Promarněná příležitost.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Kultura

Odpovědět
Oldrich.Fischer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Promarněná příležitost.

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Promarněná příležitost.
Nedávno anarchisti vyvěsili na Hradě místo vlajky trenky.
Pokud vím, z novinových zpráv, tak Hradní stráž dostala - za milion, odstřelovací pušky.
Proč jich probůch nevyužila? Když někdo leze po střeše Hradu, tak to asi nebude nějaký, kupříkladu lazebník, ale anarchista s bombou. Vždyť to všechno dobře známe z dokumentárních pořadů jako: Lelíček ve službách Sherlocka Holmse. Když tam za komínem vystrčí bradu někdo jako Láďa-Bin, tak mám samozřejmě okamžitě střílet. To vím i jako laik. (Co mohlo být medailí za zásluhy.) Taková bomba hozená do komína není lekrace. To potom bysme musili v nějakém pokoji dokonce i vymalovat. Nakonec mě napadá kacířská myšlenka. Jsou ty odstřelovačské pušky ještě v rukách Hradní stráže? Nepronajal si je nějaký kámoš, třeba na 20 let, po koruně za rok? Nezprivatizoval je někdo? Nebo nebyly prodány, jako nadbytečný materiál, ve výprodeji vojenských zásob? Sám bych měl zájem alespoň o tři. Pro mě už by byly asi k ničemu. Avšak moje vnoučata budou chodit do základní školy. Jestliže se Američanovi Diensbierovi a jeho oblíbencům podaří v brzsku zamerikanizovat a naroubovat naše, snad dosud plané, stávající zákony podle amerického vzoru, kde je střelba na základních školách, dle relací v televisi, zřejmě běžným zvykem, potom takovej páťák se bez pušky při cestě do školy vlastně neobejde. Možná i třeťák. Místo penálu, alespoň - kolt.
Náš pražský Hrad je plný zajímavostí. Dojmy z jeho návštěvy si však odnášejí různí lidé různé. Též podle věku a jejich momentálního zdravotního stavu. Sám jsem před pár lety v objektu Hradu nějakou dobu pracoval, v podstatě v dělnické profesi. ( Doskoč, podrž.) Tak jsem ráno docházel do Hradu, dávno před prvními turisty. Cesta mi trvala asi hodinu. Vzhledem k mému pokročilému věku, jsem měl v podstatě jedinou starost. Kam se ještě jít honem vyčůrat. Všude je noblesní prostor, který hlídají i vojáci. Ráno je též všude zavřeno. Jako spásu jsem považoval toalety v objektu Jízdárny. Bylo tam otevřeno i brzy ráno. Kromě mě tam docházel v té době pouze jeden - bezdomovec. Ten tam šel na toaletu, oholil se , do pasu se umyl. Teď jsem na pochybách – byl to opravdu bezdomovec ? Nebo nějaký zaměstnanec , jako já? Třeba byl na ubytovně, kde byly problémy s vodou. V krámě ,na pracovišti bylo asi 6 zaměstnanců. Počet prodavačů najímali v podstatě pouze ze dne na den podle okamžité potřeby v té, které sezoně. Většinou studentky , brigádnice. Takže se počet zaměstnanců během roku zásadně měnil. Jako sociální výdobytek jsem považoval , že pro všechny zaměstnance jsme měli jedno umyvadlo a kanystr s vodou. Na toalety se chodilo až na veřejné záchodky. To vše nám vybojovali celoživotní odborářští bossové , následně i europoslanci. Jako Falbr. Aby se alespoň trochu visuelně přiblížili národu, tak by podle mne, měli pouze na veřejné záchodky, chodit v pracovní době, též naši nejvyšší představitelé. Například senátoři by to měli kousek na toalety, ve stanici metra - Malostranská.
Též jsem dělal zároveň zásobovače zboží a rozvoz. Na to byla, vlastně nevhodná, dodávka
„ Forman“. Je zajímavé, že když vjedete neoznačeným vozidlem od Vltavy přes bránu do Hradu , tak po vás neštěkne pes. Nevím, jestli se vojáci u různých bran střídají, nebo jsou tam vždy stejní a auta nějak už rozeznávají. Na rozpoznání jejich tváří jsem neměl nikdy čas. Projíždíte-li davem turistů, třeba až ke Zlaté uličce, tak se v podstatě davem prosmýkáváte. Výhodou je, že nemusíte mýt auto. O oděvy turistů kastli auta vlastně stále leštíte. Otočit tu dlouhou krávu v davu, před Zlatou uličkou, do protisměru, je o nervy.
Žádný , třeba Japonec, se neuhne a tak vyblýskáte leckdy o turisty i přední nárazník. Při rozvozu suvenýrového zboží do obchodů v okolí Parlamentu a dál přes Karlovu ulici, to není lepší. Navíc , všude jsou jednosměrky a zákazy zastavení. Celou cestu ( a pracovní dobu ), vlastně musíte porušovat snad všechny dopravní předpisy. Jinak přijdete o zaměstnání a vaše rodina se může jít „pást“. Tady vidíte, jak se stane z obyč občana vlastně zločinec, když jde o jeho přežití a přežití jeho rodiny. Stačí k tomu naroubování neuvěřitelně pokřivených sociálních i občanských vztahů ve společnosti. Jak to dokázal občan Klaus se svou družinou za neuvěřitelně krátkou dobu.
Musím však přiznat, že uniformovaného strážníka jsem tam nikdy neviděl. Takže jsem nikdy nedostal pokutu. Akorát, když zásobujete krámy na Královské cestě tak hned, jak zastavíte, tak vám personál restaurace, kde jen trochu omezujete vstup, začne vyhrožovat : zmiz , nebo ti prořežu gumy. V těchto uličkách však bez problémů parkují luxusní Bavoráky a Volva. Mají vevnitř, za předním sklem, kus kartonu s výrazným nápisem „zásobování“. To je asi mnohem víc než diplomatická značka. Ve větší prodejně bývá též plno cizinců. Křehké dívenky – brigádnice se leckdy mezi zákazníky ani neodváží a jsou za pultem jako za hradbami. Sledovat vystavené zboží na krámě je nad jejich síly. A odvahu. To ovšem položit výtěžnost krámu nemůže. Jestliže krám nakoupí od soukromníka sadu zboží za 600 Kč pak ho prodá i za 4600 Kč. Jako ruční práci. Třeba v Nuslích to samé můžete koupit v krámku i za okolo 700 Kč.
Je mi moc líto, ale pro mě největší zážitek z areálu Hradu, je výše poplatku za pisoár u Svatovítské katedrály. I v Eurech. To konkuruje i třetímu pásmu vysokohorské přirážky. Takhle si představuji cenu na vrcholu Dˇumbieru . Jestli se tak dosud jmenuje. Na rozdíl od pisoárů ve Valdštejnské zahradě, kde odmítli poplatek za použití záchodu, mého tříletého vnuka, vůbec vzít. Doufám, že za tu zprávu, zaměstnance pisoárů, případný jejich restituent nevyhodí. Ten Pan bůch, kterému teď Katedrála patří, potřebuje vydělat. Asi má drahou zdravotní dietu. To vypadá že nesmí jíst nic jiného ,než ve vinárničce na Starém Městě , želví polévku za asi 500 Kč a asi lanýže zalité kaviárem.
Ovšem bylo by možné ještě daleko zvýšit atraktivitu areálu Hradu. Například kdybychom splnili směrnice ÉÚ. Ta myslím vyzývá, aby v každém povolání byly 30 ti ? nebo 50 ti ? procenty zastoupeny ženy. Zejména bych doporučoval nábor u Hradní stráže. Ideální by bylo, kdybychom si vzali příklad a napodobili obsazení a vystrojení hradní stráže a i pochodový krok dle kusu :
La Périchole s hlavní hrdinkou Anne Sofie von Otter – Geneva 1982 od mistra Offenbacha.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34680 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Promarněná příležitost.

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Technická: Ztohoven nejsou žádný anarchisti, spíš reklamka, která se používá různé převleky s egomaniakem v čele. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Promarněná příležitost.

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jsou to lazebníci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Svoboda informací“