Elektronické volby

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Protože pokud použiju simku jen na volby tak stejně se o něm telefonu moc dotyčný operátor nedozví, ne?
Podle imei se sledují telefony při odposleších,při krádežích atd atd... To imei telefon normálně vysílá do sítě,takže tak
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

No tak zjistí přibližnou lokaci 3 740 voličů Pirátů z olomouckého kraje (r. 2012) a výrobce jejich telefonu. No a co?
Nevím jestli na odposlech je třeba imei nebo SIMka, ale nejsme v Turecku. :D Nebo chceš dost, že BIS na požadavek vlády bude všechny voliče odloslouchávat aby zjistí za to nejsou teroristi??

Takže jediné riziko, které v tom vidíš je strach z odposlechů??
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Vlastimil.Efraim píše:No tak zjistí přibližnou lokaci 3 740 voličů Pirátů z olomouckého kraje (r. 2012) a výrobce jejich telefonu. No a co?
Nevím jestli na odposlech je třeba imei nebo SIMka, ale nejsme v Turecku. :D Nebo chceš dost, že BIS na požadavek vlády bude všechny voliče odloslouchávat aby zjistí za to nejsou teroristi??

Takže jediné riziko, které v tom vidíš je strach z odposlechů??
Já už osm let nevařím a telefon mám napíchlej pořád. A když jsem vařil,tak stačilo známýho fízla požádat a měl jsem od něj odposlechy mýho ,,nepřítele,, Ty vůbec netušíš,v jak zábavným státě žiješ :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Robert.Magni, V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Robert.Magni »

Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Bez problému.Kromě prodávání hlasů,to prostě neošéfuješ nijak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
V__
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Robert.Magni píše:
Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Bez problému.Kromě prodávání hlasů,to prostě neošéfuješ nijak.
Estonský systém není úplně špatný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
V__

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Rostislav.Reha píše:Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Změnit ústavu. Stačí to udělat jen jednou, zpátky cesta nevede. Leda válka, krvavá revoluce, hladomor.
Martin.Kucera píše:jak tuhle informaci dostatečně rozšíříš, aniž bys na sebe zároveň neupozornil policii?
Cikánské komunity mají velice účinné tamtamy a fungující struktury, které koupíš sakumprdum. A jak je u nás zvykem, podezření k anulování voleb nikdy nestačilo.

Proč furt mermomocí chcete realizovat něco, co má jen samé nevýhody a rizika, ale nemá vůbec žádné výhody?
Protože jsme ti piráti, co přes internet i šukaj? Já tedy ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Roji, ja mluvil o technickem reseni, ne o legislativnim.

A podezreni v pravnim state nikdy nestaci. Ale pri dukazech uz k anulaci voleb doslo a ne jednou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jak dokážeš, že nějaký kód byl POUŽIT ke špatnému hlasování? Nechtěli jste náhodou, aby to bylo tajné? Kupit neznamená použít, takže k anulaci nedojde nikdy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Trestní zákoník ČÁST DRUHÁ HLAVA X Díl 4 § 351
"....kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s výkonem volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu poskytne, nabídne nebo slíbí finanční, majetkový nebo jiný obdobný prospěch, aby volil nebo hlasoval v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,
...
kdo jinak hrubým způsobem maří přípravy nebo průběh voleb do zákonodárného sboru nebo zastupitelstva územního samosprávného celku anebo přípravy nebo průběh referenda, až do vyhlášení jejich výsledků,

bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta."

Imho to je trestne podle teto formulace uz ted, ale neni problem to tam pro Roje explicitne pridat ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Odpovědět

Zpět na „Demokracie“