Elektronické volby

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ano, je krásné VĚDĚT, že Kubera nefalšuje volby, protože nejsou elektronické.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Návštěvník
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud jsem nikoho ještě nepřesvědčil, tak tady máte něco od právníka, který potvrzuje můj názor, byť se domnívá, že elektronické volby v Estonsku fungují na jedničku.

http://www.ceska-justice.cz/blog/elektr ... o-funguje/
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2095
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1952 poděkování
Dostal poděkování: 3102 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Ales.Sura »

Rostislav.Reha píše:Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?
Já délku tohoto vlákna nechápu. Na elektronické volby je třeba bezpečný elektronický systém, který vyloučí možnost zfalšování výsledků voleb a popř. i nezpochybnitelné přepočítání hlasů v případě podezření na volební podvod.
Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude. Je to jen příliš velké lákadlo pro ty, kteří by chtěli výsledky voleb falšovat ve svůj prospěch.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
next_ghost, Roman.Kucera, V__
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Ales.Sura píše:
Rostislav.Reha píše:Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?
Já délku tohoto vlákna nechápu. Na elektronické volby je třeba bezpečný elektronický systém, který vyloučí možnost zfalšování výsledků voleb a popř. i nezpochybnitelné přepočítání hlasů v případě podezření na volební podvod.
Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude. Je to jen příliš velké lákadlo pro ty, kteří by chtěli výsledky voleb falšovat ve svůj prospěch.
A i proto ty evolby budou. Takže co s tím hodláme dělat ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10822 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
next_ghost, Ondrej.Profant, V__
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Mikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmí :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Robert.Magni píše:
Mikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmí :fet:
Hacknout volby bys neměl, ale hlavně se při tom nesmíš nechat chytit :P .

A co tedy chceš dělat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
V__
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ales.Sura píše: Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude.
Ale ja se ptal na system, kdy jednu podminku vyloucime, konkretne anonymitu volice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Pavel.Moravec píše:
Robert.Magni píše:
Mikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmí :fet:
Hacknout volby bys neměl, ale hlavně se při tom nesmíš nechat chytit :P .

A co tedy chceš dělat?
Pro záčatek odpovědět Rehovi na dotaz.
A pak bych rád viděl použitelný návod,jak ovlivnit třeby ty Estonský volby.
Prostě fakta,ne teorie.Data,čísla,cokoliv.Zkopírovat jejich systém a hacknout tu kopii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Odpovědět

Zpět na „Demokracie“