Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Kultura

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Louzek
Technický odbor
Příspěvky: 891
Registrován: 30 bře 2012, 21:49
Profese: zveřejňovač Zastupitelského klubu Pirátů
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Jan.Louzek »

Milí Piráti.

Nejsem vaším přispěvatelem na vaše internetové fórum, neb jsem o Pirátském fóru slyšel už hodně (nechci říkat pozitivního nebo negativního, ale ví se, že...) Proto ho už radši čtu, a píšu jinam: https://ameliaandersdotter.eu/author/jan-louzek

Řeknu-li to stručně: Eurokomise se rozhodla, že se rozhodne, resp. že v průběhu příštího roku možná zahájí harmonizaci AP a možná ji nezahájí. Protože chce být institucí otevřenou (!!) rozhodla se, že do procesu zapojí občany. A to prostřednictvím tzv. konzultací. Už o tom informovalo i MK ČR: http://www.mkcr.cz/cz/autorske-pravo/ve ... va-203130/

Naše poslankyně (Amélie) nelenila a vypracovala návrh, který jsem následně přeložil do češtiny: https://ameliaandersdotter.eu/verejne-k ... keho-prava (link je na etherpadu a zároveň jsem o něm řekl některým dalším vašim lidem, jako je např. Mikuláš Ferjenčík). Připomínky k překladu rád zapracuju, aby byl lepší (překlad byl docela na rychlo, dneska všude hromada práce).

Co se týče hromady práce, tak je to způsobeno taky tím, že nedlouho poté, co jsem dokončil překlad mi přišel e-mail od člověka působícího v rámci Wikimedie v Bruselu (Dimitǎr Dimitrov), že ... jednotlivé evropské pobočky na tomto návodu pracují taky. A nejen ty, ale i Free Software Foundation Europe. Tedy, zvedne se nejspíš celá fronta neziskovek za podporu změny AP na evropské úrovni. Bylo by proto dobré tento návod rozšířit co to jen lze a získat co nejvíce hlasů pro (nevadí že budou psát všichni česky, to EU má 23 ofic. jazyků a musí to přijmout i v češtině). Co jsem koukal na webu, tak se k aktivitě probouzejí i podnikatelská fóra takže nikdo nespí :-D

Zároveň by se to hodilo protlačit i do co nejvíc dalších pirátských stran (už jsem zaúkoloval PP HR a Alixe) a doufám, že se přidají další.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Louzek za příspěvky (celkem 10):
Roman.Kucera, Filip.Krska, Petr.Bajgar, Dominika.Michailidu, Ivan.Sirko, anonym75842, Michal.Havranek, Jakub.Michalek, Ondrej.Profant, V__
Asistent Zastupitelského klubu Pirátů, ZHMP
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

bump. tohle propagovat nebudem? zbývá přesně měsíc na to sehnat aspoň nějaký názory.. když už si s tím Loužek dal tu práci? https://ameliaandersdotter.eu/verejne-k ... keho-prava

už se vzbudili i frantíci..

https://midi-pyrenees.partipirate.org/2 ... ment-23473
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
anonym75842

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Michal.Havranek »

v ČJ
http://www.mkcr.cz/assets/autorske-prav ... esky_1.pdf

uměl by někdo předělat ten dotazník do čj jako to mají zde http://okfde.github.io/eucopyright/ ? (já s github neumím, jinak bych se na to podíval)
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20678 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Bylo by fajn, kdyby kompetentní lidé poslali o tomhle aspoň zprávu e-mailem se způsobem, jak se zapojit. Pokud začneme den před termínem, tak prohrajeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Ondrej.Profant

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Michal.Havranek »

Jakub Michalek píše:Bylo by fajn, kdyby kompetentní lidé poslali o tomhle aspoň zprávu e-mailem se způsobem, jak se zapojit. Pokud začneme den před termínem, tak prohrajeme.
Již jsem na to upozornil garanta přes SZ.
Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Pavel.Mendl »

Ahoj, narazil jsem na to až dnes (také se teprve dostávám do normálního pracovního tempa po Novém roce) na Slashdotu a chtěl jsem to sem postnout - ale už se tu o tom alespoň také ví. Podle mne je to potřeba popularizovat a vyzvat členskou a přízniveckou základnu k účasti. .

Aktivity, které je pro to IMHO potřeba zajistit (a v jakém pořadí):
1) Vytvořit/zkontrolovat (jsou tu už nějaké odkazy, ale ještě jsem neměl čas se na ně podívat) českou verzi dotazníku garantovanou PP-CZ.
2) Vytvořit "oficiální" komentáře a doporučení za PP-CZ, tzn. co bychom doporučovali našim členům vyplnit a proč (včetně případných variantních odpovědí nebo doporučení "uveďte podle vlastního názoru") a jak potom takový příspěvek platně odeslat EU.
3) Vytvořit stránku kampaně, obsahující minimálně odkazy na 1), 2) a oficiální stránky EU.
4) Tuto stránku zařadit tak, aby se zobrazovala jako aktivní kampaň na titulní stránce piráti.cz
5) Rozeslat SZ s upozorněním na novou a důležitou kampaň alespoň členům a příznivcům.
6) Tohle vše stihnout alespoň do 15.1. :D

Je jasné, že to nezvládne v čase 1,2,3, málo lidí. Proto by bylo dobré se někde (třeba v tomto vlákně, ale klidně i jinde, když se zde napíše kde to bude) koordinovat. Tzn., kdo je ochoten pomoci, kdo na čem pracuje a kdy očekává výsledek. SZ (ála garantovi) jsou taky dobré a potřebné, ale vzhledem ke krátkosti termínu je potřeba, aby každý pirát fungoval jako vysílač a k tomu se fórum hodí lépe.

Abych šel příkladem, hlásím toto:
Jsem připraven pomoci, nevím, kdo má oficiální mandát akci koordinovat a řídit ze strategické úrovně. Proto se zatím hlásím zde a očekávám, že zde nebo přes SZ do zítřka dostanu podrobnější pokyny (včetně případného mandátu "tak to zařiď" ;) ) nebo alespoň informace kdo na čem jak pracuje.

Na zdar Národního divadla ... echh ... pár století jinde. Tedy Yarrrrr!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Hovory s Evropskou komisí o Autorském právu

Příspěvek od Michal.Havranek »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Odpovědět

Zpět na „Svoboda informací“