Jak vařili politici prachy z konkurzů

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie

Odpovědět
Uživatelský avatar
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1219
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak vařili politici prachy z konkurzů

Příspěvek od klivan »

Právě probíhá závěrečná řeč bývalého hejtmana Ratha, politika ČSSD. Výtečníci jsou i mezi jinými stranami , např. ODS. Např. ,dlouholetý člen ODS, dnes má imunitu, protože je poslancem za ODS a jeho hvězda stoupá vzhůru. Třeba bude jednou i premiér. BIS hovořila o prorůstání zločinu do nejvyšších pater politiky. Ale v divokých 90 letech seděl i v představenstvu Českého holdingu a mnoha a mnoha jiných společnostech, podobného rázu, Český holding , kdysi význačný fond, dnes již jako jiné tyto firmy -jen prázdné skořápky. Kam zmizelo 5 miliard Kč? Politici, ale dokázali vyvařit i peníze z konkurzů, když si správce nedal říci, tak přišli s jiným trikem jak vyvařit 90 milionů z konkurzu
viz. příloha reportáž "Očima Josefa Klímy" hned ze začátku..... Jak vidět ODS se neočistila, stále mají mezi sebou kontraverzní politické podnikatele" na vysokých politických postech.
To by mohlo vysvětlit proč ODS jako jeden muž stála proti zákonu o " praní špinavých peněz", který předložil J.Michálek. ;) Carusolové firmy, propletenec firem vzájemně se vlastnici, tj. jedna z metod jak vyprat peníze. :D
https://prima.iprima.cz/porady/ocima-jo ... y/25032018

Českým Holdingu, o kterém se mluví v reportáži, psal týden v r. 2007
Společnost Cronsvale Portfolio (původně IPF – Panok) loni vykázala ztrátu 122 milionů korun. Pro šestici borců, kterou tvoří Bronislav Bečka, Jaroslav Vlach, Karel Krejza, Robert Čouza, Martin Bartoš a Petr Zdobinský, je podobný výsledek obvyklý. Výtečníci dlouhá léta kontrolují jak Cronsvale Portfolio, tak spřízněný Český holding. Z obou společností, kdysi kontrolovaných skupinou Motoinvest, zmizel od poloviny devadesátých let majetek za nějakých pět miliard korun. Nikdo nebyl potrestán, pouze na Bečku byly spáchány dva atentáty a jednou se zřítil s vrtulníkem. Všechno přežil.

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/pos ... 12051.html
https://www.severoceskydenik.cz/litomer ... kraje.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Ondrej.Profant
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Ren123
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 31
Registrován: 24 úno 2018, 11:49
Profese: Stvebnictví
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Jak vařili politici prachy z konkurzů

Příspěvek od Ren123 »

:D nechci se vás nijak dotknout, opravdu je to míněno v dobrém. Jste naivka. To co tu uvádíte je jen drobnost oproti tomu co pánové z ODS umožňovali. To stejné platí o ČSSD, i když jim musím přiznat, že to nikdy nehnali tak do krajností jako ODS a TOP 09.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ren123 za příspěvek:
klivan
Odpovědět

Zpět na „Politické strany“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host