Vylepšení a úprava parku

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Vylepšení a úprava parku

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Nejsem schopen trefit se v husté pavučině do správného vlákna. Mám zřejmě mizerný zrak. Tak to píšu sem:
Vylepšení a úprava parku.
V návrhu na utrácení peněz je i „ Vylepšení parku světce Jana Nepomuckého.
Nejdříve nechme promluvit historiky.
Tvrdí se , že právník Jan z Pomuku rozčílil krále Václava tím, že ho předešel v záměrech převzít majetek zrušeného kladrubského kláštera a urychleným potvrzením nového opata existenci kláštera zachoval. Na druhé straně stojí legenda o zpovědním tajemství královny Žofie. Jenže Jan z Pomuku nebyl kněz , ale právník. Takže jaká to zpovědˇ. Původem královy zuřivosti však byl Pomuckého šéf , Jan z Jenštejna. ( Tento, dnes bychom řekli člen „ zlaté mládeže“ se vlastně začal posvěcovat ,až když byl na smrt nemocný.) Toho chtěl král Václav dostat. Jenomže ten se vysmekl a odskákal to člen jeho doprovodu Pomucký. Dovolil bych si spekulovat , že Pomucký dostal k útěku koně chromajzla, s tím , atˇ si má král na kom zchladit žáhu a uklidní se. Při zatýkání uprchlíků se zajatci odřekli ochotně Jana z Jenštejna. Ne tak Pomucký. Ten zřejmě při zatýkání dostal palicí po palici takovou ,že už odvolat nemohl. Takže už pak vyslýchali jen mrtvolu? Těžko dnes soudit.
Navrhuji , když už, abychom vylepšili park někoho úplně jiného. Pro mne by byl přijatelnější i ten ,co o něm malé děti zpívají písničku: Na kopečku v Africe , stojí velká věznice. A v ní starej Babinskej , známej lotr Mexickej. To těm Vatikánovcům nestačí 150 miliard a chtěj ždímat a ždímat z občanů ještě další prachy?
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Vylepšení a úprava parku

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mám přesunout do vlákna o příslušném projektu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Oldrich.Fischer

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Svoboda projevu“