Podle imei se sledují telefony při odposleších,při krádežích atd atd... To imei telefon normálně vysílá do sítě,takže takProtože pokud použiju simku jen na volby tak stejně se o něm telefonu moc dotyčný operátor nedozví, ne?
Elektronické volby
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
- Pavel.Moravec, V__
- Vlastimil.Efraim
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2612
- Registrován: 11 říj 2009, 23:08
- Profese: sekáč
- Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
- Dal poděkování: 556 poděkování
- Dostal poděkování: 1188 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
No tak zjistí přibližnou lokaci 3 740 voličů Pirátů z olomouckého kraje (r. 2012) a výrobce jejich telefonu. No a co?
Nevím jestli na odposlech je třeba imei nebo SIMka, ale nejsme v Turecku.
Nebo chceš dost, že BIS na požadavek vlády bude všechny voliče odloslouchávat aby zjistí za to nejsou teroristi??
Takže jediné riziko, které v tom vidíš je strach z odposlechů??
Nevím jestli na odposlech je třeba imei nebo SIMka, ale nejsme v Turecku.
Takže jediné riziko, které v tom vidíš je strach z odposlechů??
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
- V__
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Já už osm let nevařím a telefon mám napíchlej pořád. A když jsem vařil,tak stačilo známýho fízla požádat a měl jsem od něj odposlechy mýho ,,nepřítele,, Ty vůbec netušíš,v jak zábavným státě žiješVlastimil.Efraim píše:No tak zjistí přibližnou lokaci 3 740 voličů Pirátů z olomouckého kraje (r. 2012) a výrobce jejich telefonu. No a co?
Nevím jestli na odposlech je třeba imei nebo SIMka, ale nejsme v Turecku.Nebo chceš dost, že BIS na požadavek vlády bude všechny voliče odloslouchávat aby zjistí za to nejsou teroristi??
Takže jediné riziko, které v tom vidíš je strach z odposlechů??
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
- Marek.Necada, V__
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
- Marek.Necada, Robert.Magni, V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Bez problému.Kromě prodávání hlasů,to prostě neošéfuješ nijak.Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- V__
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Estonský systém není úplně špatný.Robert.Magni píše:Bez problému.Kromě prodávání hlasů,to prostě neošéfuješ nijak.Rostislav.Reha píše:Nevim, mozna to zbytecne komplikujeme.
Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
- V__
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Změnit ústavu. Stačí to udělat jen jednou, zpátky cesta nevede. Leda válka, krvavá revoluce, hladomor.Rostislav.Reha píše:Zkusme nejakou podminku vynechat. Zkuste ten system navrhnout tak, aby nebyl anonymni a vysledek byl zaruceny. Pujde to?
Cikánské komunity mají velice účinné tamtamy a fungující struktury, které koupíš sakumprdum. A jak je u nás zvykem, podezření k anulování voleb nikdy nestačilo.Martin.Kucera píše:jak tuhle informaci dostatečně rozšíříš, aniž bys na sebe zároveň neupozornil policii?
Proč furt mermomocí chcete realizovat něco, co má jen samé nevýhody a rizika, ale nemá vůbec žádné výhody?
Protože jsme ti piráti, co přes internet i šukaj? Já tedy ne.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Pavel.Moravec, V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Roji, ja mluvil o technickem reseni, ne o legislativnim.
A podezreni v pravnim state nikdy nestaci. Ale pri dukazech uz k anulaci voleb doslo a ne jednou.
A podezreni v pravnim state nikdy nestaci. Ale pri dukazech uz k anulaci voleb doslo a ne jednou.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
- V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Jak dokážeš, že nějaký kód byl POUŽIT ke špatnému hlasování? Nechtěli jste náhodou, aby to bylo tajné? Kupit neznamená použít, takže k anulaci nedojde nikdy.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Trestní zákoník ČÁST DRUHÁ HLAVA X Díl 4 § 351
"....kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s výkonem volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu poskytne, nabídne nebo slíbí finanční, majetkový nebo jiný obdobný prospěch, aby volil nebo hlasoval v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,
...
kdo jinak hrubým způsobem maří přípravy nebo průběh voleb do zákonodárného sboru nebo zastupitelstva územního samosprávného celku anebo přípravy nebo průběh referenda, až do vyhlášení jejich výsledků,
bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta."
Imho to je trestne podle teto formulace uz ted, ale neni problem to tam pro Roje explicitne pridat
"....kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s výkonem volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu poskytne, nabídne nebo slíbí finanční, majetkový nebo jiný obdobný prospěch, aby volil nebo hlasoval v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,
...
kdo jinak hrubým způsobem maří přípravy nebo průběh voleb do zákonodárného sboru nebo zastupitelstva územního samosprávného celku anebo přípravy nebo průběh referenda, až do vyhlášení jejich výsledků,
bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta."
Imho to je trestne podle teto formulace uz ted, ale neni problem to tam pro Roje explicitne pridat
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
- V__
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.