Piráti a Zbraně

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

ryucz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Profese: IT - Správa sítě, programátor
Dostal poděkování: 3 poděkování

Piráti a Zbraně

Příspěvek od ryucz »

Zdravím, zajímalo by mě stanovisko ČPS k legálnímu držení zbraní, viz http://www.gunlex.cz/volby-do-evropskeh ... entu-2014/.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5233 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od Lukas.Novy »

Volebni stab se asik na odpoved vyprdnul. Sorry.

Za me osobne zastavam teorii svini. Stat vznikl, kdyz se lidem sebrali bouchacky. Kdyz lidem bouchacky vratime, zacnou si vsichni mirit na palici, ale nikdo to nezmackne. A nebo zmackne, tak at, lidi je stejne moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
V__

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Torento
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 77
Registrován: 17 kvě 2013, 21:59
Profese: student
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od Torento »

OFFTOPICPiráti které jsem zatím poznal jsou většinou pacifisti a je to tak dobře.

Nicméně, imho je současný stav akorát (=fér).

Nelegální držení není běžné a je tvrdě postihováno.
Legální držení není úplná sranda - zkoušky,výcvik + zbraň vyjdou celkem minimálně na cca 15-20.000, takže si zbraň rozhodně nepořídí každej, komu přeskočilo nebo má blbou náladu, ale jen ten kdo jí opravdu chce.Netvrdím, že se zkoušky nedají koupit, ale tipuju (na základě mého okolí a zkušeností), že tak 9 z 10 lidí podstoupí normální výcvik a testy tak jak mají. Zároveň jsou omezeny typy zbraní, tzn. automatické zbraně smí mít jen policejní složky + armáda (samozřejmě vše jde obejít, např. sběratelstvím nebo úpravou legální zbraně, ale to jsou opět výjimky)

Nezlehčoval bych to ani nedělal težší.
U.S. systém, kdy dostanete poloautomatickou zbraň jako bonus k nákupu je fakt mimo (i když teď jsou tam velké tlaky opačným směrem).
Ale zároveň je potřeba si uvědomit, že a) lidi zabíjejí lidi, ne zbraně (viz. auta→nehody, compy→cyberkriminalita atd.) b) není to reálný problém c) už Thomas Jefferson říkal "Hlavní důvod pro právo lidí držet zbraně je, že jsou poslední možností jak se bránit tyranii ze strany vlády" ;) . Ona vláda nemusí být vždy demokratická nebo naše, že ano (Protektorát, například).


edit: sorry, plácám tu vlastní náory a tobě jde o stanovisko ČPS :D (ale mazat to nebudu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Torento za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Karel.Rada
...ale mohu se mýlit. :)
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od Roman.Kucera »

A za mě osobně. Stačilo by si někde vzít nějakou statistiku, zahrnout všechny možné vedlejší vlivy a podle toho zbraně povolovat/zakazovat. Spíš si myslím, že bych je omezil, ale nemám data.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Resignoval jsem na posici garanta, takže moje možnost vydávat "oficiální" prohlášení skončila (resp. skončí, až CF mojí resignaci vezme na vědomí, nebo jak to funguje). Takže pro jistotu jen za mě osobně:

a) V současnosti už existuje směrnice 2008/51/EC, která podmínky držení zbraní na úrovni EU upravuje

b) EU deklaruje zásadu subsidiarity a PP-CZ má demokratické minimum. Pokud by mělo dojít ke zpřísnění té směrnice, měl by předkladatel podložit tvrdými daty, že volný pohyb osob a zboží mezi státy s různnými zákony pro držení zbraní skutečně působí významné problémy. Jinak je to nesmyslná byrokratická centralizace, které jsou Piráti povinni oponovat. Osobně prostě odmítám bez důkazu věřit tvrzení Komise, že organizovaný zločin zneužívá díry v zákonech v takové míře, aby se to muselo řešit.

c) Mám za to, že při veřejných konzultacích EK byla myšlenka dalších aktivit na úrovni EU většinou zúčastněných odmítnuta. Je-li tomu tak, mělo by to být respektováno.

d) Mám za to, že průzkum veřejného mínění potvrdil, že by v EU měly existovat nějaké minimální standardy pro držení zbraní. To IMO současná směrnice dělá, takže k dalším akcím netřeba přistupovat.

Takže odpovědi na otázky (za mě)
1. Ano
2. Ano
3. Při mé současné úrovni znalostí NE

Na závěr bych chtěl podotknout, že nevidím důvod k dodatečné regulaci jakéhokoli typu e-shopu (oproti kamennému obchodu), tedy včetně e-shopu se zbraněmi. A omezování 3-D tisku pod jakoukoli záminkou hodlám oponovat. Howgh!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Sirko, Marek.Necada, V__
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
ryucz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Profese: IT - Správa sítě, programátor
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od ryucz »

Piráti uý ofic. odpověd poslali. Jde o to že je snaha trestat ty kteří mají zbraně legálně a sebrat jim tak možnost ochrany, kvůli těm kteří se zbraní páchají zlo, přičemž zpravidla málokdy jde o legálně drženou zbraň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ryucz za příspěvek:
Karel.Rada
MichalF
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 08:03
Profese: IT Integration Engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od MichalF »

Priznam se, ze mi ta odpoved pro GUNLEX pride trosku odflakla : http://www.gunlex.cz/volby/volby-eu-201 ... 32-pirati/
Tito uživatelé poděkovali autorovi MichalF za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, V__
MichalF
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 08:03
Profese: IT Integration Engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od MichalF »

Roman Kucera píše:A za mě osobně. Stačilo by si někde vzít nějakou statistiku, zahrnout všechny možné vedlejší vlivy a podle toho zbraně povolovat/zakazovat. Spíš si myslím, že bych je omezil, ale nemám data.
Omezil ? Jak a proc ?
koutlosh
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2014, 22:13
Profese: IT

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od koutlosh »

MichalF píše:Priznam se, ze mi ta odpoved pro GUNLEX pride trosku odflakla : http://www.gunlex.cz/volby/volby-eu-201 ... 32-pirati/
Hlavně to "sjednocení evropské legislativy" by mělo spíše podobu, že spíš nepůjde pepřák nosit nikde, než, že by to šlo všude.. jsme poměrně liberální země, nejenom s ohledem na palné zbraně, ale třeba i v tom, že neshledáváme alarmující, když si holka v noci hodí do kapsy pepřový sprej...
odis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 říj 2013, 09:38
Profese: Manažer přípravy a realizace výstavby
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Piráti a Zbraně

Příspěvek od odis »

Za me osobne zastavam teorii svini. Stat vznikl, kdyz se lidem sebrali bouchacky. Kdyz lidem bouchacky vratime, zacnou si vsichni mirit na palici, ale nikdo to nezmackne. A nebo zmackne, tak at, lidi je stejne moc.
Stát vznikl a fungoval i když lidé zbraně měli. Zbraně stát začal omezovat, když jeho vůdci začali mít strach :D
Tedy stát se bojí použití zbraní proti státu(rozuměj těm nahoře), státu nevadí když se lidé zabíjejí navzájem...

I ty USA založili za situace, kdy koloniích bylo "nějak" moc zbraní mezi lidem, Král chtěl více daní a lid nesouhlasil :D
Odpovědět

Zpět na „Volnočasové aktivity“