Tábor lidu.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Kultura

Odpovědět
Oldrich.Fischer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Tábor lidu.

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Manifestace.
Dne 18.7.2015 jsem se byl v 17 hodin podívat na průběh manifestace na Václavském náměstí. Pro mě to byl mnohem větší zážitek než průběh Masopustu. Nejprve jsem byl fascinován výkonem Metrostavu. Ten překonal i Ruské kolo v Prátru. V dolní třetině Václaváku , (pod ulicí Jindřišská) zbudoval něco jako Cheopsovu pyramidu. Navezl tam obytné buňky. Asi 3*3 metry v délce asi 6 metrů . Ty se normálně převážejí na vagonech. Umístil je napříč celého náměstí. Tři těsně vedle sebe a po třech nad sebou. Vedle nich stály ještě Tatry (s jeřáby). Na průchod Václavákem, okolo nich, zbývaly snad jen chodníky. V žádném záběru v televisích se ani jednou neobjevily. Takže z horní části Václaváku nikdo neuviděl co se děje na Můstku. Lze se jen domnívat, co kdo mohl vidět z oken obytných buněk. Před nimi byla trochu zvýšená tribunka pro řečníky. Pod tribunou stály (dle televise) stovky příznivců. Pak byl kordon policistů. Podle televisí asi 10. Já jsem napočítal přes 30. (Tolik jich v běžném životě neuvidím ani za pětiletku). Pak byli ještě po dvou na Můstku, mezi procházejícími lidmi. Pak tam prošla trojice v černých kombinézách. Ti s neprůstřelnými vestami. Měli zdravej rozum, že se v tom pařáku, drželi tam, kde byl stín. Počet neuniformovaných nelze ani odhadnout. Asi 5 metrů za policejním kordonem bylo vakuum. Pak stáli ve dvou až třech řadách, jako při zahájení šachů, vítači běženců z jižních krajů , snad i zběhů z nejrůznějších vojenských konfliktů. Vítačů bylo dle televisí na sta. Já jsem se dopočítal asi k šedesáti. Byli napůl páni a paní v rozmezí 25 až 40 let. Na jednoho staršího elegantního demonstranta opírajícího se o vlajku, připadly asi dvě paní okolo třiceti let. Ty držely nad hlavou kusy z lepenkové krabice s nápisy. Uprchlíci-vítejte. Když jsem je obdivoval ,že to tak dlouho vydrží a nabídl se že jim ulevím a za dvě stovky na hodinu ten papír budu držet za ně, tak mě nenechali. Též jsem se jich dotázal : Máte také na rohu Píchačky? Nevěděli co to je. Asi se dosud k práci obyčejných lidí nedostali. Za touto dvouřadou bylo bezvládí. Projela tam skupina asi šesti segwayeů slušnou rychlostí. Jeden, asi tremp, tam postavil kolo na řídítka a ustlal si. Pak se k němu přidalo několik dalších. Nikomu to nevadilo. Řekl jsem si: už jsi viděl dost a šel domů. Co ta všechna stavební opatření a přesčasy ve svátek , stravné, pitné, dopravné atd. stálo, neumím ani odhadnout.
Odpovědět

Zpět na „Svoboda informací“