsem tu nálepku musel odstranit :D Sranda je že jsem tam měl před tím X techno nálepek a to mu nevadilo :lol: Pan Oliva je soukromník a dozvěděl jsem se že patří k ODěS. Že by za tím stálo něco jiného? Jak se mám bránit? OFFTOPICAsi nijak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kounovsky za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, David.Kral, Filip.Krska
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Majitel čin.domu jako šmírák.

Příspěvek od Roman.Kucera »

Především si zjisti náladu obyvatel domu. Na istalaci kamer nemá právo, pokud s tím nesouhlasí všichni a i pak musí mít jasně stanovená pravidla, co se se záznamem děje. Napráskějte ho na UOOU, ty pokuty jsou hodně mastný. Anonymně, nebo za nějaké sdružení nájemníků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kounovsky, Ondrej.Profant, Pavel.Moravec, Janek.Wagner
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Frantisek.Kounovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 05 úno 2012, 23:07
Profese: mechanik / obsluha výrobní linky
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Majitel čin.domu jako šmírák.

Příspěvek od Frantisek.Kounovsky »

Tady v tom baráku se to hodně střídá, vlastně jsme tady jediný starousedlíci kteří tu ještě zůstaly :) všichni se odstěhovaly a on z těch normálních bytů dělá garsonky :D Každopádně dík za info, zkusím se zeptat sousedů jestli se jim to líbí a pak se uvidí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kounovsky za příspěvek:
Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Majitel čin.domu jako šmírák.

Příspěvek od msuchan »

Frantisek Kounovsky píše:zkusím se zeptat sousedů jestli se jim to líbí a pak se uvidí :)
Nevím, jestli jsi příspěvek výše dobře pochopil. tady moc není "co by se vidělo"...
Pokud je to kamera se záznamem a z videa je poznat, o koho se jedná, tak má mít registraci. V tomto případě by bylo na 99% nutno úřadu k registraci doložit souhlas 100% obyvatel domu. Pokud jsi nic nepodepisoval a jsi nájemník, těžko někdo mohl žádat o registraci s podpisy 100%, tudíž kamera na 99,9% registrovaná není a je porušen zákon.
Technickým problémem v tomto případě bude dokazování, že pán nahrává, ale myslím, že i pouhé zahájení akce bude v tomto případě mít potřebný odstrašující efekt.
Ty bonzovat rozhodně nemusíš... ;) Pokud je kamera před vchodem, tak tam jdu "očumovat zvonky za účelem hledaní obydlí kamaráda a přitom si všimnu, že jsem zákeřně kamerován"... :lol: Nebo tak něco... Úřad připouští i anonymní hlášení, ale to by asi bylo "opět na tebe"... :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kounovsky, Pavel.Moravec
paleček
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2014, 11:25
Profese: student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Majitel čin.domu jako šmírák.

Příspěvek od paleček »

A co mám zatím načtené z nového OZ, ale ruku do ohně bych za to nedala, majitel ,,šmíra" Tě nemůže buzerovat jako absolutistický vládce :P..Teda pokud se od nOZ odvíjí nájemní smlouva.. Myslím, že i kdyby jsi měl přes celé dveře ,,předsedu,, polepenýho srdíčky, nemůže nic... Pokud se pletu, na truc bych si to nalepila na poštovní schránku :D
Zamčeno

Zpět na „Soukromí“