Korektura článku v češtině

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Kultura

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20674 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Korektura článku v češtině

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, sepsal jsem takový minitraktát o copyrightu, potřebuji odmichálkovat, opravit překlepy a chyby. Díkes
https://piratenpad.de/p/copyright
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Devilkin

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Martin.Kucera »

jdu na to
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jakub.Michalek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Martin.Kucera »

co je rozvržení pro pěstitele zahrádek?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20674 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Rozvržení zahrady na jednotlivé záhonky, kde si určím, co budu pěstovat na kterém záhonku.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Devilkin
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 511
Registrován: 22 čer 2009, 18:11
Profese: IT
Dal poděkování: 1320 poděkování
Dostal poděkování: 778 poděkování

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Devilkin »

Jakub Michalek píše:Ahoj, sepsal jsem takový minitraktát o copyrightu, potřebuji odmichálkovat, opravit překlepy a chyby. Díkes
https://piratenpad.de/p/copyright
Měl bych připomínku k tomu, že se tam skoro vůbec nevěnuješ učebnicím. Myslím, že by tam mělo zaznít, že učební materiály pořizované státem by měly být pod volnou licenci. Výhody jsou hlavně jednoduchá možnost aktualizace, možnost práce s textem pro učitele a v konečném důsledku ušetření prostředků státu, neboť nebude nutné nakupovat neustále nové učebnice a bude možnost je neomezeně šířit. Případně to ještě trochu rozvést.

Doba kdy budou děti chodit do školy s jedním ebookem se neodvratně blíží a já to dětem moc přeju. Když si vzpomenu jakou šílenou zátěž jsem musel zamlada tahat, tak je mi zle :).
Naposledy upravil(a) Devilkin dne 01 črc 2012, 02:45, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Devilkin za příspěvky (celkem 2):
Martin.Kucera, Lenka.Wagnerova
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Roman.Kucera »

První věta
Příznivci a občané se nás často ptají, co nám teda vadí na autorských právech.
bud:
Příznivci a občané se nás často ptají, co nám vlastně vadí na autorských právech.
nebo
Příznivci a občané se nás často ptají: "Co vám teda vadí na autorských právech?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
anonym53077
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2123
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2052 poděkování
Dostal poděkování: 3779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Adam.Zabransky »

(na principu podpory k softwaru fungují celé obrovské)
celé obrovské co?
Pokud jde o kvalitní film, je vhodné ho přeložit do angličtiny a nezpřístupnit ho i světovým divákům
odstranil jsem ne
ři nezměněném produktu by skutečně mohla mít změna uvedené následky.
???

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Když si tak čtu ty úvodní vasí nám...
Mě vadí, že když si jdeme s kamarády zaspívat do hospody, tak pokud nás někdo sliší, pácháme zločin (neohlášená veřejná produkce díla, které není naše)
Když jde opilec z hospody a zpívá si a slyší ho celá ulice, páchá kromě výtržnictví i zločin porušení autorských práv. Vskutku.
Ještě mě napadli písně táborových ohňů, když už jsme u toho.

EDIT: "Současná doba trvá za celého života autora a dále činí 70 let po jeho smrti." Nějak to není česky, asi: "Současná doba trvá za celého života autora a dalších 70 let po jeho smrti."

Některé závěry nechápu. Není mi vůbec jasné, jakou kopírovací ochranu by měl požívat autor, které své dílo uvolnil jako volné (navíc pod nějakou agresivní licencí). Má to znamenat, že u volného díla bude déle trvat, než jej bude moci kdokoliv šířit za úplatu? (Asi chápu úmysl zákonodárce, ale přijde mi to zbytečné.)
Je opravdu potřeba zdůrazňovat, kde IFPI vznikla? Pokud ano, je možno větu rozvinout, aby bylo jasné, že to není jen neopodstatněný ideový útok? (Ve fašistické itálii mohl stejně dobře vzniknout svaz včelařů, nudistů nebo drobných pěstitelů oliv)

" Piráti považují za přiměřené maximálně sledování konkrétní osoby kvůli konkrétnímu podezření schválené soudcem (například odposlechy)." - věta může působit v kontextu dojmem, že jsme proti jakémukoliv sledování činnosti člověka na internetu, i kdyby to bylo v souvyslosti s podezřením na závažnou trestnou činnost a s posvědcení soudcem. Doporučuji nějak upravit závorku, např. na "(jako je to například dle zákona u odposlechů)" či něco obdobného ve zkrácené podobě ale se zachováním sdělení.

V první odpovědi bych uvítal informaci, že nad zveřejněnou informací nelze mít faktickou kontrolu.

Jak to tak čtu, nějak moc si tam bereš do huby Svěrákovi :)
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 02 črc 2012, 21:59, celkem upraveno 1 x.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Korektura článku v češtině

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vojtech Pikal píše:Mě vadí, že když si jdeme s kamarády zaspívat do hospody, tak pokud nás někdo sliší, pácháme zločin (neohlášená veřejná produkce díla, které není naše)
Nebo kdyz jde rodina s detmi po ulici. Vysvetluj ctyrletemu diteti "ne, nemuzeme si zpivat pisnicky od XY, protoze bychom porusovali zakon"...

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Svoboda informací“