Elektronické volby
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Ano, je krásné VĚDĚT, že Kubera nefalšuje volby, protože nejsou elektronické.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
-
Návštěvník
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Elektronické volby
Pokud jsem nikoho ještě nepřesvědčil, tak tady máte něco od právníka, který potvrzuje můj názor, byť se domnívá, že elektronické volby v Estonsku fungují na jedničku.
http://www.ceska-justice.cz/blog/elektr ... o-funguje/
http://www.ceska-justice.cz/blog/elektr ... o-funguje/
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- Ales.Sura
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2095
- Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
- Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
- Bydliště: Praha 7, Bubeneč
- Dal poděkování: 1952 poděkování
- Dostal poděkování: 3102 poděkování
Re: Elektronické volby
Já délku tohoto vlákna nechápu. Na elektronické volby je třeba bezpečný elektronický systém, který vyloučí možnost zfalšování výsledků voleb a popř. i nezpochybnitelné přepočítání hlasů v případě podezření na volební podvod.Rostislav.Reha píše:Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?
Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude. Je to jen příliš velké lákadlo pro ty, kteří by chtěli výsledky voleb falšovat ve svůj prospěch.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
- next_ghost, Roman.Kucera, V__
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
A i proto ty evolby budou. Takže co s tím hodláme dělat ?Ales.Sura píše:Já délku tohoto vlákna nechápu. Na elektronické volby je třeba bezpečný elektronický systém, který vyloučí možnost zfalšování výsledků voleb a popř. i nezpochybnitelné přepočítání hlasů v případě podezření na volební podvod.Rostislav.Reha píše:Porad tu nevidim ten system, nikdo si netroufne?
Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude. Je to jen příliš velké lákadlo pro ty, kteří by chtěli výsledky voleb falšovat ve svůj prospěch.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
- Vit.Jurasek, V__
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10822 poděkování
Re: Elektronické volby
Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
- next_ghost, Ondrej.Profant, V__
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmíMikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- V__
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Elektronické volby
Hacknout volby bys neměl, ale hlavně se při tom nesmíš nechat chytitRobert.Magni píše:Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmíMikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho.
A co tedy chceš dělat?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
- V__
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Ale ja se ptal na system, kdy jednu podminku vyloucime, konkretne anonymitu volice.Ales.Sura píše: Takový elektronický systém ale neexistuje a nikdy existovat nebude.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
- V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Pro záčatek odpovědět Rehovi na dotaz.Pavel.Moravec píše:Hacknout volby bys neměl, ale hlavně se při tom nesmíš nechat chytitRobert.Magni píše:Takže si budeme honit člráky a neuděláme nic. Protože jedinej čin je ty volby hacknout a to se nesmíMikulas.Peksa píše:Nebudeme to tlačit sami a když s tím přijde Babiš, budeme kritizovat nedostatky. Nechápu, proč se hrneš do pozice obhájce neobhajitelneho..
A co tedy chceš dělat?
A pak bych rád viděl použitelný návod,jak ovlivnit třeby ty Estonský volby.
Prostě fakta,ne teorie.Data,čísla,cokoliv.Zkopírovat jejich systém a hacknout tu kopii.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 4):
- Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, V__