Skylink

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Kultura

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Já to vždycky říkal, že satelit je napytel... Preferuju pozemák.

P.S.: Jsem v polsku a tady jsou o krok chytřejší, vysílají všechno v MPEG-4, čili HD settopboxy tu stojí asi jako naše MPEG-2. Nejlevňější do SCARTu (i s HDMI) je za 129 zl. a nejlevnější klasický za 135 zl. Umí i česky, nahrává na usb, přehrává média, čínská klasika. Kdyby jste někdo chtěl...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink

Příspěvek od Roman.Kucera »

Zděňku, já jsem zjistil (na vlastní TV), že Černá hora vysílá CT4 a CT2 pozemně HD! Zrusili CT1 a CT24 a je to paráda. To je MPEG4?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Roman Kucera píše:Zděňku, já jsem zjistil (na vlastní TV), že Černá hora vysílá CT4 a CT2 pozemně HD! Zrusili CT1 a CT24 a je to paráda. To je MPEG4?
Promin, ale nebudu tady suplovat www.digizone.cz... Anebo jo: Aktualne vysila ceska televize dva HD programy a to CT2 a CT4 Sport, pricemz CT2 bude po skonceni LOH prepnuta zpet na CT HD (mix vseho co ma CT HD). Aktualne to vysila MUX 3 i MUX4, oba ale v jine kvalite. (tusimze MUX 3 v 1920x1080 ale s nizsim bitrate nez MUX 4, ktzery to ma v 1440x1280). Nicmene, myslimze oba MUXy prezentovali, ze je to jen na LOH a pak to skonci, ale malokdo tomu veri. Jiste ale je to, ze oba MUXy ten signal siri zdarma. (CT jim za to neplati) Ovsem jak mam v MUXu volne misto, proc to nevysila, je to reklama zadarmo.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já ti děkuji za odpověď, která pro mě nebyla zas tak nová, mě ale zajímalo, jestli to je MPEG4 :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

FullHD (1920x1080) má zhruba 5x více obrazových bodů než klasický SD (720x576). SD program v MPEG-2 má zhruba 4Mbit. 5x4 je 20Mbit. MUX má kapacitu hodně zhruba od 28 do 36, podle parametrů. Stačí to takhle?
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ale jo, já umím násobit. Jen prostě nevím, jestli to nový HD je MPEG4 nebo nějaká jiná forma pokročilé obrazové komprese. Že to není MPEG2 je snad nabíledni.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Roman Kucera píše:Ale jo, já umím násobit. Jen prostě nevím, jestli to nový HD je MPEG4 nebo nějaká jiná forma pokročilé obrazové komprese. Že to není MPEG2 je snad nabíledni.
MPEG-4 h.264 AVC, nebo tak něco, prostě nějaká odnož MPEG-4, používá se to univerzálně na všech TV platformách v různých zemích.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já věděl, že se nakonec dočkám. Pirát musí být trpělivý :-) Dík
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od jzvc »

Petr Vileta píše:No tak mě nějaká HD nezajímá a ani netuším, jestli to moje TV umí, ale zato mám 3 roky starý receiver za 3000 Kč, který ovšem umí jen Cryptoworks, takže až to na Silvestra utnou, tak si ho můžu naložit do octa. A ta změna smlouvy je také pěkná prasárna. Prý mám možnost buď přistoupit na nové podmínky, nebo smlouvu ukončit. Ovšem nikdo jiný u nás základní programy zdarma nenabízí a já jsem v dolíku a satelit je pro mě jediná možnost, jak chytat alespoň něco. Dokud fungovalo analogové pozemní vysílání, tak jsem chytal nějaké odrazy od okolních paneláků, ale v digitálu už chytnu jen barevné čtverečky :cry:
Ale nebylo by od veci nadhodit, ze mas dozivotne zadarma => zbyva ti jeste ... 40-50? let ;D => chces zrusit smlouvu a vratit pomernou cast z tech 3k.

Zdenek Stepanek píše:FullHD (1920x1080) má zhruba 5x více obrazových bodů než klasický SD (720x576). SD program v MPEG-2 má zhruba 4Mbit. 5x4 je 20Mbit. MUX má kapacitu hodně zhruba od 28 do 36, podle parametrů. Stačí to takhle?
Jen pripodotek - je to jak bylo zmineno Mpeg4 DVB-T - co se chysta (v pry dohledne budousnocsti) je DVB-T2, coz bude znamenat vymenu prakticky vsechn zarizeni - kdo si poridil HDckovou TV s dvb-t, tak ji muze pak hodit do kanalu (a nebo si k ni prikoupit dalsi krabku ...).

Jinac pro zajimavost, VDR(1.6) se stim nema moc rado - vidi to ty kanaly, nastreamuje je, ale nepozna ze to je TV, neumi to nahrat (nahraje se jen audio).

K tematu - IMO je jakakoli jednostrana zmena smluv naprosto nepripustna, a je treba v tomto ohledu upravit zakony.
Uživatelský avatar
Petr.Stehlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Skylink

Příspěvek od Petr.Stehlik »

Roman Kucera píše:
Petr Stehlik píše: Normální je dekódovat jednou kartou (když už to musí být) všechny přijímače v domě.
Jak?
Dekódovat všechny natuněné multiplexy naráz a ukládat na disk, co je potřeba, z něj potom streamovat po domě, viz MythTV.
Roman Kucera píše:
Petr Stehlik píše: Pro mě jako pro propagátora MythTV řešení to znamená nepřejít na Irdeto a zůstat u Cryptoworks jak dlouho to jen půjde. Nejspíš ho uměle ukončí k letošnímu Silvestru, aby donutili miliony lidí vyměnit své dekódovací karty, samozřejmě za další slušný poplatek 600 Kč.
Mám dvě irdeta, pač mě zajímá jen HD. Nebo kde chytáš cryptoworx? Jsem myslel, že už to skončilo?
Chytám Cryptoworks na všech československých družicích. Konec bude asi až příští léto nebo ještě později, dle posledních zpráv. Nestíhají vyměňovat karty...
Roman Kucera píše:
Petr Stehlik píše:Jinými slovy, Romane, klonování karet je jen uhýbání zlu. Je potřeba se mu postavit čelem, tak jako v ostatních případech.
Jak?
Nezaplatit vyděračům, zkusit hromadnou žalobu, při neúspěchu přejít s příjmem Novy a Primy na jinou platformu než H77.
Roman Kucera píše:Bude tam HD?
jistě (ČT HD a Nova HD, jiné české stanice stanice zatím v nativním HD nevysílají).
Odpovědět

Zpět na „Svoboda informací“